Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.068.539
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

17.3" Acer e5-772g je TN, nema jeftinog 17.3" Acera sa IPS u HR.. Svejedno, najjeftiniji je laptop koji nudi FHD, a ne zaostaje izradom. Ovo za nadogradnju kak oce..

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tits4bits kaže...
dv14 kaže...

Što je najbolje do kupiti do 3000kn, novo? 

Opiši namjenu, za što će se koristiti, veličina ekrana itd.

 

 

@The_Fichek 

 

Ako mu ne treba nužno 17" IPS, onda tu ima modela koji imaju i 8 giga radne i SSD za do 5000 kuna

 

Ništa posebno, obiteljski laptop. Da ima koliko-toliko fluidan rad. Glavne namjene internet i poneki crtić/film.

15.6 ili 17.3, nebitno.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 20:20 (dv14).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

17.3 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-17-g003nm-n1j76ea-pentium-3825u-dvdrw-4gb-500gb-hd-graphics-17-3-led-hd-bt-hdmi-usb-3-0-dos-sivo-014610204

15.6 http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/HP-M9S99EA/ koji ima matt ekran ili sa glossy: http://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-15-ac008-m9h05ea.aspx

Zadnja 2 HPa dolaze sa 5g jamstva u tim trgovinama te imaju jos neke modele sa drugcijim bojama, ali pazi jer ima modela bez dvd przilice. Kada ukucam generalno u nabavu "15.6 3825" onda ne ispadnu svi rezultati, a 3825 je ime best buy procesora, tocnije Penituma koji je kopija i3.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 20:41 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz,

 

može li preporuka laptopa do oko 3300kn.

namjena - rad u uredu, diskovni prostor ne treba biti velik, nije za igranje, al' da ne zajebava ako se pusti kakav film.

dijagonala - 15,6"

 

fala lipa!

lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isto kao post iznad i jos su ti i Elipso i Sancta D. u Splitu :) ili nesto sa i3-5005U: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=5005u+15.6 Nema nekog da ima osjetno bolju izradu od drugih. 3825U je skoro pa dobar kao i3-5005U (isto ima HT, prema testovima dobar npr. kao i3-4030U), a jeftiniji pa mislim da je bolje za razliku uzeti SSD, no zavisi placas li prek weba ili u ducanu itd. Nece zezat ni sa jednim od ovih, ne brini ;)

EDIT: nemam pojam vrijedi li jos uvijek 5g jamstva na sve laptope u Elipso. Druga stvar, posto tih modela ima hrpa, za svaki slucaj prije kupnje pitaj ima li 3825U 1.9Ghz procesor te ima li optiku koja ti je obavezna, ako zelis SSD upgrade. Lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 14:44 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može bolje od ovoga za iste te pare??

 

Bijeli mora biti

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo je konkurencija, ak treba bit bijela boja:

http://www.ekupi.hr/Lenovo-FHDi34GB1TBR7-M360-2GB-Z51-70-80K6018VSC-prijenosno-racunalo-758857.aspx

Takodjer super temp, nista losija izrada, bolji CPU, bolja FHD rezolucija, ali losija grafa za igranje.

 

Moze checkirat (pretpostavljam za curu) i zlatnu boju: http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=43142 sa jos boljim IPS FHD ekranom, takodjer solidnom izradom, ali zasebne grafe uopce nema radi tankog dizajna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 16:10 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Frend mi ima u prijenosniku 2GB RAMA, on bi još u jedan preostali utro postavio dodatno 4GB (jedan štapić),

sada me zanima koji model RAMA bi odgovarao njegovom prijenosniku a radi se o DELL INSPIRION N5030

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

UPOZORENJE!!!!!!!!

Ukoliko želite izbjeći malverzacije ovlaštenog servisera računala System1 (ASUS,Toshiba,Dell,Fujitsu) ne kupujte navedene proizvode. Temeljeno na nekoliko iskustava s dotičnim možete samo držati "fige" da vam se uređaj neće pokvariti a jamstvo ukratko možete objesiti "mačku o rep"! Ako se nadate da će vam osoblje u Elipsu moći pomoći - ZABORAVITE! Sa serviserom nije uopće moguće uspostaviti kontakt a kamoli istjerati pravdu u slučaju reklamacije. Ako smatrate da su vam nakon servisiranja pokvarene komponente zamjenjene novim - VARATE SE! Uglavnom...agonija će potrajati nekoliko mjeseci.

Ovo je dobronamjeran savjet temeljen na vlastitom iskustvu a protumačite ga kako želite.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dogma25 kaže...

UPOZORENJE!!!!!!!!

Ukoliko želite izbjeći malverzacije ovlaštenog servisera računala System1 (ASUS,Toshiba,Dell,Fujitsu) ne kupujte navedene proizvode. Temeljeno na nekoliko iskustava s dotičnim možete samo držati "fige" da vam se uređaj neće pokvariti a jamstvo ukratko možete objesiti "mačku o rep"! Ako se nadate da će vam osoblje u Elipsu moći pomoći - ZABORAVITE! Sa serviserom nije uopće moguće uspostaviti kontakt a kamoli istjerati pravdu u slučaju reklamacije. Ako smatrate da su vam nakon servisiranja pokvarene komponente zamjenjene novim - VARATE SE! Uglavnom...agonija će potrajati nekoliko mjeseci.

Ovo je dobronamjeran savjet temeljen na vlastitom iskustvu a protumačite ga kako želite.

 Iskustva su raznolika. Ja sam dao ASUS na servis u 9.mj. prošle godine, zamjenjena mi je tipkovnica novom, popravak je trajao 4 dana, peti sam ga dobio kurirskom službom. Malo ih je teže dobiti na telefon ali uspije se, a na mail odgovore uglavnom. Još mi je lik preko maila pomogao da ispunim pravilno obrazac za povrat novca (asusova promocija). Dobio pare nazad, laptop odlično radi, nemam primjedbe. 

 

I sad mi nebi trebali kupovati te brandove jer tebi nisu navodno nešto dobro napravili? Da je to tako, ova tema bi bila u potrošačkom kodu odavno. Nezadovoljnih pojedinaca poput tebe uvijek ima. A izjave da sa svojim jamstvom mogu mačku od rep su mi presmješne. Nitko meni niti bilo kome ne može oduzeti jamstvo ili ne popraviti laptop. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 18:02 (matrix777).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mart_01 

 

Po meni bolji odabir v3 574g jer ima bolji ips ekran, a spec su mu iste, ako ne i bolje (imaš modele sa i3 i sa i5). Jedino je pitanje koliko očekuješ od gta5, pa bi tu samo još dodao k550jx sa boljom grafičkom i procesorom ako ti treba gta na višim postavkama. Taj k550jx nema ips.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 18:05 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo, radi bolje graficke i vece rezolucije, no za GTA5 ni jedan nije best buy, nikako. Najjaca za igre u tom rangu je 950M grafa koja se javlja u svega par laptopa malo iznad 5K, to su 15.6": http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=k550jx i 17.3": http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=K751LX-TY009D 1600x900 rezolucije. i5-5200H u K550JX najbolje pogoni 950M i sa tim CPU bi igra bila fluidno igriva na 1920x1080, High postavkama sa nekim smanjenim detaljima, dok je i5-5200U + 950M vise za upravo 1600x900 sa istim tim detaljima.

 

940M grafa u v3-574g kojeg je preporucio kolega je jedno 80% slabija od 950M. Radeon m375 u Lenovu je konkurent 940M.

 

To ti je analiza grafickih pa vidi sta bi i kako, no za gta5 gledas barem 940m ili m375. Sta got kupio procitaj barem 1 recenziju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 18:43 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko ja vidim r9 m375 ima ddr3 memoriju.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Indeed, ispravit cu.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pardon, zaboravio sam napomenuti da mi je budzet max 4800kn, ne mogu preko nikako, tako da su mi ova dva nazalost van dosega.

Sto se tice lenova,diners ima akciju za asortiman lenova u mikronisu,pa ako se placa njime petkom na rate dobiva se 10 posto popusta, pa me u biti ispadne 4500 ne 5000.

Meni su sasvim ok i med spec. za gta, ne moraju biti high. Ako r9 m375 to moze omoguciti onda bi uzeo lenovo u mikronisu(jer sto se tice jamstva gledam sto vise to bolje). ima li potrebe ugraditi jos 4 gb radne memorije u lenovo kako bi bolje radio za takve igre?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imaj na pameti da program za mjerenje fpsa skida fps, nadalje gledaj postavke sa kojima je testirao. Onda to usporedi sa nekim laptopom sa 940M i i5/i7U (nema velike razlike izmedju tih procesora kada koriste obje jezgre). m375 bi trebala biti malo specifikacijski jaca, no radi drivera su vrlo izjednacene, 940M mozda pobjednik za dlaku. Obavezno procitaj recenziju Lenova na notebookchecku. Neki su se zalili na tipkovnicu, no generalno je solidan. Radi IPS ekrana je Acer pobjednik, no onda treba vidit kako ti odgovara nacin placanja te jamstvo. Samo ga jos Ekupi.hr nudi sa viskom jamstva koje se treba nadoplatit, a u Mikronisu ti prelazi preko budzeta: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ips+i5+940m, mikronis link Bez IPS ekrana ima dosta kombinacija laptopa sa i5 i 940M pa mos pogledat: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i5+940m ili u Mikronisu: http://www.mikronis.hr/Proizvodi.aspx?keyword=940m%20i5&page=1

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 18:54 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ok. Ako su blizu te dve grafičke, mislim da cu uzet lenovo posto mi je najeftinije od ovih opcija iz mikronisa, ima 5 g.jamstva, a IPS mi nije uvjet.

Jel moze jos savjet za ugradnju memorije?

 

EDIT: pogledao sam video. Nije mi jasno kako gta v radi dobro na dellu koji sam linkao, a na lenovu kao da malo steka.

a dell ima geforce 920m

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 19:16 (Mart_01).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Malo sam vise napisao jer kod nekih igrica moze biti velike razlike u korist 940M radi drivera te ako pazljivo pogledas videje mos vidjet da ima par glitcheva koji su vjerojatno radi drivera, no ok, performanse su solidne. Za tipkovnicu se par forumasa zalilo da je gadna: http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Z51-70-Radeon-R9-M375-Notebook-Review.151560.0.html Procitaj odlomak keyboard ili najjednostavnije isprobaj tipkovnicu prije kupnje. Sve ostalo je vise manje super, ekran je cak iznadprosjecan i tako.

 

Na kolko zelis upgrade RAMe?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 19:14 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema potrebe za HyperX Impact jer ce se prilagodit malo sporijem RAMu unutra. Impact kupuj, ako ces mijenjati i postojece RAMe (ali nema bas osjetne razlike izmedju C9 latencije tog RAMa i C11 latencije postojeceg RAMa).

 

Ugl, mos ustedit 100kn kupnjom u njihovom web shopu koji ima poslovnicu:

http://www.centro.hr/crucial-ram-4gb-ddr3l-1600-mt-s-pc3-12800-cl11-sodimm-204pin-1-35v-1-5v-single-ranked-ct51264bf160bj.aspx

http://www.centro.hr/kingston-4gb-1600mhz-ddr3l-non-ecc-cl11-sodimm-1-35v-ean-740617219784-kvr16ls11-4.aspx

Brand nebitan, Crucial mozda i poznatiji kaj se memorije tice, obadva bi trebala imati dozivotno jamstvo ili 5g. Uzmes onog s vise jamstva.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 19:26 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala. Onda stavljam jednu od ove dve.

daj mi samo jos objasni kako na dellu gta 5 boljeradi a ima 920m, koja je losija od r9? nije mi jasno

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shvaćam da ima pozitivnih iskustava, jos najbolje da ih nema. Ovo ne temeljim samo na vlastitom iskustvu nego na povećem uzorku. Nacin na koji su rjesili vas problem je zaista pohvalan.

Dakle, laptop star 1 Godinu.
-30.11.2015. poslan na servis gdje mu je promjenjena maticna
-18.12.2015. (dan nakon povratka sa servisa) poslan opet te je promjenjen HDD
-30.12.2015. (Isti dan kad je vracen) poslan na servis te se gubi daljnja komunikacija.

Ja sam iskljucivo kontaktirao Elipso posto smatram da se oni trebaju baviti garancijom i servisom a ne ja. Ili oni ne mogu kontaktirati servis (tako kazu) ili lažu, to moj problem nije. Smatram da su imali dovoljno vremena popraviti ga te sam trazio zamjenski jer, laptop nije u radnom stanju od 30.11.2015.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mart_01

Ovaj na Dellu igra sa 1280x700 rezom, bez MSAA, normal Texture itd. Skroz normalan rezultat, ako pogledas 920M rezultat na notebookchecku. Ovaj prvi video koji sam ti poslao je lik u opisu napisao: "im getting 30 35 fps on high settings with FXAA on at 1366x720p. its not bad for the laptops price and the video quality was downsized to upload it so its not as good as the real gameplay" Znaci slicne postavke, ali 30-35 fps je i dalje vise od 25-30 kolko ovaj ima na Dellu sa malo manjom rezom. Za drugi video koji sam poslao ima malo informacija, ali je lik igricu testiro na DirectX 10 pa taj video zanemari. Lako moguce da Nvidia ima veci minimal fps radi cega se igra cini fluidnijom.

Poanta price, Dell nije dobar odabir jer u istom rangu imas laptope sa 940M grafom i jos FHD rezolucijom, 2 nejeftine specs vise za iste novce pa cemu onda ici na Dell. Ako oces na sigurno idi na tako neki laptop, a linkove sma ti vec poslao, znaci F5-571G ili koji vec Acer i sl. 940M je novije generacije od 920M, makar imaju slican naziv..

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 21:00 (The_Fichek).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Danas sam malo obilazio Elipso, Links, Mikronis i vidio Acer Predator G9, moram rec da je Acer napravio odlican gaming laptop, kvaliteta izrade i materijal odlicni, bolje dojam od Asus G serije.

Acer svakom novom serijom podize ljestvicu kvalitete i materijala izrade. Ekran isto tako odlican. Jedino mislim da nema Thunderbolt3 port ako se dobro sjecam. 

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko vidim ima i odličnu bateriju, a i lakši je od asusa.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav svima, trebao bih savjet oko prijenosnog računala. zanima me da li se isplati pomak, tj. koliki će biti upgrade sa stare na novu konfiguraciju. razlika je u veličini ekrana pa mi je bitno da ne izgubim ništa performansi. računalo se koristi za gledanje filmova, MS Office, surfanje Internetom i sl. igre 0 bodova.

 

staro:

Intel Pentium T4500 @2.4GHz (DualCore)

4GB DDR3

AMD Radeon 545v 512MB

500GB HDD

15.6" 1366x768

 

 

novo:

Intel Celeron N2940 @2.25GHz (QuadCore)

4GB DDR3

nVidia 920M 1GB

1TB HDD

17.3" 1600x900

 

 

molim vas isključivo usporedbu ove dvije konfiguracije, ne tražim prijedloge za nešto treće. hvala na pomoći i savjetima!

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 11:13 (VeX7).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije bas neki upgrade. Zakljucak donesen na temelju googlea.

 

 

Mart_01

Imas vikend akciju na onog Asusa sa 950M grafom: http://www.ekupi.hr/Asus-FHDi5GTX950-K550JX-DM232Dnbspprijenosno-racunalo-797966.aspx Za igranje je to prosjecno 2x bolji laptop nego neki sa i5U + m375/940m. Lijepo su dole stavili i performans graf, znaci sto onaj Lenovo z51 radi na HD rezi, ovaj radi na FHD. Cijena kod njih jeste malo veca na rate, ali mozda mozes nesto dogovoriti kao u Mikronisu. Taj model ima 6, a ne 4GB RAMa, tako da nije potrebna nadogradnja (ako bi se odlucio nemoras nikog obavijestit jer od ispod ima poklopac za laganu samostalnu nadogradnju). Windowsi bas i ne pokazuju napredak u brzini 6 vs 8GB RAMa. Da bi imao njihovih +2g jamstva treba platiti 100kn, to nije uracunato u cijenu. Eh sad.. isplati se protegnuti, a ti odluci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 15:20 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa moze neka preporuka laptopa izmedu 3500-4000kn, koristio bi se za igranje,surfanje i ostalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.

Prijatelj nastoji kupiti laptop, medjutim trazi strucni savjet koju marku i model je najisplativije uzeti.

Sto se tice koristenja to su odprilike: office, surfanje, multimedija, za fakultet, povremeno igranje igrica (ali nista zahtjevno, uglavnom to bi bile neke starije igre, tipa CS 1.6)

Laptop kupuje za duzi vremenski period, ne namjerava da mijenja u skorijoj buducnosti.

OD dostupnih radnji, trenutno su: Genelec Neutrino Imtec

Budzet je do max nekih 800 KM (malo jace od 400 eura)

Nema nekih preferencija oko branda ili nekih dodatnih zahtjeva.

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice