Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Preko ekupi sam uzeo Lenovo ideapad 700-15isk bijelu verziju sa 256gb ssd za 4734kn.
Laptop je za 2 dana bia na vratima, racun sam isprintao sa maila, jamstveni dosao sa laptopom i jos na mail trebam primit jamstvo na 5godina.

Laptop je savrsen.
Planiram jos samo ugradit hdd od 1tb ili 2tb u sata utor za hdd jer je ssd na m.2.

Preporuka svima koji kupuju laptop do 5000kn
Xiaomi Mi3W 64gb
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me da li ovo dodatno jamstvo na ekupi (a i ostalima) ima kakav skriveni uvjet tipa vrijedi ako je laptop svake godine donešen u servis na čišćenje koje košta cca 200 kuna?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mislim da nema takvih uvjeta. Samo koliko sam skuzia znaju zafrkavat sa slanjem tog jamstva, ali to cu jos vidit.
Xiaomi Mi3W 64gb
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me gdje mogu naći drivere za model HP laptopa: HP 15-ba006nm driver


Pošto ima AMD a većina pronađenih jest Intel...

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih preporuku malog i laganog laptopa (ultrabooka), 13.3-14" max, za faks. Medutim budzet mi je dosta mali, samo 3500-4000kn sto znam da je puno premalo za pravi ultrabook, ali ja stvarno nisam neki prezahjtevni korisnik pa bi se zadovoljio i sa slabijim specifikacijama jer bi ga koristio samo za surfanje, office, youtube... Obavezno zelim SSD i bilo bi lijepo kad bi imao i3 procesor, touch ekran ili FHD rezoluciju, ali nista od tog nije uvjet. Ja sam prvenstveno gledao Lenovo reThink seriju jer mi se cini da ima dosta dobrih izbora, al je ponuda uzasno raznolika i nikako se ne mogu odlucit sto bi uzeo. Svaki savjet je dobro dosao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo uspio sam naručiti ovog Acer-a. Nadam se da će za office i filmove biti OK čak je i pojeftinio 200 kuna od prošlog puta.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem laptop uskoro i u početku sam bio jako zagrijan za ovaj novi Lenovo Y520, ali nakon što sam pročitao da ima značajnih problema s temperaturama kod većih opterećenja, tj. da se događa throttling, ostao sam razočaran. No, taj review je bio vezan za model sa 1050 Ti grafičkom. Što mislite, bi li situacija bila bolja sa običnom 1050 i za kolko?

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 14:01 (tahaa7).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tahaa7 kaže...

Pozdrav, kupujem laptop uskoro i u početku sam bio jako zagrijan za ovaj novi Lenovo Y520, ali nakon što sam pročitao da ima značajnih problema s temperaturama kod većih opterećenja, tj. da se događa throttling, više nisam siguran. No, taj review je bio vezan za model sa 1050 Ti grafičkom. Što mislite, bi li situacija bila bolja sa običnom 1050 i za kolko?

 Ovaj model sto se kod nas prodaje ima i5 i 1050, pa se mozda nece pregrijavati toliko, a i ti testovi gdje dolazi do throtlanja su burn testovi, gdje su i cpu i gpu na 100% duze vrijeme.
 Ne znam hoces li moci u nekoj igri staviti i cpu i gpu pod toliko opterecenje.

 Ako te to i dalje brine, mozda sacekati malo da se kod nas pojave Asus GL553 i Dell 7000 sa tim komponentama ili naruciti iz inozemstva.

 Koliko vidim po prvim recenzijama, kod njih nema throtlanja.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...

 Ovaj model sto se kod nas prodaje ima i5 i 1050, pa se mozda nece pregrijavati toliko, a i ti testovi gdje dolazi do throtlanja su burn testovi, gdje su i cpu i gpu na 100% duze vrijeme.
 Ne znam hoces li moci u nekoj igri staviti i cpu i gpu pod toliko opterecenje.

 Ako te to i dalje brine, mozda sacekati malo da se kod nas pojave Asus GL553 i Dell 7000 sa tim komponentama ili naruciti iz inozemstva.

 Koliko vidim po prvim recenzijama, kod njih nema throtlanja.

Koliko vidim, ta druga dva modela su skuplja, a i iskreno ne sviđaju mi se baš, a i planiram obavit kupnju u naredna dva tjedna.. A taj Dell 7000 uz to još ima i TN ekran...

 

Ne znam kakva je točno situacija na Y520 kad samo CPU radi na 100%, dal se onda događa throttlanje (u recenziji koju sam ja čitao ne piše izričito). To mi je bitnije jer neću baš koristit laptop za gaming (možda tu i tamo), većinom za programiranje, virtualke i multimediju i sl. (eventualno u budućnosti puštat 4K filmove na TV), tako da onda bih radije uzeo i7 varijantu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 17:02 (tahaa7).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, trabo bi preporuku laptopa, prvenstveno za gledanje filmova i surfanje ali po mogucnosti i da se moze zaigrat neka starija igra . Znaci nista posebno, laptop bi mi koriatio na poslu za kracenje vremena u nocnim smjenama. Mislim da bi oko 3000kn bila ok cijena za to, ali ako ima nesto dosta bolje za neku malo visu cijenu slobodno recite.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zanima me savjet da li je ovo dobar laptop: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-510-80sr00lbsc-core-i3-6100u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-940mx-4gb-15-6-ips-fhd-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-bijelo-014620221

Dakle ovo mi izgleda ko najjeftiniji IPS laptop kolko sam uspio popratiti. Laptop bih koristio za Bluestacks Android emulator, multimedija a igranje PC igri i ne baš. Možda Hearthstone i Steam verzija Final Fantasy Mobius.

Kod laptopa me prvikulo kao što sam i rekao; IPS ekran Full HD, 8GB Ram-a, zasebna grafička kartica, 1TB disk i free DOS. Odgovara mi još da se i plaća na rate kad bih tako jedino uzeo laptop.

Jedino me muči i3 procesor ali za ono što mi treba vjerujem kako bi ovo bio dostatan laptop i da je također dobar omjer cijene i dobivenog pa me zanima mišljenje ovdje :)

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Namjeravam uzeti Lenovo IdeaPad 510 (i5-7200u, 256GB SSD, 8 GB DDR4, 15,6 Full HD IPS, 940MX 4GB)

Mislim da je to bestbuy za do 5000 kn. Ili ima možda nešto bolje?

"nabava.net" kaže da je najjeftiniji na "ekupi" (4799 kn), pa me zanimaju vaša iskustva sa "ekupi"? Ili je bolje da ga uzmem direktno u nekoj od ttrgovina (HGspot, Svijet medija)?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 17:56 (zdzbunjola).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Danas mi je stigao Lenovo Legion Y520 iz Ekupi. Zanima me ova njihova Protecto garancija. Da li to trebam aktivirati ili je to već rješeno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa treba mi laptop do max 3000kn za gledanje filmova, običan uredski rad i surfanje po internetu. Vidim da se dosta takav prijenosnik traži, ali nema konkretnih odgovora.
HP 250 mi ne izgleda baš super, uvjeren sam da ima boljih za te novce.

 

Molim vas pomozite, ne samo meni nego i većini ljudi koji to traže.
Unaprijed hvala svima!

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovanje ekipa,

 

 Prije nekog vremena sam ovdje pitao za mišljenje oko Lenovo Y700 jer sam ga mogao dobiti i dobio sam po jako povoljnoj cijeni. :D i od kolge 'TheFichek' sam dobio prave informacije/potvrdu i hvala mu na tome još jednom, jako sam zadovoljan sa laptopom. :)

 

Sada mi je i buraz u jednoj prilici da za poprilično dobre novce, gledajući ponudu/cijene tu kod nas u BiH ( bar se meni čini po specs ) dobije sljedeći laptop:

 

Acer Aspire V Nitro VN7-792G-53Q8, NX.G6TEX.031

 

Naime, radi se o tome da ima priliku izdvojiti do 8K kuna, ovaj u HRV koliko vidim baš tu negdje se i vrti, on ga u BiH može dobiti za cijenu tu negdje prikazanu i na ovom linku, dakle oko 7.600KN što je ponavljam, za BiH tržište i ponudu kao takvu, UBER.

 

Također, da naglasim, želi 17.3" te kombinacuju 1TB + 128SSD, koristio bi se i za gejming.

 

Potrebno mi je samo ukoliko ga netko ima, da podijeli malo mišljenje, postoji li šta da ispunjava gore navedene zahtjeve a da je toliko bolje?

 

Hvala puno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2017 11:50 (mfire).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

Tražim laptop, cijena cca 3500kn.  Uglavnom težim jačem procesoru - fokusirao sam se prvotno na i3 al evo gledam da se i za tu cijenu može pronaći pokoji i5. Sad razumijem klasifikaciju generacija, al ne razumijem baš kad je neki i3 određene generacije bolji od i5 i slično (moglo bi se onda reći i da ne razmijem baš klasifikaciju :) ). Osim šta ima tu neprivlačnu U oznaku na kraju što otprilike znam da znači da je malo manji consumer, ali je zato i procesor malo sporiji. Osim jačeg procesora težim i neintegriranoj grafičkoj kartici, a što se Hard diska tiče dovoljno je i 500 GB. Možda ipak veća prednost modelima sa 8GB ram-a - čujem da puno lakše gura Win10 te da ima i FullHD (1920x1080) rezoluciju. Uglavnom klasična upotreba, malo poslovna strana sa dosta Officea i puno više privatna strana sa multimedijom+internetom. Igre nisu nephodne al ne bi bilo loše da bez problema gura Football manager. Pretraživao sam net i naiđem na ovo:

 

Lenovo i

Acer

 

Bio bih veoma zahvalan da bacite koji komentar ili prijedlog ako znate za nešto bolje. Nekako mi se ta ponuda čini OK za Lenovo + 5 god jamstva šta uopće ne zvuči loše, a i po benchmarku vidim da je AMD procesor slabiji na Aceru (link)  Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2017 23:08 (Trupak).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Obzirom da se nitko već stranicama nije oglasio i napisao ništa pametnog, ja sam nastavia tražit adekvatni laptop za rad do 3000 kn.

Lenovo 80UD00JKSC

 

Preko ekupi dođe 3060 kn.

Kratka tehnička specifikacija:

Procesor Intel® Core™ i3-6100U (3M Cache, 2.30 GHz),

radna memorija 8GB (4GB+4GB Onboard) dd3 1600MHz,

tvrdi disk 1TB/5400rpm,

optički disk DVD/RW,

Integrated CPU,

zaslon 15.6" FullHD (1920x1080) TN GL (SLIM),

ostalo WIFI 1X1 AC+BT4.1, 4cell, CAMERA 0.3M

operativni sustav Free DOS

 

Mislim da se od ovog nikako ne može ništa bolje nać, ispravite me ako griješim! Svojim TU ili TD te komentarima potvrdite valjanost/mane ovog prijenosnika!

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
1.Lovac kaže...

Obzirom da se nitko već stranicama nije oglasio i napisao ništa pametnog, ja sam nastavia tražit adekvatni laptop za rad do 3000 kn.

Lenovo 80UD00JKSC

 

Preko ekupi dođe 3060 kn.

Kratka tehnička specifikacija:

Procesor Intel® Core™ i3-6100U (3M Cache, 2.30 GHz),

radna memorija 8GB (4GB+4GB Onboard) dd3 1600MHz,

tvrdi disk 1TB/5400rpm,

optički disk DVD/RW,

Integrated CPU,

zaslon 15.6" FullHD (1920x1080) TN GL (SLIM),

ostalo WIFI 1X1 AC+BT4.1, 4cell, CAMERA 0.3M

operativni sustav Free DOS

 

Mislim da se od ovog nikako ne može ništa bolje nać, ispravite me ako griješim! Svojim TU ili TD te komentarima potvrdite valjanost/mane ovog prijenosnika!

Mislim da si u pravu što se toga tiče jer mi se čini da i ovaj tvoj navedeni i ovaj moj gore - link (pričam samo o specifikacijama i po onome što se da zaključit na osnovu toga), da su best buy za cjenovni rang do 3000 kn odnosno 3500 kn. Ekipa jel ima itko kakvih komentara?

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni bi takoder trebao laptop do cca. 3000HRK, FHD i obicni HDD. Uglavnom multimedija, i da moze vrtiti League of Legends na najjace ..  inace gejming nije potreba :)

Takoder mi se Lenovo 110 cini kao super opcija, pogotovo na ekupi.. ali volio bi cuti jos koju glavu.

 

Btw, ja sam nedavno nabavio Ideapad 510, sa i3 i SSD-om! Za sada sam jako zadovoljan 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav dobri ljudi!
Molio bih za pomoc!
upisat cu Arhitektonski fakultet u Zagreb-u posto cu ovo proljece kupit laptop koji ce mi sluzit najvise za faks.
Molio bih vas za pomoc! jeftino a dobro!
Znam da se na tom faksu radi s puno programa pa mi treba neki koji me nece ometat pri radu .
Hvala!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

edit: nista vise

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 23:23 (Neznam nadimak..).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pes 2017

Da li PES 2017 moze da se igra na laptopu idepad 700-15 isk, posto meni secka? 

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/lenovo_ideapad_70015isk__80ru00b3ya-81081 link od laptopa 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pes 2017
JazakVoda kaže...

Da li PES 2017 moze da se igra na laptopu idepad 700-15 isk, posto meni secka? 

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/lenovo_ideapad_70015isk__80ru00b3ya-81081 link od laptopa 

 

Huh, itekako da mozes s tim laptopom!

 

Ja vrtim na high na idepad510, 8GB, 940MX, i3..

 

Spoji punjac na laptop pa mi javi ;)

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako ući u bios na lenovo ideaped 700 ne mogu nikako da nađem kako, treba instilarat windows preko usba al nikako da uđem u bios. Zna neko?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odmah na početku pri paljenju klikaj F2 ili Delete

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 20:45 (sinka3).
14 godina
offline
Re: Pes 2017
JazakVoda kaže...

Da li PES 2017 moze da se igra na laptopu idepad 700-15 isk, posto meni secka? 

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/lenovo_ideapad_70015isk__80ru00b3ya-81081 link od laptopa 

 osim sto je kolega gore preporucio da prikljucis punjac

ja bi te pitao koji strujni profil imas ukljucen?

ako nije high performance onda ga obavezno ukljuci

moguce da laptop dodje tvornicki sa ukljucenim balanced modom (ili ga winsi tak postave)

nedavno sam frendu postelal monitor koji on godinama koristi(o) sa brightness na 50%, kad sam stavio na 100% ko da ima novi monitor, bolje vidi i lakse cita

 

a slicno ovom gore kaj si ti napisal sam ja imal kad sam pokrenul crysis 3 na ovom lapu pod my pc i stekalo je, dok nisam ukljucil punjac i onda je sve proradilo kak treba

punjac -- struja

power options---- maximum performance

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
12 godina
offline
Re: Pes 2017
JazakVoda kaže...

Da li PES 2017 moze da se igra na laptopu idepad 700-15 isk, posto meni secka? 

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/lenovo_ideapad_70015isk__80ru00b3ya-81081 link od laptopa 

 Imam navedeni laptop, ako ti je ukljucen balanced mode nacin rada onda laptop pali igricu s integriranom grafickom iz izkustva govorim za pes, samo stisni desni klik na ikonu i pisat ce ti nesto "run with graphic processor" i odaberi nvidiu

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

burazu je danas krepo laptop hp 625  (matična). e sad, može li se naći šta pametno do 2500kn, čisto da može surfat, gledati filmove i tu i tamo odigrat neku nezahtjevnu igru  kao što su stariji nastavci PESa i slično.

ili je pametnije za tu lovu tražiti nešto polovno.

Naravno radije bi novo uzeo radi garancije itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, prijatelj mi kupuje laptop za 6000-8000kn, pa me zanima koji je dobar za tu cijenu. Laptop bi sluzio za igranje, za editiranje slika i videa.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U kojim trgovinama zelite kupovati/ odakle ste?
Trgovine koje imaju informaticku opremu ili slicne .. ne preko interneta... Mjesta za kupnju koja su moguca Karlovac, Sisak, Zagreb...u mom mjestu nema niti jedne slicne...

 

Koja velicina ekrana?
17.3" incni ili 15.6"

 

Rezolucija?
Standardna

 

Reflektivni ili mat ekran?
Nebitno

 

Za sto cu koristiti lap?
Manje zahtjevne igrice( mislim na android jednu jedinu igricu koja se putem bluestack programa moze igrat na windovsima), internet, mail, office, fejs, glazba, filmovi

 

Trebate li windovs?
Da, ali moze i free dos

 

Imate li favorita?
Hp, asus...

 

Koliko novca zelim potrositi?
Max 2400.00kn , na kartice s odgodom 12/24

 

Jamstvo?
Da.. bolje da ima..

 

Dodatno nesto?
Da, da ima cd-rom.

 

Nasla sam ovaj; sto kazete za njega...moze  li prici? Hvala unapred. http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ASUS-X540SA_XX435D/

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 9:05 (janna85).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice