Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.068.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

R36

Sa prejeftinog si skocio na malo preskupi laptop za namjenu. Sasvim dovoljan ti je: http://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-250-g4-m9t00ea.aspx ili isti u Elipso: http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/HP-M9S99EA/, samo ne pise koje boje, ili ako zelis bez dvd przilice: http://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-15-ac003nm-m9g95ea.aspx

 

Evo nakon 2 godine i 20 dana riknuo HP-250-g4 laptop. Otišla matična i baterija

 

Sva sreča pa imam garanciju 2+3 godine. Nadam se da će im zamjena matične biti skupa pad a mi daju neki drugi laptop 

 

Moja preporuka da izbjegavat HP ili uzmete produženu garanciju.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prijatelj me pitao da mu pomognem pronaci neki laptop za oko 500€. Laptop je iskljucivo za surfanje i onovne radnje, nikakav gaming, editanje, programiranje itd. Jedino što je spomenuo da bi rado imao SSD i da mu je dovoljno 256 GB. 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

 

Kao što Čitatelj kaže. preporučam SSD + 8GB RAM

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Harold kaže...
maks0806 kaže...

Samo kažem da ga ne zavara što je 1050ti unutra, jer za to stvarno nije namjenjen.

laptop sa GeForce GTX 1050Ti 4GB nije namjenjen, između ostalog, za igranje ?

 Da, nije. Hlađenje je šit, i kućište nije napravljeno za gaming. Ac unity je neigriv, witcher 3 isto, čim je neki fight ili nešto više ljudi na ekranu, framerate dippa nenormalno, choppy laggy itd itd. Ne moram naglašavati koliko je glasan. Bolje bi bilo da nisu stavili grafičku, laptop bi bio jeftinijii i ne bi misdirectao ljude da se mogu naigrati na njemu. Žalim što sam ga kupio, kao akcija do kraja 2017-e ožpopust sa 8k na 7k. Svako malo je padala cijena i sada je sa početnih 8k na 6500 ili kolikoveć. 

 

Btw tih modela nema nigdje osim u srbiji i kod nas, samo se rješavaju smeća na balkanu...

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zasto to mislis? Prodaje se i u EU:

https://geizhals.at/hp-pavilion-17-ab305ng-2qf82ea-abd-a1714917.html

 

S tim da je i7 umjesto i5, tako da je to jos vise toplinsko opterecenje.

 

Problem je samog Intel procesora koji se grije do 95°C, a on zagrijava sve ostalo,

tako i graficku karticu.

 

Pogledaj moj laptop - bez podloge za hladnjenje je za igranje nezamisliv, a i sa podlogom

je procesor na 93°C, grafika na 79°C.

 

Podloga je CoolerMaster U3 sa neispravnim ventilatorima (CM je rekao poslati ventilatore krajem Sijecnja,

sto se nije dogodilo), pa sam odsjekao ta 3 zvrndala od CM-a i spojio 2x 140mm BeQuite ventilatora

koja mogu raditi na 5V - fino ih montirao, ispod njih mrezice, i sad to hladi tiho i kak spada.

 

Dakle nemojte se zeznuti kao ja - htio sam Alu podlogu, sto je super, ali oni 80mm zvrdavi

ventilatori koji su jako brzo prozujali, otisli lezajevi u roku 2 mjeseca. Moj savjet je kupovati

hladnjake koji u startu imaju vece ventilatore - jer ovi mali ocito ne valjaju nista.

 

CM hladnjak sam platio 35€, a dva BeQuite ventilatora 36€, zato kazem da je bolje u startu uzeti

sa velikim ventilatorima i mirni ste.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, stari je odlucio kupit laptop, nikakva zvjerka mu ne treba. On samo surfa, tu i tamo pogleda nesto na youtubeu, pregleda mail itd.. Bilo bi dobro da ima full hd ekran, da je 17.3"

Na proslom laptopu nije mogao gledati filmove u fullhd preko vlca jer bi mu stekalo? Jel moguce da je integrirana graficka bila toliko slaba? Bilo bi lijepo da ima i SSD

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moguce je da je grafika i procesor bio preslab za FullHD na Youtubeu.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupio sam dva laptopa za multimediju i internet, ništa specijalno, samo youtube, portali, serije, filmovi i office.

 

Prvi laptop ima 2 GB Rama, 1.10 GHZ procesor, mali je, lako prenosiv, radi mi odlično za ove funkcije, nema štekanja, nema blokanja, sve super, za putovanja idealno.

 

Drugi laptop ima 4GB Rama, 1.60 GHZ - Up to 2.10 GHZ po potrebi, čini mi se turbo burst tehnologija, SSD hard disk.

Međutim, ovaj drugi je strašan. Blokira, šteka, pada mu chrome, blokiraju stranice sa video sadržajem, pišem tekst na forumu, on blokira i tako dalje.

 

Oba računala imaju windows 10. Sad, ako može pomoć? Što da radim sa ovim drugim da ga dovedem u red? Kako je moguće, da ovaj prvi, kao duplo slabiji, perfektno obavlja ono što mi treba, dok ovaj drugi blokira i u gom playeru ! Doduše, ne previše, ali desi se i to. ( windows media radi odlično, isto tako chrome šteka brutalno, edge ne šteka, ali svima vam je jasno zašto neću koristiti edge pod cijenu toga da mi i ne šteka, jer je jednostavno loš)

Savjet neki da ga poboljšam, da mi ispuni ove osnovne usluge. Možda prebačaj na linux ili tako nešto? Bilo kakva ideja, neki programi za čišćenje, nešto...ako može pomoć, nisam htio otvarati zasebnu temu. 

 

Hvala svima

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

Prvo bi htio naglasiti da sam savjetovao protiv ovoga no eto nas ovdje...

 

Molio vas preporuku laptopa za 3 osnovnoškolca u cjenovnom rangu cca 2600kn - prednost 15,6" i mora biti nov.

Ne očekujem ništa posebno no čini mi se da sam ovdje negdje vidio da se čak uspio ugurati SSD u ovaj buđet što bi bilo super.

Plaćanje može u gotovini ili na rate (Zagreb i okolica).

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 20:05 (Udes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupujem laptop i za oko mi je zapeo ovaj

Vidim da ovaj Acer Aspire 5 ima više modela sa različitim komponentama i naravno cijenama, ali su svi po vanjskoj građi isti. Pročitao sam neke recenzije i navodno laptop, koji ima ugrađen SSD, ima otvor za HDD (koji bih volio ugraditi) no on je prazan i nema nikakvih kablova niti mjesto da se HDD spoji. Jel zna netko nešto više o tome? Na nekim forumima sam pročitao da su ljudi kontaktirali Acer i ovi su im odgovorili da trebaju posebno naručiti potrebne kablove i sve spojiti da bi mogli ubaciti HDD.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz

Evo čitam recenzije ljudi i zbilja su loše, od sporosti do problema s paljenjem laptopa + preporučeno uzimanje garancije. Imam pavilion g7 i nisam baš oduševljen s hp-om, iako je ovo stvarno dobra akcija

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemam nikakvih problema s time. Dobar je, zvučnici su bomba, ekran je fenomenalan, brz je itd, ali razočaran sam gaming aspektom. Temperature ne idu visoko, ali radi loše u igrama. Postavio sam sve settinge u nvidia control panelu na max performance, i ne pomaže

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni treba prvenstveno za programiranje, nisam više gejmer

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bolje uzeti neki sa i7 8550u procesorom i mx150 grafikom,tiši, bolja baterija, tanji 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, mislim se kupiti laptop ubrzo i za oko mi je zapeo OVAJ         

 

Koristio bih ga uglavnom za programiranje (uglavnom Web, ali  moguće i Unity i mobile apps), tu i tamo pogledao koji FHD film. Igre ne bi igrao na njemu.

Što kažete , ima li možda bolji izbor za do 4000 kn ( mora biti novi i 17.3" )?

Hvala

Every great journey begins with a single step
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 15:31 (ii7scw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam Acer Aspire 5 sa SSDom .. i istina je, ima otvor za HDD ali je potrebno kupiti kabel i nosač za disk odvojeno .. čak sam negdje našao i link za kupnju (njemačke web stranice) ... možda bi bilo dobro nazvat servis i pitat da li se kod njih može naručiti taj dodatak..

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako procjenjujete kod kupnje ovaj dio sto se tice SSD i HDD?

Npr. je li bolje samo 256 SSD ili combo 128SSD+1TB HDD?

Ja recimo ne igram nikakve igre ali imam multimedije koju bi mozda bilo zgodnije drzati onda na lapu nego na eksternom HDD-u i stalno ga spajati. Sto se gubi s manjim SSD-om?

Vec sam se odlucio na ovaj cisti 256 i sad sam pao u dilemu hocu li zaliti za prostorom.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AtomicBomb kaže...

Pozdrav, kupio sam dva laptopa za multimediju i internet, ništa specijalno, samo youtube, portali, serije, filmovi i office.

 

Prvi laptop ima 2 GB Rama, 1.10 GHZ procesor, mali je, lako prenosiv, radi mi odlično za ove funkcije, nema štekanja, nema blokanja, sve super, za putovanja idealno.

 

Drugi laptop ima 4GB Rama, 1.60 GHZ - Up to 2.10 GHZ po potrebi, čini mi se turbo burst tehnologija, SSD hard disk.

Međutim, ovaj drugi je strašan. Blokira, šteka, pada mu chrome, blokiraju stranice sa video sadržajem, pišem tekst na forumu, on blokira i tako dalje.

 

Oba računala imaju windows 10. Sad, ako može pomoć? Što da radim sa ovim drugim da ga dovedem u red? Kako je moguće, da ovaj prvi, kao duplo slabiji, perfektno obavlja ono što mi treba, dok ovaj drugi blokira i u gom playeru ! Doduše, ne previše, ali desi se i to. ( windows media radi odlično, isto tako chrome šteka brutalno, edge ne šteka, ali svima vam je jasno zašto neću koristiti edge pod cijenu toga da mi i ne šteka, jer je jednostavno loš)

Savjet neki da ga poboljšam, da mi ispuni ove osnovne usluge. Možda prebačaj na linux ili tako nešto? Bilo kakva ideja, neki programi za čišćenje, nešto...ako može pomoć, nisam htio otvarati zasebnu temu. 

 

Hvala svima

Potrebni su detalji, ne samo Gigahertzi. Koja masina, koji tocno procesor itd.

 

Udes kaže...

Pozdrav svima,

 

Prvo bi htio naglasiti da sam savjetovao protiv ovoga no eto nas ovdje...

 

Molio vas preporuku laptopa za 3 osnovnoškolca u cjenovnom rangu cca 2600kn - prednost 15,6" i mora biti nov.

Ne očekujem ništa posebno no čini mi se da sam ovdje negdje vidio da se čak uspio ugurati SSD u ovaj buđet što bi bilo super.

Plaćanje može u gotovini ili na rate (Zagreb i okolica).

 

Hvala unaprijed.

Ovaj se cini solidan:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-3-a315-31-p3xf-nxgr5ex004-156__53828271

 

Z-von_ZeRo kaže...

Kupujem laptop i za oko mi je zapeo ovaj

Vidim da ovaj Acer Aspire 5 ima više modela sa različitim komponentama i naravno cijenama, ali su svi po vanjskoj građi isti. Pročitao sam neke recenzije i navodno laptop, koji ima ugrađen SSD, ima otvor za HDD (koji bih volio ugraditi) no on je prazan i nema nikakvih kablova niti mjesto da se HDD spoji. Jel zna netko nešto više o tome? Na nekim forumima sam pročitao da su ljudi kontaktirali Acer i ovi su im odgovorili da trebaju posebno naručiti potrebne kablove i sve spojiti da bi mogli ubaciti HDD.

Laptop je dobar. Dali ima nosac za disk ili ne, pitas direkt kod ACER-a ili ACER servisu.

 

ii7scw kaže...

Pozdrav ljudi, mislim se kupiti laptop ubrzo i za oko mi je zapeo OVAJ         

 

Koristio bih ga uglavnom za programiranje (uglavnom Web, ali  moguće i Unity i mobile apps), tu i tamo pogledao koji FHD film. Igre ne bi igrao na njemu.

Što kažete , ima li možda bolji izbor za do 4000 kn ( mora biti novi i 17.3" )?

Hvala

Iskreno, ja nebi taj laptop.  Ako je za programiranje i gledanje filmova, radije bi ovaj:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-80xj0011sc-156-173-intel-core-i3-6006u-20-ghz__45140691

 

Kasnije dogradit SSD unutra, ako trebas. Ovaj sto si ti naveo isto ima 1TB HDD sa 8GB RAM-a.

Taj AMD procesor sto si linkao sam imao priliku raditi - jako je spor, ima samo dvije slabe jezgre, a laptop je glasan i vruc.

 

stroganoff kaže...

Kako procjenjujete kod kupnje ovaj dio sto se tice SSD i HDD?

Npr. je li bolje samo 256 SSD ili combo 128SSD+1TB HDD?

Ja recimo ne igram nikakve igre ali imam multimedije koju bi mozda bilo zgodnije drzati onda na lapu nego na eksternom HDD-u i stalno ga spajati. Sto se gubi s manjim SSD-om?

Vec sam se odlucio na ovaj cisti 256 i sad sam pao u dilemu hocu li zaliti za prostorom.

Sve ovisi o tebi. Osobno mogu raditi i sa jednim i sa drugim, ali USB HDD cu uvjek imati za backup.

Manje SSD = manje mjesta za aplikacije kojima treba brzina.
Za Windowse, Office i par osnovnih programa je dovoljno velik i 128GB,

makar je 256GB puno fleksibilniji sa prostorim.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

Sta kazes na ovaj Lenovo:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-80xh00kwsc-156-intel-core-i3-6006u-20-ghz__45677931

 

Duplo veci HDD a i ima optiku, ako se mama zazeli pogledati koji DVD film ili snimku vjenjcanja, krstitke itd.

 

128GB nebi preporucio, osim za korisnika koji zna sto radi - brzo se napuni uz neopreznost.

 

A 256GB ide sigurno lijepo i dugo.

 Uzeo u cetvrtak ovaj laptop,stavljeni Win 10,radi sve odlicno. 

 

4 godine garancije sveukupno. :) 

 

Hvala na preporuci !

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema na cemu, uzivaj u stroju i nek te dobro sluzi.

Redovan servis jednom godisnje pred proljece, da se ocisti od prasine,

dlaka i svega sto povuce ventilator, i trajat ce ti dugo.

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav ekipa, evo novi sam na forumu, pomorac sam pa mi je neophodan dobar laptop. nadam se da ćete mi pomoći u izboru laptopa u nekom cjenovnom rangu 5-6k tuna. laptop bi koristio najviše za igre, filmove i malo posao. jedino bi volio da ekran ako je moguće bude 15". hvala puno!

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako nesto:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-nxgp9ex036-156-intel-core-i5-7300hq-250-ghz-350-ghz__57656671

i5 / SSD / GTX 1050 Ti / 15.6

 

malo prelazi 6000kn, ali ako ti je previse, onda ovaj:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-legion-y520-y520-15-y520-15ikbn-80wk0098sc-156__38702371

 

Tu ti je slicna situacija, samo je nesto slabija grafika, i ima manji SSD + HDD kombinaciju.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dečki riješio sam laptop.

Heatpipe je bio savinut od udarca pa sam ga morao malo "manhandlati". Stavio novu pastu i to je to.

Grafa opet radi na 1200mhz i 60C - još manja temperatura nego prije.

Eto ako se slučajno nađe netko sa sličnim problemima (prvenstveno u glavi), neka čita ovo!

Hvala još jednom na suradnji!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Krelac ac kaže...

Dečki riješio sam laptop.

Heatpipe je bio savinut od udarca pa sam ga morao malo "manhandlati". Stavio novu pastu i to je to.

Grafa opet radi na 1200mhz i 60C - još manja temperatura nego prije.

Eto ako se slučajno nađe netko sa sličnim problemima (prvenstveno u glavi), neka čita ovo!

Hvala još jednom na suradnji!

 

Drugi put lupi glavom u zid a laptop ne diraj. Dobro je da nije veća šteta i da si uspio popravit.

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Fino :)

Evo ja trenutno radim na jednom laptopu, kojem je Heatpipe ocito neispravan,

ne prenosi toplinu do drugog kraja, gdje su aluminijska rebrica i ventilator.

 

Narucio sam novi cijeli hladnjak, pa cu vidjeti kako ce se ponasati.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Probaj ga odvalit šakom. Možda mu proradi cirkulacija. XD

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze. Sta te zanima?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A uzeo bi jedan od ovih pa me zanima koji je najbolji izbor, idem uskoro na brod pa moram što prije uzet laptop

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Najbolji za multimediju, po izdrzljivosti baterije, za igranje, za nesto drugo? Svaki je najbolji u necemu od tih.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice