Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.065.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih cijenjene forumaše preporuku laptopa, ili barem okvirnih cijena unutar kojih bi se mogle zadovoljiti sljedeće potrebe, pa ću ja dalje tražiti modele... Potreban mi je laptop prvenstveno za internet i za youtube, povremeno word i outlook, te gledanje filmova. Ono što mi je bitno jest da recimo internet i youtube radi što je moguće lakše, da se ne mući previše ako mu pustim neki dokumentarac na youtubeu, karikiram, i da se ne zblesne ako otvorim tumblr nečiji blog, pa da mu treba 18 sati da izlouda . Što se tiče laptopa, nije mi potrebno baš ništa poput dvd-a, konektora (osim usb-a), čitača kartica, itd. 

 

Nije nužno čak niti windowse, puknuo bih ubuntu.

 

 

Dakle, neki laptop za te neke bazične potrebe (surfanje i povremeno filmovi).

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 15:03 (gornjigrad).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Napisi koliki ti je budzet da ti mozemo za taj novac predloziti nesto najbolje.

Kovačić
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Napisi koliki ti je budzet da ti mozemo za taj novac predloziti nesto najbolje.

 Nemam fiksni budžet, ali budući da malo gledam cijene laptopa koji su namijenjeni puno zahtjevnijim kornisnicima, pa se one kreću oko 6k na više, pretpostavljam da se može nešto oko 4000kn naći što bi moglo zadovoljiti moje potrebe?

 

tnx

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Svakako preporuka da uzmes SSD da ti sve skupa bude puno brze, od sistema do aplikacija i slicno.

Ako ne trazis kombinaciju HDD+SSD, tj. ako ti je 256GB SSD dosta, onda je jedna stvar, ako 128GB je druga stvar.

 

Ovdje si pogledaj, stavio sam do 4300kn u slucaju da se mozes malo protegnut. Tu su ti 15,6" modeli, 8GB RAM memorije, i5 i ryzen 5 procesori i 256GB SSD.

 

Ukoliko zelis imati prostora sa SSD-om, tj. HDD+SSD, onda moras staviti jos nesto, pogledaj ovdje.

 

Ukoliko ti brzina nije toliko bitna vec samo da to radi, onda pogledaj ove modele ovdje (s time da si mozes nadograditi M.2 SSD-ove onda u ove laptope pa si na taj nacin ubrzas).

 

Za 17,3" su ovi modeli ovdje. Oni nijedan nemaju SSD tako da bi svakako onda tu morao ako zelis dobiti na brzini ubaciti M.2 SSD.

Kovačić
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Svakako preporuka da uzmes SSD da ti sve skupa bude puno brze, od sistema do aplikacija i slicno.

Ako ne trazis kombinaciju HDD+SSD, tj. ako ti je 256GB SSD dosta, onda je jedna stvar, ako 128GB je druga stvar.

 

Ovdje si pogledaj, stavio sam do 4300kn u slucaju da se mozes malo protegnut. Tu su ti 15,6" modeli, 8GB RAM memorije, i5 i ryzen 5 procesori i 256GB SSD.

 

Ukoliko zelis imati prostora sa SSD-om, tj. HDD+SSD, onda moras staviti jos nesto, pogledaj ovdje.

 

Ukoliko ti brzina nije toliko bitna vec samo da to radi, onda pogledaj ove modele ovdje (s time da si mozes nadograditi M.2 SSD-ove onda u ove laptope pa si na taj nacin ubrzas).

 

Za 17,3" su ovi modeli ovdje. Oni nijedan nemaju SSD tako da bi svakako onda tu morao ako zelis dobiti na brzini ubaciti M.2 SSD.

 Puno hvala... Definitivno ću ići na SSD, kapacitet mi nije toliko bitan, tako je 256 sasvim dovoljno.

 

Puno hvala još jednom! idem sada pretraživati...

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ajde, dobro je. Ima nade jos za mene, nisam strucnjak ni za koje podrucje, ali po tom pitanju sam dosta pretrazivao kad sam gledao za laptop sebi i bratovoj curi pa je ona isto tako nesto trazila na tom podrucju do 4000 4500, no ona je onda uzela po bratovom izboru pa sad ima, da oprostis ku*ac, a mogla je imati i laptop i ku*ac hehe 

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz!

Tražim preporuku za laptop u rangu do 5800 kn!

Primarna svrha korištenja laptopa je surfanje po netu, uređivanje podataka u excelu, wordu, pptu i sve što dolazi uz posao..
Eh sada, ono što tražim kod laptopa je da mu je display ispod 15.6" (radi lakšeg prenošenja) te da ima tablet mode i mogućnost zakretanja ekrana 360 stupnjeva.

Unaprijed se zahvaljujem na svim sugestijama

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.njuskalo.hr/macintosh/apple-macbook-pro-13-i5-2.3ghz-oglas-25403835

 

Što mislite o ovom? Isplati li se? Kakav je po vama omjer novca i onog što nudi?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.
Evo da i ja zatražim savjet oko kupnje laptopa.
Laptop bi služio isključivo za surfanje i rad u Wordu. Znači, nikakve igre ili bilo kakvi zahtjevni programi.
Nemoraju biti Windowsi predinstalirani jer to mogu sam riješiti.
Znači, neki skroz jednostavan laptop. Pa s obzirom na namjenu za koju bi služio, nadam se da mogu proći relativno jeftino.
Zato me najviše zanimaju oni modeli ispod 2500kn. Znam da od tih modela ne mogu baš puno očekivati, ali
mislim da za ono što mi treba i u tom rangu bih trebao pronaći neki zadovoljavajući model.
Pa eto, s obzirom da ne znam puno o tome što se isplati kupiti od onoga što se nudi, nadam se da ću dobiti neke konkretne savjete ovdje.
Hvala unaprijed svima na pomoći.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 23:11 (VirtualRiot34).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pa zato sam i rekao da me zanimaju VAŠA mišljenja i iskustva.......na osnovu kojih bih ja onda donio odluku

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sosta kaže...
darklite kaže...

1. nedoumica je veličina, htio sam uzeti 17.3", međutim svi živi me odgovaraju od toga i govore mi da kupim 15.6", kao preteški su i preveliki, mene sad zanima da li je stvarno toliko velika razlika veličine i težine u nepuna 2"?

 

 

10. koje marke bih trebao izbjegavati, odnosno koje su dobre, koje odlične? mislio sam u početku potrage uzet neki acer (bili su najjeftiniji), ali su mi svi zivi govorili da to ne valja i da ne uzimam, tako da vise ni sam ne znam

 

Ad 1)  Kako bi netko trebao znati je li tebi 17,3 prevelik ili pretežak? Probaj prvo definirati to, pa onda možda dobiješ konkretni odgovor. Osobno mislim da je, ali meni je i 15,6 prevelik za nosanje okolo.

 

Ad 10) Mišljenja sam da nema generalne preporuke koje marke izbjegavati, jer postoji hrpa modela pojedine marke različite kvalitete izrade, gledaj što duže jamstvo. 

 

 pa zato sam i rekao da me zanimaju VAŠA mišljenja i iskustva.......na osnovu kojih bih ja onda donio odluku

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka laptopa do 2500kn, koristio bi se za word, surfanje, filmove i takve basic stvari, 17 incha ako je moguce i da se moze kupit u hrv. Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 12:23 (Hazar).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 https://www.ekupi.hr/Asus-VivoBook-15-X542UN-DM105-prijenosno-racunalo-1313197.aspx

ili

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A515-51G-54Z3-NXGT1EX019-prijenosno-racunalo-1274325.aspx

 

+ iskoristis kod za 10% popusta

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver/66513.aspx?page=179

12 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa savjetić mali

Što bi uzeli?

1. ASUS ROG 750JH

-i7 4700hq

-gtx 780m

-24gb rama

500gb ssd

1tb hdd

 

Ili LENOVO Legion y520

-i5 7300hq

-8gb rama

-128gb ssd

-1tb hdd

-gtx 1050

 

Legion me dođe 1300kn više od roga ali ima garanciju 15mj

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

Pozz ekipa savjetić mali

Što bi uzeli?

1. ASUS ROG 750JH

-i7 4700hq

-gtx 780m

-24gb rama

500gb ssd

1tb hdd

 

Ili LENOVO Legion y520

-i5 7300hq

-8gb rama

-128gb ssd

-1tb hdd

-gtx 1050

 

Legion me dođe 1300kn više od roga ali ima garanciju 15mj

 jesu laptopi novi ili polovni? ovaj prvi ima dosta stare komponente, pa sumnjam da si ovo mogao pronaći novo...

uglavnom malo neobicna dvojba

12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zato sam se i dvojio :P

Uzeh Legion za 4300kn, čist ok. 

 

Dark souls 3 na high 45-55fps, niže od hp-a, ali procesor ne umire na 90C. A šteta za taj HP, da su napravili mrvicu bolje hlađenje, samo takav best buy. Ekrančina prekrasna, 17,3" 1050Ti, bomba zvučnici. I u tipičnom HP stilu useru sve sa hlađenjem za U-procesore u office kućištu -.-

 

Ipak mi je malo nepraktično furati na faks veliki laptop, ovaj je taman. Lakši je, a doma mi je na monitoru. Fora mi je što je jako tih, nisam navikao na to :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 23:11 (maks0806).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

Zato sam se i dvojio :P

Uzeh Legion za 4300kn, čist ok. 

 

Dark souls 3 na high 45-55fps, niže od hp-a, ali procesor ne umire na 90C. A šteta za taj HP, da su napravili mrvicu bolje hlađenje, samo takav best buy. Ekrančina prekrasna, 17,3" 1050Ti, bomba zvučnici. I u tipičnom HP stilu useru sve sa hlađenjem za U-procesore u office kućištu -.-

 

Ipak mi je malo nepraktično furati na faks veliki laptop, ovaj je taman. Lakši je, a doma mi je na monitoru. Fora mi je što je jako tih, nisam navikao na to :P

 bez poreza 4300??

a nemam pojma o kakvom HP pricas, vidim da je ovo gore neki asus haha..ako si se uopce meni obracao

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 2:24 (tomko).
12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma oglasi, lol u dućanu je 6300

Hp onaj 17 inčni na popustu iz linksa još od 20og mjeseca 2017e :D

 

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-pavilion-gaming-17-ab307nm-2zj05ea.aspx

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok

Moze preporuka laptopa do nekih 11k kn max. Namjena je frendu za faks, i igrice prvenstveno. Bitno mu je da se sto manje grije i po mogucnosti sto dulja garancija U nedoumici je i7 7700hq i 1060 ili i7 8750h i 1050ti? moze neki savijet?

  

 

 

hvala

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 10:37 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, ove godine krećem na fesb pa bi treba kupit neki laptop.

 

Bilo bi lipo da je lagan, ispod 2kg, da je tanak i da ima snage za neke umjereno velike projekte 2d i 3d u autocadu ili lightworks(linux alternativa), solidworks, catia itd.. 

Da je 1920x1080 te da ima dobru bateriju (8h-10h?)

 

Nije mi važno koji mu je sustav instaliran, sta se mene tice moze freeDOS jer na njega ide Arch u svakom slucaju.

 

Tia bi potrosit negdi oko 5000kn na takav laptop, iako bi se moglo protegnit za jos 500kn u slucaju da je potrebno.

 

Gleda sam Legion y520, iako je malo tezi od onoga sta trazim moglo bi se zanemarit glede ostalih stvari.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za tvoje potrebe je puno bolje ići na acer aspire 5

Lakši je, ima duplo bolju bateriju, tiši je i ima više nego dovoljno snage za sve što ti treba. Druga alternativa je tražiti laptope sa quadro grafickom, ali za studij na faksu ti nije potrebno.

I da, dolazi sa ssdom, dok base model legiona ne. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 12:45 (maks0806).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

Za tvoje potrebe je puno bolje ići na acer aspire 5

Lakši je, ima duplo bolju bateriju, tiši je i ima više nego dovoljno snage za sve što ti treba. Druga alternativa je tražiti laptope sa quadro grafickom, ali za studij na faksu ti nije potrebno.

I da, dolazi sa ssdom, dok base model legiona ne. 

 Je li mozda znas ako ima koji tanji laptop a da ima specifikacije kao aspire 5?

 

Naravno ni legion nije tanak ali sam odlucia ignorirat to zbog njegove snage, za koju svi kazu da je a must glede autocada i slicnih programa.

 

Acer Aspire 5 ima slabij i5 koliko razumijem? i5 8250U verziju koja ima nesto nizi TDP? Ne razumin se skroz u laptop procesore i graficke, ali pretpostavljam da je slabij od HQ verzije.

 

Uz to, ako pazis da cu mozda gaming uz to radit, to iskljuci, sada pocinjem sa mozda malo programiranja i projektima u cad-u i ko zna cemu. Gaming me ne zanima vise i zelim se maknit sto dalje od toga i pocet nesto produktivno radit hehe.

 

 

12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I5 8250u ima manju potrošnju, onako 3 puta i iznimno je jak. Razlika je što HQ procesori drže boost clock dulje što je bitno za igre da može procesor raditi na 3.5ghz 3 sata bez da umre. Možeš i na 8250 koji je u nekim situacijama čak i jači od 7300hq jer je hyperthreadan. 

Tko ti govori da je grafa bitna za cad je neinformiran ako ćemo biti pristojni. Za zahtjevne catia projekte se preporučaju quadro grafičke, ali to ono, stvarno za profi profi rad. Integruše u solidworksu pristojno rade za potrebe fakulteta, a da o autocadu ne govorim. Mx150 je bog i batina. Mi na faksu cad koristimo čak i na pentium 4 kantama xD

Pada mi na pamet xiaomi notebook, budem pronjuskao malo kasnije. U tramu sam ko sarma zbijen, izbit će mi mobitel iz ruke :P

 

Edit

Nema ničega tanjega od 21.6mm. Najisplativiji je i najbolji za tvoje potrebe :) 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 14:27 (maks0806).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Aha, zanimljivo. 

 

Gleda sam i taj Xiaomi 13", dosta je tanak i lagan, cak ima i5 8550U i mx150 isto samo sta je skuplji zbog carine pa je oko 6500kn.

 

Ima uz to i 12" verzija Xiaomija, ima m3 7y30 i nigdje ne mogu nac kakav je taj procesor za cad i 3d programe. Jedina mana je to sta ima 4gb ram pa me malo brine kako ce radit sam sistem a da ne govorim o cadu i 3d. Također 12.5" ima intel hd 615 umjesto mx150. Ali je zato i dosta jeftinij model.

 

Naravno tu još postoji i ekstremno jefitini chuwi sa celeronom n3450 ali to sam vec iskljucia. Sumnjam da cu imat ikakvu volju da uopce budem produktivan na necemu tako jeftinom.

 

Ako se mozda poznajes u m3 procesore, kakvi su glede snage? Oce li mi 4gb ram bit uopce dovoljno za laptopov buduci posao. Uz to bi treba trajat nekih 5-6 godina. Sve iznad tog broja je slatki bonus.

 

13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

4GB rama bi moglo biti na knap, ovisno što se radi na faxu, cad najviše profitira od cpu i rama.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
faze kaže...

Pozdrav, ove godine krećem na fesb pa bi treba kupit neki laptop.

 

Bilo bi lipo da je lagan, ispod 2kg, da je tanak i da ima snage za neke umjereno velike projekte 2d i 3d u autocadu ili lightworks(linux alternativa), solidworks, catia itd.. 

Da je 1920x1080 te da ima dobru bateriju (8h-10h?)

 

Nije mi važno koji mu je sustav instaliran, sta se mene tice moze freeDOS jer na njega ide Arch u svakom slucaju.

 

Tia bi potrosit negdi oko 5000kn na takav laptop, iako bi se moglo protegnit za jos 500kn u slucaju da je potrebno.

 

Gleda sam Legion y520, iako je malo tezi od onoga sta trazim moglo bi se zanemarit glede ostalih stvari.

 

 mozda ovako nesto, debjina 18mm, 1.8kg

https://www.ekupi.hr/Acer-Swift-3-Silver-NXGQGEX009-prijenosno-racunalo-1280411.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja prije 2 tjedna uzeo swift 3, ali sa i7 8550, mx150, 8GB rama i 512 GB ssd i mogu reci da sam zadovoljan. Samo sto je ta verzija bila na akciji u ekupi 7k kn, ali pretpostavljam da se moze naci sa i5 i 256GB ssd za manje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala vam na savjetima, odlucia sam uzet aspire 5.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice