Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

poruka: 15
|
čitano: 3.784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

pozz forumaši otvorio sam novu temu jer nisam znao gdje da je stavim. Pa evo ovako:imam gore navedeni laptop.Kad sam na Facebooku,you tube,ili bilo koji drugi posao radim na laptopu on mi se iznenada zaledi ekran i cijeli laptop i tako ostane, ne mogu nista miš zaleđen nista ne reagira-Prije mi se ovo nije dešavalo znali itko koji je problem. I imam još jedan problem vezano za ovaj laptop kad upalim normalno laptop on sve normalno upali onaj znak za windows 7 i kad se taj znak učita on počne divljat ide gore,dolje ko da je stara televizija pa gubi signal.Neznam sta je. I jos nesto zna mi se usred pisanja u wordu,you tubu,fb... da se ugasi ekran i da se smanji rezolucija slike to bude nekih 10sec i onda se vrati na normalno ali je to neugodno.Znali itko koji bi svi problemi mogli biti sto sam ih ja naveo i koji je uzrok tih problema.Hvala na odgovorima unaprijed.{#}

fb34
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2014 21:53 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627
CPU kaže...

pozz forumaši otvorio sam novu temu jer nisam znao gdje da je stavim. Pa evo ovako:imam gore navedeni laptop.Kad sam na Facebooku,you tube,ili bilo koji drugi posao radim na laptopu on mi se iznenada zaledi ekran i cijeli laptop i tako ostane, ne mogu nista miš zaleđen nista ne reagira-Prije mi se ovo nije dešavalo znali itko koji je problem. I imam još jedan problem vezano za ovaj laptop kad upalim normalno laptop on sve normalno upali onaj znak za windows 7 i kad se taj znak učita on počne divljat ide gore,dolje ko da je stara televizija pa gubi signal.Neznam sta je. I jos nesto zna mi se usred pisanja u wordu,you tubu,fb... da se ugasi ekran i da se smanji rezolucija slike to bude nekih 10sec i onda se vrati na normalno ali je to neugodno.Znali itko koji bi svi problemi mogli biti sto sam ih ja naveo i koji je uzrok tih problema.Hvala na odgovorima unaprijed.{#}

Zvuci kao da driveri zaštekaju. Moze biti posljedica neispravnosti ili visokih temperatura uzrokovanih zaštopanim rashladnim sustavom. Prije svega ja bi ga očistio i onda vidio što se događa.

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

ok hvala.Ali sam ga prije godinu i po čistio i prominio termalnu pastu ne vjerujem da se za to vrijeme skupilo prasine ali svejedno cu ga otvorit kad stignem.

fb34
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

evo sad sam nesto softverski probao malo vidjet te temperature. Ustvari sam otvorio task manager i kad uključim muzilu normalno na google procesor stoji na 100% korištenja stalno tako stoji i kad gledam video na you tubu video prekida "ledi se" učitan je video nego se ledi,to mi se prije nije dešavalo.Jeli itko zna koji je problem ja vec odavno tvrdim da je ovaj proc ispod donje granice jačine on je za nista (barem ja tako mislim). Pomoć {#}

fb34
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2014 9:49 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

Si očistio laptop od prašine?99% sam siguran da grada dobija po tamburi jer je moj HP DV6000z se isto tako ponašao i onda je samo odjednom grafika krepala,si probo očistit cjeli laptop od virusa i ostalih štetočina? jer ja nikad takvih problema na dv6000z po pitanju štekanja nisam imao,procovi su slični(kod mene bio turion).Uglavnom prašinu sredi,pastu također,viruse i ostale štetočine pa nam onda javi.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

ajd ti vidi u task manageru koji to tebi proces zakuca tako procesor. kad nađeš, isključi proces, pa vidi jel će radit normalno. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627
CPU kaže...

evo sad sam nesto softverski probao malo vidjet te temperature. Ustvari sam otvorio task manager i kad uključim muzilu normalno na google procesor stoji na 100% korištenja stalno tako stoji i kad gledam video na you tubu video prekida "ledi se" učitan je video nego se ledi,to mi se prije nije dešavalo.Jeli itko zna koji je problem ja vec odavno tvrdim da je ovaj proc ispod donje granice jačine on je za nista (barem ja tako mislim). Pomoć {#}

Moje isprike - baš sam sad pogledal specifikacije i da je procesora stvarno vrijeme pregazilo. Normalno je da tvoj procesor jednostavno gledanje videa ubija i ovo "cukanje" videa na youtubeu je najnormalnija pojava. Nakon godinu i pol se definitivno isplati očistiti laptop - mozda malo pomogne, ali ako u svom imas single core procesor TL-20, ne ocekuj neki realni pomak.

 

Prema kratkom surfanju vidio sam da je ekipa uspjesno nadogradila tvoj model sa single core procesora na dual core mozda bi to pomoglo, samo neznam kolko.

 

Kolko tocno rama imas i koji proc? Neznam kak stojis s nofcima i dal si zainteresiran za eventualnu nadogradnju. Dual core TL-56 se moze nabaviti za 15ak dolara i nebi smjelo bit pregrijavanja. Ako imas bar 2 gige rama moglo bi sve puno bolje raditi. Znaci investicija od nekih 150kn bi mogla dati novi život tvom stroju, ali ne očekuj neki svemirski pomak.

 

Ako pak trebaš preporuku za nešto novo/rabljeno javi se u za to predviđenu temu.

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

ali slusajte svi koji mi pokušavate pomoć kad je laptop bio nov bez problema je radio nikad nije šteka na you tubu nego u zadnje vrijeme sve više počeo slabiti sporiji i ponovo na skroz sam instalira windows 7.ne znam sta je ali cu sve pokušati što ste mi predložili.

fb34
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

da nedavno sam kupio novu pločicu rama 2gb 800mhz Kigston jer je stara crkla.Tada kad sam stavio novi ram vidio se veliki pomak međutim pogledaj u MOJ PC pod laptop pa ćeš sve vidit.To sam naravno mislio da nadogradim proc na dual neđutim čitao sam na puno foruma da ne može baš svaki amd tako da neznam koji bih uzeo naravno možda i novi a možda i polovni na njuškalu. Laptop mi je super prije bio i jako je malo korištem kad je kupljen 2009 3 godine je stajao u svojoj originalnoj kutiji i nije bio korišten jer je kupljen još bolji kasnije laptop od toga Compaq 615 tako da je ovaj laptop skoro nov i volio bih ga rado nadogradit.

fb34
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

pozz pomagajte ako možete imam osjećaj da se laptop polako raspada zezam se.Problem je samo u procesoru.Ovako problem je sljedeći sad kad normalno gledan film koji sam skinuo na laptop usred filma se zaledi i ponavzvuk jako brzo trtrtrtrtrttrtrtrtrtrttrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrttrtrtrtrtrtrt i tako u nedogled.Nista moram ga izgasiti i ponovo upalit sta to znači koji je to problem i recite mi koji je dio točno kriv za ovaj postupak gledam temperature u speccy-u nema temperature posebno za procesor neko za matičnu i hard disk.Za matičnu je temperatura 60C a hard diska 50C nemojte mi zamjerit neznam kako pisat celzijeve temperature. Mislim da je to velika temperatura za matičnu a kamo onda za proc.Pomoć molim vas što prije to bolje hvala unaprijed.

fb34
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

Koristi "edit", nema potrebe stavljat 3 posta jedan za drugim.

 

Drugo, s obzirom da procesor konstantno radi pod punim opterecenjem same temperature me ne iznenadjuju previse. Makar ne bi bilo loše očistiti ga.

 

S obzirom da si rekao da si sam vec rastavljao laptop, mozes kupiti AMD TL-56 processor koji bi trebao dosta pomaka napraviti. Temperature ne bi smjele bit problem.

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Re: Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627
darkydark kaže...

Koristi "edit", nema potrebe stavljat 3 posta jedan za drugim.

 

Drugo, s obzirom da procesor konstantno radi pod punim opterecenjem same temperature me ne iznenadjuju previse. Makar ne bi bilo loše očistiti ga.

 

S obzirom da si rekao da si sam vec rastavljao laptop,mozes kupiti AMD TL-56 processor koji bi trebao dosta pomaka napraviti. Temperature ne bi smjele bit problem.

A možeš li mi reći gdje bih mogao kupiti taj procesor?

fb34
14 godina
moderator
offline
Re: Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627
CPU kaže...

A možeš li mi reći gdje bih mogao kupiti taj procesor?

http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=AMD+TL-56

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

Ja imam stari Acer Aspire 5100 koji je dosao sa single core procesorom Turion, jedan iz te serije slican tvojemu,

poslije sam nadogradio na dual core Turion i vidlo se poboljsanje u fluidnosti tokom rada, ucatavanju OS-a,

ali na filmovima na webu jos ima problema ako je rezolucija filma visoka. You tube radi ok.

Takoder mi se isplatila nadogradnja na 2 GB sa originalnih 1,5 GB.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Veliki problem sa laptopom Acer emachines e627

hey drušvo nista bolje sve po starome isto je spor.Ali bolje hladi stavio sam novu termalnu.Prašine je bilo za nepovjerovat, a termalne ko da prije godinu i po nisam ni stavio jednostavno nestalo jako je malo bilo.Mislim da ću ipak kupit AMD Turion TL-56. ali nisam siguran ako kupim taj procesor hoće li mi radit jel sam citao da na ovu matičnu ne mogu svi procesori tako da ne znam.

fb34
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 19:38 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice