Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.271.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gaming Laptopi

Pa to je puno previše, ja bih svakako više nagnuo ovome ili vidio ovg u Linksu, uštediš para a performanse bolje

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Možda  Lenovo Legion 5 Pro a ovo su mu specifikacije

5 godina
offline
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Hvala puno svima! Vidim i da ide blackfriday ( ovo na ekupi već je nešto tipa toga) da li da možda još mrvicu sačekam ( nije žurba) pa da vidim šta će biti u igri? ili uzeti nešto od ovoga.

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
artyom kaže...

Hvala puno svima! Vidim i da ide blackfriday ( ovo na ekupi već je nešto tipa toga) da li da možda još mrvicu sačekam ( nije žurba) pa da vidim šta će biti u igri? ili uzeti nešto od ovoga.

 S obzirom da ti nije žurba možeš i pričekat do black friday-a (na 24.11. pada ove godine). Na Ekupi su ti stalno ovakve ili slične akcije, a i ostale trgovine (links, svijet medija, mikronis...) za (i oko) black friday znaju imat nešto dobro na akciji (samo se brzo rasproda ako je stvarno povoljno).

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 14:37 (PESfanCRO).
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ja ne znam da li je pametnije čekat Black Friday ili 12. mjesec kad budu božićni popusti.

16 godina
offline
Gaming Laptopi

BF ali ne samo kod nas, popratit deu ducane i ostale eu shopove sto salju za >HR te Amazon

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Nisam gledao navedene, ali postoji debela razlika između 30xx i 40xx serije, u proizvodnom procesu, što povlači efikasnost, tj količini grijanja i potrošnje za jednake performanse performanse.

Moj glas seriji 40xx svakako. Osim ako si baš ograničen budžetom, a ne bih rekao.

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Krivo. Ispričavam se.

Jurica Gregurović
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 8:42 (jurica_m).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozdrav. Nisam siguran je li poruka u ispravnoj temi. Naime, tražim rabljeni laptop koji bi pokrenuo igricu Pro Evolution Soccer 6 (PES 6) na maksimalnim detaljima (high). Ovdje ćete pronaći traženu konfiguraciju: https://gamesystemrequirements.com/game/pro-evolution-soccer-6
Ukoliko netko imam kakvu preporuku, bio bih vam zahvalan. Hvala
Jurica Gregurović
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Gaming Laptopi

ekipa, molim preporuku nekog 17' gaming laptopa, neki best buy za cca 1200 eura, imam mogucnost kupiti laptop u Njemackoj, tak da nisam vezan samo za hrvatsko trziste, takoder u 1. mjesecu idem u USA, pretpostavljam da bi tam moglo biti jeftinije, makar ne zafrkava mi se puno s carinom, ali ako je deal bas puno bolji, onda je i to opcija.
Ja sam do sad gledao Gigabyte G7, 16GB RAM, 4060 je unutra. Od igrica bi igrao PUBG, CS2, RDR, CyberPunk, uglavnom FPS-ovi jer to jednostavno ne mogu na PS-u igrati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Blade18 kaže...

ekipa, molim preporuku nekog 17' gaming laptopa, neki best buy za cca 1200 eura, imam mogucnost kupiti laptop u Njemackoj, tak da nisam vezan samo za hrvatsko trziste, takoder u 1. mjesecu idem u USA, pretpostavljam da bi tam moglo biti jeftinije, makar ne zafrkava mi se puno s carinom, ali ako je deal bas puno bolji, onda je i to opcija.
Ja sam do sad gledao Gigabyte G7, 16GB RAM, 4060 je unutra. Od igrica bi igrao PUBG, CS2, RDR, CyberPunk, uglavnom FPS-ovi jer to jednostavno ne mogu na PS-u igrati.

Ako možeš kupiti u USA, onda ovaj:

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1745674-REG/lenovo_82wk0082us_16_legion_pro_5i.html

2 godine
offline
Gaming Laptopi

pozdrav, 
vi ste pomogli meni pa da se i ja javim.
kupio sam nitro 5, link: https://www.links.hr/hr/laptop-acer-nitro-5-nh-qfsex-009-core-i7-12650h-16gb-1tb-ssd-nvidia-geforce-rtx-3070-ti-15-6-qhd-165hz-ips-bez-os-crni-010101810

cijena je super.. akcija je jos malo.

mogu reci da sam zadovoljan pokrece igre dobro,sad cekam novi cod da izade.
jedini mi problem s windowsima zna doci crni ekran kad ga upalim, al to rjesavam sad pa ce biti sve uredu. 

Murko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,koja je realna cijena ovoga laptopa,trebao bih nesto za uredivanje slika (lightroom/photoshop) i tu i tamo odigrat nesto

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
toma20 kaže...

Pozdrav,koja je realna cijena ovoga laptopa,trebao bih nesto za uredivanje slika (lightroom/photoshop) i tu i tamo odigrat nesto

realna cijena je 500€ za bilo kaj rabljeno, makar bilo i elijenver ™  posebno kad je ovakav primjerak penzionera

ovaj lik trazi 1100 €

 

citiram oglas:

"Najnapredniji laptop na trzistu po najpovoljnijoj cijeni.

Laptop ALIENWARE M15 R5 AMD Ryzen 7 5800H 4.4 GHz NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 165 Hz/ 16GB / 1T + 256 GB SSD WIN 11 15.6 FHD"

 

za puno puno manje novce se moze nac novi lap sa boljom grafom i garom

u vrijeme kad je dell ugradjival tu grafu bila je vjerojatno mid prema high range

Date of Announcement10.05.2021 = 908 days old

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-3050-Ti-Laptop-GPU-Benchmarks-and-Specs.527430.0.html

 

APSOLUTNO nema logike, mozga ni racunice dat prek soma eura za nekaj kaj ima minimalno 2 i POL godine stare komponente unutra, bez obzira kak je lijepo kuciste i ko ga je napravil

 

evo jedan bezveze is prvog shopa sa 3050ti do 1100€

Laptop MSI Katana GF66 12UDO / Core i5 12500H, 16GB, 512GB SSD, GeForce 3050 Ti 4GB, 15.6" IPS FHD 144Hz, bez OS, crni

https://www.links.hr/hr/laptop-msi-katana-gf66-12udo-core-i5-12500h-16gb-512gb-ssd-geforce-3050-ti-4gb-15-6-ips-fhd-144hz-bez-os-crni-010101434

 

isto do 1100€, 4050 grafa

Laptop GIGABYTE G5 MF-E2EE333SD/ Core i5 12500H, 24GB, 512GB SSD, nVidia GeForce RTX 4050, 15.6" FHD 144Hz IPS, bez OS, crni

https://www.links.hr/hr/laptop-gigabyte-g5-mf-e2ee333sd-core-i5-12500h-24gb-512gb-ssd-nvidia-geforce-rtx-4050-15-6-fhd-144hz-ips-bez-os-crni-010101943

 

1100€, gtx 3060 grafa

Notebook MSI Katana GF66 12UE-1233XHR, Intel Core i7-12650H, 16GB DDR4, 512GB SSD, 15.6" FHD 144Hz, nVidia RTX3060 6GB, WiFi, RJ45, Backlit key, bez OS-a, jamstvo 2 godine

https://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=300_223&products_id=21906

 

kao sto si vidio, za te pare mozes birat jel oces puno jacu grafu, puno noviju grafu, ili i malo jacu i puno noviju grafu, i jos dobijes normalnu GARANCIJU i novije komponente sa manjim proizvodnim procesom i NULA sati rada

istina je da nisu upakirani u tako dobro kuciste, ali su novi, i jos si biras koji brend oces ili ti treba malo bolji ekran

 

a ovaj elijenver koji splicho prodaje za soma i sto, uzmi SAMO ako zelis jako lijepo i vrhunskoKUCISTE

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
toma20 kaže...

Pozdrav,koja je realna cijena ovoga laptopa,trebao bih nesto za uredivanje slika (lightroom/photoshop) i tu i tamo odigrat nesto

 Zaboravi na to iz oglasa (puno precijenjeno)

 

ovo Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7, 82SB00JYSC, 15,6, WQHD, IPS, AMD Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4050, Free Dos, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina sa svim popustima + kod GORILA60 ispadne te 990€
ili isti model sa jačim procesorom (8/16 jezgri/threadova) Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7, 82SB00K0SC, 15,6 WQHD, IPS, AMD Ryzen 7 7735HS , 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4050, Free Dos, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina sa svim popustima + kod GORILA60 ispadne te 1085€

oba imaju isti odličan ekran 15.6" WQHD (2560x1440) IPS 350nits Anti-glare, 100% sRGB, 165Hz što ti je bitno s obzirom da ti treba za uređivanje slika, a i za tu i tamo odigrat nešto će ti bit više nego dovoljni.

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Ekipa, koji su vaših top 5 laptopa do 1000€ (1050€ max.)? Kraj godine mi je krajnji rok za kupovinu novog laptopa, pa uzimam gamerski jer želim da mi potraje duži niz godina (+ želim povremeno odigrati koju igru). Volio bih da je 15.6" (16:9) ili 16" (16:10), te da je lakši (težina do 2,3 kg recimo), da ima dobru tipkovnicu i što bolji ekran, te da ima dobro hlađenje. 

 

Sviđa mi se Asus TUF A15/F15/A16, ali je cijenovno su daleko od 1050€, pa me zanimaju konkretni modeli laptopa da znam na kojima pratiti cijenu u narednom periodu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 20:08 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Thoroughbred kaže...

S laptopa od 500eu sam došao na 1000

 

 Tako sam i ja došao kad sam gledao za frenda, tako ti ej to sa gaming laptopima

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 Po meni je sasvim normalne veličine ko svaki average 15inchni laptop, ima jako minimalan dizajn pa ne izgleda bulky. Rekao bi da je relativno lagan zato jer je build cijeli plastičan, ima svega 2.3 kile. 

 

Po meni jedina ''mana'' je što je led jednobojno svijetlo na tipkovnicama umjesto rgb, al to je sad upitno dal patiš na to ili ne, meni iskreno to nije deal breaker. Drugih mana još nisam primijetio, netko bi mogao reč da je 4050 ne isplativa al mene za sad služi svrsi gledajući igre koje igram. 

 

Ovo ne navodim kao manu jel ne znam jel to globalni problem ili je samo do mene, ali imam problem sa dodatnim ssdom ( crucial p5 plus 2TB ) koji sam kupio isti dan kada sam kupio i laptop, ssd se pojavi, očita ga pa nakon nekog vremena tipa učitavam nešto na steamu u njega baci mi disk write error i kao da ga nema više, trenutno ga u my computeru uopće ni ne vidim, sad jel to do ssda il do slota na laptopu, ne znam, nisam dovoljno testiranja napravio. 

LP
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Kakvo je hlađenje na njemu? Čitam za Asus da im i nije baš nešto, dok se Acer izgleda popravio po pitanju istog.

4 godine
offline
Gaming Laptopi

Koji gaming laptop bi odgovarao mid grafičkim postavkama igara poput GTAV, Fortnite ili Valorant?

Isto bi trebao ako može prijedlog i za high postavke istih igara, oba prijedloga s AMD procom i ekranom 144Hz.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Gaming Laptopi

Dvojim još uvijek oko stolnog i prijenosnog. Član ibme74 mi je predložio konfiguraciju za stolno za 1300e s uključenom periferijom, a sad me zanima ima li kakav prijenosnik oko tog iznosa da bi bio ok za uz nekakvu prosječnu uporabu i za odigrat nešto tipa skyrim, total war serijal i slično.

 

Molim preporuke.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Prodaje ti covjek tu na forumu gaming laptope, ima dva komada, pa pošalji covjeku poruku, mozda spusti koji ojro. 

Ja osobno imam hp omen sa speckama kakav je ovaj drugi sa ryzenom i 3070ti 150w u njemu, ta grafa i proc je vrlo dobra kombinacija za gaming, sad a i za par godina u budućnost si miran. 

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-racunala/prodaja-acer-nitro-5-gaming-laptopi-zapakirani/297539.aspx

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Gaming laptop za oko 2000 eura.

Pozdrav, ekipa!

 

Kupujem laptop koji je za gaming i multimediju. Dakle, trebao bi biti dovoljno snažan, no imati i npr. pristojne zvučnike te sveukupno biti kvalitetno izrađen.

 

Igre neće nužno biti najzahtjevnije, no laptop bi trebao izdržati nekoliko godina. Također, trebao bi imati najmanje 1tb pohrane.

 

Našao sam ovo: https://egarner.hr/shop/cijena/asus-rog-strix-g17-g713pi-ll077-17.3-wqhd-ips-amd-ryzen-r9-7945hx-32gb-ram-1tb-ssd-rtx-4070-bez-operativnog-sustava.

 

Ako netko zna za neku opciju koja je bolja od ove za cca 2000 eura (dakle, okej za duže vrijeme, no kvaliteta izrade da je na visini, i da su i slika i zvuk kvalitetni), slobodno linkajte.

 

Sve opcije plaćanja su prihvatljive, uključujući i gotovinu. Cijena može biti i viša za desetak posto ako je opcija puno bolja. Zahvaljujem unaprijed!

 

Želim svima sve najbolje u ovo blagdansko vrijeme! :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 12:09 (glas_razuma).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Gaming laptop za oko 2000 eura.

Evo kako sam ja odabrao sebi gaming laptop.

 

1. YouTube kanal Jarrod's Tech ima pregršt recenzija, različitih modela. Njegov kanal se razlikuje od drugih jer sve laptop testira jako detaljno, te na svojoj stranici ima tablice s usporebama rezultata. Moj savjet ti je da si na njegovom kanalu prvo pogledaš ovaj video, a da onda kad nađeš laptop koji ti se sviđa, kreneš gledati recenzije istih.

 

2. Nakon što si pronašao laptop za koji si zainteresiran, posjeti Nabava.net i tamo si filtriraj laptope po hardveru (ne obraćaj puno pozornosti na cijenu). U tom cijenovnom rangu ne bih gledao ništa ispod RTX 4060 140W i s manje od 16 GB DDR5 RAM-a. Za procesor ti je nebitno jer AMD i Intel danas doslovno pariraju jedan drugome; gledaj samo da je serija Ryzen 7 ili Core i7, pa na više, pritom obavezno gledaj rezultate benchmarka. Ja više volim AMD, pa sam si uzeo i laptop s AMD procesorom; sve ovisi jesi li tim crveni ili tim plavi.

 

3. Nakon dugog istraživanja pronašao si laptop? Super! Sada obrati pozornost na cijenu. Nakon što si odabrao artikl na Nabava.net, s donje desne strane imaš opciju "povijest najniže cijene" i pogledaj kakvu je cijenu laptop imao prije. Ovo je važno jer ne želiš laptop platit skupo ako je često na nekakvoj akciji. Jer više se isplati pričekati par tjedana i onda ga kupiti na akciji nego kupiti odmah po skupljoj cijeni.

 

I to ti je u principu to. Ja sam na taj način sebi upiknuo Lenovo Legion Pro 5 16ARX8 za 1.560€ s dodatne tri godine garancije. Sretno u lovu na laptop!

 

P.S. ako se odlučiš kupiti Lenovo laptop, provjeri njihovu PSREF stranicu. Na njoj možeš vidjeti što točno od hardvera koji model ima i na kojem se tržištu prodaje koji model. Neki trgovci prodaju laptope iz uvoza sa stranim tipkovnicama koje nemaju ugravirana naša slova. Na toj PSREF stranici prije kupovine jasno možeš vidjeti u kojoj se regiji laptop prodaje, te na kojem je jeziku tipkovnica. Slično ima i Acer, ali kod njih nisam pronašao točnu stranicu nego sam upisao model laptopa na Google i onda je izbacio detalje po tom modelu. Za druge proizvođače laptopa, detaljnije specifikacije nisam pronašao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 18:45 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Gaming laptop za oko 2000 eura.
Marko :D kaže...

gledaj samo da je serija Ryzen 7 ili Core i7, pa na više.

 Sve stoji sem ovog, obje firme mute vodu oko brojeva, npr. moj i5-10500h parira i7-10750h jer je jedina razlika boost clock, a u rijetkim slučajevima kontinuiranog loada čak daje bolje performanse.

Isključivo gledati benchmarke i usporedbe procesora.

Say hello to my little friend
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice