HP probook 4530s hdd problem ?

poruka: 10
|
čitano: 3.609
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HP probook 4530s pitanje-problem

Pozz drustvo imam problem sa laptopom, dakle normalno radi i kada instaliram nesto ili kopiram fajl sa jedne particije na drugu pc abnormalno uspori! Google Chrome otvara po 50sec.. u resource monitoru mi pokazuje da HDD radi na 100% Highest Active Time, ubacio sam drugi hdd i isto se desava, moze li pomoc ? 

 

 

Da iskoristim ovu temu za jos jedno pitanje, dakle kada igram igre tacnije Max Payne 3 ram radi otprilike na 30% a cpu na 25% a slika mi opet steka i moram igrati na medium detaljima, tako mi se desava na gta 4, tacnije sa low detaljima moram igrati i opet steka.. 

 

Evo i konfiguracija:

 

 

MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

CPU

Intel Core i5 2520M  @ 2.50GHz

Sandy Bridge 32nm Technology

RAM

5,93 GB Dual-Channel DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)

Graphics

Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)

Radeon HD 6490M (HP) 48 °C

Hard Drives

733GB Hitachi Hitachi HTS547575A9E384 (SATA)

 

 

p.s.ovo mi je prva tema na forumu tako da pomozite molim vas ! :))))) Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP probook 4530s pitanje-problem
elviss08 kaže...

tako mi se desava na gta 4, tacnije sa low detaljima moram igrati i opet steka..

Imaš instaliran patch

11 godina
neaktivan
offline
Re: HP probook 4530s pitanje-problem

Imam, desava se i u drugim-jacim igrama...

12 godina
neaktivan
offline
HP probook 4530s hdd problem ?

najvjerovatnije driveri ne prebace sa integrirane grafe na externu. Napravi to rucno i ici ce ti max bez problema na normalnim detaljima i dx 11. Koristim isti lap pa znam

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
HP probook 4530s hdd problem ?

Također HD6490 nije baš neka ubitačna gamerska kartica.

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP probook 4530s hdd problem ?

ali je u ovoj kombinaciji cisto dovoljna za 30 fps-a u gta 4 i maxu bez ikakvih padanja , a 60 u pes-u, fifi, nba-u...

11 godina
neaktivan
offline
Re: HP probook 4530s hdd problem ?

Hmmm skontao sam na koji princip radi graficka... rucno sam je prebacio na ATi... ali opet steka druze.. npr max payne 3 igram na otprilike 300mb iskoristene video memorije od mogucih 1gb..

12 godina
protjeran
offline
HP probook 4530s hdd problem ?

Memorija nema skoro nikakve veze sa performansama, prvenstvena namjena je spremanje tekstura igre radi bržeg učitavanja istih.

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HP probook 4530s hdd problem ?

Aha a ima li kakva pomoc u vezi prvog problema ? :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: HP probook 4530s hdd problem ?

slicno je bilo i sa mojim ali sam to pripisivao jako niskom broju okretaja harda(na sta nemozemo utjecati), tako da sam se odlucio ubaciti ssd unutra i nemam vise tih briga.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice