Reinstalacija win xp preko pqservice-a

poruka: 8
|
čitano: 6.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Reinstalacija win xp preko pqservice-a
pitanje
imam acer aspire 5112 i trebao bi formatirati disk i reinstalirati win xp, problem je sto nemam ni cd od win ni sa driverima. cuo sam da se to moze preko particije pqservice, koju imam na laptopu, ali neznam kako. molim pomoc!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstalacija win xp preko pqservice-a
prihvaćeno rješenje
kimi kaže...
imam acer aspire 5112 i trebao bi formatirati disk i reinstalirati win xp, problem je sto nemam ni cd od win ni sa driverima. cuo sam da se to moze preko particije pqservice, koju imam na laptopu, ali neznam kako. molim pomoc!!!
 U današnje vrijeme dosta računala(da i prijenosnih) dolaze bez recovery CD-a.OS i drajveri su u skrivenj particiji.A kako pristupiti toj particiji?Evo postupka:
Skini PARTEDIT32(freeware je)
Udji u BIOS(F2),disejblaj d2d recovery,sejvaj i restartaj.
Pokreni partedit32,izaberi skrivenu particiju (obično se kod Acera zove PQSERVICE i ta je tip 12).
Ako u PARTEDIT-u kliknes set type to ces i vidjeti.
Promijeni u type 07,sejvaj i rebutaj.
Nakon ponovnog butanja u windoze vidjet ćeš novi disk nazvan PQSERVICE i to je to.
Tamo ćeš naći drajvere i ostalo.
Ako nemozes uci u windoze uopće,postaj pa ću ti objasniti drugi način
16 godina
neaktivan
offline
Reinstalacija win xp pro

pozdrav svima,,ovako,kratko receno,komp mi ne radi kako treba,imam virusa koje ne mogu izbrisati ni s jednim antivirusom,neki  od  njih  HIBERFIL  i  PAGEFILE, CSRSS.(u  tim  folderima  mi  je  avg  nasao  viruse).imao  sam  vise  tih  antivirusa  instaliranih

a  cuo  sam  da  onda  ne  radi  ni  jedan  kako  treba.(ISTINA??)kad  upalim  komp,i  ne  pokrenem  ni  jedan  program vec mi je zauzeto 70%memorije,usporeno radi i tako.I sad,ja bih RE-instalirao windowse(koristim WINDOWS XP PRO)ali niti imam cd s windowsima,niti to znam(ali nije tako komplicirano,ILI?)zanima me sta bude s programima koje imam,pretpostavljam da oni nestanu,ili?za glazbu mi je lako,nju stavim na cd i to je to.ETO,molio bih da mi se javi netko,tko ce mi pojasniti to,znaci sta mi je potrebno(cd S WINDOWSIMA i sta jos?)i cjeli postupak u kratkim crtama,posto se bas ne kuzim u to,,tj,nisam do sad to radio..i koji antivirus da instaliram nakon reinstalacije,da ih nemam opet vise

puno  hvala,i  oprostite  na  ovako  dugackom  citatu(neznam  jeli  uobicajeno)

jos  jednom  hvala    i  pozdrav..........................................

goran0707@hotmail.com

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Reinstalacija win xp pro
Gorane,
Preporucam da radije das nekom ta ti ovo sredi, manje ce te kostati, mozda vecera ako imas prijatelje koji se kuze u reinstalaciju.
16 godina
neaktivan
offline
internet

Svjedoci ste poplave programa na Internetu koji vam nude brže spajanje i učitavanje programa te web stranica. Svi garantiraju veliko ubrzanje bez obzira koji tip veze koristili; običan modem. ISDN vezu ili neki novi, još brži način spajanja na Internet. Veliko ubrzanje
možete postići malom korekcijom registry ključa.

Pokrenite Regedit i potražite ključ koji se nalazi na sljedećoj lokaciji:

HKEY_LOCAL_MACHINE - Software - Microsoft - Windows -
Current Version - Explorer - RemoteComputer - NameSpace.

Kada ste došli do ovog mjesta, postoje dva prisutna ključa; jedan od njih je {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0O60F5BF}. Obrišite ga. Nije potreban restart računala da bi primijetili ubrzanje koje nastaje ovom modifikacijom.
POZDRAV SVIMA!EVO OVA TEMA ME ZANIMA JER MI JE INTERNET VEZA JAKO SPORA,,NAIME KORISTIM VIP-VODAFONE,HOMEBOX..... U OVOJ TEMI SPOMENUTI KLJUC KOJI TREBA IZBRISATI JA NE MOGU NACI,PA AKO MI NETKO MOZE POMOCI BIO BIH MU ZAHVALAN...PUNO HVALA

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: internet

Kao prvo, fulao si temu skroz, pa molim nekog od moderatora da premjesti post. Kao drugo, cisto sumnjam u istinitost informacije koju si naveo, jer po samom imenu kljuca mi izgleda da to nema ama bas nikakve veze sa konekcijom na internet ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: internet
goran07 kaže...

Svjedoci ste poplave programa na Internetu koji vam nude brže spajanje i učitavanje programa te web stranica. Svi garantiraju veliko ubrzanje bez obzira koji tip veze koristili; običan modem. ISDN vezu ili neki novi, još brži način spajanja na Internet. Veliko ubrzanje
možete postići malom korekcijom registry ključa.

Pokrenite Regedit i potražite ključ koji se nalazi na sljedećoj lokaciji:

HKEY_LOCAL_MACHINE - Software - Microsoft - Windows -
Current Version - Explorer - RemoteComputer - NameSpace.

Kada ste došli do ovog mjesta, postoje dva prisutna ključa; jedan od njih je {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0O60F5BF}. Obrišite ga. Nije potreban restart računala da bi primijetili ubrzanje koje nastaje ovom modifikacijom.
POZDRAV SVIMA!EVO OVA TEMA ME ZANIMA JER MI JE INTERNET VEZA JAKO SPORA,,NAIME KORISTIM VIP-VODAFONE,HOMEBOX..... U OVOJ TEMI SPOMENUTI KLJUC KOJI TREBA IZBRISATI JA NE MOGU NACI,PA AKO MI NETKO MOZE POMOCI BIO BIH MU ZAHVALAN...PUNO HVALA

 ...dragi gorane,
prvo, nikakvo softversko ubrzanje internet konekcije nije moguce ako ti je veza spora. postoji par programa koji optimiziraju vezu ali je NE UBRZAVAJU...

drugo, rijesi se navike da kliknes na svaki "YES" i "OK" koji ti skoci na ekran dok surfas jer svi antivirusi svijeta ti nemogu pomoci ako ti dopustis virusu da ti udje na racunalo...

trece, key koji si gore upisao sluzi nekom negdje da ti lagano preuzme kontrolu nad racunalom...

Izvinjavam se na ovakvom "laickom" izricaju svim onima koji znaju o cem govorim.

Gorane nevrijedjam te ali stvarno nemas pojma o rac. a o sigurnosti na internetu jos manje. Moj savjet ti je da se malo informiras o svemu tako da bi izbjegao neugodnosti tipa: "Pa jucer mi je dosla placa na racun, kak to da je danas nema..."

Sretno...

15 godina
neaktivan
offline
Reinstalacija win xp preko pqservice-a

molim pomoć,dok upalim računalo javlja mi grešku STOP: 0x000000ED (0x812F64B8,0xC0000006,0x00000000,0x00000000)

ima li ko kakvih saznanja neka mi javi,što prije

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice