Zamjena HDD za SSD

poruka: 5
|
čitano: 1.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Zamjena HDD za SSD

Pozdrav ekipa, 

 

Zanima me da li se može na laptopu (HP Omen 17-an110nm) zamjeniti HDD koji je već unutra za SSD (https://www.links.hr/hr/ssd-525-0-gb-crucial-mx300-ct525mx300ssd1-sata3-2-5-maks-do-530-510-mb-s-051400418). 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena HDD za SSD
matej1414 kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Zanima me da li se može na laptopu (HP Omen 17-an110nm) zamjeniti HDD koji je već unutra za SSD (https://www.links.hr/hr/ssd-525-0-gb-crucial-mx300-ct525mx300ssd1-sata3-2-5-maks-do-530-510-mb-s-051400418). 

 Na svakom se može, na youtubu si nađi vodić kako izvaditi HDD i onda umjesto njega staviš SSD. Ako ti ne treba optički pogon možeš i njega izvaditi i na njegovo mjesto staviti još jedan HDD/SSD, samo si na ebayu kupiš kutijicu u koju ćeš smjestiti HDD/SSD i uguraš ga na to mjesto.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
7 godina
protjeran
offline
Zamjena HDD za SSD

Zasto?

 

Imas prazan M.2 ulaz za SSD, ugradis njega, kloniras Windowse sa HDD-a na SSD,

provjeris da sve sljaka, obrises boot i OS particiju sa HDD-a, spojis sve particije na HDD-u u jednu i miran si.

 

Usput, evo i video, sve je tako jednostavno za rastaviti i nadograditi:

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 13:26 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena HDD za SSD

Zato što već ima jedan M.2 od 256 gb koji je ugrađen, također na njega planiram instalirat windowse. Planiram također HDD koristit za mass storage (slika, bitnih dokumenata...) a na ovaj SSD koji je vec kupljen po dobroj cijeni mislim ugradit na mjesto HDD-a. Tada bi HDD posto eksterni koji ću koristiti po potrebi.

7 godina
protjeran
offline
Zamjena HDD za SSD

Mozes i to napravit. Onda ne moras ni brinuti o OS-u, samo ugradis SSD na mjesto HDD-a,

iskopiras si na njega sta ti treba i gotov si.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice