AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 810.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
kurt kaže...
D.N.R. kaže...

Evo prije par tjedana sam se došao pohvalit sa novim FX 8320, evo da nabacim pokoje mišljenje nakon svakodnevnog korištenja.

 

Na stock naponu dignuo sam ga do 4219.3 mhz, bez diranja FSB-a i ostalih postavki osim množitelja na matičnoj Gigabyte 990FX UD3, a memorija je Kingston HyperX Red 1600 mhz. Testirano sa prime95 i radi kao zmaj i max ide do 45°C a idle temperatura očitava oko 15°C s tim da mi je u prostoriji dosta toplo jer ipak je ljeto.

 

Što se tiče igara, igrao sam Battlefield 3, Shogun 2, Rift, Killing Floor, CoH, Warhammer 40k DoW2, Witcher 2, sve na max i leti bez ikakvog štekanja i problema s tim da je grafička Sapphire HD 7950. Jedino sam primjetio ono što svi primjete a to da igre na neki čudan način koriste jezgre što je posljedica neoptimiziranosti za ovakve procesore ali to me baš ne dira pošto sve radi kao urica i proc melje sve.

 

Jako sam zadovoljan i preporučio bi svakome tko nije opterećen crvenima i plavima neka uzme FX cpu ako nema neke super posebne prohtjeve, jer ovo je baš bang for a buck.

Koji hladnjak?Mora bit neko custom vodeno da ga drži na 45 i 15 stupnjeva...

Load temperatura je ok. Idle ne cita tacno.

14 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club
E pa hvala, valjda sam propustio to negdje. Misterij oko čudne idle temp riješen.
From chaos the world was born, from chaos the world will die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Sastavljam popis komponenata za novi komp u kojem će se nalaziti FX 8320.

 

Trebam pomoć oko odabira memorije za takvu konfiguraciju, uglavnom da je 8GB kit 2x4GB 1600mhz

 

Ovo je konfiguracija zasad

 

Procesor: AMD AM3+ FX-8320 - 3,50GHz

 

Grafička kartica: SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5

 

RAM: 

 

Matična ploča: Asus M5A97 R2.0

 

Hard Disk: Seagate Barracuda 1TB 7200rpm 64mb

 

Napajanje: Corsair CX600

 

Kućište: Zalman Z5

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
iAvenger kaže...

Sastavljam popis komponenata za novi komp u kojem će se nalaziti FX 8320.

 

Trebam pomoć oko odabira memorije za takvu konfiguraciju, uglavnom da je 8GB kit 2x4GB 1600mhz

 

Ovo je konfiguracija zasad

 

Procesor: AMD AM3+ FX-8320 - 3,50GHz

 

Grafička kartica: SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5

 

RAM: 

 

Matična ploča: Asus M5A97 R2.0

 

Hard Disk: Seagate Barracuda 1TB 7200rpm 64mb

 

Napajanje: Corsair CX600

 

Kućište: Zalman Z5

di uzimaš?

battlelog:KICKASS_HR
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
kurt kaže...
iAvenger kaže...

 

di uzimaš?

Ne znam još, samo mi je bitno da znam koje ću ubaciti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
iAvenger kaže...
kurt kaže...
iAvenger kaže...

 

di uzimaš?

Ne znam još, samo mi je bitno da znam koje ću ubaciti.

pa uzmi tako da imaju neki bolji hladnjak gore tipa corsair vengeance

battlelog:KICKASS_HR
13 godina
online
Re: AMD FX Club

 Ram ko ram je potpuno svejedno koji ćeš kupit ako ga neće clockati. Ama baš nikakve koristi nemaš od skupljeg rama u običnoj  upotrebi. Bolje uzmi nekakav niži da ti ne smeta kod nekih coolera.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Ram ko ram je potpuno svejedno koji ćeš kupit ako ga neće clockati. Ama baš nikakve koristi nemaš od skupljeg rama u običnoj  upotrebi. Bolje uzmi nekakav niži da ti ne smeta kod nekih coolera.

Uglavnom se igram video editingom/renderanjem, i naravno svakodnevno gaming i recordanje istog. A sad da li ima potrebe za clockanjem tog procesora? Ima li ikakvog značajnog poboljšanja u performansama? 

13 godina
online
Re: AMD FX Club

U igrama zanemarivo, a u programima koji se oslanjaju na sirovu snagu procesora imaš osjetnog dobitka od višeg takta, a samim time naravno i bržeg procesora.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

U igrama zanemarivo, a u programima koji se oslanjaju na sirovu snagu procesora imaš osjetnog dobitka od višeg takta, a samim time naravno i bržeg procesora.

Hvala ti, sad mi je sve jasno :). Uglavnom je to Sony Vegas i After Effects.

13 godina
offline
AMD FX Club

Evo našao sweatspot za proca(testirano prime 95 -60 min),više od toga mi ne treba a i temperature luduju na 4.5Ghz i naviše.Koje bi bilo najbolje vodeno hlađenje za proc,tj.najkvalitetnije da ga držim na sadašnjih max.51 stupnjeva jer bi ga htio dići za 24/7 na 4.8Ghz jer ga imam stabilnoga sa 1.48v.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Zizo kaže...

Evo našao sweatspot za proca(testirano prime 95 -60 min),više od toga mi ne treba a i temperature luduju na 4.5Ghz i naviše.Koje bi bilo najbolje vodeno hlađenje za proc,tj.najkvalitetnije da ga držim na sadašnjih max.51 stupnjeva jer bi ga htio dići za 24/7 na 4.8Ghz jer ga imam stabilnoga sa 1.48v.

max 51 na 1.48v?To bi trebalo neko custom...iako moj glas ide za noctua nh-d14 {#}

battlelog:KICKASS_HR
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
kurt kaže...
Zizo kaže...

Evo našao sweatspot za proca(testirano prime 95 -60 min),više od toga mi ne treba a i temperature luduju na 4.5Ghz i naviše.Koje bi bilo najbolje vodeno hlađenje za proc,tj.najkvalitetnije da ga držim na sadašnjih max.51 stupnjeva jer bi ga htio dići za 24/7 na 4.8Ghz jer ga imam stabilnoga sa 1.48v.

max 51 na 1.48v?To bi trebalo neko custom...iako moj glas ide za noctua nh-d14 {#}

Pa kvalitetnije vodeno bi ga moralo drzati barem ispod 55.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pozdrav, neki dan sam kupio AMD FX 8320 3,5 GHz, 16MB procesor. Sada trazim maticnu, nisam neki strucnjak pa ako mi netko moze pomoci. :)

Budget mi je oko 700kn, a volio bi da maticna moze podrzavati spajanje vise grafickih i cloakiranje procesora. Sto bi kad ostari konfiguracija napravio.

 

Ispunjavaju li to ove dvije maticne i koja je bolja?

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_355&products_id=10356

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_355&products_id=10272

 

Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
zharak kaže...

Pozdrav, neki dan sam kupio AMD FX 8320 3,5 GHz, 16MB procesor. Sada trazim maticnu, nisam neki strucnjak pa ako mi netko moze pomoci. :)

Budget mi je oko 700kn, a volio bi da maticna moze podrzavati spajanje vise grafickih i cloakiranje procesora. Sto bi kad ostari konfiguracija napravio.

 

Ispunjavaju li to ove dvije maticne i koja je bolja?

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_355&products_id=10356

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_355&products_id=10272

 

Unaprijed zahvaljujem.

Obje ploče su dobre, ali trebat će ti neki cooler ako misliš clockati iznad 4,0-4,2 GHz

12 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Na svojoj konfiguraciji trenutno imam bos F13 . Dali cu sa njime moci voziti FX a ? Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

Imaš na stranicama ploče, provjeri.

12 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

FX 8320 je u igri i podrzava ga bios F 13.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Alien 22 kaže...

Na svojoj konfiguraciji trenutno imam bos F13 . Dali cu sa njime moci voziti FX a ? Tnx

Da, sve FX-eve možeš voziti sa tim biosom.

iclock2much
14 godina
offline
AMD FX Club

guru3d je objavio benchmarke od amd fx 9590

 

http://www.guru3d.com/news_story/amd_fx_9590_benchmarks_surface.html

 

zero core power
Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
offline
AMD FX Club

di su nestali fx8320  8350 iz nekih domaćih dućana?

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
fila2208 kaže...

di su nestali fx8320  8350 iz nekih domaćih dućana?

Valjda su naše trgovine bile skeptične prema novim FX-evima,mislili su da se neće prodavati a kad ono..glej vraga...sve kaj je bilo na lageru se rasprodalo i sad ih nema....kad sam došao po svoj primjerak piledrivera,svim silama me odgovarali od amd-a i nagovarali na i7 il i5...previše je negativnosti bilo prema fx-evima ,a to se vidi i na ovom forumu,a vrijedni su svake kune.Patetično.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
13 godina
offline
AMD FX Club

Ne razumijem to, taj fanboyizam.

Doduše trgovine mogu razumjet njima je bitna zarada, ali ne vjerujem da je tako nestao...pa bio bi u ponudi barem za naraučit...malo, tj. puno čudno.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX Club

CoolerMaster Seidon 240M.Bomba.Temperatura proca nakon 12 min.p95 (bez klime sobna temperatura 28-29)je 38-39,prije sa zračnim 54,čipset je prije bio 64-65 a sada 50-51.Sretan ko malo dijete.I čipset je profitirao iako nisam mislio da će se to desiti jer ventovi uzimaju zrak iz kućišta i šalju ga kroz kiler van,to mi je jedino objašnjenje za hladniji čipset.Uglavnom vodeno je tiho do jedno 65 posto kada su ventovi,glasno postaje na jedno 80 posto.No hladi ga.....odlično!

Stres test

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Zizo kaže...

CoolerMaster Seidon 240M.Bomba.Temperatura proca nakon 12 min.p95 (bez klime sobna temperatura 28-29)je 38-39,prije sa zračnim 54,čipset je prije bio 64-65 a sada 50-51.Sretan ko malo dijete.I čipset je profitirao iako nisam mislio da će se to desiti jer ventovi uzimaju zrak iz kućišta i šalju ga kroz kiler van,to mi je jedino objašnjenje za hladniji čipset.Uglavnom vodeno je tiho do jedno 65 posto kada su ventovi,glasno postaje na jedno 80 posto.No hladi ga.....odlično!

Stres test

Nice {#} Da li ga sada možeš još više clockati? Ili je 4,4 max stabilno što si postigao?

13 godina
online
Re: AMD FX Club

Budem ja bacio 4.4Ghz na svom FX-u sa 1.476V napona pod Noctuom čisto onako za komparaciju kada dođem u stan {#}.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

Budem ja bacio 4.4Ghz na svom FX-u sa 1.476V napona pod Noctuom čisto onako za komparaciju kada dođem u stan {#}.

baš i mene interesira temperature pod noctuom {#}

zero core power
12 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

Daj probaj vrtit 5ghz prime na tom vodenom te mi daj sliku sa temperaturama, cpuz i prime

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

P95 Blend. Ambijentalna temperatura je 25C°, ostalo je vidljivo na slici. Noctua power {#}.

 

 

http://www.pohrani.com/?1k/RO/1GEEGUzq/p95-blend.png

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
iAvenger kaže...
Zizo kaže...

CoolerMaster Seidon 240M.Bomba.Temperatura proca nakon 12 min.p95 (bez klime sobna temperatura 28-29)je 38-39,prije sa zračnim 54,čipset je prije bio 64-65 a sada 50-51.Sretan ko malo dijete.I čipset je profitirao iako nisam mislio da će se to desiti jer ventovi uzimaju zrak iz kućišta i šalju ga kroz kiler van,to mi je jedino objašnjenje za hladniji čipset.Uglavnom vodeno je tiho do jedno 65 posto kada su ventovi,glasno postaje na jedno 80 posto.No hladi ga.....odlično!

Stres test

Nice {#}  Da li ga sada možeš još više clockati? Ili je 4,4 max stabilno što si postigao?

  4.4ghz je maximum koliko mi je bio cilj za frekvenciju sa voltazom ispod 1.4v,a najvise kaj sam dobil sa voltazom 1.48 je bilo 4.8ghz,a vise nisam pokusavao jer sam bio na zracnom hladenju a sada......cilj je 5.0ghz sa 1.5v za 24/7,no zivi bili pa vidjeli.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice