Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.632.425
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Stvarno ovaj AMD je cudesan kako postaje s vremenom sve bolji i bolji

s pocetnih

 40% evo ga vec na 52% IPC-a
 kaj bu tek bilo za 1-2g...

Dakle poanta ovoga je da Intel taj napredak nije napravio u zadnje 3 generacije gotovog proizvoda, AMD je podigao IPC za 12% u istoj seriji a da jos nije ni izasaolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2017 23:06 (Stjepanj).
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

prvi link koji vidim je da CIV profitira,onda sad vidim da na kraju ne profitira od ryzena. Na kraju u gamingu nije nista  bolji,dont like it. Ocekivao sam vise.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
izvone kaže...

prvi link koji vidim je da CIV profitira,onda sad vidim da na kraju ne profitira od ryzena. Na kraju u gamingu nije nista  bolji,dont like it. Ocekivao sam vise.

 

Fuckaj ga, TDP je najbitniji trenutno

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 Čekamo sutra 16h pa da vidimo napokon sve. 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

Stvarno ovaj AMD je cudesan kako postaje s vremenom sve bolji i bolji

s pocetnih  40% evo ga vec na 52% IPC-a kaj bu tek bilo za 1-2g...

Dakle poanta ovoga je da Intel taj napredak nije napravio u zadnje 3 generacije gotovog proizvoda, AMD je podigao IPC za 12% u istoj seriji a da jos nije ni izasaolp

 Moš okrenut i pilu naopako,koliko mu je trebalo da uhvati korak za Intelom!

Tako mi je isto menu u na poslu,napraviš heben posal i odličan promet u npr.prvom kvartalu godine i dobro ti je dok ponovno ne dođe taj isti kvartal sljedeće godine,aj napravi 52% više !!

AUDIOFIL
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
axos kaže...

 

Btw 1700 ide na zraku do 4.0 s stock coolerom

 

EDIT: Evo i prvi review(google translate s perzijskog?)

Da i trunku pratiš kaj se ranije pisalo, odma bi skužil da samo ponavljaš ranije liknove ili isti review.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=147&jumpto=5323293&sort=asc&view=flat

 

 

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Čekamo zapravo 14h 

10 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Vidim da ih ima vec na veliko kod nas u trgovinama od 3k za 1700 na dalje. Nisam, baš pratio temu, ali jel moguce da nitko nije narucio vec!?

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...
izvone kaže...

prvi link koji vidim je da CIV profitira,onda sad vidim da na kraju ne profitira od ryzena. Na kraju u gamingu nije nista  bolji,dont like it. Ocekivao sam vise.

 

Fuckaj ga, TDP je najbitniji trenutno

Ne znam kako tebi ali mene tdp uopće ne zanima kada je desktop u pitanju......dokle god se ništa ne dimi iz kante meni sve 5

 

 

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Previse je ekipa nasjela na hype i vecina uopce ne donosi zakljucke realno vec samo gleda kojekakve tablice gdje se neznaju ni pravi taktovi niti nista.

 

Tako je AMD navlacio vodu na svoj mlin u cinebenchu gdje je 6900k radio na 3.7 a 1800x isao na 4 ili cak 4.1ghz ako je bio xfr u igri i opet je imao manji rezultat u single threadu a nekim cudom veci u multiu, mozda im jezgre bolje skaliraju ali sumnjam nekak u to. Cudno uglavnom, cak je i onaj skot u svom videu pricao o tome.

 

Jos jedna stvar kaj baca sumnju je to kaj su sve testove igri radili na 4k gdje su razlike minorne i to protiv 6800k koji je slabiji proc od 7700k za gejming.

 

Kaj se tice gejminga Ryzen ima IPC negdje u krugu Haswella bolji nema sigurno, a kloka se dosta oskudno oko 4.1GHz, dok i7 7700k ima oko 15 posto jaci IPC plus kaj ide na 5GHz i sa time ode na preko 20 posto razlike u IPCu, tako da za gejming bude osjetno jaci zato jer 90 posto igri nema koristi od vise od 4 jezgre, a tamo gdje ima te razlike budu jako male na kraju svega.

 

Ryzen nije prvotno ni namjenjen da bude top gejming proc vec da bude jeftin all around izbor za one koji se bave poslom u kojem vise jezgri donosi napredak te se uz to bave i gejmingom, tako da za takvu namjenu je odlicn izbor jer je jako blizu intelovim preskupim 2011v3 procesorima.

 

Uz to 4k je sve blize, vec imamo solo grafe koje imaju snagu vozit tu rezu bez problema, a kroz koju godinu ce se jos vise priblizit mainstream platformi tako da tu snaga proca vise nije tolko bitna, a opet u slucaju Ryzena dobijes pun kufer jezgri za sve ostalo kaj radis sa strane. A i oni koji daju tolke pare za takve procesore sigurno imaju i high end grafu za vece reze.

 

A i u dx 12 bi moglo bit pojavom takvih procesora u mainstreamu i dostupnim siroj publici biti i optimizacija igri za sve vise i vise jezgri, sjetimo se samo primjera memorije na grafama, do prosle godine su svi pricali kak je 8gb na r9 390 overkill, a ove je vec standard...

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Sutra ćemo vidjeti stvarno stanje. :)

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

NE, nego danas

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
D3lBoy kaže...

Vidim da ih ima vec na veliko kod nas u trgovinama od 3k za 1700 na dalje. Nisam, baš pratio temu, ali jel moguce da nitko nije narucio vec!?

 Ja sam narucio 1700 u Linksa... Al se jos nisam odlucio koju maticnu, cekam recenzije... a i cijene su u nasim trgovinama kriminalne, tako da najvjerojatnije uzimam preko granice 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Mogli su lagat, al samo do sutra. Šta bi time postigli, prodali 1000 cpu-a više? U laži su kratke noge tako da ne vidim smisao prodaje tipa 'top-shop'.Sutra će gorit interneti od pisanih pregleda i testova. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Sutra ćemo vidjeti stvarno stanje. :)

 Sta ti kao mod nisi dobio od ovih iz Bug laba infornacije o Ryzenu unaprijed? 

Daj sibni na PM kaj si cuo, necu ja nikom rec... 

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Hebemu tek sam se prebacio na 1155 s 775 :P 

Al hajd do ljeta ću se riješiti 1155 i uzet 1151 jer vidim da ekipa nenormalno pomahnitala za ryzenom prije vremena a to mi drago za čut.

Moć ću barem noviju generaciju intela ubost za manje pare :P 

 

 

EDIT
Iako me malo crveni tabor privlači.Danas budemo sve vidjeli crno na bijelo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 0:47 (kruskar).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

High performance što god to značilo

 

Ovako kak si ti to izrezal, ta fotka je okvirno besmislena jer fali 80% priče ili detalja. Ovo dole je kompletna fotka, i šta zapravo znači zadnja slovna oznaka uz određeni Ryzen proc.Realno ta fotka otkriva puno toga, samo to treba znat prezentirat na način da se preciziraju najbitniji detalji.

 

Kaj se tiče Power Sufix djela, najače ili najbolje Ryzen procove sa X na kraju vidimo i danas. Tu su i Ryzen procovi koji na kraju nemaju nikakva slova, kao R7 1700 ili recimo R3 4/4 Ryzen koji očito spadaju pod Standard Desktop CPU Power Sufix.

 

Sad ide ono najbitnije, dakle ovo kaj sam na fotki pozelenil i posebno ovaj dodatno uokvireni zeleni dio.Tri uokvirena djela ili slovne oznake su najbitnije, jer to su očito neki novi buduči Desktop AM4 procesori koji če na kraju nosit G ili T ili S oznake.Na kraju kad se sve zbroji i oduzme, T ili S oznaku na kraju imena, po logici to može bit samo Quad Core CPU sa niskom CPU frekvencijom ili ipak klasičan 2/4 Ryzen proc.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 1:45 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

(ne znam jel vec postano)

 

Liku dostavljen 1700X prije nego je NDA istekao. 

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5x04ll/ryzen_1700x_cpuz_more_tests_coming/

 

po CPU-Z score-u (koji i nije bas tolika mjera, pricam o singlecore rezultatu) moze se mjerit s najbrzim kaby lake-ovima (7700K), i to s nizim clockom. Oprez pri donosenju zakljucaka, izgleda da je taj CPU-Z bench jako biased prema CPU-ovima s vise cache-a. Ima i neki 3D mark i CSGO bench sveskupa ne znam koliko je ista pametno, mene najvise zanima IPC i to clock-uz-clock s intelom. Takoder vele da je napon krivo ocitan (meni oci ispale kad sam vidio ).

 

I ak se nekom da objasnit: 

https://twitter.com/GamersNexus/status/837026790526881797

 

O kakvoj se promjeni metodologije radi? Zar AMD diktira reviewerima kako da benchaju?

 

drzim fige da je AMD slijedeci u mojoj konfi, taman bi mi sjeo kakav 8C/16T.

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 5:28 (Mojpismonosa).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ovo izgleda fenomenalno.

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

AMD CEO na redditu se javlja :) 

 

[–]AMD_LisaSuCEO of AMD 598 points 1 day ago
Hi everyone, I've been lurking for awhile, decided to post for the first time today. Looking forward to having you all join my AMA on Thursday.

 

On March 2, 2017, the AMD CPU team will be hosting an AMA from 11:30 AM CST until 4:00 PM CST. 

 

Kasnije će na ona i Ryzen ekipa na redditu imati AMA-u "As-me-anything" :) Pripremite pitanja. Mi smo 7 sati ispred CST, dakle od 18:30 do 23:00 danas, nakon predstavljanja

Al dobrih komentara ima i pitanja :) Što je s Macovima na Ryzenu i koliki je thunerbolt3 tu problem?

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 7:39 (hrvooje).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Buldožder se ponavlja mark my words

i5K ce i dalje bit 1. izbor za gamere

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr myanimelist:http://myanimelist.net/profile/carrycopter
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Mojpismonosa kaže...

 

I ak se nekom da objasnit: 

https://twitter.com/GamersNexus/status/837026790526881797

 

O kakvoj se promjeni metodologije radi? Zar AMD diktira reviewerima kako da benchaju?

 

drzim fige da je AMD slijedeci u mojoj konfi, taman bi mi sjeo kakav 8C/16T.

 ajd što amd šalje mejlove za svoje procesore, ali šalje i intel last-minute-mailove

rat mejlovima

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

Mogli su lagat, al samo do sutra. Šta bi time postigli, prodali 1000 cpu-a više? U laži su kratke noge tako da ne vidim smisao prodaje tipa 'top-shop'.Sutra će gorit interneti od pisanih pregleda i testova. 

 Što bi postigli ? PREORDERE BOKTE !

 

I nemoraju lagat, dovoljno je da samo malo uljepšaju sliku, eto ti početnog booma.

 

Doduše to je praksa gotovo svih proizvođača HW-a. Lupi polu informativni slajd/tablicu i pusti da raja sama slaže priču.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 8:48 (DarthMarkus).
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

neznam jel netko vec stavio link jer ste u 3 dana zaspamali tonu stranica :D pa evo solidno štivo za proć ;

 

http://wccftech.com/amd-ryzen-am4-motherboard-round-up-msi-gigabyte-asrock-asus-x370/?utm_source=wccftech&utm_medium=related

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
kurt kaže...

Buldožder se ponavlja mark my words

...

 to govoriš ko da je to nešto loše ,tj svi govore o tome kako je fx bia loš ,frame dropovi itd ,i to toliko uvjerljivo da skoro povirujen.
a s druge strane ima sam fxa i igra sam na njemu sve na preko 60fps bez ikakvih dropova , za trećinu cjene konkurencije.
tako da nadam se da će se ponovit, i nadam se da će se moć klokat isto.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Isto sam im i ja govorio ali oni i dalje po svome  FX je odličan ako nešto niste shebali sa sastavljanjem poput loše MBO. Za soma kuna puno muzike.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
XXX kaže...

Isto sam im i ja govorio ali oni i dalje po svome  FX je odličan ako nešto niste shebali sa sastavljanjem poput loše MBO. Za soma kuna puno muzike.

 

Kakav je to procesor koji toliko ovisi o maticnoj?

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Interesantno je da x300 chipset za SFF (mini-itx) postoji samo na papiru, odnosno još ga ni jedan proizvođač ploče nema u planu...hmm

 

Jedino Biostar priprema mini-itx ploču (fotki još nema) sa x370.

Čeka se revizija 2.0 neke kvalitetne itx ploče

Gravediggers Crew
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...
XXX kaže...

Isto sam im i ja govorio ali oni i dalje po svome  FX je odličan ako nešto niste shebali sa sastavljanjem poput loše MBO. Za soma kuna puno muzike.

 

Kakav je to procesor koji toliko ovisi o maticnoj?

 Osamjezgreni na 32nm.

15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Inače, čuvajte se testova koji koriste smeće od RAM-a. Izgleda da je to ne samo na AMD Ryzenu, već i na Intelu postalo jako bitno s DDR4, za razliku od DDR3 ere.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice