Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.626.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Evo malo sam posnimio kak ide to kod mene...uglavnom jedva sam odvozio jer je FPS toliko nizak da je neigrivo. Moram si kupiti i7 i klokat ga na 5.4 ghza.

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Pa necemo valjda ocjenivati prema ovim cherry pickanim scenama sa 0 fizike gdje se samo vozikas i prolazis kroz tunele u kojima fps skace na 100+ fps? Covjek na onom videu je fino pokazao sto se dogada u zahtjevnim scenama, kad je usao u helic i njemu je fps skocio na 70, al gta nije igra u kojoj ces se turisticki voziti po gradu i nis ne radit :P
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Ma naravno... ali uzmi u obzir da taj tip jako dobro zna kaj radi, koje igre i na kojim mjestima testirati. To su najgore moguće situacije a ne pravilo. Npr. u Falloutu se uvijek penje na onu zgradu gdje lomi skoro svaki CPU i sad netko tko to nije nikad igrao misli da igra radi na 45 fpsa stalno.

 

Da bi to sve anulirao i da bi ti uvjek sve radilo kao podmazano trba ninđa PC. Uz proc od 450 kn te takve situacije ne nerviraju, osim ak si nerealan i ideš ga upoređivati sa duplo ili troduplo skupljima. Makar i to drži vodu kad se gleda i3 

 

Ne kužim kaj tu ne kužite i pravite se grbavi.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
To za Fallout imas pravo, gledao sam brata kad je to igrao i kad se pogleda u daljinu uvijek dode do dropa, al ta igra je ionako govno sto se optimizacije tice.

S tim pentiumom se moze lijepo igrati, ono najgore su dropovi koji se dogadaju i ne tako rijetko, naravno sve ovisi o igri, ali kad covjek toliko plati proc valjda se pomiri s time.
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Pa to i pričam cijelo vrijeme ali ne kužim kaj si formulirate u svojim galavama kad čitate moje postove. Valjda sam ga prvi nabavio na forumu i odmah pisao da je probelm ako se koristi jednokanalna memorija u open world igrama. Kolege koje salžu konfiguracije su to uvažili a sad ispada da ja valjda gledam taj procesor kroz ružičaste naočale . Šugavi intel Vam je to isto prodavao zadnjih godina kroz i3 sa duplo većom cijenom kada je gaming u pitanju, sa ovim malim su pokopali sami sebe u toj kategoriji. Meni je jako fino zamjenio dragi FX 8320 i sve u svemu radi fenomenalno sobzirom na cijenu i očekivanja. 

 

Ima li BN-a? IMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  ali me zaboli kad je grafa kapnula besplatno .  Vidim li napredak u odnosu na RX 470? DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 9:18 (XXX).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Ovo zadnje da je jaci proc nebi rijec rekao, al s tim procom ostaje samo na DA. ;)
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Ja sam uzeo g4560 ima 10 dana, bundle bio sa giga h110m-s2 i 8gb (1x8) 3ghz patriot viper za 175eur u austriji, nije bila moguca izmjena ni na 2x4gb memorije ali bas me briga.

Nisam puno testirao nemam vremena, jedna fx masina mi otisla, gledacu da se rijesim svega krajem godine i uzeti neki 6/16 ryzen da sam miran dugo (sigurno 5 godina) sudeci po cinjenicama kako mali napredak se pravi na CPU polju.

 

Najvise me nervira sto u mmo naslovima se brzo zagusi u zahtjevnim scenama, ali sve ostalo fercera radi bez problema. Ne igram bf/gta jer me ne privlace, vise SP i naravno CSGO koji radi sasvim pristojno i ima recimo malo jako malo stabilniji fps od 8320 ali to je nekih 5-10% skroz zanemarivo. Vecinu vremena je upaljeno da kopa sa 470 nego ista drugo :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Puno gubiš u cpu težim igrama jer ti je jednokanalna memorija, isprobao. Ipak prije kupnje drugog keksa posudi i probaj sam, moguće da tebi to ne igra toliku ulogu. npr. u wotch dogs 2 sa jednokanalnom memorijom nisam se mogao normalno vrtiti oko svoje osi tj. vrtiti oko lika na otvrenom bez jačeg laga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 9:54 (XXX).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Puno gubiš u cpu težim igrama jer ti je jednokanalna memorija, isprobao. Ipak prije kupnje drugog keksa posudi i probaj sam, moguće da tebi to ne igra toliku ulogu. npr. u wotch dogs 2 sa jednokanalnom memorijom nisam se mogao normalno vrtiti oko svoje osi tj. vrtiti oko lika na otvrenom bez jačeg laga.

 ja nisam puno testirao dječji g4560, no gta 5 se preporodio kad sam uzeo drugu pločicu rama, čak i na integriranoj grafi

13 godina
offline
Re: CPU chat tema

i7 4790 vs. phenom 965...ima li velike razlike?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 10:46 (galinjo24).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
galinjo24 kaže...

i7 4790 vs. phenom 965...ima li velike razlike?

Ma kakvi i jedno i drugo se grije da na njemu mozes jaje ispeci 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
galinjo24 kaže...

i7 4790 vs. phenom 965...ima li velike razlike?

 Naravno da ima, 4790 ima skoro 3 puta jaču jezgru i MT.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...
galinjo24 kaže...

i7 4790 vs. phenom 965...ima li velike razlike?

Ma kakvi i jedno i drugo se grije da na njemu mozes jaje ispeci 

 ha ha, preporodil si se sa G4560 priznaj meni ispod hladnjaka od 90 kn ne prelazi 47 stupnjeva makar mu satima vadio mast.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

nisu meni temperature sa 8320e bile visoke, 4.2ghz je radilo do 55*C sa 4 heatpipe kulerom, jbga starija je to arhitektura, samo "osvjezena" u ovom slucaju 

Ali je cute za neki mini pc build sto ce mi biti u dnevnoj sobi za dzojpad gejming. Imam cak i stari XBOX koji je davno prestao da radi, mozda u njega sve nekako uspijem strpati 

 

sad cu bas da bacim svoju 470 na njuskicu i neke druge portale, da vidim sta ljudi nude

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...

nisu meni temperature sa 8320e bile visoke, 4.2ghz je radilo do 55*C sa 4 heatpipe kulerom, jbga starija je to arhitektura, samo "osvjezena" u ovom slucaju 

Ali je cute za neki mini pc build sto ce mi biti u dnevnoj sobi za dzojpad gejming. Imam cak i stari XBOX koji je davno prestao da radi, mozda u njega sve nekako uspijem strpati 

 

sad cu bas da bacim svoju 470 na njuskicu i neke druge portale, da vidim sta ljudi nude

 traži 2500 za tu RX 470 ili mijenjaj za neku odličnu izvedbu GTX 1060 6 gb. 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

 traži 2500 za tu RX 470 ili mijenjaj za neku odličnu izvedbu GTX 1060 6 gb. 

Samo ne znam koji tukci daju toliko za 470-ku kad mogu mineat sa 1070-kom i kasnije pri prodaji dobit puno vise nego sta je razlika u cijeni pri kupnji trenutno...

16 godina
offline
CPU chat tema

Da, to je jedna velika misterija....

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
XXX kaže...

 traži 2500 za tu RX 470 ili mijenjaj za neku odličnu izvedbu GTX 1060 6 gb. 

Samo ne znam koji tukci daju toliko za 470-ku kad mogu mineat sa 1070-kom i kasnije pri prodaji dobit puno vise nego sta je razlika u cijeni pri kupnji trenutno...

 Nemam pojma, meni je trebalo deset minuta za dogovor prek njuške 

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
XXX kaže...

 traži 2500 za tu RX 470 ili mijenjaj za neku odličnu izvedbu GTX 1060 6 gb. 

Samo ne znam koji tukci daju toliko za 470-ku kad mogu mineat sa 1070-kom i kasnije pri prodaji dobit puno vise nego sta je razlika u cijeni pri kupnji trenutno...

 1070 je vise nego duplo skuplja, onaj ko se ide bavit rudarenjem nece kupit jednu nego par desetaka kartica, a tu je matematika vrlo jasna.

Ak kupis i 5 kartica to je osjetno veci ulog a da ne pricam o roi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 12:27 (nixass).
13 godina
offline
Re: CPU chat tema

Znaci nema neke razlike izmejdu tog phenoma i i7 4790

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Da ali 3000kn za rx i 3200kn za 1070 nije neka razlika .
16 godina
offline
Re: CPU chat tema

Pricam o novim karticama, necu uzinat rabljene za rudarenje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
nixass kaže...
ansha kaže...
XXX kaže...

 traži 2500 za tu RX 470 ili mijenjaj za neku odličnu izvedbu GTX 1060 6 gb. 

Samo ne znam koji tukci daju toliko za 470-ku kad mogu mineat sa 1070-kom i kasnije pri prodaji dobit puno vise nego sta je razlika u cijeni pri kupnji trenutno...

 1070 je vise nego duplo skuplja, onaj ko se ide bavit rudarenjem nece kupit jednu nego par desetaka kartica, a tu je matematika vrlo jasna.

Ak kupis i 5 kartica to je osjetno veci ulog a da ne pricam o roi

Pricamo o polovnima, 470-ke idu po 2500kn a 1070-ke po 3000kn..

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
nixass kaže...

Pricam o novim karticama, necu uzinat rabljene za rudarenje

Naravno da se uzimaju i rabljene za rudarenje..

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
nixass kaže...

Pricam o novim karticama, necu uzinat rabljene za rudarenje

Naravno da se uzimaju i rabljene za rudarenje..

 da, ovi bokci koji su "jucer culi na vijestima za itirijume" kupuju rabljene.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 17:15 (nixass).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Kakve veze ima dal je rabljena ako ima garanciju?

16 godina
offline
Re: CPU chat tema

uglavnom, poanta svega je da nitko ne kupuje gtx-ice za rudarenje, bar ne onaj ko se ozbiljno bavi time. eod s moje strane

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Ja sam se samo bio nadovezao za ovo kupovanje novih i rabljenih. Peace.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 19:33 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
nixass kaže...

uglavnom, poanta svega je da nitko ne kupuje gtx-ice za rudarenje, bar ne onaj ko se ozbiljno bavi time. eod s moje strane

ozbiljno bavljenje time je oksimoron...

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
Ovo zadnje da je jaci proc nebi rijec rekao, al s tim procom ostaje samo na DA. ;)

 Evo sjetio se da imam isti vidieo sa RX 470, sve drugo na kompu isto. Vidi se datum uploada da ne ispada da nekaj muljam, tada sam imao tu grafu. Nažalist nisam ulazio u opcije i ne vide se datalji ali bili su dosta niži nego na drugom video sa GTX 1060. Znači isključena teslacija, high umjesto very high i oni slajderi nisu bili na max.

Uz RX-cu igra je padala na istim mjestima ispod 50 fpsa, vrlo često ispod 60 iako je to meni skroz igrivo. Uz GTX-cu ne pada ni jednom ispod 60, u principu 70' uz veče detalje.

 

Sad jer to DAAAAAAAAAAAAA ili DA procjeni sam 

 

 

 

Da je procesor takav BN kakvim ga smatrate ne bi bilo ovakvih razlika između grafa različite snage.

 

EOD kaj se mene tiče.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 21:19 (XXX).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice