Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.633.598
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
zoharbizo kaže...

Zadnji trzaji patnika koji ovo ne vide kao dobru stvar, pa da onda mogu za manje novčića i dalje kupovati Intel...

Ma to će biti bomba ponuda, vjerujem da će ići okvirno i 8/16 Ryzen na barem 4.5GHZ pod vodom, ako ne i deblje, što su hebačke perfomanse za siću sa manjom potrošnjom nego intelov 8/16 CPU.

Taman da poslije rođendana kažem onome tko misli kupovati poklon što da kupi :DD

 o kakvim ti patnicima pricas? kaj je tu dobro, meni netrebaju jeftine jezgre, meni trebaju sto jace, te perfomasne sam imao tamo 2013g s i7 4770, lol 2107g je pocela...ja tu nevidim nikakve jebacke perfomasne, vidim i dalje 99% naslova s usranim dx11 i totalnom nepotrebom za 16 jezgri(wtf)? pa onaj koji si do sad nije priustio i5 ili i7 nebude ni ovo, pa ne djeli ga Amd đabe...i koji ce mi k 4.5ghz na tome sam vec 7g kad sam prvi put kupio prvi i7 920, meni treba 7.5ghz jer zelim da vrtim crysis3 na 240hz ne 60hz(zadnjih 30g)

jednom rijecju uzasssssssss ako ta konkurencija uspije samo skinuti nesto cijenu intelu, mene totalno zaboli imam 35g i samostalni posao uzmem kaj mi se prohtije bilo to 20 ili 50% skuplje...LP

 Sa time se slazem, ja bi i sad prije uzeo 7700k nego 5960x zato jer ce mi kaby dat bolje performanse za ono kaj meni treba.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
x18x05x kaže...
Stjepanj kaže...

pa jbte tonci kako ti se dalo

 Cijeli dan je u elementu, sav je u šarenilu.

 mora da je stavio rezu na 320x240 da to pohvatalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
rambox kaže...

U praksi stvari su vrlo jednostavne, AMD proizvodi/štanca samo 8 Core CPU dakle jedan komad silikona.

Silicij i silikon nisu ni približno ista stvar.

 Sitničariš na kvadrat bez potrebe, dakle ja kao ne mogu nekaj profulat ili zabunom napisat fučkaj ga sad.Dalje sve ostaje isto, AMD kuhinjskim nožem reže/slaže procove od jednog komada recimo hrastove-CPU pločice.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 20:38 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
rambox kaže...

U praksi stvari su vrlo jednostavne, AMD proizvodi/štanca samo 8 Core CPU dakle jedan komad silikona.

Silicij i silikon nisu ni približno ista stvar.

mozda je u tom trenutku nesto "štancao" i buljio u sise pa napisao "drugu" misao, ipak je Valentinovo, ostali?

Rambox je legenda "Bug Foruma" treba to postivati...LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 20:43 (Stjepanj).
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU
Dvojezgreni procesori su dovoljni za basic stvari na kompu poput surfanja, multimedije, office poslova i sl. Uz pravu cijenu definitivno mogu naći publiku i u 2017. Npr. običan Celeron G3900 za 270kn je mala cifra za što taj proc može ponuditi. Svakako ne bi bilo loše da AMD ponudi Ryzen dualac za cca 300kn
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

AMD have started shipping out review samples

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

 ...meni trebaju sto jace, te perfomasne sam imao tamo 2013g s i7 4770, lol 2107g je pocela...

 

10 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Također Pentium G4560 je ispod 500kn ! Tako da npr. i3 7100 nema šta raditi pored njega jer je doslovno duplo skuplji

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

 o kakvim ti patnicima pricas? kaj je tu dobro, meni netrebaju jeftine jezgre, meni trebaju sto jace, te perfomasne sam imao tamo 2013g s i7 4770, lol 2107g je pocela...ja tu nevidim nikakve jebacke perfomasne, vidim i dalje 99% naslova s usranim dx11 i totalnom nepotrebom za 16 jezgri(wtf)? pa onaj koji si do sad nije priustio i5 ili i7 nebude ni ovo, pa ne djeli ga Amd đabe...i koji ce mi k 4.5ghz na tome sam vec 7g kad sam prvi put kupio prvi i7 920, meni treba 7.5ghz jer zelim da vrtim crysis3 na 240hz ne 60hz(zadnjih 30g)

jednom rijecju uzasssssssss ako ta konkurencija uspije samo skinuti nesto cijenu intelu, mene totalno zaboli imam 35g i samostalni posao uzmem kaj mi se prohtije bilo to 20 ili 50% skuplje...LP

Svi mi znamo što tebi treba, to jest tko :D

Zaboli me što ti imaš, imam i ja odlična primanja i super posao pa i dalje želim zdravu konkurenciju i niže cijene...

To što tebe zanima neće ti ponuditi niti Intel, eventualno novi API koji će koristiti sve jezgre podjednako, OC potencijal zaboravi...

AMD je uradio odličan posao, za iste novce će ponuditi dosta brži procesor a za tebe i tvoj Crysis ih sigurno nije briga 

Nebi vjerovao, procesori nisu samo za gaming...

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Nemoj mi samo cpu/pilece farme spominjat...znamo koji su procesori najprodavaniji, sve od reda i7 K modeli zadnjih 8g...dakle gaming, gaming...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Googlaj opteron Stjepko, ne radi AMD samo FX-a haha...

Živim za dan kad okačiš sliku da povežem ovu masu gluposti sa slikom :P

 

zuper 

Slažem se s tobom, AMD će izbaciti vjerojatno takav CPU ali u obliku APU-a.

Ja bih osobno volio da izbace nekakav 2C/4T ili čisti dualac na 4GHZ sa integriranom grafikom i da idu na AM4, ali znam da je nemoguće.

Jer se sada može složiti odličan office HTPC sa jako malom potrošnjom i SSD-om da radi kao raketa, na Intel bazi a moglo se i prije.

Tih, praktički nečujan, vozi sve moguće formate, di ćeš bolje :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 21:14 (zoharbizo).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...
Stjepanj kaže...

 o kakvim ti patnicima pricas? kaj je tu dobro, meni netrebaju jeftine jezgre, meni trebaju sto jace, te perfomasne sam imao tamo 2013g s i7 4770, lol 2107g je pocela...ja tu nevidim nikakve jebacke perfomasne, vidim i dalje 99% naslova s usranim dx11 i totalnom nepotrebom za 16 jezgri(wtf)? pa onaj koji si do sad nije priustio i5 ili i7 nebude ni ovo, pa ne djeli ga Amd đabe...i koji ce mi k 4.5ghz na tome sam vec 7g kad sam prvi put kupio prvi i7 920, meni treba 7.5ghz jer zelim da vrtim crysis3 na 240hz ne 60hz(zadnjih 30g)

jednom rijecju uzasssssssss ako ta konkurencija uspije samo skinuti nesto cijenu intelu, mene totalno zaboli imam 35g i samostalni posao uzmem kaj mi se prohtije bilo to 20 ili 50% skuplje...LP

Svi mi znamo što tebi treba, to jest tko :D

Zaboli me što ti imaš, imam i ja odlična primanja i super posao pa i dalje želim zdravu konkurenciju i niže cijene...

To što tebe zanima neće ti ponuditi niti Intel, eventualno novi API koji će koristiti sve jezgre podjednako, OC potencijal zaboravi...

AMD je uradio odličan posao, za iste novce će ponuditi dosta brži procesor a za tebe i tvoj Crysis ih sigurno nije briga 

Nebi vjerovao, procesori nisu samo za gaming...

 

A koji je to dobar posao sa cijenama?

 

Evo ugrabio i7 6700k prije godinu dana na ebayu za 1800kn. Novi zapakirani. Mogao sam i više komada prije mjesec dana.

 

Po kolko će to amd prodavat konkurenta? Za 1000kn? Je moš mislit. A taj i7 melje sve pred sobom i netreba mu 8 jezgri.

 

Slinite na taj amd ko da će dijelit proceve ranga 3 soma kuna za kikiriki. Bit će jeftiniji nešto sitnije, a toliko će single core biti slabiji. I šta je tu extra? 

 

Konkurentnost, za koju intel zaboli racku, i za koji ti garantiram da Intel sigurno nece spustiti cijene., i sljedecom generacijom ce opet ubiti isti taj amd ako ce imati zelju napraviti veci boost od 5%.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 21:14 (amd freak).
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Bravo za tebe sinek, pošalji i nama da i mi kupimo kad nabavljaš za te novce...

Pa ponuditi će procesor koji tvoj pojede sa duplo više jezgri za 3300HRK, najjeftiniji.

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
amd freak kaže...

Evo ugrabio i7 6700k prije godinu dana na ebayu za 1800kn. Novi zapakirani. Mogao sam i više komada prije mjesec dana.

Može link ako nije problem?

ps. ako imaš, dajem 2000 kn, mora biti nov i nekorišten.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 21:20 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...

Bravo za tebe sinek, pošalji i nama da i mi kupimo kad nabavljaš za te novce...

Pa ponuditi će procesor koji tvoj pojede sa duplo više jezgri za 3300HRK, najjeftiniji.

 

 

Što je za tebe pojesti? 10%?? 

 

Za mene je termin pojesti barem 50% na dalje, a koliko vidim ja službenih recenzija još nisam vidio.

 

I za rx480 se pričalo o nekim titan ubojicama pa smo dobili ispljuvak.

 

 

@Valentin: Javi se na PM ako te ozbiljno zanima, nije problem.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
amd freak kaže...

 

Slinite na taj amd....

 da ga jebeš, čovjeku je neki pogani intelovac hakirao račun na forumu

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
amd freak kaže...

 

Što je za tebe pojesti? 10%?? 

 

Za mene je termin pojesti barem 50% na dalje, a koliko vidim ja službenih recenzija još nisam vidio.

 

I za rx480 se pričalo o nekim titan ubojicama pa smo dobili ispljuvak.

 

 

@Valentin: Javi se na PM ako te ozbiljno zanima, nije problem.

Budi siguran da će biti brži više od 50%, rekao bih clock per clock sigurno 75-80% od tvoga sa svim jezgrama u upotrebi.

RX480 nikad nije reklamirana kao takav GPU i sigurno nije razočarala...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...
amd freak kaže...

 

Slinite na taj amd....

 da ga jebeš, čovjeku je neki pogani intelovac hakirao račun na forumu

 Jesi "Isus" ako ti je ime Isus za Boga miloga? 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

AMD se nije ni previše trudio proteklih godina oko PC tržišta (ako zanemarimo APU-ove) pa su ga doslovno "prepustili" Intelu, što je dovelo do užasnog tržišnog monopola i lijenosti koji je vrhunac dostigao sa Kaby Lakeom. Bili su više fokusirani na embedded sustave (poker aparati, slot mašine itd. itd.), CPU/GPU za konzole, serverske Opterone i desktop APU-ove. Ryzeni su moguć proizvod nastao kombiniranjem svega navedenoga, tj. uzeli su od svakog svojeg proizvoda na kojem su radili proteklih godina najbolje fičrse i sastavili AM4 arhitekturu.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...
amd freak kaže...

 

Što je za tebe pojesti? 10%?? 

 

Za mene je termin pojesti barem 50% na dalje, a koliko vidim ja službenih recenzija još nisam vidio.

 

I za rx480 se pričalo o nekim titan ubojicama pa smo dobili ispljuvak.

 

 

@Valentin: Javi se na PM ako te ozbiljno zanima, nije problem.

Budi siguran da će biti brži više od 50%, rekao bih clock per clock sigurno 75-80% od tvoga sa svim jezgrama u upotrebi.

RX480 nikad nije reklamirana kao takav GPU i sigurno nije razočarala...

 

Daj ne sanjaj i ne piši neistine. Dok nema službenih rezultata i ja mogu srat sa brojevima kolko hoces. Prestani s tim retardiranim nagađanjima.

 

Koji se ja uoce racku ovdje mijesam pisuci nesto, kad je sve puno proroka? jesus koji sam ja konj.

 

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Crank1d kaže...

AMD se nije ni previše trudio proteklih godina oko PC tržišta (ako zanemarimo APU-ove) pa su ga doslovno "prepustili" Intelu, što je dovelo do užasnog tržišnog monopola i lijenosti koji je vrhunac dostigao sa Kaby Lakeom. Bili su više fokusirani na embedded sustave (poker aparati, slot mašine itd. itd.), CPU/GPU za konzole, serverske Opterone i desktop APU-ove. Ryzeni su moguć proizvod nastao kombiniranjem svega navedenoga, tj. uzeli su od svakog svojeg proizvoda na kojem su radili proteklih godina najbolje fičrse i sastavili AM4 arhitekturu.

 

Točno. Ali da ce ubijat Intel znamo i ja i ti da nece. Ponudit ce neku konkurenciju na trenutnu intel ponudu, a Intel da se htio potruditi napraviti revolucijiju zgazio bi amd, ali za to jos nema potrebe.

 

Šansa je užasno užasno niska da se amd toliko digne da prestigne intel. Pa već sada se plaću kako je Intel ipak bolji po single core performansama. xD

 

Pa amd već godinama ima 8 core proceve, a intelov 8-core košta koliko ono?? Tako da mi je to fail totalno. Pa normalno da ako ap koristi svih 8 jezgri da je logično da bi trebao imat bolji scor. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Crank1d kaže...

AMD se nije ni previše trudio proteklih godina oko PC tržišta (ako zanemarimo APU-ove) pa su ga doslovno "prepustili" Intelu, što je dovelo do užasnog tržišnog monopola i lijenosti koji je vrhunac dostigao sa Kaby Lakeom. Bili su više fokusirani na embedded sustave (poker aparati, slot mašine itd. itd.), CPU/GPU za konzole, serverske Opterone i desktop APU-ove. Ryzeni su moguć proizvod nastao kombiniranjem svega navedenoga, tj. uzeli su od svakog svojeg proizvoda na kojem su radili proteklih godina najbolje fičrse i sastavili AM4 arhitekturu.

Igrom slučaja sam u tim vodama dugo, u više manje svim vendorima slot mašina, ruleta se nalaze AMD procesori i grafičke kartice.

Gdje ima Intelovih procesora a to je malo dođe AMD grafika.

Primjer Atronic i IGT koji su sada jedna firma u dosta starijih modela imaju prastaru HD 4670 Fanless.

 

AMD Freak, sinek budeš se iznenadio pa mi budeš poslao PP da prodaš i7 :P

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 21:32 (zoharbizo).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

pa jbte tonci kako ti se dalo

Što, ti stvarno misliš da ja to ručno?  Postoji posebna ekstenzija za Chrome browser koja se zove Ramboxizator. 

 

Nego, zar zaista misliš da pored cijele nove arhitekture, AMD nije ništa učinio po pitanju HT-a? Morao je, jer je ono prije skroz druga priča. Novi tech je vrlo blizak Intelovom HT-u.

 

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Stjepanj kaže...

pa jbte tonci kako ti se dalo

Što, ti stvarno misliš da ja to ručno?  Postoji posebna ekstenzija za Chrome browser koja se zove Ramboxizator. 

 

Nego, zar zaista misliš da pored cijele nove arhitekture, AMD nije ništa učinio po pitanju HT-a? Morao je, jer je ono prije skroz druga priča. Novi tech je vrlo blizak Intelovom HT-u.

 

dok ne vidimo tocne i provjerene testove na istom taktu nemozemo znati ciji "HT" daje bolje rezultate... meni za sad to izgleda traljavo i kao sto se i predvidalo, kao sto smo i predvidali, kao sto je i amd najavljivao, ipc razine Haswell i nista vise!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ne to nisu finalne cijene nego leakan cijenik koji nije ravnomjeran u ovom slučaju jer nije služben, u njemu nemaš naveden VAT odnosno porez i naravno samu zaradu trgovca. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
amd freak kaže...

Ne to nisu finalne cijene nego leakan cijenik koji nije ravnomjeran u ovom slučaju jer nije služben, u njemu nemaš naveden VAT odnosno porez i naravno samu zaradu trgovca. 

To su finalne cijene, imaš dvije cijene, incl ilitiga including VAT i excl ili excluding VAT.

Možda gledaš krivi link.

To su okvirne cijene trgovaca.

14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Cisto laprdanje zadnjih 40 stranica tocnije od zadnjeg amdovog izvora i prezentacije.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
amd freak kaže...

Ne to nisu finalne cijene nego leakan cijenik koji nije ravnomjeran u ovom slučaju jer nije služben, u njemu nemaš naveden VAT odnosno porez i naravno samu zaradu trgovca. 

 u svakom slucaju nista nije ravnomjerno, oni svi usporeduju staru ragu iz intela i njegovu "staru" cijenu s novim niti izaslim ryzenom pa smjeh zivilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
amd freak kaže...

 

Konkurentnost, za koju intel zaboli racku, i za koji ti garantiram da Intel sigurno nece spustiti cijene., i sljedecom generacijom ce opet ubiti isti taj amd ako ce imati zelju napraviti veci boost od 5%.

Sori ali ti nemaš poima di si šuplji, zlatna Intelova vremena su daleka prošlost samo dok ti to još skužiš proči če godinu dana tu negdje.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/procurili-detalji-kaby-lake-procesora/244819.aspx?page=0&jumpto=5204902&sort=asc&view=flat

 

Sljedečom generacijom Intel neče donjet ništa novo, osim više CPU jezgri u ciljanom TDP to je to, zaboravi na visoke IPC skokove.Cannonlake je samo ovo kaj imaš sad ali na 10nm+više CPU jezgri, i to pitanje je kad jer Intelovih 10nm je trenutno u teškoj banani.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/qualcomm-sluzbeno-predstavio-snapdragon-835/246647.aspx?page=0&jumpto=5267712&sort=asc&view=flat

 

Za kraj tu je link, šta kaže jedan Intelov glavešina da ne bi za par godina bilo nismo znali jel.Tip je to spomenul prije godinu dana, a ne recimo jučer dakle ako neko opet očekuje Intel jurnjavu za performansama jok ništa od toga.

 

https://www.extremetech.com/extreme/222590-an-end-to-scaling-intels-next-generation-chips-will-sacrifice-speed-to-reduce-power

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Jel ti znaš čitat? Pa jebote jel isto ako imaš 15% ili 25% pdv? Zarada trgovca?? 

 

I za rx480 se pričalo 199 dolara pa i dan danas nemoš nać običnu verziju ispod 1800kn kod nas što ti je gotovo 60 dolara razlike a što je 1/3 cijene.

 

Ako nisi i dalje shvatio kako amdov marketing funkcionira onda sry, ali nije ti ok.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice