AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.090.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvo neslaganje, konstatiram samo.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kakvo neslaganje, konstatiram samo.

 

btw. editirao sam tekst prošle poruke pa pogledaj...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svi koji pitaju za "bolji proc", kod slaganja konfiguracije za igranje ide otprilike:

 

GPU>CPU>RAM/SSD

 

Dakle GPU je i dalje najbitnija stavka za kvalitetan gaming, zatim CPU koji ne bi smio biti bottleneck grafičkoj.

Preko 8GB brzog RAMa uglavnom nije potrebno, ali znamo da će slijedeća generacija konzola imat 16 dostupno CPU, pa ne bi bilo loše tako planirat i PC.

SSD je tu radi bržeg učitavanja igre, te load nakon što umreš ili kako već se desi, ovisno o igri, nekad više, nekad manje pomaže.

 

Zadnje, ali možda je trebalo biti i prvo, to je monitor. Ako igraš na 1440p 144 Hz monitoru, treba ti daleko jača grafa nego na 1080P 60 Hz

 

Razlika između 3600 i 3600x je u 2-5 fps-a , možda 10ak u idealnim slučajima u pojedinom naslovu. Ali to je razlika recimo 131 vs 135 fps , a ne 51 vs 58.

da li to znači da će se u igrama osjetit? U 99.99% slučajeva ne.

 

U budućim naslovima će se sve više osjetit razlika između 3600 i 3700x radi dodatnih jezgri, trenutno svega nekoliko naslova zna koristit više jezgri, rijetko koja igra, ili program preko 12, večina igara 4-8 jezgri.

 

Dakle kod planiranja kupnje, kako je Valentin rekao 3600x je porez na budale, ako već ideš preko 3600, onda gledaj 3700x, pa slijedeći 3900x

Moj PC  
7 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemogu trenutno uzimati i novu grafu. Znači ide Ryzen 5 3600. Usput, da uzimam najvjerojatnije Dinersom na rate

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Svi koji pitaju za "bolji proc", kod slaganja konfiguracije za igranje ide otprilike:

 

GPU>CPU>RAM/SSD

 

Dakle GPU je i dalje najbitnija stavka za kvalitetan gaming, zatim CPU koji ne bi smio biti bottleneck grafičkoj.

Preko 8GB brzog RAMa uglavnom nije potrebno, ali znamo da će slijedeća generacija konzola imat 16 dostupno CPU, pa ne bi bilo loše tako planirat i PC.

 

  Ok si napisao, samo bih ti komentirao da je 16GB rama standard, nikako 8GB i tko danas kupuje novo računalo a nije baš na striktnom budget-u, ne treba ići ispod 16GB, plus je ram sada opet normalnih cijena.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kupujes na rate ili? Gotovinom mozes ustedjet na sve komponente, ako odaberes dobar ducan s niskom cijenom (drugim rijecima izbjegnes web shopove o kojima se nigdje ne pise):

https://www.nabava.net/search.php?q=b450+gaming+k4

https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+3600&s=2

https://www.nabava.net/search.php?q=patriot+steel+2x8

 

+SSD: https://www.nabava.net/search.php?q=sx8200+pro+512

 

Za placanje ratama ekupi i links ne mijenjaju puno cijenu u odnosu na gotovinu.. Imas tu naravno jos odabira, tipa MSI B450-A, G.Skill Aegis/Sniper/Ripjaws V, Crucial Ballistix... 

 https://www.protis.hr/products/details/memorija-gskill-16-gb-kit-2x8-gb-ddr4-3200-mhz-ripjaws-v-f43200c16d16gvkb/128748

 

ripjaws na akciji trenutno

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kul, ali zasto dati 100kn vise za nesto sto je efektivno same shit.
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Inače, koliko bih mogao dobiti novca na oglasniku za trenutni proc, matičnu i rame? Nakon što dođu novi naravno. Otprilike cifra

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Svi koji pitaju za "bolji proc", kod slaganja konfiguracije za igranje ide otprilike:

 

GPU>CPU>RAM/SSD

 

Dakle GPU je i dalje najbitnija stavka za kvalitetan gaming, zatim CPU koji ne bi smio biti bottleneck grafičkoj.

Preko 8GB brzog RAMa uglavnom nije potrebno, ali znamo da će slijedeća generacija konzola imat 16 dostupno CPU, pa ne bi bilo loše tako planirat i PC.

SSD je tu radi bržeg učitavanja igre, te load nakon što umreš ili kako već se desi, ovisno o igri, nekad više, nekad manje pomaže.

 

Zadnje, ali možda je trebalo biti i prvo, to je monitor. Ako igraš na 1440p 144 Hz monitoru, treba ti daleko jača grafa nego na 1080P 60 Hz

 

Razlika između 3600 i 3600x je u 2-5 fps-a , možda 10ak u idealnim slučajima u pojedinom naslovu. Ali to je razlika recimo 131 vs 135 fps , a ne 51 vs 58.

da li to znači da će se u igrama osjetit? U 99.99% slučajeva ne.

 

U budućim naslovima će se sve više osjetit razlika između 3600 i 3700x radi dodatnih jezgri, trenutno svega nekoliko naslova zna koristit više jezgri, rijetko koja igra, ili program preko 12, večina igara 4-8 jezgri.

 

Dakle kod planiranja kupnje, kako je Valentin rekao 3600x je porez na budale, ako već ideš preko 3600, onda gledaj 3700x, pa slijedeći 3900x

 Jesam li budala ili nisam i ostali koji su ga uzeli boli te k... ,uglavnom zahebo se na r5 2600 i sad sam uzeo 3600x i to što sam platio to sam i dobio dok velika većina muku mući sa 3600 da ga dobi na zadani 4.2

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

 

 Jesam li budala ili nisam i ostali koji su ga uzeli boli te k... ,uglavnom zahebo se na r5 2600 i sad sam uzeo 3600x i to što sam platio to sam i dobio dok velika većina muku mući sa 3600 da ga dobi na zadani 4.2

 Jesi sretan sto imas 2.5 fpsa vise ? 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vrlo zadovoljan i točka.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...

Inače, koliko bih mogao dobiti novca na oglasniku za trenutni proc, matičnu i rame? Nakon što dođu novi naravno. Otprilike cifra

 300-500kn trebo si se prije rijesavati tog modela 

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

Vrlo zadovoljan i točka.

 

I trebaš biti, 400kn doplate za 2.5fps-a vise je odlicna investicija 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
ReverseFlash kaže...

Inače, koliko bih mogao dobiti novca na oglasniku za trenutni proc, matičnu i rame? Nakon što dođu novi naravno. Otprilike cifra

 300-500kn trebo si se prije rijesavati tog modela 

 Mislis, barem dvije godine prije . Tada je ryzen krenuo u djir, a ddr3 je postala proslo svrseno vrijeme kao i ddr2.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
ReverseFlash kaže...

Inače, koliko bih mogao dobiti novca na oglasniku za trenutni proc, matičnu i rame? Nakon što dođu novi naravno. Otprilike cifra

 300-500kn trebo si se prije rijesavati tog modela 

 Ma lol, kao da sam ja mogao birati kad ću nadograđivati konfu. Prije dvije godine financije nisu bile na zavidnom nivou. Sad imam priliku

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gdj ste našli 2 fps

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 8:49 (dudo3).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa mislim da je na 4k sa ili bez x isti vrag 1:1 ta rezolucija vise nema Puno sa procesorima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 9:35 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

Gdj ste našli 2 fps

 Proučavaj.Za razliku u cijeni se uzme solidan hladnjak.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 12:14 (dery).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
dudo3 kaže...

Gdj ste našli 2 fps

 Proučavaj.Za razliku u cijeni se uzme solidan hladnjak.

 

 Pa to su bili početni problemi prije 4 mj. kad su izašli, ali sad nakon updeta agesa biosa i amd drivera razlike su ipak očitije

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

Gdj ste našli 2 fps

 dobar upgrejd hahah 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

200 - 300 Mhz core clock razlike na identičnom procesoru je u praksi zanemarivo. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam je li nedavno bilo riječi o Ryzenu 4000, tj. Zen3. Evo najbitniji pregled novosti, tko nije vidio:

 

https://www.digitaltrends.com/computing/amd-ryzen-4000-rumors-news-specs-features-price-release-date/ (datum pisanja 13.11.)

 

Ukratko, desktop Zen3 dolazi polovicom 2020., očekuje se ~8% IPC gain i +200Mhz naspram Zen2 te će biti podržan na postojećoj AM4 platformi.

 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ne znam je li nedavno bilo riječi o Ryzenu 4000, tj. Zen3. Evo najbitniji pregled novosti, tko nije vidio:

 

https://www.digitaltrends.com/computing/amd-ryzen-4000-rumors-news-specs-features-price-release-date/ (datum pisanja 13.11.)

 

Ukratko, desktop Zen3 dolazi polovicom 2020., očekuje se ~8% IPC gain i +200Mhz naspram Zen2 te će biti podržan na postojećoj AM4 platformi.

 

 Uf, da bar. Tako bi i apgrejdeao...

Sve Vas Volim
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ne znam je li nedavno bilo riječi o Ryzenu 4000, tj. Zen3. Evo najbitniji pregled novosti, tko nije vidio:

 

https://www.digitaltrends.com/computing/amd-ryzen-4000-rumors-news-specs-features-price-release-date/ (datum pisanja 13.11.)

 

Ukratko, desktop Zen3 dolazi polovicom 2020., očekuje se ~8% IPC gain i +200Mhz naspram Zen2 te će biti podržan na postojećoj AM4 platformi.

 

DAYUM ! ! ! 

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 13:56 (metallic).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ne znam je li nedavno bilo riječi o Ryzenu 4000, tj. Zen3. Evo najbitniji pregled novosti, tko nije vidio:

 

https://www.digitaltrends.com/computing/amd-ryzen-4000-rumors-news-specs-features-price-release-date/ (datum pisanja 13.11.)

 

Ukratko, desktop Zen3 dolazi polovicom 2020., očekuje se ~8% IPC gain i +200Mhz naspram Zen2 te će biti podržan na postojećoj AM4 platformi.

 

 Uff odlicno  Taman kad izadje zen3 onda ja mogu na zen2, tipa r5 3600 za nekih 1000kn 

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

Gdj ste našli 2 fps

 

Imaš pravo, nije ni 2 fps-a razlike, još je manje

 

Test u igrama kreće na 9:04

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Uff odlicno  Taman kad izadje zen3 onda ja mogu na zen2, tipa r5 3600 za nekih 1000kn 

 I za manje para, za koliko dobiješ danas 1600?

Sve Vas Volim
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebalo bi biti tako. Dio informacija sigurno dolazi od Lise Su, DDR5 memorija kasni, vise izvora... Znaci za 10 dana, ako nalete akcije za Ryzen 3000 u Njemackoj ili drugdje slobodno navalite jer 4000 ce realno biti refresh, slicno ko Zen+ naspram Zen. Jedina nepoznanica ostaje kada zbilja dolazi DDR5 jer postoji sansa da bi ploce za 4000 seriju mogle podrzavati i DDR5 i DDR4 ili jedno od tog dvoje, ali kako got bilo 4000 serija, tj. Zen3 bi trebao biti kompatibilan s DDR4 i AM4 prema sadasnjim izvorima.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Trebalo bi biti tako. Dio informacija sigurno dolazi od Lise Su, DDR5 memorija kasni, vise izvora... Znaci za 10 dana, ako nalete akcije za Ryzen 3000 u Njemackoj ili drugdje slobodno navalite jer 4000 ce realno biti refresh, slicno ko Zen+ naspram Zen. Jedina nepoznanica ostaje kada zbilja dolazi DDR5 jer postoji sansa da bi ploce za 4000 seriju mogle podrzavati i DDR5 i DDR4 ili jedno od tog dvoje, ali kako got bilo 4000 serija, tj. Zen3 bi trebao biti kompatibilan s DDR4 i AM4 prema sadasnjim izvorima.

 a sta je sa ramom? isplati li se meni stavljati 2 x 16 166mhz kojeg bi klokao na 3000mhz

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kuzim sta sta s RAMom? Ak sad slazes komp i stavljas RAMe se isplati stavit RAMe da. Ne kuzim pitanje. Gledaj da RAMi koje kupujes imaju deklarirane tako neke vece brzine, npr. XMP profile 3000 ili 3200Mhz (ona brzina koja pise kad kucas neki RAM na nabava.net) da imas vecu sansu da ne moras clockat, nego samo namjestis taj XMP profil u BIOSu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice