AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.021
|
čitano: 5.176.951
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...
Šta fali B350? Jedino konkretno što X370 donosi jest multi GPU podrška

 Ništa ali šta je s bijednim hlađenjem napajanja za procesor, plus vjerojatno ne mogu naći plocu s 5 godina garancije kao par z270ki koje trenutno postoje. Da li je overclocking potencijal isti kao na skupljim fullATX plocama?

14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako ne ideš na 8 jezgri nego 6 ili 4, ne brini za overklok potencijal ploče, samo da ima hladnjak na vrmu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Ako ne ideš na 8 jezgri nego 6 ili 4, ne brini za overklok potencijal ploče, samo da ima hladnjak na vrmu.

A vrlo moguće da bi gurao overclockiranog 8-jezgraša. 

Nije gaming pc nego protools mašina za miksanje + ostalo. 

Nije stvar u tome nego kad uzimam ploču volim uzet kako treba za više godina. Proći će kroz nju barem dvije generacije amd-a. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 18:29 (athlon64).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
athlon64 kaže...

Nije stvar u tome nego kad uzimam ploču volim uzet kako treba za više godina. Proći će kroz nju barem dvije generacije amd-a. 

Gigabyte Aorus X370 Gaming 5 si uzmi, za Ryzena ja baš nisam vidio kvalitetnu mATX, a još manje ITX ploču.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 18:31 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima ok itx ploča, od biostara (imam ju i dobra je), a uskoro izlazi i asrock i gigabyte.

 

Ako kupuješ za šest mjeseci ne brini, nešto će valjda izaći.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
athlon64 kaže...

Nije stvar u tome nego kad uzimam ploču volim uzet kako treba za više godina. Proći će kroz nju barem dvije generacije amd-a. 

Gigabyte Aorus X370 Gaming 5 si uzmi, za Ryzena ja baš nisam vidio kvalitetnu mATX, a još manje ITX ploču.

 Za mATX sam i pitao. 

 

Kod izbora fullATX ploča nije nikakav problem... 

Ali imam define mini C i nebi ga mijenjao. Volim mala kučišta. Pa sam zato pisao šta se događa s mATX pločama. 

Zašto nemaju skuplje, bolje modele za ryzen...

 

EDIT: Jakov, da nije mi žurba, misliš da će bit još ozbiljnijih noviteta među mATX am4 pločama?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 19:01 (athlon64).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
athlon64 kaže...

 

EDIT: Jakov, da nije mi žurba, misliš da će bit još ozbiljnijih noviteta među mATX am4 pločama?

 asus ce ti definitivno izbacit X370 mATX i mITX

14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da da, tek su sad počeli ozbiljno razmišljati o itx.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X3M kaže...
athlon64 kaže...

 

EDIT: Jakov, da nije mi žurba, misliš da će bit još ozbiljnijih noviteta među mATX am4 pločama?

 asus ce ti definitivno izbacit X370 mATX i mITX

 Onda čekam. AMD stvarno zna rastegnut 2-3 generacije na isti socket, tako su najavili za AM4. Tako da bi rađe potrošio više na high-end ploču koja će mi trajat godinama. 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
athlon64 kaže...

Tako da bi rađe potrošio više na high-end ploču koja će mi trajat godinama. 

Pametno, ja redom svakom preporučujem Gigabyte Aorus X370 Gaming 5 pa su me par puta već napali da stavljam skupe i preskupe ploče.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja jučer kupio klincu... Asrock b350 pro4 + 1600 + 8GB emama hyperx 2400...

Pred post traje 15 sekundi... On je zapeo za Ryzena... pas eto nek mu bude...

 

Po meni poluproizvod. Performanse su tu ali ostalo sve mušičasto... to ne volim...

Daklem - od mene.. nemože se prodavat nešto što ne radi kako treba.

 

Govorim to jer tak je.. Nikad nisam imal Nvidia GPU, Amd je zakon ali 10 sec...

Moj PC  
1 12 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
athlon64 kaže...

Tako da bi rađe potrošio više na high-end ploču koja će mi trajat godinama. 

Pametno, ja redom svakom preporučujem Gigabyte Aorus X370 Gaming 5 pa su me par puta već napali da stavljam skupe i preskupe ploče.

Zato što prosječni kupac ne gleda dalje od X novca = Y fps-a. 

To je kao kad te napadnu zašto si kupio napajanje od 1500kn, to je apsurdno ovo ono.

Evo mi AX850 u sedmoj godini ispod nogu. Prošle 2-3 generacije komponenti preko njega a proć će još jedna bar. Uštekaš multimetar naponi ko prvi dan. 

Na napajanje kučište i matičnu volim najviše potrošit. Ovo ostalo se lako isproba zamijeni i nadogradi. 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne znači high end da je mnogo bolje kvalitete i da će dulje trajati. Tu nema pravila. Možeš imati problema s njom odmah nakon kupnje, a može i trajati godinama.
Kod Ryzena recimo uzmeš recimo dobru B350 ploču i 240GB SSD nego 1500kn "high end" matičnu. High end je uglavnom cijena
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...
Ne znači high end da je mnogo bolje kvalitete i da će dulje trajati. Tu nema pravila. Možeš imati problema s njom odmah nakon kupnje, a može i trajati godinama.
Kod Ryzena recimo uzmeš recimo dobru B350 ploču i 240GB SSD nego 1500kn "high end" matičnu. High end je uglavnom cijena

Ma znam da, doživio sam i to iz iskustva.

Trenutno sam npr na gigabyte z87m-d3h sa i5 4670k. Kod te matične me grozno nervira manjak moderne kontrole ventilatora u biosu. Npr biranje između kontrole naponom vs pwm i postavljanja grafikona brzine a ne rudimentarne postavke nedovoljne za željenu kontrolu. 

Uz to nema dovoljno fan headera. 

Doduše to ne znači da se ne može naći modernu ploču za manju lovu, koja ima navedeno. Ali samo ako bi mi netko ponudio ploču s 5 godina garancije za 1500kn. Platio bih tih par stotina više samo radi garancije. 

Uz to malo veći overclocking potencijal i neki benefiti koje skuplje ploče nude... Eventualna podrška za nešto što će iduća generacija procesora tražiti. Ovisi sve. Sačekat ću X370 mATX pa vidit

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...
Ne znači high end da je mnogo bolje kvalitete i da će dulje trajati. Tu nema pravila. Možeš imati problema s njom odmah nakon kupnje, a može i trajati godinama.
Kod Ryzena recimo uzmeš recimo dobru B350 ploču i 240GB SSD nego 1500kn "high end" matičnu. High end je uglavnom cijena

Grijesis.

Znaci itekako kad je u pitanju 8c/16t procesor i overclockanje, na jeftinije b350 se nikako ne preporucuje nista jace od 6c/12t a i one su na granici.

Kod 370 ploca stavljas sta hoces i clockas do 4ghz bez brige o tome.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Znaci itekako kad je u pitanju 8c/16t procesor i overclockanje, na jeftinije b350 se nikako ne preporucuje nista jace od 6c/12t a i one su na granici.

Ja to isto gledam kao i ti, ali većina očito ne.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
zuper kaže...
Ne znači high end da je mnogo bolje kvalitete i da će dulje trajati. Tu nema pravila. Možeš imati problema s njom odmah nakon kupnje, a može i trajati godinama.
Kod Ryzena recimo uzmeš recimo dobru B350 ploču i 240GB SSD nego 1500kn "high end" matičnu. High end je uglavnom cijena

Grijesis.

Znaci itekako kad je u pitanju 8c/16t procesor i overclockanje, na jeftinije b350 se nikako ne preporucuje nista jace od 6c/12t a i one su na granici.

Kod 370 ploca stavljas sta hoces i clockas do 4ghz bez brige o tome.

Tko to ne preporuča? A zašto onda svi bez problema overclockaju 8/16 procesorima na B350 pločama?

Mogu priznat da određeni X370 modeli izvuku 100MHz više nego B350, ali to je maksimum.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...

Tko to ne preporuča? A zašto onda svi bez problema overclockaju 8/16 procesorima na B350 pločama?

Mogu priznat da određeni X370 modeli izvuku 100MHz više nego B350, ali to je maksimum.

Naravno da mozes na B350 nisam rekao da ne mozes, a kad spalis i plocu i procesor qq lele sta uradi.

Ljudi porede jeftine intel ploce i quad core cpu, 6/8 jezgri je totalno drugi svijet za intel sto se tice ploca, kod AMD imas taj luksuz da sve mozes staviti na B350, ali ako ces clockati tipa na nekim jeftinijim modelima asrock/giga ploca pa cak i ona asus sa 8/16 ta ploca ce vrisnuti u roku od pola godine - godinu.

MSI ima ponajbolje ploce u B350 rangu, Asus je nedavno izbacio STRIX plocu i ona je odlicna u odnosu na onu Prime B350.

8 jezgri se ne stavlja na jeftinu plocu, nema smisla ali nikako.

Ako si vec dobio 8 jezgri jeftinije od konkurencije, ne znaci da mozes uzeti banana plocu samo zato sto socket odgovara procesoru :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na temelju čega tvrdiš da će ploča vrisnuti nakon pola godine, godinu? Jel imaš neka saznanja, si radio istraživanja, iskustva ili govoriš ovako napamet?

Kad govorim o "jeftinijim" B350 matična, ja tu mislim da B350M Gaming 3 kao najniže što preporučam nekome, zatim B350 Gaming 3 i Tomahawk, koje su sve dobile pozitivne ocjene.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po komentarima overclockera po raznim forumima, reddit a evo i ovaj video

 

 

Decko fino objasnio.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...

Na temelju čega tvrdiš da će ploča vrisnuti nakon pola godine, godinu? Jel imaš neka saznanja, si radio istraživanja, iskustva ili govoriš ovako napamet?

Kad govorim o "jeftinijim" B350 matična, ja tu mislim da B350M Gaming 3 kao najniže što preporučam nekome, zatim B350 Gaming 3 i Tomahawk, koje su sve dobile pozitivne ocjene.

 nema on nikakve temelje, sve te ploce ce raditi odlicno stvar je kad ides gurati cpu do krajnjih granica nitko normalan nece ici rokati ogromne napone procesoru a to ne radi valjda 99% ljudi! i za informaciju covjek nije rekao nista cudotvorno, sve te ploce koje imaju nesto bolju regulaciju su preko 1000kn, koliko para toliko muzike!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stjepko radi najbolji copy/paste na forumu, pa ni luci zvani wccftech mu nije ravan 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 9:40 (chaselol).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Inace radim to jako dobro, sad mi se bas nije dalo ispravljat znamo svi da je rijec o tebi.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoj biti tukac molim te, 370 ploce imaju vrhunsku regulaciju i najbolje komponente, ne moras da brines o apsolutno nicemu kad ih uparis sa 8 jezgri.

Nije isto pustio ti 1.45v na 4 ili 6 ili 8 jezgri, a sta ti o tome znas nikad u zivotu nisi vidio vise od 4 jezgre  pssst

 

P.S. Samo na bug forumu od nekih genijalaca mozes procitati da je 370 cipset nepotreban za 8c/16t procesore, vec da je sve moguce sa 350 plocama a to sto ostatak interneta i youtubera kaze drugacije (i zdrav razum ti kaze da 8 jezgri ne stavljas na mid range plocu) ali jbg. Genijalci.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 9:55 (chaselol).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa nije da nema B350 ploča s kapacitetnijim VRMovima:

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/638bd8/am4_motherboard_features_and_vrm_list_updated/

 

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

 

još nalijepiš "ježeke" na njih i ako su blizu CPU hladnjak ih hladi...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...
...

 

još nalijepiš "ježeke" na njih i ako su blizu CPU hladnjak ih hladi...

 

 ne, postoje vrmovi koji su napravljeni da se hlade samo preko pcba i takvima iako može malo pomoć dodatni hladnjak s gornje strane, ne može pomoć dovoljno da od njih napravi 6x skuplje koji su namjenjeni za disipaciju i preko pcba i hladnjaka s gornje strane, primjer vrm s stok 290x kartica -metalno pakiranje.


14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To stoji inace, ali pogledaj slike tih vrma bez hladnjaka, isti vrag je ispod.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
To stoji inace, ali pogledaj slike tih vrma bez hladnjaka, isti vrag je ispod.

 pusti slike nadji datasheet i pogledaj junction to case(gornja strana) termalni otpor na vrmovima koji su predviđeni za hladnjake s gornje strane pa pogledaj na onima koji nisu. dobiješ nešto malo bolje odvođenje ali loš vrm je loš vrm.

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od samog pocetka se spominje da bi na AM4 platformu trebela ici barem jos jedna generacija Ryzen procesora, ali koliko sam shvatio to su manje vise nagadanja, ima li neka konkretnija informacija hoce li to tako biti ili nece?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Od samog pocetka se spominje da bi na AM4 platformu trebela ici barem jos jedna generacija Ryzen procesora, ali koliko sam shvatio to su manje vise nagadanja, ima li neka konkretnija informacija hoce li to tako biti ili nece?

 

Navodno ce AMD koristiti AM4 platformu dok DDR5 memorija ne dodje na trziste (tamo negdje 2020.)

 

pretpostavlja se da ce to onda obuhvacati jos 2 generacije zena (zen+ i zen2)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice