AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.949
|
čitano: 5.117.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ako se bojis promjene platforme i kaj bude sutra onda najbolje da nikad nist ne kupis ili ne daj boze ides van na cestu da te slucajno auto ne zgazi.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...
Ako se bojis promjene platforme i kaj bude sutra onda najbolje da nikad nist ne kupis ili ne daj boze ides van na cestu da te slucajno auto ne zgazi.

Moje pitanje je bilo na mjestu i vjerujem da mnoge zanima ta situacija, znam da je vani vruce, ali ohladi malo s tim brain fartovima.

 

EDIT: Kako stvari stoje ja sam jos neko vrijeme miran sa svojom trenutnom platformom, kad ce bit potrebe piknem neki polovni 6700k i meni dobro. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 11:07 (war3_tft).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD je objavio da će AM4 trajati oko 4 godine ali to ne znači da će proizvođači matičnih ploča izbaciti nove BIOSe za sve svoje matične ploče.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
NEW_MAN kaže...
Ako se bojis promjene platforme i kaj bude sutra onda najbolje da nikad nist ne kupis ili ne daj boze ides van na cestu da te slucajno auto ne zgazi.

Moje pitanje je bilo na mjestu i vjerujem da mnoge zanima ta situacija, znam da je vani vruce, ali ohladi malo s tim brain fartovima.

 

EDIT: Kako stvari stoje ja sam jos neko vrijeme miran sa svojom trenutnom platformom, kad ce bit potrebe piknem neki polovni 6700k i meni dobro. 

 Svaka nova platforma donosi nesto novo a da nije nacin pikanja procesora. Znaci dobijes novi ram ili novi usb ili novi nacin spajanja diskova. Ko ubode neki Ryzen bude performansama najmanje cetiri godine bez brige jer nije da su skokovi tak drasticni iz generacije u generaciju. To ovi hipsteri kojima roditelji financiraju pate na najnovije ili profesionalci a oni kao takvi najbolje znaju kaj im se isplati i manje vise nemaju problema sa financiranjem prelaska na nesto novo. Meni moj i5 dan danas nakon valjda cetiri godine jos uvijek radi bez beda a tvoj jos bolje jer imas noviji jaci i vise si ga klokal nego ja svoj. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 11:38 (NEW_MAN).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pitanje:kada točno izlazi amd thread ripper?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 22:41 (alexspalato).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...

 Svaka nova platforma donosi nesto novo a da nije nacin pikanja procesora. Znaci dobijes novi ram ili novi usb ili novi nacin spajanja diskova. Ko ubode neki Ryzen bude performansama najmanje cetiri godine bez brige jer nije da su skokovi tak drasticni iz generacije u generaciju. To ovi hipsteri kojima roditelji financiraju pate na najnovije ili profesionalci a ono kao takvi najbolje znaju kaj im se isplati i manje vise nemaju problema sa financiranjem prelaska na nesto novo. Meni moj i5 dan danas nakon valjda cetiri godine jos uvijek radi bez beda a tvoj jos bolje jer imas noviji jaci i vise si ga klokal nego ja svoj. 

Malo me bila iznenadila tvoja reakcija na moje pitanje, ali sve pet. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 11:51 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rekoše da izlazi 27.7.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD priprema B2 reviziju Ryzen procova, ukratko malo pospremanja i glancanja čipova na razini SoC-a+popravak sitnih bugova ništa drugo.

 

Dakle nema tu nikakvih velikih promjena, a pogotovo ne na razini samog procesora radi eventualno viših CPU performansi. To je sličan priča kao recimo nekad C2 vs novija C3 revizija Athlon II/Phenom II procesora.

 

https://twitter.com/CPCHardware/status/876193860946468865

Moj PC  
3 0 hvala 5
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

AMD priprema B2 reviziju Ryzen procova, ukratko malo pospremanja i glancanja čipova na razini SoC-a+popravak sitnih bugova ništa drugo.

 

Dakle nema tu nikakvih velikih promjena, a pogotovo ne na razini samog procesora radi eventualno viših CPU performansi. To je sličan priča kao recimo nekad C2 vs novija C3 revizija Athlon II/Phenom II procesora.

 

https://twitter.com/CPCHardware/status/876193860946468865

 mislis nesto kao Skylake -> Kaby Lake samo kaj ne prodaju muda pod bubrege? :p

 

/troll

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 19:15 (nixass).
15 godina
odjavljen
offline
Moj PC  
4 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto zakaj ja stalno guram ovaj dolnji link, ili naglašavam kaj se događa kad Ryzen radi u optimalnom rasponu CPU frekvencije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=166&jumpto=5326022&sort=asc&view=flat

 

Kao što se vidi, Epyc procovi imaju stock frekvenciju između 2 i 2.4ghz a dalje je sve več odavno jasno.

 

Eto testa najačeg Epyc 7601/matična+dva proca, a to je ipak serverski sistem gdje je protrošnja jedna od dvije tri najbitnije stavke.

 

https://www.servethehome.com/amd-epyc-7601-dual-socket-early-power-consumption-observations/

 

"With the level of power/ performance of the new systems, you can essentially replace four Intel Xeon E5-2600 (V1) servers with a single dual socket EPYC node and get more performance (in most cases) in a single node that uses half the power. That is absolutely stellar. The AMD EPYC platform is still seeing major updates to BIOS for power and performance which is why we are calling these preliminary results. At the same time, we are already seeing some impressive figures

 

Running an AVX2 workload we were expecting much higher power consumption but at under 500w for 128 threads, this is excellent."

 

Valjda se sječamo dolnjeg linka, a sve ostalo nije plačena reklama za AMD, nego kratko i jasno čisti posao na osnovu onoga kaj u paketu nudi Epyc CPU.

 

http://www.anandtech.com/show/10268/china-calling-amd-forms-joint-venture-for-x86-server-socs-in-china

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 15:05 (rambox).
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Info o Ryzen-u 3 i Threadripperu (+svi ostali Ryzen CPU)

 

http://www.cpu-monkey.com/en/cpu_family-amd_ryzen-32

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 22:11 (djigibao).
Moj PC  
9 1 hvala 8
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
djigibao kaže...

Info o Ryzen-u 3 i Threadripperu (+svi ostali Ryzen CPU)

 

http://www.cpu-monkey.com/en/cpu_family-amd_ryzen-32

 S obzirom da su tu 1400x (koji ne postoji), šestojezgreni 1500 te 1300 (za koji prvi put čujem) sumnjam da je išta od tog tačno.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pošto nema odgovora u temi za memoriju pitam ovdje:

 

Pozdrav, na jesen slažem novi komp sa ryzen 1700, najvjerovatnije neka dobra b350 ploča(možda potegnem čak do x370).

Kako cijene idu memoriju bih uzeo sada znači ddr4 2666 ili 3000mhz 16gb samsung b-die chip koji ima low profil da stanu pod  noctuom nh d 14. Do kojih recimo 1200-1300kuna.

A sad koju predložite.

 

hvala

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3 uplay: StariGAD_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Butcher kaže...

Pošto nema odgovora u temi za memoriju pitam ovdje:

 

Pozdrav, na jesen slažem novi komp sa ryzen 1700, najvjerovatnije neka dobra b350 ploča(možda potegnem čak do x370).

Kako cijene idu memoriju bih uzeo sada znači ddr4 2666 ili 3000mhz 16gb samsung b-die chip koji ima low profil da stanu pod  noctuom nh d 14. Do kojih recimo 1200-1300kuna.

A sad koju predložite.

 

hvala

 G.Skill Trident Z 3000Mhz 2x8GB cijena oko 1200-1300kn

 

sad sam skuzio da ti treba low profile 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 14:47 (X3M).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Corsair LPX. Cijene su tu svih brandova.. kak se penjes frekvencijom tak ce ti i cijena rast.. ugl low profile ram sigurno ce pasat

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za te frekvencije ti ne igra ulogu jesu li samsung b čipovi tako da poslušaj kolegu iz posta iznad i idi na corsair lpx.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Butcher kaže... 

 na jesen

LOL, tko zna što bude bilo ja jesen.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X3M kaže...
Butcher kaže...

Pošto nema odgovora u temi za memoriju pitam ovdje:

 

Pozdrav, na jesen slažem novi komp sa ryzen 1700, najvjerovatnije neka dobra b350 ploča(možda potegnem čak do x370).

Kako cijene idu memoriju bih uzeo sada znači ddr4 2666 ili 3000mhz 16gb samsung b-die chip koji ima low profil da stanu pod  noctuom nh d 14. Do kojih recimo 1200-1300kuna.

A sad koju predložite.

 

hvala

 G.Skill Trident Z 3000Mhz 2x8GB cijena oko 1200-1300kn

 

sad sam skuzio da ti treba low profile 

X370 ne podrzava 3.000 MHz koliko znam, ili 3.200 ili 2.933.

Ja sam uzeo tu memoriju, na Crosshair VI Hero maticnoj jos je nisam potjerao preko 2.133 MHz (nije bas ni da sam se previse trudio ajd). Svakako pogledaj koje sve memorije podrzava maticna prije kupovine.

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Skini zadnji bios, podesi memoriju na 2933mhz, napon na 1.35v i rated latencije, trebalo bi radit bez problema.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Butcher kaže... 

 na jesen

LOL, tko zna što bude bilo ja jesen.

 Možda napokon dočekamo najavu za najavu ryzena 3 u 2025.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.amd.com/system/files/2017-06/am4-motherboard-memory-support-list-en.pdf

 

Popis memorija koje provjereno rade na svojim nazivnim brzinama u xmp profilu. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima,

danas sam upikao Ryzen 5 1600. Planiram uzeti corsair vengeance 3000mhz (2x8gb) ali trebao bih preporuku ploče do 800 kn iz adm-a. Molio bih za pomoć. Hvala

 

Edit ploča kupljena 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 12:43 (It'sMe932).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima, evo ako je netko voljan podijeliti svoje mišljenje.

Planiram kupiti na alzashop sljedeće komponente:

MBO: Asus Prime B350 Plus

RAM: za početak 2x4=8GB Vengeance LPX black 2400MHz CL14.

CPU: Dakle ramišljam o Ryzen 5 1600, e sadkako koristim na AM3+ hladnjakNinja Shyte 3 SCNJ-3000...kolko sam skuzio, ili nisam našao provjereni info,  pa ako netko zna da li on odgovara na socket AM4? prvo je billo deklarirano da može, pa poslije navodno ne odgovara, nema ni "bridge" jer ovo mi je bitno ako Ninja 3 odgovara na AM4 onda bih uzeo možda Ryzen 5 ali 1600X pošto bih imao manji trošak za hladnjak, taman kolika je razlika između R51600 i R51600X

Pa vas pitam dali je R51600X, vrijedan razlike investicije od cca (500kn sa nekim hladnjakom) naspram Ryzen 51600?....mislim na to "da'l ovaj 1600x "jede malu djecu" ili je on is komercijalnih razloga ponuđen?

A za eventualno R51600X hladnjak bi bio /SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024/25€

Uglavnom slab sam s OC, (recimo na mom AMD FX jedino sam uključio trubo bez dizanja napona, dakle samo množitelj  to jedino i znam zapravo hehe )

A u vezi RAM-a? uzeti ovo 2400 mhz ili 2666, ii 2800? 3000?pitam radi možebitnog OC jer sad ima taj "UEFI bios ako sam dobro shvatio za likove poout mene lako za korištenje ako budem OC, i to ako skužim eventualno nekih 10% samo, ništa ekstremno

Ja nisam gejemer imam ATI Sapphire HD6670 i dok ne ckrne ne mijenjam, meni je potreban najvise CPU, audioprodukcija je u pitanju...

Koristim pro. VSTi (Virual Studio Instruments) i DAW (Digital Audio Workstation) a to su CPU killeri, u realnom vremenu najgore vrste, ako se neide na uštrb kvalitete produkcije

jasno mi je, najidelaniji bi bilo R7 ali bužđet nije  tako da nešto kemijam u ovim okvirima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Bez razmišljanja uzmi R5 1600 jer je R5 1600X ISTI CPU samo tvornički na mrvu većem taktu. S nekakvim coolerom, i taj koji si spominjao ili ako bude nekako pasao (da nabaviš bracket) Scythe koji imaš ide ladno R5 1600 na 3.8Ghz što je amaterski OC i dobar si. Dakle, nikako nemoj trošit pare na skuplji R5 1600X. Što se memorije tiče, što brža to bolja pa ako nije puno skuplje uzmi najbržu koju možeš od tih.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@itomic009 Puno ti hvala na odgovoru, puno si mi pomogao, što kažeš ako mogu s nekim boljim hladnjakom nagurat na 3.800mhz i to s mojim oskudnim znanjem OC nitko sretniji od mene 

Da, nema smisla bacat pare na R51600X bolje cu uzeti brži RAM   Super!!! 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 18:44 (futuremnachine).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vrijeme je da zamijenim 7 godina staru Asrock 880G Extreme 3 ploču i dosta mlađi FX6300 za Ryzena.

Mislim uzeti R5 1600 jer mi je 1700 ipak preskup.

No neznam koju bi ploču uzeo,znam samo da bi uzeo X370 jer ne mijenjam ploče često pa mi se invensticija isplati.
robimarko@gmail.com
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Asrock 370 Taichi

 

SAVRSENA ploca, vise info na

Click me!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Znam da je odlična,no to je van mog cjenovnog ranga.
Mislim da će nešto tipa Fatal1ty X370 Gaming K4 biti idealno.
robimarko@gmail.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice