AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.161.199
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Damir22 kaže...

Tako je, bas sam htio pitati, zar nije to amd-ov diktat da svi chipseti do 2020 moraju podrzavati sve am4 procesore?

 

Doduse, vjerovatno ce koristenje nekog jaceg procesora na a320 ploci biti jako ograniceno, ali, radit ce...

 Na A320 bi stavio samo neki APU, sve preko toga je "riskantno". 

Sta bi bilo riskantno ako ces na stocku drzat procesore od <100W tdp-a?

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E, kakve tu imamo teorije apokalipse za Intel kao firmu na prethodnih nekoliko strana, to je strašno.

 

Ajmo pretpostavit da je sve što se priča za Zen 3 istina i da je 20% bolji od bilo čega što intel može staviti na tržište trenutno i da jede intel za doručak, uz puno manju potrošnju... samo pretpostavke radi, najgori scenarij za Intel, najbolji za AMD je istinit i idemo sa tom pretpostavkom.

 

Na tržištu tj. u produkcijama diljem svijeta postoje stotine tisuća intel procesorau, u prosjeku, pola manje ili barem trćinu manje servera.

 

Trenutna zastupljenost AMD servera (Epyc) je i dalje u jednoznamenkastom postotku, nema ni ARM puno više... 

Da AMD sutra krene u TSMC-u proizvodit maksimalni kapacitet, i da svi partneri krenu štancat matične i sve ostalo potrebno za sastavit server, može na tržište izbacit... 10k? mjesečno... Treba to nekako proizvest, posložit u server, zapakirat u kutije, treba to netko prodat,  shipat, treba ih postavit u data centre... recimo da je taj najgori scenarij istinit i da cijelu godinu Intel nema odgovora... AMD za godinu dana može dić na... 10-15% udjela... možda

 

OK, Intel će ovo osjetit, istina... ali nemojte mu samo dogovarat sprovod... sve ovo gore sa zrnom soli i sigurno se neće desit najbolji svenarij za AMD i najgori za Intel... imajte na umu da intel, kad nema proizvod, ima uvijek metoda uvjeravanja, stimuliranja, pa na kraju i ucjena koji mogu pomoć.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 12:30 (Rhodin).
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gdje si tocno na forumu u zadnjih par strana vidio da itko dogovara sprovod ili apokalipsu Intelu? Cemu ta briga za trzisni udio uopce.. ne kuzim, al oke.

 

Btw. ima li kakvih novosti o AVX implementaciji za Zen2?

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, mislim da ce, ukoliko se nece overclockati, i ukoliko korisnik ne zahtjeva neka fina i precizna podesavanja, ustvari biti svejedno na kojem chipsetu ce se vrtiti novi procesori. Kao sto je i sada svejedno za 2000 ryzene, nisam nigdje pronasao da neki 2xxx radi bolje na 350 ili 450 chipsetu nego na a320, ili da radi sporije, ili....

 

Doduse, memory support je nesto razlicit, i nema mogucnosti overclocka, ali, korisnici koji zele prelazak na novi cpu bez mjenjanja ploce, takvi ce biti zadovoljni i sa 320 chipsetom, i nece im nista previse faliti.

 

Sto se tice 3xxx apu-a, nece biti nekog napretka, broj jezgri, cache, sve ostaje identicno 2000g seriji, nesto sitno su povecali brzinu vega chipa, ali jos uvijek debelo ispod onog sto se moze dobiti overclockom.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 12:43 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

...

 Najveća kočnica AMD-u u data centru (izuzev najvećih na svijetu koji imaju resurse i rast da mogu uvoditi nešto novo) je monopol Intel-a u virutalizacijskim clusterima.

Rijetko tko mijenja cijeli cluster odjednom, a menadžment s produkcijom igra na sigurno.

Welcome my son...
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Gdje si tocno na forumu u zadnjih par strana vidio da itko dogovara sprovod ili apokalipsu Intelu? Cemu ta briga za trzisni udio uopce.. ne kuzim, al oke.

 

Btw. ima li kakvih novosti o AVX implementaciji za Zen2?

 Da, čuo sam da će biti puno bolja podrška za AVX.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

E, kakve tu imamo teorije apokalipse za Intel kao firmu na prethodnih nekoliko strana, to je strašno.

 

Ajmo pretpostavit da je sve što se priča za Zen 3 istina i da je 20% bolji od bilo čega što intel može staviti na tržište trenutno i da jede intel za doručak, uz puno manju potrošnju... samo pretpostavke radi, najgori scenarij za Intel, najbolji za AMD je istinit i idemo sa tom pretpostavkom.

 

Na tržištu tj. u produkcijama diljem svijeta postoje stotine tisuća intel procesorau, u prosjeku, pola manje ili barem trćinu manje servera.

 

Trenutna zastupljenost AMD servera (Epyc) je i dalje u jednoznamenkastom postotku, nema ni ARM puno više... 

Da AMD sutra krene u TSMC-u proizvodit maksimalni kapacitet, i da svi partneri krenu štancat matične i sve ostalo potrebno za sastavit server, može na tržište izbacit... 10k? mjesečno... Treba to nekako proizvest, posložit u server, zapakirat u kutije, treba to netko prodat,  shipat, treba ih postavit u data centre... recimo da je taj najgori scenarij istinit i da cijelu godinu Intel nema odgovora... AMD za godinu dana može dić na... 10-15% udjela... možda

 

OK, Intel će ovo osjetit, istina... ali nemojte mu samo dogovarat sprovod... sve ovo gore sa zrnom soli i sigurno se neće desit najbolji svenarij za AMD i najgori za Intel... imajte na umu da intel, kad nema proizvod, ima uvijek metoda uvjeravanja, stimuliranja, pa na kraju i ucjena koji mogu pomoć.

 Vrijeme ti je da predjes na AMD i zaboravis intel zauvjek 

AMD AntiBoy
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

E, kakve tu imamo teorije apokalipse za Intel kao firmu na prethodnih nekoliko strana, to je strašno.

 

...

Kao što je već i Fitchek odgovorio ... na stranu prepucavanja fanboya, ali nikom normalnom nije u interesu nečiji sprovod ali ni monopol druge strane, vidjeli smo prije Zena da to baš i nije nešto :)

Samo za usporedbu ... do 2017. u HEDTu nismo ni imali izbora, jedino Intel i to max. 10-core (6950X) a sada, ne samo da smo u međuvremenu dobili 32-core Threadripper nego se sprema i 16-core u mainstreamu.

Uopće me ne privlači ići na karmine Intelu, dapače, više bih volio neki, kao što je već Ansha spomenuo, CoreDuo nakon Pentiuma 4 scenarij.

 

Dodatak da budem više ontopic :) ... počele su curit i X570 ploče:

https://videocardz.com/newz/biostar-leaks-its-own-x570-racing-gt8-motherboard

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 13:49 (Mladen).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

E, kakve tu imamo teorije apokalipse za Intel kao firmu na prethodnih nekoliko strana, to je strašno.

 

Ajmo pretpostavit da je sve što se priča za Zen 3 istina i da je 20% bolji od bilo čega što intel može staviti na tržište trenutno i da jede intel za doručak, uz puno manju potrošnju... samo pretpostavke radi, najgori scenarij za Intel, najbolji za AMD je istinit i idemo sa tom pretpostavkom.

 

Na tržištu tj. u produkcijama diljem svijeta postoje stotine tisuća intel procesorau, u prosjeku, pola manje ili barem trćinu manje servera.

 

Trenutna zastupljenost AMD servera (Epyc) je i dalje u jednoznamenkastom postotku, nema ni ARM puno više... 

Da AMD sutra krene u TSMC-u proizvodit maksimalni kapacitet, i da svi partneri krenu štancat matične i sve ostalo potrebno za sastavit server, može na tržište izbacit... 10k? mjesečno... Treba to nekako proizvest, posložit u server, zapakirat u kutije, treba to netko prodat,  shipat, treba ih postavit u data centre... recimo da je taj najgori scenarij istinit i da cijelu godinu Intel nema odgovora... AMD za godinu dana može dić na... 10-15% udjela... možda

 

OK, Intel će ovo osjetit, istina... ali nemojte mu samo dogovarat sprovod... sve ovo gore sa zrnom soli i sigurno se neće desit najbolji svenarij za AMD i najgori za Intel... imajte na umu da intel, kad nema proizvod, ima uvijek metoda uvjeravanja, stimuliranja, pa na kraju i ucjena koji mogu pomoć.

Svašta si ti nadrobil, ali fučkaj ga sad opet isto pa niko nije niti rekel da če Intel krepat ili prestat postojat.Ovo žuto je jednom prošlo i to jedva, ili točnije ne u EU koji je udario određenu kaznetinu, dakle poznato Intel podmičivanje prije deset godina.Danas ili ubuduče na žutanjak moš zaboravit, to je vjerojatno otprilike kao da Lance Armstrong biciklistički ponovi sve uspjehe i to opet ponovo dopingiran.


Ukratko Intel čeka sudbina Američke Auto industrije/auti, ili dolnji link zato se i linka a ne ponovo pisat.Ako pratiš auto teme i Ameriku, onda ti bude vrlo jasno zašto je baš danas ocvala Američka auto industrija uzeta kao taman idealan primjer.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=289&jumpto=5420298&sort=asc&view=flat

 

Nedavni Intel 5G čip debakl, to je fini pokazatelj kolo su sposobni ili veliki resursi ili lova ali eto konačan proizvod je ispao rastrošno smeče.Tipičan Intel potez mi smo veliki Intel, pa zakaj i mi ne bi napravili 5G modem=Qualcomm ih pregazio kao trulu šljivu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intel-odustao-5g-modema-mobitele-apple-se-o/267853.aspx?page=0&jumpto=5891546&sort=asc&view=flat

 

Vremena se mjenjaju i to drastično, "uostalom tu su sad i X86 CPU Kinezi ali to je več odavno stara informacija".

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/via-zhaoxin-predstavili-nove-desktop-serverske/256096.aspx?page=0&jumpto=5583369&sort=asc&view=flat

 

 

The_Fichek kaže...

Gdje si tocno na forumu u zadnjih par strana vidio da itko dogovara sprovod ili apokalipsu Intelu? Cemu ta briga za trzisni udio uopce.. ne kuzim, al oke.

 

Btw. ima li kakvih novosti o AVX implementaciji za Zen2?

Ima kako ne, ili bilo je i pokaznih testova to sam več par puta linkal.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=320&jumpto=5889139&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ono, spominjali su se "baj baj Intel,", "ključ u bravu", svašta nešto. Neki više, neki manje ekstremno... pročitajte malo što kolege pišu, meni sečinilo smiješno.

 

Na stranu vaše mišljenje o tome tko je ovdje fanboy, želim samo reć da nema šanse da se Intelu išta desi zbog ovog uspjeha AMD-a. Još uvijek nisu "face" počele dobivat otkaze, kamo li štogod gore. Dapače, Intel prodaje ko da se ništa ne dešava u data centar svijetu zahvaljujući između ostalog i onom žutom "što se više nikako ne može desit... nikad! A-a, jok, ma kaki, u poslovnom svijetu opčenito, a pogotovo ne u EU"

To kaj je Intel dobio kaznu u EU ne znači ništa, takve stvari se dešavaju na dnevnoj bazi - ucjene, podmičivanja, dogovori, stimulacije raznoraznih vrsta... Praktični razlozi... Govorimo o jednoj od največih korporacija svijeta.

Malo je offtopic, samo da dovedem stvari u perspektivu ljudima koji misle da zato što AMD ima bolji proizvod Intel sutra otpušta trečinu ljudi, stavlja ključ u bravu i štogod već se sve ne spominje.

 

Da ozbiljne korporacije toliko brinu kazne ne bi se Samsung i Apple svake godine sudili, Samsung svake godine plati neku kaznu u SAD-u za "krađu" od Applea, pa i dalje tamo prodaje i dalje Samsung za Apple proizvodi panele i svašta nešto. British Petroleum bi propao nakon izljeva nafte u meksičkom zaljevu itd. da ne nabrajama sada... Pola firmi je platilo kaznu jer su otvarali poslovnice u Irkoj da bi zaobišli plačanje poreza u EU-niji, platili kazne, no nisu micali urede, i dalje sve ide preko Irske... nekad je isplativije platit kaznu od alternative.... tužno, ali stvarno ste naivni ako mislite da to korporacijama nike proračunato i uračunato u "worst case" pa se opet odlučuju natakve korake. Kad ih ulove, desi se njihov "worst case" koji je profitabilniji od alternative, kad ih ne ulove ili blago kazne - profit! Sve ostalo je Hollywood gdje takve zaista kažnjavaju i njihovi CEO završavaju u zatvorima.

 

Niti je ovo prvi, niti zadnji put da AMD ima bolji proizvod, ovo je samo potencijalno "zlatno doba" za nas kupce gdje postoji konkurent sa kojim će se nadmetat u cijeni, do nedavno su se ponašali ko da konkurencije nema, a korisnici su birali između HP, Lenovo, Dell itd. proizvoda sa Intel procesorom unutra.

Pod korisnici ne govorim o gamerima, već ozbiljnim firmama koji ih stavljaju u DataCentre. Njima je konačno dostupan konkurentski proizvod gdje se ne moraju brinut kaka ga hladit, brz je, jak, pouzdan i radi sve što Intelov radi samo bolje i jeftinije (kad se projektira server sala, potrošnju servera pametni ljudi računaju *2 jer koliko troši server dok radi, toliko cca troši klima dok ga hladi). AMDov problem je trenutno što ih neće moć proizvodit dovoljno brzo da zadovolje tržište da ozbiljno ugroze Intel, Intelov što imaju godinu dana, možda dvije, da izbace nešto svoje što nije još jedan 14nm++++++++++ proces jer tu nebudu tukli AMD.... Više nego dovoljno vremena da se smisli odgovor.

 

Dotle... mi možemo uživat u AMD proizvodima i (nadam se) jeftinijim intelima... nikom nije u interesu kupovat gamerski proc za 3k kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 14:50 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 

 

 

 

Niti je ovo prvi, niti zadnji put da AMD ima bolji proizvod, ovo je samo potencijalno "zlatno doba" za nas kupce gdje postoji konkurent sa kojim će se nadmetat u cijeni 

 Da je barem tako u GPU segmentu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Kao što je već i Fitchek odgovorio ... na stranu prepucavanja fanboya, ali nikom normalnom nije u interesu nečiji sprovod ali ni monopol druge strane, vidjeli smo prije Zena da to baš i nije nešto :)

Samo za usporedbu ... do 2017. u HEDTu nismo ni imali izbora, jedino Intel i to max. 10-core (6950X) a sada, ne samo da smo u međuvremenu dobili 32-core Threadripper nego se sprema i 16-core u mainstreamu.

Uopće me ne privlači ići na karmine Intelu, dapače, više bih volio neki, kao što je već Ansha spomenuo, CoreDuo nakon Pentiuma 4 scenarij.

 

To bi bilo gadno, al bojim se i lako moguce, nadajmo se da ce potrajat ovakava situacija....

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mladen kaže...

Kao što je već i Fitchek odgovorio ... na stranu prepucavanja fanboya, ali nikom normalnom nije u interesu nečiji sprovod ali ni monopol druge strane, vidjeli smo prije Zena da to baš i nije nešto :)

Samo za usporedbu ... do 2017. u HEDTu nismo ni imali izbora, jedino Intel i to max. 10-core (6950X) a sada, ne samo da smo u međuvremenu dobili 32-core Threadripper nego se sprema i 16-core u mainstreamu.

Uopće me ne privlači ići na karmine Intelu, dapače, više bih volio neki, kao što je već Ansha spomenuo, CoreDuo nakon Pentiuma 4 scenarij.

 

To bi bilo gadno, al bojim se i lako moguce, nadajmo se da ce potrajat ovakava situacija....

Samo ovaj put AMD ima puno kompletniji lineup od tadašnjeg Athlona i Opterona pa će Intelu trebati bitno veći skok nego je to bio CoreDuo. Bitno da se igre nastave :)

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

To bi bilo gadno, al bojim se i lako moguce, nadajmo se da ce potrajat ovakava situacija....

 Moguće jedino ako silicij zamjene dijamantom. Koliko će dobit na 10nm taman ih stigne riza2+.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto malo updejtanih friških informacija, vezano za CPU frekvencije kod Ryzen 3000 Desktop procova.S obzirom na prijašenje informacije, sasvim logično i očekivano blizu 5ghz je samo Singlecore Turbocore.All core Turbocore je 4.5ghz, opet sasvim logično i očekivano kaj drugo.S obzirom na 7nm i nižu potrošnju energije+niži TDP, eto procesor ima više CPU frekvencije i upada pod identičan ili možda čak i niži TDP.

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=346&jumpto=5904078&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=336&jumpto=5898906&sort=asc&view=flat

 

Dakle eto tak bu to vjerojatno izgledalo ili vrlo slično, barem kaj se tiče Ryzen 2 8/16 procesora.

 

Ryzen+ 12nm R7 2700X/3.7ghz, all Core Turbo 4ghz, singlecore Turbo 4.3ghz 95W TDP-a

 

Ryzen 2 7nm R5 ili R7 nebitno+oznaka je nebitna/4.1ghzall Core Turbo 4.5ghz, singlecore Turbo 4.8ghz, 65W ili 95W TDP nisam siguran kaj od toga

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 23:25 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako je ovo sa slike istina biće to dobri procesori

***********
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Ako je ovo sa slike istina biće to dobri procesori

 Naravno,ako bude ovo istina biti će ovo vrhunski.Ali, rekoh pričekajmo da se to stavi na tržite te da se pošteno testira pa ćemo znati više.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ovaj 3600x ce biti najbolji ulozeno dobiveno
AMD AntiBoy
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Ako je ovo sa slike istina biće to dobri procesori

 

dreadmoore kaže...
Ovaj 3600x ce biti najbolji ulozeno dobiveno

 100% ali mislim da bude nešto više od predviđenih 250 dolara. Vrlo vjerojatno moj budući proc i povratak na AMD nakon 14 godina ali prije reviewa ništa.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 8:36 (vrinho).
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

tih 250 usd će kod nas bit 300€ u početku

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kad ddr 5 izdje onda mijenjam platformu do tad nista
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
basurero kaže...
dejo74 kaže...

tih 250 usd će kod nas bit 300€ u početku

 Po meni odlicna cijena za 6/12 procesor na 5.0 GHz.

 evo tebi jedna prijava pa radi novi account

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tih 5ghz je kao i 4.2ghz na mom procesoru ili 4.4/4.35ghz na 2700X/2950X, takt koji nije niti single core nego milisekundno boostanje cisto da bi mogli navest visi takt u specifikacijama.

 

Po meni je to vrlo nefer praksa, na granici laznog marketinga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Tih 5ghz je kao i 4.2ghz na mom procesoru ili 4.4/4.35ghz na 2700X/2950X, takt koji nije niti single core nego milisekundno boostanje cisto da bi mogli navest visi takt u specifikacijama.

 

Po meni je to vrlo nefer praksa, na granici laznog marketinga.

 Da,činjenica da se danas manipulira činjenicama u svrhu marketinga tj bolje prodaje.Nažalost,takvo je vrijeme stoga mi moramo biti pametni kupci i odabrati ono što nam je potrebno,a ne da imamo bolje od drugoga. 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neka on radi stabilno na 4.5ghz to je dovoljno za ryzen Intel ce tad treba 6ghz

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Neka on radi stabilno na 4.5ghz to je dovoljno za ryzen Intel ce tad treba 6ghz

Zasto mislis da ce intelu trebat vise?!

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa sad je takvo stanje u bench marku na istom kloku je losiji.
AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Pa sad je takvo stanje u bench marku na istom kloku je losiji.

Naravno da nije, u prosjeku je malko bolji... A u igrama nekad i dosta bolji na istom taktu...

 

Al najbesmislenije mi je kad paralelno ocekujete da ce pogazit intela u performansama za puno nizu cijenu. Teski fairy tale...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 11:29 (ansha).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Ovaj 3600x ce biti najbolji ulozeno dobiveno

 Ne baš niti blizu, to če i dalje bit bilo koji od 6/12 Ryzen 2 procova.Zelenaši samo preuzimaju štafetu od starih 6/12 modela, nema tu puno mudrovanja i bez gledanja u testove tu je sve čisto.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=312&jumpto=5879708&sort=asc&view=flat

 

https://twitter.com/AMD/status/1127938370645008385

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 13:14 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Ako je ovo sa slike istina biće to dobri procesori

 E sad, koliko vjerovat slici na kojoj piše da će, odnosno da je već trebao bit izbačen 3600x u trećem mjesecu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice