Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.625.856
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

i na kraju koliko je boost?

11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Lucidius kaže...

U gejmingu standardno nista nismo vidli, voze onaj tenk a FPS brojaca nigdje, isto kao ni ostalog monitoringa. 

 

EDIT:

 

A na 4k procesorska snaga je marginalna jer sav posao ide uglavnom preko grafe, tako da su usporedbe na toj rezoluciji između procesora smijesne.

 Znači nebitno onda i ja mogu sa svojim FX i highend grafom to da odradim isto kako i sa INtelovim i7 6700K. Bitno da se može ovaj RyZen izgleda može dobro klokati ovisno o hladjenju kojeg posjeduješ.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 22:45 (mirzet1976).
7 godina
offline
AMD Zen CPU

jako losa prezentacija, nikakve informacije i amaterski odradeno

 

bio sam na boljim zepter prezentacijama u 90-tima 

14 godina
offline
AMD Zen CPU

Zalosno nista nisu pokazali ono sto vec dobro znamo iz prethodnih videa

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Zavisi kako ga hladiš, adaptivni superpametni procesor za 22. stolječe!

12 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

kako je ovo lose odradjeno. pa bolje bi neki ytuber ovo odradio.. i profesionalnije.

xfact
7 godina
offline
AMD Zen CPU

jeli misle kad 100 puta ponove da je zen "amazing" da ce ga jos ubrzat ili sta , disu sirovi brojevi u ciloj prici

14 godina
offline
AMD Zen CPU

Pa to ti je amd tako je bilo sa fx a kad su testovi izasli svi su im hebali mater

14 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

baš to ništa nisu pokazali, kada se mogu očekivati prvi benchmarks

11 godina
offline
AMD Zen CPU

95W je impresivno za 8/16 CPU 

tl;dr tu i tamo sa intelom, debelo iznad 6700k u multitasku (oc na 4.5ghz) jos ako bude dobra cijena bice mrak

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
AMD Zen CPU

ja kupujem svejedno. black ediciju i opet sam miran 7 godina.

8 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Mislio sam na moderne procesore od Haswella nadalje, tvoj FX je za ropotarnicu povijesti, iako na 4k uglavnom nebi pokazivao pretjerano svoju slabost u vidu IPC-a.

10 godina
offline
AMD Zen CPU

Bolje nego da su Hypeali ko za 480 a onda na kraju..................................................................................

Iako da, vise su pricali o Zen nazivu nego o CPU

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

A kao da bi kupili bilo kaj osim Intela, koga vi farbate 

8 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Pa rekla je Lisa da ima za skinutna stranici onaj test koji su oni vrtili na prezentaciji, ajde neka skine neko pa odvrti... 

14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Lucidius kaže...

Pa rekla je Lisa da ima za skinutna stranici onaj test koji su oni vrtili na prezentaciji, ajde neka skine neko pa odvrti... 

 Posalji link ako ga uopce ima

 

12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

evo covjek "od" twitcha veli ovako:

AMD CPU's are not recommended for streaming as they have very low IPC(Instructions-per-clock) performance. A top-of-the-line AMD 8350 CPU will perform as well or maybe worse as a i7 2600k, a 4 year old Intel CPU.

sad odjednom na Amd prezentaciji neki "K" njima steka na novom i7 6700k inteluLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL

i to overklokansve smo vidjeli, cijenu znamo za taj 8/16 cpu a to je 300$, kad preracunas to je ravno 3150kn s pdv-om i nasom marzom! navalite!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 22:56 (Stjepanj).
10 godina
offline
AMD Zen CPU

Mene ne zanimaju toliko performanse koliko cijena, realno ako AMD bude tek nest jeftiniji od Intelovog ekvivalenta nisu puno napravili. Ali ako skresu cijenu to ce onda bit revolucija, nece vise bit izivljavanja za 1100$

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Znači dobro da sam propustio prezentaciju, pretakanje iz šupljeg u prazno a realnih testova nigdje, bemti vise i zen, znači i dalje se ceka sljedeća godina da vidimo prave rezultate i cijene i oc potencijal. Bokte dobit ću mlade od tolikog čekanja, neznas tko je gori intel sa kaby lake ili zen. Ajde barem kod intela se odmah znalo da je prodavanje magle, ali kod ovog nikakvih konkretnih testova i konačno a vidimo na djelu te nove procesore.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Taj tip je lagano pomaknut jer i top amd 8350 je isto star cc 4 godine.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
D3lBoy kaže...

Mene ne zanimaju toliko performanse koliko cijena, realno ako AMD bude tek nest jeftiniji od Intelovog ekvivalenta nisu puno napravili. Ali ako skresu cijenu to ce onda bit revolucija, nece vise bit izivljavanja za 1100$

 pa kaj nisu rekli 350$ za ovaj početni na 3.4? znači 350 vs 1100 ?

12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

pa ti ne kuzis da je tebi đabe da i kosta 300$ nebus si ga priustio, jer da mozes vec bi svi kao ti uzeli i7 od 3000+kn iliti ga 300$...shvacas poantu?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 22:59 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Ma neee, nema sanse 350$ za to je pre malo, kolko bi onda bio neki 4C/8T, a tek 4C/4T ?

Da bude 350$, šiknio bi Skylake kroz prozor

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Lucidius kaže...

Pa rekla je Lisa da ima za skinutna stranici onaj test koji su oni vrtili na prezentaciji, ajde neka skine neko pa odvrti... 

 A što nebi i ti odvrtio.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

evo covjek "od" twitcha veli ovako:

AMD CPU's are not recommended for streaming as they have very low IPC(Instructions-per-clock) performance. A top-of-the-line AMD 8350 CPU will perform as well or maybe worse as a i7 2600k, a 4 year old Intel CPU.

sad odjednom na Amd prezentaciji neki "K" njima steka na novom i7 6700k inteluLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL

top of line je bia 9590 a znam iz iskustva koja je razlika fx na 4 i na 4.7-4.8ghz a to ti moze potvrdit sigurno i par ljudi tu s foruma jer mislim da je bilo dosta klokanih fxa.


sta se tice ovog stekanja stvarno izgleda namješteno i glupo ko i cjela ova prezentacija i cini mi se da su "predstavili" vegu da maknu oci s bitnoga, tj da nisu dali nikakve konkretne brojeve osim onog testa od 54 sekunde.

8 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Kaj se mene tice, ZEN ce biti vrhunska roba za one kojima treba dobar multi power po normalnoj cijeni, a uz to ce se moci i dobro odigrati na njemu posto je po snazi IPC-a u rangu Haswella, iako je u testu bio jaci od Broadwella, ali kako to vec biva uvijek valja oduzeti malo od prikazanog.

7 godina
offline
AMD Zen CPU

btw dajte link odvrtim ja na laptopu taj test kad niko od vas neće

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

pa ti ne kuzis da je tebi đabe da i kosta 300$ nebus si ga priustio, jer da mozes vec bi svi kao ti uzeli i7 od 3000+kn iliti ga 300$...shvacas poantu?

 ko kaže, prištim si ga iz inata jer intel i nvidia moje novce viš nebudu vidli 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
mirzet1976 kaže...
Lucidius kaže...

Pa rekla je Lisa da ima za skinutna stranici onaj test koji su oni vrtili na prezentaciji, ajde neka skine neko pa odvrti... 

 A što nebi i ti odvrtio.

 Nemogu nac test, a i ja sam na i5-ici, slabo je to za dokazivanje u multi poweru.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Sta treba odvrtiti?

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice