Best Buy AMD Processor

poruka: 113
|
čitano: 22.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Best Buy AMD Processor

zdravo raja

ovako prije koji mjesec sam presao na intel imao sam G620 koji je naravno obicno smece za gaming i imam graficku Zotac GTX 460 AMP edition

i igram BF3 multiplayer,eh posto je taj procesor strasan bottleneck pravio mojoj grafickoj sabrao sam nesta para i uzeo i3 2100

i et problema,takodje i ovaj i3 obicno sranje za BF3 jer je to samo dualac nazalost,ne pomaze mu nista njegov hyperthreading u ovoj igri :/ bottleneck i dalje

ovaj put jeste manji bottleneck ali i dalje je tu,znaci grafa se popne mozda 1 sekundicu na 99% Usage i opet se vraca na 70 pa 80 pa 72 itd sve varira

ali najgore je,sto su ogromni CPU spikes kad igram,ono bas se osjeti trzanje,pogotovo kad na caspian borderu ili nekim vecim mapama uzmem letit avion ili chopper,trza pretjerano(ocigledno previse je zahtjevna igra za jedan i3)

sad posto imam priliku ovu maticnu i procesor prodat rodjaku planiram da za te pare uzmem fino sebi neki AMD procesor i plocu i opet uzivam u igri i da GPU USAGE bude 100% konstantan.

razmisljao sam o FX 4100 ili FX 4170, razlika u cijeni je samo 25KM(100KN) sad koji od ta dva da kupim ili ako znate neki drugi a da je bolji nije problem zelim cut sugestije :)

i nemojte molim te da krenete "AAAJJJ KAKO CES MIJENJAT I3 SANDY BRIDGE ZA GLUPI AMD BLA BLA BLA" jer necu tu pricu i3 mi je preslab mada ga svi hvalisaju pretjerano ali et

i nemam para za i5(znam da je bolji od svakog FXa ali nemam keša pa aj)

i da pitam da li znate dal i jedan ovaj AMDov procesor moze u Dolphin emulatoru mario galaxy 2 gonit na 60 FPSa? jer ni G620 ni i3 2100 to nisu uspjeli kod mene :/ a znam da za taj emulator i jeste bitan samo processor jak :)

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

Prvo mislim da tribaš ubost još četri gige rama. Ja sam se preporodija od kada san to napravija (BF3) igra piči bolje i fluidnije brže se loada itd. Možda je baš to usko grlo a ne procesor. Za buldoždere svi kažu da su zbz, loši i svi preporučaju phenoma 955,965 be i sl. radije nego fx. Ja san isto mislija stavit jednogod njih ali sad sam odlučija sačekat piledrivere, pa ću onda vidit jel amd napravija iskorak naprid.

Zadar živi vječno!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
zeko73 kaže...

Prvo mislim da tribaš ubost još četri gige rama. Ja sam se preporodija od kada san to napravija (BF3) igra piči bolje i fluidnije brže se loada itd. Možda je baš to usko grlo a ne procesor. Za buldoždere svi kažu da su zbz, loši i svi preporučaju phenoma 955,965 be i sl. radije nego fx. Ja san isto mislija stavit jednogod njih ali sad sam odlučija sačekat piledrivere, pa ću onda vidit jel amd napravija iskorak naprid.

ma kakvi druze, nije do rama,pa ja imao phenom II x4 i igra picila pravo i nema trzanja ali mi maticna riknula pa presao na intel nadajuci se da necemu valja u tom cjenovnom rangu

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Kupi Phenoma ii x6 1055t ili ipak x4(965,955)

To su vrhunski procesori,pogotovo x6,i jos ubodi bar 2 gb ram,malo je 4 gb
http://www.youtube.com/watch?v=DP71Uv40Umk&feature=related
13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

 Koliko kilometara kod vas košta više FX 6100 ??

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
itomic009 kaže...

 Koliko kilometara kod vas košta više FX 6100 ??

zato kilometara lijepo sam napisao KM a ne km :/

14 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor
itomic009 kaže...

 Koliko kilometara kod vas košta više FX 6100 ??

Što je pjesnik htio reći?

Zadar živi vječno!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Konvertobilnih maraka.
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

 Pa mislim da znate što je pjesnik htio reći. Koliko je skuplji FX 6100 od FX 4100 kod vas u Bosni ?? Znam ja šta su marke, nebrinite se {#}.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Ja'b reko da je phenom bolji od fx-a.
Pogotovo u igrama, di treba jak Fpu, a fxovi su slabi na njima
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
itomic009 kaže...

 Pa mislim da znate što je pjesnik htio reći. Koliko je skuplji FX 6100 od FX 4100 kod vas u Bosni ?? Znam ja šta su marke, nebrinite se {#}.

pa vidi sad razlika u cijeni izmedju FX 4170 i FX 6100 je 10ak maraka samo ali ne vidim razloga zasto uzimat six core procesor :/

13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

  Pa probaj u tome što VIŠE je BOLJE naći razlog za 10 maraka {#}. Uzmeš FX 6100 i prosječan cooler, pukneš ga na 4.5Ghz i mirna Bosna {#}. Ja sam testirao FX 4100 vs FX 6100 u F1 2011 i 4 jezgreni je 10% sporiji. U drugim igrama je razlika drugačija. Ali bolje daj sad 10 maraka i imaš jači CPU.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
itomic009 kaže...

  Pa probaj u tome što VIŠE je BOLJE naći razlog za 10 maraka {#}. Uzmeš FX 6100 i prosječan cooler, pukneš ga na 4.5Ghz i mirna Bosna {#}. Ja sam testirao FX 4100 vs FX 6100 u F1 2011 i 4 jezgreni je 10% sporiji. U drugim igrama je razlika drugačija. Ali bolje daj sad 10 maraka i imaš jači CPU.

ev razmislio sam malo bolje i kontam da uzmem jednostavno fx 4100 i jos 4GB rama i to je to,mislim da ce konfa bit sasvim ok za BF3 i da ce moci gurat GPU na 100%

13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

 SP hoće bez pardona.

13 godina
offline
Best Buy AMD Processor

to te grafa bootlenecka. bf3 je grafički zahtjevna igra i ako igraš na visokoj rezoluciji, multiplayer i na visokim postavkama, onda će i gtx 460 štucat

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
itomic009 kaže...

 SP hoće bez pardona.

ma pricam o MP i tu ce sigurno radit na 100% kad je mogao phenom II x4 840(koji je athlon pa aj jer nema L3 keša)gurat na 100% u MP onda ce moc i taj fx ha ya

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
zuper kaže...

to te grafa bootlenecka. bf3 je grafički zahtjevna igra i ako igraš na visokoj rezoluciji, multiplayer i na visokim postavkama, onda će i gtx 460 štucat

ma ne bottlenecka me graficka druze,igram duze vrijeme Bf3 i samo dualci ne mogu izvuc sav potencijal graficke,potrebne su 4 jezgre i to je to :)

11 godina
protjeran
offline
Best Buy AMD Processor

Taj FX 41X0 je slabiji od Phenoma II X4 840.Ne ocekuj cuda u MP, bolje kupi FX6100 barem, on je dostojan nasljednik Phenoma II X4(u rangu sa Phenomom II X4).

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 0:19 (Vegeta).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mersimh kaže...
zuper kaže...

to te grafa bootlenecka. bf3 je grafički zahtjevna igra i ako igraš na visokoj rezoluciji, multiplayer i na visokim postavkama, onda će i gtx 460 štucat

ma ne bottlenecka me graficka druze,igram duze vrijeme Bf3 i samo dualci ne mogu izvuc sav potencijal graficke,potrebne su 4 jezgre i to je to :)

šta igrao si sa quad coreom? bf3 je na na višim rezama gotovo u cjelosti gpu ovisna. i3 nije usko grlo. bezveze ćeš trošit novac i ići ćeš s konja na magarca ako odabereš fx 4xxx

 

http://www.tomshardware.com/reviews/fx-4100-core-i3-2100-gaming-benchmark,3136-3.html

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Vegeta kaže...

Taj FX 41X0 je slabiji od Phenoma II X4 840.Ne ocekuj cuda u MP, bolje kupi FX6100 barem, on je dostojan nasljednik Phenoma II X4(u rangu sa Phenomom II X4).

ma daj sad ga i seres vala cuj slabiji od phenoma x4 840(pa to je athlon jbt)

sta je onda sa x4 jel i on po toj logici bolji od oba ova?jer njega mogu dobit jos jeftinije

11 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mersimh kaže...

ma daj sad ga i seres vala cuj slabiji od phenoma x4 840(pa to je athlon jbt)

sta je onda sa x4 jel i on po toj logici bolji od oba ova?jer njega mogu dobit jos jeftinije

Phenom II X4 840 je Phenom sa odrezanim L3 cacheom, jedan od dokaza jest to da ide na 4GHZ puno lakse jer je Deneb nego sto idu Propusi(Athloni II X4).Pa i u samom CPU-Z ti pise da je to Deneb, to jest Phenom II X4.Sto se tice FX 4100 on ti je dosta slabiji od PII X4, tek je FX6100 u rangu sa PII X4.Ukratko vise ti se isplati nabaviti Athlona II X4/Phenoma II X4 nego taj FX jer je smece.Ili FX6100, on je nasljednik Phenoma II X4 i podjednak je sa Phenomom u vecini aplikacija.

clock2much
13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

 Po čem je to u rangu sa Phenomom X4 ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
zuper kaže...
mersimh kaže...
zuper kaže...

to te grafa bootlenecka. bf3 je grafički zahtjevna igra i ako igraš na visokoj rezoluciji, multiplayer i na visokim postavkama, onda će i gtx 460 štucat

ma ne bottlenecka me graficka druze,igram duze vrijeme Bf3 i samo dualci ne mogu izvuc sav potencijal graficke,potrebne su 4 jezgre i to je to :)

šta igrao si sa quad coreom? bf3 je na na višim rezama gotovo u cjelosti gpu ovisna. i3 nije usko grlo. bezveze ćeš trošit novac i ići ćeš s konja na magarca ako odabereš fx 4xxx

 

http://www.tomshardware.com/reviews/fx-4100-core-i3-2100-gaming-benchmark,3136-3.html

da igrao sam sa Quad Coreom koji je fakticki Athlon II X4 i nije pravio bottleneck u multiplayeru dok ovaj i3 pravi bottleneck strasan i jeste usko grlo,gledao sam i ja ovo usporedjenje al vjeruj tako sam nasjeo i na ovaj glupi i3 :/ dualac je usko grlo,graficka to ne moze bit jer fino sam provjerio sve sa afterburnerom i ukljucio onaj grafikon u igri i i3 je katastrofa cista u ovoj igri dok je moj stari phenom to od sale tjerao i cak sam i sa frapsom mogao snimat klipove bez ikakvog trzanja a sa i3 da ne spominjem :S

13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor
mersimh kaže...
Vegeta kaže...

Taj FX 41X0 je slabiji od Phenoma II X4 840.Ne ocekuj cuda u MP, bolje kupi FX6100 barem, on je dostojan nasljednik Phenoma II X4(u rangu sa Phenomom II X4).

ma daj sad ga i seres vala cuj slabiji od phenoma x4 840(pa to je athlon jbt)

sta je onda sa x4 jel i on po toj logici bolji od oba ova?jer njega mogu dobit jos jeftinije

  Tako je kolega, Phenom II X4 840 je Athlon II X4 a ne Phenom, Vegeta musla bedastoće {#}.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
itomic009 kaže...
mersimh kaže...
Vegeta kaže...

Taj FX 41X0 je slabiji od Phenoma II X4 840.Ne ocekuj cuda u MP, bolje kupi FX6100 barem, on je dostojan nasljednik Phenoma II X4(u rangu sa Phenomom II X4).

ma daj sad ga i seres vala cuj slabiji od phenoma x4 840(pa to je athlon jbt)

sta je onda sa x4 jel i on po toj logici bolji od oba ova?jer njega mogu dobit jos jeftinije

  Tako je kolega, Phenom II X4 840 je Athlon II X4 a ne Phenom, Vegeta musla bedastoće {#}.

znam kolega, ne vidim razlog zasto bi x4 840 se bolje ponasao u igri nego fx 4100

11 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy AMD Processor
itomic009 kaže...

 Po čem je to u rangu sa Phenomom X4 ?

Po svemu, recimo

Phenom II X4 na 4,4GHZ ima score 5,17PTS.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 0:32 (Vegeta).
11 godina
protjeran
offline
Best Buy AMD Processor

Jos jedanput cu reci Ivane, Athloni II X4 tesko idu na 4GHZ a sam PII X4 840 puno lakse, jer je bolji cloker, jer je Deneb.Evo i slicica jedna, radi se o Denebu bez L3 cachea.

Jedan naputak, C2 revizije Phenoma II X4 840 su Athloni II(Propus jezgra), dok su C3 revizije Phenomi II X4 sa odsjecenim L3 cacheom jer nije funcionalan i zato su se clockali kao ludi.Dakle nije potpuno istina to sto pricate.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 0:37 (Vegeta).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy AMD Processor
Vegeta kaže...

Jos jedanput cu reci Ivane, Athloni II X4 tesko idu na 4GHZ a sam PII X4 840 puno lakse, jer je bolji cloker, jer je Deneb.Evo i slicica jedna, radi se o Denebu bez L3 cachea.

jesam li ja gdje spomenuo da cu klokat procesor il da sam klokao phenom x4 840?

ne pipkam ti ja oko toga, hocu da kupim procesor i da valja u j**nom BF3(da gura graficku na 100% i to je to)

11 godina
protjeran
offline
Best Buy AMD Processor

Lijepo sam ti rekao, bilo koji Athlon II X4/Phenom II X4 je bolja opcija od FX41X0, a ti radi sto zelis.

clock2much
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Best Buy AMD Processor

 Hahhaha, mislim šta reći. Nepopravljiv si. Rasprava nema smisla.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice