Foxconn Bloodrage GTi

poruka: 12
|
čitano: 3.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Foxconn Bloodrage GTi

bok

 

našao sam se u posjedu foxconnove bloodrage gti matične ploče, (pro)dao mi ju je dugogodišnji prijatelj za 500kn, ali to još nije konačno pošto mi je rekao da ju isprobam i onda odlučim. naravno to je glupo, jer da bi ju isprobao i rekao dal sam zadovoljan morao bih kupiti i7 (pošto nemam nikoga od boljih frendova koji posjeduje taj procesor, da mi ga posudi na testiranje) i sve podrediti tome te stoga i otvaram ovu temu da prikupim vaša mišljenja. ploča je došla, navodno, iz njemačke te ju je on dobio od nekoga tko mu je bio dužan novce, štogod, isprobao ju je i radi naravno. no on nema od nje koristi jer već ima svoj komp star godinu dana i ne namjerava kupovati ništa novo ili zbog posjedovanja te matične ići u kupovinu nove konfiguracije, te je odlučio prodati meni ploču za pristojnu cijenu. sada dok je ploča napokon došla meni u ruke vidim nekoliko FIZIČKIH nedostataka odmah, pa pogledajte po slikama

 

naime:

1. nema učvrščivača procesora :S veliki minus, makar se to može uzeti novo (tj sa neke stare ploče), dakle recimo da je taj problem riješiv

2. sudeći po slikama sa neta i sa revieweva matične ploče vidim da nedostaje hladnjak sa (nisam siguran što je točno taj dio) ove "bakrene površine" :) (slika 1) ali, pretpostavljam da je i to riješivo uz nekih 50ak kuna za novi hladnjak

3. po slikama se može vidjeti da je prošli vlasnik bio nemaran prema ploči, jer se pasta (ili nešto drugo bijelo, ne želim ni pomišljati što bi to moglo biti:D) vidi na procesorskoj lokaciji i također na slici 2 u donjem desnom kutu po čitavom hladnjaku

 

i za kraj onaj najbitniji nedostatak je... NEDOSTATAK GARANCIJE

 

uz sve te faktore, moje pitanje je poprilično glupo i nepotrebno, ali opet želim čuti mišljenja ljudi: isplati li se samo zbog takve povlaštene cijene dobre matične ploče ići na konfiguraciju i7 računala i sve podrediti toj ploči i procesoru umjesto planiranog amd-a? automatski moram ići na triple channel memoriju između ostalog i  tu mi se cijena diže nekih 300tinjak kuna. dati ću praktički iste novce za novi amd i novu asrock matičnu (sa garancijom oboje) koje bih dao za novi intel i7 i korištenu bloodrageicu... ne želim ni pomišljati da mi foxconn krepa za tjedan dana i onda da moram stvoriti od nekud 1366 ploču za soma i nešto kuna kojih nemam naravno. nekako sam se ustvari već odlučio za amd i ne znam zašto sam vas uopće to pitao, ali možda me netko odgovori od amd-a, navede sve prednosti te ploče i zašto da ju zadržim i slično.. ali teško :)

 

tenks

1 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Foxconn Bloodrage GTi

Meni se čini da si ti pop*šio 500 kn. {#}

 

 

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Foxconn Bloodrage GTi

ne bi on mene išao zaj**at, a i znamo se preko 20 godina tak da... isto tako novce nisam dao ne brini. bilo bi odlično kada bi netko tko posjeduje ovu ploču malo progovorio o njoj, jer mogu ja čitati recenzije o ploči do sutra i slušati kako je hvaljena, ako netko ne može reći iz prve ruke svoje iskustvo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Foxconn Bloodrage GTi

vrati plocu, pare nazad..

nema veze sto ti je drug, mozda se ne razumije nikako u tehnologiju, ali uzeti takvu plocu je ludost, pa za bilo koje pare..

bolje ti je ne igrat se sa tim..

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2011 23:21 (ismar89).
15 godina
odjavljen
offline
Foxconn Bloodrage GTi

Bugovci ju rabe kao testnu ploču, dobra je ali vrati to frendu jer je to bacanje novaca.  Gdje češ naći zatezni mehanizam za tu ploču?  A i fali onaj vodeni blok/ventilator na hladnjaku od chipseta.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Foxconn Bloodrage GTi

 

 

nabi je ja krpao sa kojekakvim kulerima, tražio nosač ili kaj god da nedostaje

 

plus trebao bi očistiti one izdrko...e tako da nema šanse,ne bi je uzeo ni da je

 

najbolja na svijetu, a to kaj nema garanciju bi mi bio najmanji problem.

 

kao da kupiš auto bez volana i sjedala, zmazani{#}!!!!!

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Foxconn Bloodrage GTi

ta ti je ploča nekome služila za ekstremno overclokiranje zato ti fali na njoj što ti fali, sad, radi ne radi, dosta je u lošem stanju

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Foxconn Bloodrage GTi

Vrati tu plocu i uzmi svoje pare nazad...

 

uvijek je novo bilo bolje od polovnog ako nista drugo...

He who dares, wins
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Foxconn Bloodrage GTi

Cak ni nije tako jeftina, za 600-800kn se moze naci hrpa x58 maticnih na njuskalu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Foxconn Bloodrage GTi

taj te dugogodisnji kolega misli ozenit za novce.. jbte mogo ti je taj skart i  poklont.. a tako i tako od toga nemas nista kad je ploca rasturena..   izgleda da je ln2 kuho na tome.. vracaj to natrag i nedavaj nikakvu lovu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Foxconn Bloodrage GTi

:D

 

sve su ovo očekivani odgovori kao što sam i naveo u početnom postu. i opet ponavljam, ne znam ni zašto sam otvarao tu temu, valjda sam ipak očekivao da će netko reći par utješnih riječi na račun ploče :D

uglavnom, 890gx ext4 + 1090T - here i come!

 

može lock..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Foxconn Bloodrage GTi

Molim vas malo pomoci oko ove ploce hocu da je kupim pa da vidim vase komentare?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice