I5 ili i7 za gejming

poruka: 67
|
čitano: 6.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
I5 ili i7 za gejming

Pozdrav!

 

Planiram uskoro da uzimam neki novi Desktop PC (Za igranje igara, primarno Dota 2, 120fps u proseku u Full HD).


Pitanje je, da li je jedan i5 dovoljno dobar, za neku dobru GPU,
ili da idem na i7, ili mi je bacanje para za i7 ? Plasim se vremenom nekog uskog grla na relaciji CPU/GPU.

 

Imam i7 8x3800 GHz na laptopu, gpu nvidia 9600 gtx, i kad je gpu u full-u iskoristen, procesor ne ide ni preko
20-30% :)

 

Ipak, nemam iskustava sa i5 procesorima...

 

Gledao sam neke konfiguracije od pojedinig gejmera, i vecina ima klokovane i5 procesore, pa sam u dilemi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

Za dotu ti ne treba ni i5 a kamoli i7.

Moj PC  
12 1 hvala 1
12 godina
offline
I5 ili i7 za gejming

itekako treba imao sam i3 6100 na 4.5ghz u velikim TF sa high end grafom FPS padne ito zestoko, mislim da ako si mozes priustiti i7 idi na njega svakako ali nemoj zbog toga zrtvovati na grafickoj..:)

Moj PC  
1 16 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

i7 za Dotu

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
22 2 hvala 1
13 godina
offline
I5 ili i7 za gejming

slobodno i5 .... i to neki slabiji model.

Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
I5 ili i7 za gejming

Otkad sam prodao staru grafu, dok čekam rasplet situacije među nereferentnim rx 480 karticama, igram dotu na integriranoj grafi od i5 6600k uz u prosjeku high detalje sa isključenim sjenama i fps ne pada ispod 80 (fhd rezolucija).

Dakle, i5 + gotovo bilo koja diskretna grafička koja se može kupiti u trgovini će biti dovoljna za dotu.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
flokiviky kaže...

 

 

Imam i7 8x3800 GHz 

 

 

i5 dovoljan za 99% igara, a pogotovo za Dotu. Jedina igra na kojoj se moj (i5 4690k @4.4 GHz) znojio je GTA 5. Sve ostalo, cak i igre koje su inace poznate da trebaju dobar procesor, tipa Total War i WoW, idu bez ikakvog problema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili i7 za gejming

Kad se kupuje hardver, uvijek treba uzet najbolje što možeš. Dakle, ako imaš sredstava uzet i7, uzmi i7, ako ne, uzmi najbolji i5 koji možeš.

16 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
Prince-Artas kaže...

i7 za Dotu

 Stjepanj dao TD Možeš mi dat svoj "stručni" argument?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
Kaj ce ti moje misljenje? I7 je za gaming ostalo je sve drek, s odrastanjem to shvatis...neki pak nikad!;)lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
I5 ili i7 za gejming

Da, ostatak svijeta su kreteni, jedino je mudri Stjepanj shvatio ono sto svima promice, a to je da bez i7 nema gaminga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 13:23 (Minneyar).
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
Tko te nazvao kretenom? Ukljuci mozak...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
Stjepanj kaže...
Tko te nazvao kretenom? Ukljuci mozak...

 Netko tko ima uključen mozak nikad (a ni tada) neće preporučiti i7 za igru poput Dote.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 13:53 (Prince-Artas).
12 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

netko tko ima mozga nece igrati samo dotu...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: I5 ili i7 za gejming

a netko ko ima mozga nece bogatstvo dati bespotrebno za CPU

http://www.bug.hr/forum/post/graficke-kartice/gtx-10xx-pascal-klub-2016/5107776.aspx

 

@autor teme, uzmi i5 i to najjeftiniji za socket koji odaberes

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

onaj tko koristi mozak  zaradit ce si valjda i za i7 jednog dana...cemu uzimati i3, i5 bla, bla ako si mozes priustiti nesto bolje, nemora biti K model! ionako ce low-mid gpu mijenjati za 1-max 2g, visak snage ce mu poslje zatrebati!ionako svi kad tad uzmu i7...lp

nixass hvala za link cisto da lupim td na te gluposti!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 16:08 (Stjepanj).
Moj PC  
0 7 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

Stjepanje pobrini se da ti da sebi pribaviš neku pristojnu grafičku, već si dugo bez jedne. Možda nemaš para, pa prodaj onda svoj napaćeni i7 i kupi i5 i RX480 naigrat ćeš se više nego sad.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

da zivis jos 3 zivota nebi stigao moje sate igranja na hw i s hw...grafu sam kupio nebrini!

i kak mislis napaceni i7? ima losije perfomanse od koga, cega? nekuzim daj objasni malo?..mozemo i usporediti tu patnju

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 16:25 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

Ja se ni ne igram s HW, valjda ti je to jasno do sad. Grafu si tek sad stavio pod Moj PC, oke je to grafa, imaš hrpu DX11 igara za nju  A tvoj i7 je itekako napaćen, nebih ga mijenjao ni za FX-a 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

hahahah! evo tko zeli dajem ga za 900kn samo da tebi udovoljim! valjda vrijedi barem kao tvoj fx ili kaj vec imas..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
Stjepanj kaže...

hahahah! evo tko zeli dajem ga za 900kn samo da tebi udovoljim! valjda vrijedi barem kao tvoj fx ili kaj vec imas..

 Puno je to stari moj, tu ga nećeš prodati, probaj Njuškalo, tamo te ne znaju  Nemam ja FX, držim se i5ice dok i7 (za bagatelu) ne dođe iz Amerike.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

je one starudije za 50$, samo se tjesi...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
Stjepanj kaže...

je one starudije za 50$, samo se tjesi...

 A ne ne, prošvercan osobno od strane frenda 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
protjeran
offline
I5 ili i7 za gejming

aj super, i kaj ces sad igrati dotu s njim? sami sebi serete u usta...dosadio mi ovaj forum, neki forumasi se nisu pomakli s mjesta

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 16:47 (Stjepanj).
Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
Stjepanj kaže...

aj super, i kaj ces sad igrati dotu s njim? sami sebi serete u usta...dosadio mi ovaj forum, neki forumasi se nisu pomakli s mjesta

 Ja će igrat Dotu, odakle ti to? Što neznaš čitati s razumjevanjem, ti si predložio i7 kolegi koji hoće igrati Dotu. Ili si sereš ili neznaš 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
11 godina
odjavljen
offline
I5 ili i7 za gejming

Moramo otvoriti temu: Stjepanj VS Forum!

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
14 1 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili i7 za gejming
Stjepanj kaže...

jeli razumijes pitanje kaj ces s i7 sad? jer i5 ti je do sad bio dovoljan za gaming! jel i dalje ne razumijes?

 Naravno da je i5 dovoljan ali ako i7 mogu dobit za 0kn onda je to bolje? Ili ne po tebi 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 17:00 (Prince-Artas).
Moj PC  
1 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
I5 ili i7 za gejming

Hvala svima na odgovorima i na zdravoj raspravi.:) Dao sam za laptop preko 1000 EUR, pa ne bih da idem za PC vise od 800 EUR. Zato i pitam za neki dobar i5 proc i neku dobru grafu, da ne bude uskog grla.


Do sada sam koristio iskljucivo nvidia gpu, ali koliko sam shvatio, odnos cjene i kvaliteta, tj. za istu cjenu ATI je bolja? Ako moze neka preporuka koja radeonka bi isla najbolje za neki dobar i5 procesor, odnosno koji cpu?

A, sto se tice Dote, pa iz mjeseca u mjesec, sve je zahtjevnija, a planiram sebi uzeti nesto slicno ovome:

http://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-vx-279-q-1836776.html#technische-daten

 

pa mi je bitan dobar fps, oko 120 u prosjeku.:)


Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili i7 za gejming

Za dotu2 ti preporucujem i7 i neku obicnu graficku, od 6.88 peca dota ubija procesor matori quadovi imaju dropove na 30fps u teamfigtu a i sa i7 sam izgubio 20ak fps posto i sad imam sa 6.88 oko 100-120fps a procesor je star 5god obezbedi se sa i7. Za grafiku ne treba nista jace od r7 370 i gtx950.Dota2 je full multithread game.

8 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili i7 za gejming

Autoru teme preporucujem da ne slusa baljezganja likova koji ne igraju dotu2 i zagadjuju temu nepotrebnim porukama( na ovom forumu ko da nema moderatora da brise poruke spamera), Ako hoces 120fps i imas pare za i7 bez razmisljanja ga uzimaj. Za grafiku gtx950 preporucujem nece da bude frke u buducnosti grafika da se zameni. Ova kombinacija ce da ti da dobrih 120fps stabilno a moci ces i da strimujes i snimas partije ako hoce. dota2 je cpu hog eno ga G3258 pre godinu dana ima zakucanih 60fps sad na 4.2ghz ima dropove na 40fps, igrica vidi 6 trejdova svidjalo se to nekom ili ne i svaki dan je zahtevnija stim sto valve gura zahtevnost na procesor da bi igra i dalje pristojno radila na mobile GPU u notebookovima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice