Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.159.823
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

neki zive od 500kn mjesecno, dobro ti veli volegradele, neki od muhe rade slona tu na forumu! kad cujem to "rendanje kupusa" povraca mi se, pogotovo tu u nasim Hrv. cpu farmama" neki sebe i taj "bijedni" hw zele prikazati kao neke bogove, kao da je problem covjeku koji nesto zna i umije zaraditi za te xeone/i7...daj se vratite u realnost jer evo kod nas bas nestasica novog pentiuma za 499knlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
ansha kaže...

Tonci profesionalac za 3d? Nisam znao, nekako mi se ne cini. Troje mojih poznanika su profesionalci tj. zive od 3d dizajna i vidi cuda svi renderaju na cpu-ima...

OK, možda zaista jako griješim. Koliko god su "moji" na Redshiftu, još nisam vidio da je netko prigovorio. A svjetska su klasa, ne bave se poslovima po narudžbi. Pitaj te poznanike što točno ne može Redshift i zašto renderiraju na CPU-ima? Koji točno feature im nedostaje?

 

P.S. Ja ne radim 3D dizajn, ali usko radim s onima koji ga rade.

I stvarno, nitko ozbiljno neće kupiti CPU na ebayu. To tako ne ide u poslu.

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 21:48 (Tonči).
12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
ansha kaže...

Tonci profesionalac za 3d? Nisam znao, nekako mi se ne cini. Troje mojih poznanika su profesionalci tj. zive od 3d dizajna i vidi cuda svi renderaju na cpu-ima...

 Da sigurno su pokupovali SH Xenone i imaju jogurt verziju Win7,a paypal im sluzbeni račun od firme!!

AUDIOFIL
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Tonči kaže...
ansha kaže...

Tonci profesionalac za 3d? Nisam znao, nekako mi se ne cini. Troje mojih poznanika su profesionalci tj. zive od 3d dizajna i vidi cuda svi renderaju na cpu-ima...

OK, možda zaista jako griješim. Koliko god su "moji" na Redshiftu, još nisam vidio da je netko prigovorio. A svjetska su klasa, ne bave se poslovima po narudžbi. Pitaj te poznanike što točno ne može Redshift i zašto renderiraju na CPU-ima? Koji točno feature im nedostaje?

 

P.S. Ja ne radim 3D dizajn, ali usko radim s onima koji ga rade.

I stvarno, nitko ozbiljno neće kupiti CPU na ebayu. To tako ne ide u poslu.

 Frend moj, bavi se 3d-om ima vec deceniju, renda na cpu-ovima, bas je na ebayu kupio te xeone, tako da ti prica pada u vodu.

12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Leopard_st kaže...
Tonči kaže...
ansha kaže...

Tonci profesionalac za 3d? Nisam znao, nekako mi se ne cini. Troje mojih poznanika su profesionalci tj. zive od 3d dizajna i vidi cuda svi renderaju na cpu-ima...

OK, možda zaista jako griješim. Koliko god su "moji" na Redshiftu, još nisam vidio da je netko prigovorio. A svjetska su klasa, ne bave se poslovima po narudžbi. Pitaj te poznanike što točno ne može Redshift i zašto renderiraju na CPU-ima? Koji točno feature im nedostaje?

 

P.S. Ja ne radim 3D dizajn, ali usko radim s onima koji ga rade.

I stvarno, nitko ozbiljno neće kupiti CPU na ebayu. To tako ne ide u poslu.

 Frend moj, bavi se 3d-om ima vec deceniju, renda na cpu-ovima, bas je na ebayu kupio te xeone, tako da ti prica pada u vodu.

 Ne pada mu priča u vodu,GPU rendanje je budučnost,to što još ima ljudi što rendaju na CPU ne znači da je Tonči u krivu!Uglavnom koliko vidim u ozbiljnim poslovima GPU render mete CPU samo tako!!

AUDIOFIL
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Naravno da je gpu render brzi, ali toliku je pricu tonci nadigao, da ispada da je cpu totalno bezvrijedan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 22:08 (Leopard_st).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7 Club

Meni procesor uopce ne treba

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Tonči kaže...
ansha kaže...

Tonci profesionalac za 3d? Nisam znao, nekako mi se ne cini. Troje mojih poznanika su profesionalci tj. zive od 3d dizajna i vidi cuda svi renderaju na cpu-ima...

OK, možda zaista jako griješim. Koliko god su "moji" na Redshiftu, još nisam vidio da je netko prigovorio. A svjetska su klasa, ne bave se poslovima po narudžbi. Pitaj te poznanike što točno ne može Redshift i zašto renderiraju na CPU-ima? Koji točno feature im nedostaje?

 

P.S. Ja ne radim 3D dizajn, ali usko radim s onima koji ga rade.

I stvarno, nitko ozbiljno neće kupiti CPU na ebayu. To tako ne ide u poslu.

Ne znam sta redshift moze, mogu ih pitat al sumnjam da su ga probali, vray je ipak standard i vecina ne vidi potrebu za eksperimentiranjem sa drugim rendererima. Sam si vidio da je velika vecina na vray adv (cpu renderer) i zato su i render farme bazirane na xeonima..

 

Ovo zadnje nisi argumentirao, naravno da cu si za firmu/obrt kupit cpu s ebaya ako je debelo najisplativije. Jednostavno ne mozes kontraargumentirat tu..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club

Ovisi koliko novca imaš. Ako ti je poslovanje živo, hardver ili kupuješ novi pa "nagaziš" ili leasaš. Kupovanje stare krame s ebaya koja je rashodovana iz nekog DC-a opasno je s razlogom što je zafrkancija kad ti crkavaju nodovi kod rada nije baš jeftina. Doduše, i tu mogu ostaviti prostora za to da pojedinci nemaju novca za novo i velike projekte; ono što ja radim vezano je isključivo za greenfield farme višeg ranga gdje nitko više ne koristi cpu i kupuje se novo. Većina je na V-Rayu, ali V-Ray RT postoji uredno paralelno. Novi rendereri rastu konstantno, prvi Redshift s kojim najviše radim. Kad se ljudi oslobode alata, licenci i stare opreme, nema razloga da se drže cpua.

prodajem jednu od mašina
14 godina
offline
Intel i7 Club

Blagi off topic,nadam se da mi necete zamjeriti jer mi je vatra pod nogama.

 

Uglavnom sve je objasnjeno u OVOJ podtemi,pa pogledajte i ak ima netko koji savijet neka da.

 

Sve u svemu,ima li ovdje neka dobra dusa iz zg-a i okolice koja je na 1155 socketu (zato se i javljam ovdje jer mislim da je ovdje najvise ljudi,ja osobno nemam nikog) ,da bi udijelila samnom ovaj vikend pola sata vremena da isprobam mbo il cpu sa svojom konfom. Nikakva testiranja,samo da vidim kad ce komp upaliti,s kojom promjenom djelova. Nemam druge opcije jer servisi ne rade subotom. Nadam se da nije doslo vrijeme da moram skupa sa svojim 3770k napustiti ovaj klub.

 

hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

pozz ekipa.

 

evo ja bih se učalnio ako može

 

znači i7 6700k

 

 

nemam neke ultra OC ambicije, dobio sam ga stabilnog na 4.5GHz, imam neke dileme oko coolera, pa ću raspisati na temi za odabir coolera

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 13:15 (lav1000).
Moj PC  
7 0 hvala 2
14 godina
offline
Intel i7 Club

Pozz ekipa da ne duljim puno uglavnom jucer mi je se procesor pregrijao ono sto sam ja uspio vidjeti temperatura je bila 85°C vjerovatno je bila i visa.Razlog je bio da mi je vodeni blok odnosno pumpa prestala raditi, meni jos iz neobjasnjivog razloga pc je se samo restartovao.Nisam bio za racunalom kad je se to dogodilo a inace je bio idle  tako da nije bilo nikakvih opterecenja na njemu jedino sto znam da 4 pin konektor na maticnoj ploci gdje je pumpa prikljucena oznaceno na slici nije radio kako treba.Evo sad sam prebacio na drugi izlaz i sve radi bez problema a na ovaj konektor gdje je prije bila prikljcena pumpa prikljucio sam ventilator i prilikom paljenja pc-a vent se ne pocne odmah okretati nego polako dok ne dostigne brzinu koju sam postavio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
dreadmoore kaže...

Pozz ekipa da ne duljim puno uglavnom jucer mi je se procesor pregrijao ono sto sam ja uspio vidjeti temperatura je bila 85°C vjerovatno je bila i visa.Razlog je bio da mi je vodeni blok odnosno pumpa prestala raditi, meni jos iz neobjasnjivog razloga pc je se samo restartovao.Nisam bio za racunalom kad je se to dogodilo a inace je bio idle  tako da nije bilo nikakvih opterecenja na njemu jedino sto znam da 4 pin konektor na maticnoj ploci gdje je pumpa prikljucena oznaceno na slici nije radio kako treba.Evo sad sam prebacio na drugi izlaz i sve radi bez problema a na ovaj konektor gdje je prije bila prikljcena pumpa prikljucio sam ventilator i prilikom paljenja pc-a vent se ne pocne odmah okretati nego polako dok ne dostigne brzinu koju sam postavio.

 na asus plocama imas taj feature "da ti se polako dize" rpm(da neam onog naglog urlikanja ventova), dakle to ugasis i tamo gdje ti je pumpa ustekana stavis na full!

Pumpu uvjek spojis na cpu fan, jer ako i ventilatori ne rade(neki drugi fan) pumpa ce uvjek vrtiti vodu ili ce zastita sve to gasiti ak nesto ne stima...

evo i kod mene je tak jednom bilo na i7 s vodenim! idle temperatura(tek usao u bios)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2017 15:29 (Stjepanj).
8 godina
offline
Intel i7 Club

takoder sam imao problema s pumpom, prebacio pumpu na drugi konektor za fan i sve radi super

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7 Club

Ma pumpa sama po sebi je bučna vrti u full na 3650rpm imam ja i konektor samo za pumpu međutim  najniže što mogu spustiti brzinu je 60% ili nekih 2700rpm.A ovako mogu preko ostalih mogu je isključiti recimo kad nije PC opterećen i postavim temperature na kojim se aktivira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Intel i7 Club

e to je druga stvar ako je bucna, ja svoju ne cujem od ventova (nisu bucni nego je tiha opcenito), moja radi na 70-80% u idle-u, a na load-u ide do 100%

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7 Club

Kako vi čujete pumpu uopće? Meni (H110) je spojena direkt na molex preko adapterčića a to znači da je cijelo vrijeme na full speedu. Ako isključim ventove sve a ima ih jedno 9 sve ukupno sa grafom, uopće ne čujem pumpu. Jednom sam ugo išao prisloniti skroz do pumpe i sve što se čulo je bio protok vode i to se jedva čulo. Ventovi su def koji dođu sa h110 i 750D, znači kitanac + jedan scythe pwm. Kod ax-a 760 mi nije stavljen hybrid mode nego vrti cijelo vrijeme. Čujem samo propuh.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7 Club

Eto tako posto je moje vodeno hladjenje staro nekih 4 god malo je lezaj otisao hehe zato se i cuje

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

http://www.tweaktown.com/news/56440/intel-rocked-core-over-ryzen-price-drops-begin/index.html

 

navodno Intel spusta cijene proceva...I7 7700k za 80$,pa sad triba vidit jel i kako ce sve to ispast na kraju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
I bolje im je da spuštaju. Ja sam riješil svoj 5820k i planiram ga opet kupit s nižom cijenom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7 Club
dax-lax kaže...
planiram ga opet kupit s nižom cijenom.

LOL, pa pametnija kupnja trenutno je Ryzen, a ne taj prastari procesor.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Ma da nebi mijenjao još i matičnu i bacao se u trošak. Pričekat ću do mjesec dana i vidjet kaj ima na njušci ili vani od 5820, 6800, 6850. Za 90 posto stvari koje se standardno rade na računalu, razliku nećeš primjetit. Za neki od tih proceve ne mislim dat više od 1800kn
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
A i da uzimam ryzen sad, opet mi treba bar 3500kn za proc koji bi želio i jedno dvije za matičnu što je više nego sam za 5820 i matičnu dao prije dvije godine dok je amd još spavao duboki zimski san. Tko zna, možda se predomislim u sljedećem mjesecima. I da, stvarno misliš da je 5820 stara krama. Ubaci ga prvo u računalo
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Pa ako ga koristis za standardne stvari krama je, to si sve mogao i s jos starijom kramom tipa i7 970 ak ti iz nekog razloga te dvije jezgre vise cine sve na svijetu😎 al se ljudi loze na to kad mu kazes da ima kramu od cpu-a! 😂gore nego kad ti kazu da ti je cura ruzna😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Standardne stvari su za mene surfanje, multimedija, igre, 3dsmax, i te gluposti ali nisam oc guru. To mi je recimo glupava disciplina. Normalno, kao i svako kojem je slaganje kompa fetiš, želiš mijenjati tu i tamo komponente za novije ali ne mislim mijenjat platformu još jer mi djeluje nepotrebno nadodat još 2-3k kn za nju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

ako je oc glupava disciplina neznam sta je onda uzimanje K procesora pa ga ne ici overklokati? ti to zelis neke kao uvrijediti ili si samo malo fulao tekstlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...

ako je oc glupava disciplina neznam sta je onda uzimanje K procesora pa ga ne ici overklokati? ti to zelis neke kao uvrijediti ili si samo malo fulao tekstlp

 Nikog ja ne želim uvrijediti ali nema mi logike da se uzima proc isključivo u svrhu oc-a pa se poslje predstavlja ko da je od zlata. Nije ni moj bio na def cijelo vrijeme ali nisam se trudio obarat rekorde radi bencheva nego isključivo da mi render brže povremene crteže obavi. Uglavnom, moj je plan bio da prodam procesor dok je još vrijedio nešto i kupim ga ponovo kad padne cijena. Ako hoću na ryzen, nije baš da ne treba dublje posezat u džep. Ja znam da ćeš ti čekat isključivo da se vidi koliko se kloka. I da, di je problem ako želim imat neki specijalan hardver dok god ja to plaćam, pa to je skroz normalna stvar. Što će ikome bmw 5 ako se može vozit i u insigniji? Ali buraz, puno se je lepše u petici pelat.

12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

pa tu se nitko ne trudi za ista sve je to stara skola..ti si neke stvari krivo shvatio i napisao! uzivaj u svom hw imas mrcinu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel i7 Club

Ja pošto imam z170 mbo najbolje mi je upgrade na i7 7700K,naravno čekam da padnu cijene(ako padnu)

AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice