Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

poruka: 23
|
čitano: 4.407
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Procesor mi se stalno vrti od 1924 do 1988 MHz. nema veze dali ništa na kompu radi ili da ga vrtim na benchmarku. Kolko znam on bi se trebo spustit na otp. 800 MHz kad je u mirovanju a kad ga trebam trebo bi se dići  na 3160 MHz na kolko bi se i trebo vrtit.    Isto tako nemam blage veze kako da iskljućim Intel speed step i nemam blage veze kako da ga overclockam.   I na njemu nemam nikakvi mrcinski hladnjak nego standardni od Intela.

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz
Srki444 kaže...

Procesor mi se stalno vrti od 1924 do 1988 MHz. nema veze dali ništa na kompu radi ili da ga vrtim na benchmarku. Kolko znam on bi se trebo spustit na otp. 800 MHz kad je u mirovanju a kad ga trebam trebo bi se dići  na 3160 MHz na kolko bi se i trebo vrtit.    Isto tako nemam blage veze kako da iskljućim Intel speed step i nemam blage veze kako da ga overclockam.   I na njemu nemam nikakvi mrcinski hladnjak nego standardni od Intela.

 Ja mislim da ti je CD2 svoje odradio, zaslužio je mirovinu to su ti riknuli neki tranzistori!

12 godina
neaktivan
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Heh... Nemam para za novi proc, a ako njega mijenjam onda bi moro i novu matičnu i nove rame :/

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz
Taj proc nades za 100kn...
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Ako nemas zadnji BIOS, probaj ga update-at. Meni se slicna stvar desila sa E8400 (radio je na pola frekvencije), updejto BIOS i  skocilo na 3.0GHz.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Potraži u BIOS-u dali su ti EIST funkcija i C1E/C2E/C4E (ovisno šta imaš ponuđeno) postavke na Disabled.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Hvala puno na odgovorima,ali jel bi mi mogao neko možda stavit tu neki link da naučim kako se sve te funkcije u BIOS-u isključuju (nemogu to sve nač na netu)?  

I neznam baš jel se usudim updatetat BIOS zato što na drugim forumima kažu da postoji veliki rizik da si BIOS zaciglam(brick-am).

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz
Srki444 kaže...

Hvala puno na odgovorima,ali jel bi mi mogao neko možda stavit tu neki link da naučim kako se sve te funkcije u BIOS-u isključuju (nemogu to sve nač na netu)?  

I neznam baš jel se usudim updatetat BIOS zato što na drugim forumima kažu da postoji veliki rizik da si BIOS zaciglam(brick-am).

 jesi probao namjestati "Power Options" opcije tj balanced, perfomance i power saver??

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Da probao sam! to mi je sve na maximumu tj. za performace.

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz
Srki444 kaže...

Da probao sam! to mi je sve na maximumu tj. za performace.

 jbga onda ces se morati igrati s biosom! ovak na pamet sta da promjenis je dosta tesko i trebalo bi hrpa vremena...nadi nekog frenda ili poznanika iz skole koji se "kuži"

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
Re: Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Pogledaj u opciji advanced, mora negdje biti cpu eist i c1e i to isklljuci kao sta ti je napisano. I onda ce procesor raditi na default taktu. 

Imas i ovdje kompletan guide pa malo prouci

http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/overclocking-guide-pocetnike/6004.aspx

m.bug.hr ( mobilna verzija pa nisam mogao vidjeti koja je maticna.

Napravi i update biosa

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=371#dl

Nije toliko komplicirano

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 22:15 (Patrick_cro).
12 godina
neaktivan
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Matična ploča je:  BIOSTAR Group P47-A7     a BIOS: American Megatrends Inc. , verzija  : 080015 a datum: 07/03/2008

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 23:46 (Srki444).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Evo! Isključio sam speed step i c1e (nisam mogo pronač eist), i digo FER na 380 sa prijašnjih 200 (znaći sad se proc. vrti na 3610 Mhz).  Testiro sam sve to u Prime95 pola sata sa smal FFT i gledo temperature na Everest Ultimate edition.  Matična se max. zagrijala na 60 a 1. i 2. jezgra su išle od 65 do 68 .  Testiro sam sve to još jedan put po pola sata sa Everestom i onda je matična bila nakon pola sata max. 50 a 1. i 2. jezgra na 60 do 64   (niti jedan error nisam dobio sa Prime95)

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 13:23 (Srki444).
12 godina
neaktivan
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

He he he he!    Imam 40 fps-a više nego prije u WoT-u !

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Temperatura proca je nešto viša, ne previsoka svejedno mislim da mu malo bolji hladnjak ne bi bio višak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 20:39 (stipara).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Daj sliku cpuz da vidimo koliki si napon stavio za 3600mhz jer te frekvencije on moze ici i bez dizanja napona i bez veze ti se grije toliko. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Evo.     Vrtio se Prime95 dok sam ovo sliko.

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 18:05 (Srki444).
16 godina
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Imas eo reviziju procesora koji treba manje voltaze za razliku od co revizije. Mislim da na nekih 1.25 bi trebao ici na 4ghz. A za 3.5Ghz bi mu trebalo biti dovoljna i default voltaza koje je oko 1.16. Jos se malo poigraj sa naponom procesora da smanjis temp ako ces ostati na tom taktu( malo po malo spustaj napon i testiraj sa prime ili sa occt) . Ili povisuj takt procesora do koliko ide stabilno a da cooler moze drzati te temp. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
online
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Da ne zbuniš čovjeka, revizije se označavaju E0, C0 (slovo i broj).

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Ma na brzinu pisao, ma mislim da se kuzi. Davno sam imao dualca, ali mislim da je to bilo najbolje doba za overclockere . Moj stari prdonja e4400 je isao do 3.8ghz uz vodeno, na zraku sam ga uspio na 3650mhz. pa stari e7200 isao na 4.45ghz( tog jos imam kod brata negdje spremljenog. Steta sta nikad nisam ima cedar mill. Steta je taj procesor drzati na tak malom taktu 

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 1:15 (Patrick_cro).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
online
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Da pitam, usput, ovaj moj AMD (Pričuvni PC) se da klokati. Ne znam jel MBO dobra za to?

Sorry za malo offtopic-a. 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Da se CTRL+F1 za otvaranje advanced opcije u biosu i tamo imas postavke koje mozes mijenjati. Nisam bas na amd platformi. Probaj pa javi rezultate. Ploca i nije neka ali moze se overclockirati. Podigni malo po malo pa testiraj stabilnost sa OCCT

Prije overclocka stavi najnoviji bios na nju

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 1:38 (Patrick_cro).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
online
Intel Core 2 Duo E8500 se vrti na 1900MHz

Posudio sam taj komp jednom dječaku, malo me intrigira stara mašina. Uzeo sam ga od brata (njemu sam nabavio FX 4130... zbog bratovog klinca). Prvotno sam mu htio nadograditi staru platformu ali nek sad stoji... Ne da mi se više trošiti lova.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice