Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

poruka: 34
|
čitano: 16.282
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

zanima me koja je razlika osim štoje 2 duo 2-jezgren a ovaj drugi 4-jezgren.

jeli ima razlika u radu?

koji su brži?

koji bi vi preporučili.

ja sam mislio da je 2 quad bolji i brži,ali frend mi je reko  da nevalja i da još nešto nije dobro(mislim da je reko da šteka).

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
mmm kaže...

zanima me koja je razlika osim štoje 2 duo 2-jezgren a ovaj drugi 4-jezgren.

jeli ima razlika u radu?

koji su brži?

koji bi vi preporučili.

ja sam mislio da je 2 quad bolji i brži,ali frend mi je reko  da nevalja i da još nešto nije dobro(mislim da je reko da šteka).

 Reci frendu da je gl*p, ja iman dualca i osjetio san rad na quadu, i quad je osjetno bolji!
15 godina
protjeran
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Aj nemonj se više družit s tojim frendom

glup je ko top

Quad je 2xDuo(2 spojena dua u jedno kuciste).

Tako da je osjetno bolji.

eh sta sam casa zbog tebe razbio, ja posle tebe nisam trezan bio xD
Moj PC  
7 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

1. Frend ti nije normalan.

 

2. Quad se zasigurno više isplati od Dual Corea. Nadolazeće aplikacije sve više mogu

    iskoristiti sve četiri jezgre.

 

Zaključak:

Uzmi Quad

 

P.S. Kako to "šteka"?

Don't worry Cartman. There are no stupid answers, just stupid people.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
mmm kaže...

zanima me koja je razlika osim štoje 2 duo 2-jezgren a ovaj drugi 4-jezgren.

jeli ima razlika u radu?

koji su brži?

koji bi vi preporučili.

ja sam mislio da je 2 quad bolji i brži,ali frend mi je reko  da nevalja i da još nešto nije dobro(mislim da je reko da šteka).

Prijatelj ti je u krivu.Quad je bolji i isplativiji,jer se sve više razvija aplikacija(programi i igre),koje će koristiti sve 4 procesorske jezgre,a ima ih i sada dosta.
A vi ostali što ste mu tako napali prijatelja?!Čovjek je pogriješio,pa nema veze.
15 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Gle za igre su bolji Douvi kaj ste se odma svi uspalili da je taj frend glup. Ohladite, danas je Duo zastupljeniji od Quada al će se to s vremenom promijeniti. Evo i igrice kreću s podrškom za Quadove primjer ti je GTA4.

 

Znači ako kupuješ ili što već Qaud ti se dugoročno gledajući više isplati...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Ma to se riješi aritmetičkom sredinom  -          (2+4)/2 = 3 , znači uzmeš trojezgrenog recimo x3 720, najbolji triple core.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
mmm kaže...

zanima me koja je razlika osim štoje 2 duo 2-jezgren a ovaj drugi 4-jezgren.

jeli ima razlika u radu?

koji su brži?

koji bi vi preporučili.

ja sam mislio da je 2 quad bolji i brži,ali frend mi je reko  da nevalja i da još nešto nije dobro(mislim da je reko da šteka).

 prijatelj ti nema pojma što govori, quad je bolji, i on je sam po sebi ulaganje u budućnost jer je puno brži u "višenitnim" aplikacijama!
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Imas fin text na tu temu u BUG novinama, tako da je suvisno da mi ovdje razglabamo o tome. Nije to bas tako jednostavno, ima tu puno faktora koji uticu na tvoj izbor.

MB GIGABYTE EP45-DS3R; INTEL CORE 2 DUO E8400 2x 3.0 GHz; DDR II 4GB (2x2GB kit) 800MHz OCZ Gold XTC; ASUS ATI EAH4870 512MB GDDR5
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Quad je jako dobar vrtis puno procesa bez frke, a ovo da steka to ti je frend popio nesto pa mu se priciniloSmijeh

nemam konja, koza i ovaca samo brdo klokana !
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

dobaraje i jedan i drugia ,a kojije bolji (koliko pasra toliko muzike)

Commodore 64 64 KB RAM audio SID C64 OS: ROM BASIC CPU: MOS 6510, 1MHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Duo je bolji samo ako ima veči takt,a kad se quad i duo bore na istom taktu,duo gubi žešče.Quad je ulaganje u budićnost,to je meni prijatelj rekao prije godinu i pol dana kad sam uzeo komp sa quadom,i to još uvijek stoji.(primjer:Nadolazeča pucačina ARMA2 za igranje minimum duo a prepručljivo quad,pa ti vidi što želišNamigiva)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

uzet ču quad.

hvala što ste mi pomogli.

nemoj te mi napadat frenda odma.čovjek se zbunio ili pogrješio.

svatko može pogrješit

16 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Stvar je u jednom pitanju.. koliko često mijanjaš komp/komponente u njemu?

Ako je to godinu-godinu i pol sada se vise isplati uzeti duo, ako je to ipak na dolje relazcije defintivno quad.

Igre trenutačno (rijetko koja) ne iskorištavaju sve 4 jezgre.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
Sonny kaže...

Stvar je u jednom pitanju.. koliko često mijanjaš komp/komponente u njemu?

Ako je to godinu-godinu i pol sada se vise isplati uzeti duo, ako je to ipak na dolje relazcije defintivno quad.

Igre trenutačno (rijetko koja) ne iskorištavaju sve 4 jezgre.

 Ali ubrzo ce sve vise i vise igara iskoristavati 4 jezgre.
nemam konja, koza i ovaca samo brdo klokana !
15 godina
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Quad je bolji.Ja sam ga uze prije godinu dana q6600 2,4ghz model i vrtio je sve bez pol beda(ionako je grafa ta koja će kočit u igrama najviše)A sad nakon šta sam uze kučište i cooler digo sam ga na 3,0 i izvukao još više iz njegaSmijehTako uzmeš sad quad,ak ti bude slab lako ga klokneš i dobiješ ogromne performanse,dok možeš dizat duo u nebesa ali će mu i dalje falit dvi jezgre i bit će u opčenitom radu i banalnim stvarima tipa dekodiranja videa ili arhiviranja podataka i slično a sve više i igre idu na 4 jezgre

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

quad je bolji naravno........

 

samo nemoj misliti ako kupis npr....q6600 koji radi na taktu od 2,4GHz..i ima  4 jezgre(x4)

 

da je to 9,6GHz......

 

tak je prije isto zbrajao moj frend....;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
Sonny kaže...

Stvar je u jednom pitanju.. koliko često mijanjaš komp/komponente u njemu?

Ako je to godinu-godinu i pol sada se vise isplati uzeti duo, ako je to ipak na dolje relazcije defintivno quad.

Igre trenutačno (rijetko koja) ne iskorištavaju sve 4 jezgre.

 zadnji komp koji sam kupio je bio prije 5 godina(na jesen)
tako da sad ču si napravit konfu za nekih 7-10 tisuča.tako da budem miran barem toliko godina.

16 godina
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Gledaj, u svakom slučaju je Quad isplativije riješenje. Istina, još uvijek postoje aplikacije koje rade bolje na dvojezgrenim procesorima nego na četverojezgrenim ali to neka te ne brine previše jer čak i u tim slučajevima razlike su minorne.

 

Jedna stvar neka ti bude na pameti, ulaganje u Quad procesor je ulaganje u budućnost.

 

Nemoj previše obazirati pozornost na kojekakve "savjete" ljudi iz svoje okoline. Prije kupnje obavezno se konzultiraj ovdje na forumu, ali konačnu odluku donesi sam. Na kraju krajeva, sam najbolje znaš procijeniti svoje potrebe i procijeniti treba li ti uistinu Quad ili Dual Core procesor.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

nema se tu vise pricati....quad uzimaj....nema veze sto su sad neki dualci bolji ali to nece biti za god ili dve ili kad vec...bolje ti je 4 nego 2 jezgre 

16 godina
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

hehehe napali ste mu frenda ko da je punoljetan pa zna šta prića....pa to su vjerojatno djeca koja se ponekad vole napravit važna pa provale gluposti...kao što smo i svi bili takvi u sličnim godinamaSmijeh

 

"I ja sam čuo da imaju natkriveni stadion" Namigiva  Uzimaj Quadaru....

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Ja iman 14 godina fan sam igrica al ne ono "freak" vec volim zaigrat sve i svašta. Meni je došlo isto pitanje Quad ili Dual, ja sam izabra Dual iz razloga sto mi Quad neće ni biti potreban. Znam da će mi na dualu GTAIV ( I druge igre) radit prosječno ali opet Quad je pretjerivanje jer ako hoćeš samo igre onda uzmi PS3 ili XBox nego PC. Ako si stvarno teski freak u igrama onda uzmi Quad ali kvalitetni. za sebe znam da će mi ovaj PC koji sam tek kupio trajat puno... jer za 2-3 godine igre me neće zanimat, već sad taj duh odumire, a sad ti odluči.

Spirit...
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

definitivno quada...po meni duo vec pomalo "odumire"

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Svi se nabrijavate na Quadove i tome slicne stvari a 80% vas u svakodnevnom radu na racunalu ne iskoristi  ni 50% resursa procesora. Svi pricaju kako ce u buducnosti igre koristit sve vise jezgri procesora, a ja mislim bas suprotno, da će buduće generacije grafičkih kartica sve više tereta preuzet na sebe, fiziku i ostalo što u današnjim igrama procesor radi, pa će samim time rasteretit procesor, i nece biti potreban jak procesor... Ali što se tiće obrade videa , kompresiranj i slicnih stvari tu do izrađaja dolaze više jezgri, premda i tu sve više mjesta zauzimaju grafičke kartice koje obavljaju neke stvari i tako rasterete procesor... Ja se nebi usudio prognozirati što nas ocekuje u buducnosti , zato neka vrijeme odradi svoje, pa cemo vidjeti.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
GeForce kaže...

definitivno quada...po meni duo vec pomalo "odumire"

 Hehe a je glupo pitanje, pa normalno da je Quad bolji, samo neznaci ako je quad da je bolji od nekog jakod dualca u pojednim igrama, al to se lako sredi clockom(to govorim za oone koj nepodrzavaju 4-jezgre).
A da quad odumire(valjda izumire) nebi se bas slozio, mozda on izumire na forumu jer ovdje svi imaju(skoro) dobre konfe, pola mojih frendova ima P4, i celeron i P3, njima je dual core kao nami i7.


@mtopol, waauu, koju konfu imas i10, uf koju grafu imas radeonka, da je meni takva.
I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 1:00 (markoal).
15 godina
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
mtopol kaže...

Svi se nabrijavate na Quadove i tome slicne stvari a 80% vas u svakodnevnom radu na racunalu ne iskoristi  ni 50% resursa procesora. Svi pricaju kako ce u buducnosti igre koristit sve vise jezgri procesora, a ja mislim bas suprotno, da će buduće generacije grafičkih kartica sve više tereta preuzet na sebe, fiziku i ostalo što u današnjim igrama procesor radi, pa će samim time rasteretit procesor, i nece biti potreban jak procesor... Ali što se tiće obrade videa , kompresiranj i slicnih stvari tu do izrađaja dolaze više jezgri, premda i tu sve više mjesta zauzimaju grafičke kartice koje obavljaju neke stvari i tako rasterete procesor... Ja se nebi usudio prognozirati što nas ocekuje u buducnosti , zato neka vrijeme odradi svoje, pa cemo vidjeti.

 Meni su vecinom sve jezgre zauzete preko 50 posto, jer stalno stream-am (virtual dj upaljen), browser upaljen, torrenti rade, cesto skeniram komp od virusa (+comodo i avira upaljeni), pa onda widgeti, sidebar itd. Ne znam bas da bi mi to tako dobro radilo na dualcu mozda sam u krivu, ali drzim da mi quad treba.
nemam konja, koza i ovaca samo brdo klokana !
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 1:16 (BORG).
15 godina
offline
Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

Ma quad je bolji, a više ni nije toliko skup kao kad je tek izašao a i kvalitetniji su-veći takt finiji proizvodni proces.Duo će se još neko vrijeme držat u laptopovima dok i u njima ne pređu na quad.Opčenito svi programi postaju zahtjevniji pa je po meni pametnije imat quad.Znam da grafe idu uzimat sve više posao od procesora ali i on unatoč tome ima dosta posla i ako je slab bit će usko grlo sistema ako imat močniju grafu.Tako da sa novijim grafama quad je bolji tako da ih u potpunosti može iskoristit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad

nije taj frend potpuno u krivu... sigurno ne bih rekao da quad ne valja, ali postoje aplikacije koje ne znaju koristiti jezgre pa njihov veci takt daje prednost pred ostalima, istina je da je takvih aplikacija sve manje.... evo vam nesto za analizu...


klik

15 godina
neaktivan
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
igy kaže...

nije taj frend potpuno u krivu... sigurno ne bih rekao da quad ne valja, ali postoje aplikacije koje ne znaju koristiti jezgre pa njihov veci takt daje prednost pred ostalima, istina je da je takvih aplikacija sve manje.... evo vam nesto za analizu...


klik

Za današnje doba su još uvijek dualci dobri.I ako osoba koja kupuje proc ne drži  više od godinu dvije tad još uvijek je bolje uzet dualca na višem radnom taktu.
No ako ta osoba ne misli tako brzo mijenjat onda manje od četri jezgre nema smisla kupovat.
M.C
15 godina
neaktivan
offline
RE: Intel core 2 duo ili intel core 2 quad
mmm kaže...

zanima me koja je razlika osim štoje 2 duo 2-jezgren a ovaj drugi 4-jezgren.

jeli ima razlika u radu?

koji su brži?

koji bi vi preporučili.

ja sam mislio da je 2 quad bolji i brži,ali frend mi je reko  da nevalja i da još nešto nije dobro(mislim da je reko da šteka).

  šteka ??? ja neznam tko ti je taj ali ...šteka???? on je je malo...  Izlanuo se

Hitler
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice