Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.117.287
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Intelov tcase je na vecini cpu-ova cca 70°c.lp

Je, samo ti onda ocito ne znas sta je tcase...

 Neznan ni ja nu objasni 

MISCREATED
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Intelov tcase je na vecini cpu-ova cca 70°c.lp

Je, samo ti onda ocito ne znas sta je tcase...

 Neznan ni ja nu objasni 

Zapravo stjepko i ne govori istinu, intel je objavio tjunction i on iznosi 100°C. 

Tcase je temperatura na heatspreaderu i dosta je manja od trenutne temperature jezgri, ovaj tjunction je temperatura jezgri..

11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Dali se isplati mjenjat i7 7700k (star manje od 2 mjeseca) za i7 8700k (normalno uz nadoplatu) ?  I dali ima to uopće trenutno smisla..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
djar kaže...

Dali se isplati mjenjat i7 7700k (star manje od 2 mjeseca) za i7 8700k (normalno uz nadoplatu) ?  I dali ima to uopće trenutno smisla..

 Htio bi mjenjat, jer je dosta veliki skok, a i zahebo sam se sto nisam pričekao  i7 8700k 

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

ako mislis zaradjivat i tu razliku pokriti - da.

ako imas OCD prema FPS counteru u kutu gore - ne.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
djar kaže...

Dali se isplati mjenjat i7 7700k (star manje od 2 mjeseca) za i7 8700k (normalno uz nadoplatu) ?  I dali ima to uopće trenutno smisla..

 Naravno da ne. Osim ak ti donosi zaradu (posao), onda da, mjenjaj..

Generalno, nema smisla mjenjat..

 

Pa 7700k je odlican proc i bit ce jos neko vrijeme, a i logicno je da sljedeci po redu bude bolji od prethodnika..

 

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
zvonac kaže...
djar kaže...

Dali se isplati mjenjat i7 7700k (star manje od 2 mjeseca) za i7 8700k (normalno uz nadoplatu) ?  I dali ima to uopće trenutno smisla..

 Naravno da ne. Osim ak ti donosi zaradu (posao), onda da, mjenjaj..

Generalno, nema smisla mjenjat..

 

Pa 7700k je odlican proc i bit ce jos neko vrijeme, a i logicno je da sljedeci po redu bude bolji od prethodnika..

 

 

dobro da budemo iskreni to nije bio slucaj sa intelom zadnjih 5-6g pa normalno da su ljudi sad u bunilu kad vide da mogu dobiti vise od 4 jezgre za iste/slicne pare :)

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zvonac kaže...
djar kaže...

Dali se isplati mjenjat i7 7700k (star manje od 2 mjeseca) za i7 8700k (normalno uz nadoplatu) ?  I dali ima to uopće trenutno smisla..

 Naravno da ne. Osim ak ti donosi zaradu (posao), onda da, mjenjaj..

Generalno, nema smisla mjenjat..

 

Pa 7700k je odlican proc i bit ce jos neko vrijeme, a i logicno je da sljedeci po redu bude bolji od prethodnika..

 

 Ja bih drugačije rekao... 7700K, ako ga može prodati po nekoj visokoj cijeni, neka proda dok vrijedi. 8700K je mnogo bolji procesor i nudi 6 jezgara koje se i sada mogu koristiti, a dugoročno su pametnija kupovina. Međutim, ako ga 8700K košta više od 50% doplate na prodajnu cijenu 7700K, onda radije ne iz razloga što će 7700K i dalje biti dobar onoliko koliko košta. Hoće li što instantno dobiti? Neće, vjerojatno, pogotovo ne ako se samo igra, ali dugoročno je pametno pretvoriti 7700K u 4 jezgre 8700K jer će mu samo padati cijena u budućnosti, a skok je znatan dugoročno.

Nope.
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Eno na alzi novi 7700k košta 2250kn, loša vijest za one koji su se nadali da će dobit više prilikom prodaje i7ice, a dobra vijest za one koji su razmatrali opciju prelaska sa slabijeg sky/kabya na 7700k.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_mark0_69 kaže...

Eno na alzi novi 7700k košta 2250kn, loša vijest za one koji su se nadali da će dobit više prilikom prodaje i7ice, a dobra vijest za one koji su razmatrali opciju prelaska sa slabijeg sky/kabya na 7700k.

2250kn? Za 1200kn je na Alzi i3 8350K, jos bolji deal...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 15:45 (ansha).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nadi mi ga za tu cijenu i ja ga danas kupujem. 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Nadi mi ga za tu cijenu i ja ga danas kupujem. 

 https://www.alzashop.com/intel-core-i3-8350k-d5113031.htm 

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 15:55 (nicky.sl).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ansha je editirao poruku, u pocetnoj poruci je na kraju pisalo da 6700k/7700k vrijede 1000kn pa sam mislio da mi njih nade za te novce.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Ansha je editirao poruku, u pocetnoj poruci je na kraju pisalo da 6700k/7700k vrijede 1000kn pa sam mislio da mi njih nade za te novce.

Da, zaboravio sam da je 8350K 4/4 a ne 4/8, da je 4/8 onda bi 6700K/7700K vrijedili 1000kn polovni...

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ovo je više bilo za nekog tko već ima z1/270 ploču, ako se mora kupovat i matična onda se vjerojatno isplati i rastegnut malo pa uzet aktualnu seriju (makar će i ona izgleda bit stara polovicom iduće godine[?])

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_mark0_69 kaže...

Ovo je više bilo za nekog tko već ima z1/270 ploču, ako se mora kupovat i matična onda se vjerojatno isplati i rastegnut malo pa uzet aktualnu seriju (makar će i ona izgleda bit stara polovicom iduće godine[?])

Nikad se ne isplati uzimat jaci procesor na staru platformu jer neopravdano drze cijenu, prodas cpu+mobo i uzmes sve novo... 

12 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Zanimljivo da nema nigdje nema 9700K...

Nope.
8 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Jel točno da na na z370 neće ići 8 jezgreni i7 kad izađe (što bi trebalo biti uskoro), nego će ići na z390 ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Glavas_ZG kaže...

Jel točno da na na z370 neće ići 8 jezgreni i7 kad izađe (što bi trebalo biti uskoro), nego će ići na z390 ?

z370 navodno nema dovoljno pinova za 8 jezgreni. Navodno. 

Nope.
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Glavas_ZG kaže...

Jel točno da na na z370 neće ići 8 jezgreni i7 kad izađe (što bi trebalo biti uskoro), nego će ići na z390 ?

 

izgleda da je tako

 

"Intel wanted to rush something and skip out on validation so they tweaked z270 ever so slightly, mostly at a firmware level, rebadged it and pushed it out. " > govori o Z370

 

vjerojatno ce intel ici na Z390 ili Z470, tj novim chipsetom

sto drugo ocekujete od intela ? rade to skoro svake godine sa svojom mainstream platformom

8 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Sve gledam da preskočim coffee lake, 3770k ima još soka u sebi, pa onda uzet to kad izađe  ?

Provjeri koji komp imam
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ima I 2500k soka, a tek 3770k.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ima da u kombinaciji s integriranom😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nisam mislio za uparivanje sa high end grafikama, samo srednji segment. Lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Sa GTX 1080 radi sasvim uredno.

Provjeri koji komp imam
 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Glavas_ZG kaže...

Sa GTX 1080 radi sasvim uredno.

 neznam kaj tebi radi uredno ja s 2700k@4.6ghz i gtx 1070 u 95% naslova Bn i to teski u vecini igara oko cca 70% je gpu bio zauzet...i5 6600k ga je zamjenio i razorio na sastavne djelove cak i u mp igrama ako ne patis na visoke fps-e prodaj to i uzmi g4560 druga grafa ti ne treba onda ostavi si pare za crne dane...da ne pricam koliko sad imam s novim 8600k u tim istim mp igrama, svemir al to sam ja...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Glavas_ZG kaže...

Sa GTX 1080 radi sasvim uredno.

 neznam kaj tebi radi uredno ja s 2700k@4.6ghz i gtx 1070 u 95% naslova Bn i to teski u vecini igara oko cca 70% je gpu bio zauzet...i5 6600k ga je zamjenio i razorio na sastavne djelove cak i u mp igrama ako ne patis na visoke fps-e prodaj to i uzmi g4560 druga grafa ti ne treba onda ostavi si pare za crne dane...da ne pricam koliko sad imam s novim 8600k u tim istim mp igrama, svemir al to sam ja...lp

 taj tvoj i7 je bio pokvaren a moj je čudo

btn postoji - to je sigurno, i to zamjetan u nekim situacijama, u nekima ga skoro i nema

 

8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Za dotu, LOL, tenkice, terrariu i minecraft dusu dao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

>Dodaj komentar o 60hz monitorima ovdje<

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice