Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.426.991
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

NeroX, cooler ti ne utječe na napajanje. Za navedenu kombinaciju ne isplati ti se davati više od 100-150 Kn za hladnjak i nije ti nužnda bolja pasta nego ona što dođe uz novi hladnjak.

Preporučio bih ti hladnjal LC Power LC-CC-95 koji dođe oko 100 Kn, ebentualno LC-CC-120 ako ćeš mijenjati platformu uskoro (procesor, memoriju, matičnu) jer je on solidan i za znatno jače procesore.

Best buy dobrih pasta ti je Arctic Cooling MX-4 (dođe ti 40ak Kn), a u toj kategoriji među najboljima ti je Cooler Master MasterGel Maker (nano) koja košta 60-70 Kn.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
191x7 kaže...

NeroX, cooler ti ne utječe na napajanje. Za navedenu kombinaciju ne isplati ti se davati više od 100-150 Kn za hladnjak i nije ti nužnda bolja pasta nego ona što dođe uz novi hladnjak.

Preporučio bih ti hladnjal LC Power LC-CC-95 koji dođe oko 100 Kn, ebentualno LC-CC-120 ako ćeš mijenjati platformu uskoro (procesor, memoriju, matičnu) jer je on solidan i za znatno jače procesore.

Best buy dobrih pasta ti je Arctic Cooling MX-4 (dođe ti 40ak Kn), a u toj kategoriji među najboljima ti je Cooler Master MasterGel Maker (nano) koja košta 60-70 Kn.

 Hvala care, necu uskoro mijenjat konf. jer mi je ova taman za potrebe.

LP

Crypto nova poljoprivreda
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Jel Dark Rock 3 stane u SS Kublai KL04? Kolko vidim visok je 160mm, a kućište prima do 169mm.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ako nekoga zanima cm hyper 212x,full bundle kutija pm me. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
softwaremaniac kaže...

Jel Dark Rock 3 stane u SS Kublai KL04? Kolko vidim visok je 160mm, a kućište prima do 169mm.

Stane ti taj hladnjak u to kućište, ali meni se ne sviđa nikako njihov način montaže, upravo su poboljšali

taj dio sa novim modelima Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4 i sada je način montaže kao i kod Noctue, čak

dobiješ križni odvijač uz hladnjak što je super.

Moja preporuka ti je da ili pričekaš da dođe kod nas Dark Rock 4 model ili uzmeš neku Noctuu pa si miran.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Montaza je malo zaje, al nije da ga montiras svako malo.

Ima ovaj "obrnuti" nacin koji je brz i jednostavan.

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
war3_tft kaže...
Montaza je malo zaje, al nije da ga montiras svako malo.

Meni je i jednom ako je komplicirano i može jednostavnije, previše.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Malo ga pretjerujes al ajd, ti si mi jedan od drazih forumasa pa cu bit dobar. 

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
war3_tft kaže...

Malo ga pretjerujes al ajd, ti si mi jedan od drazih forumasa pa cu bit dobar. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Pozdrav... i molim pomoć
Imam i5 2500 sa stock coolerom od pentiuma G serije, komp mi je na stolu pokraj uha i to zuji propisno...
Da li je LC CC 95 puno tiši ili mi treba nešto "bolje" tipa LC CC 120, Arctic freezer 13
Fala...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

LC-CC-95 je puno tiši, no ako je taj i5 2500K onda ti je svakako bolje ići na LC-CC-120 koji je i bolja kupnja zbog nadogradnji računala u budućnosti.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ok fala.. non K je proc tak da ne bude nadogradnje...do kad ide ide... zato je jeftiniji cooler u igri ali da je ipak znatno tiši
11 godina
suspendiran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Slobodno uzmi LC-CC-95, ja ga imam na i5 6400 i prakticno je necujan.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Onda bude tak... bar ne trebam šparati
7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Sad mi se već par puta dogodilo u par dana da mi procesor malo podivlja usred normalnog korištenja (surfanje itd) i da mi temperatura skoči do 55-60 stupnjeva, onda je hladnjak glasan, pa me nervira. Kad restartam komp, onda je opet u redu i radi na 35 stupnja, nečujno.

Procesor je i3 8100, a hladnjak LC CC 120. Pasta je stavljena prije dva tjedna MX4. Dakle, tek nakon recimo pola dana korištenja se to dogodi i do restarta luduje. Task manager pokazuje u tom trenutku 10% loada i mojem laičko oko ne zapaža sumnjiv proces koji bi bio virus ili nešto slično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
daniel2809 kaže...

Sad mi se već par puta dogodilo u par dana da mi procesor malo podivlja usred normalnog korištenja (surfanje itd) i da mi temperatura skoči do 55-60 stupnjeva, onda je hladnjak glasan, pa me nervira. Kad restartam komp, onda je opet u redu i radi na 35 stupnja, nečujno.

Procesor je i3 8100, a hladnjak LC CC 120. Pasta je stavljena prije dva tjedna MX4. Dakle, tek nakon recimo pola dana korištenja se to dogodi i do restarta luduje. Task manager pokazuje u tom trenutku 10% loada i mojem laičko oko ne zapaža sumnjiv proces koji bi bio virus ili nešto slično.

Ne moze nikako biti 10% load i veliki skok u temperaturi. Pokreni neki stress test pa vidi kolike su ti onda temperature..

7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Eto, hwinfo kaze 55 stupnja sad prije sat vremena, a opterecenost u task manageru 10%. Cekam pola sata i tako stoji. U igricama ne prelazi 50 stupnjeva u normalnim okolnostima, al kazem, kao da poludi. Izvrtit cu test kad dodem doma.

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
daniel2809 kaže...

Sad mi se već par puta dogodilo u par dana da mi procesor malo podivlja usred normalnog korištenja (surfanje itd) i da mi temperatura skoči do 55-60 stupnjeva, onda je hladnjak glasan

nešto tu ne valja, kolegi sam na i5 4460 stavio lc cc 95 i taj se hladnjak u najvećem loadu ne čuje

ovog doduše nisam imao prilike koristiti, ali trebao bi biti vrlo tih na tako nezahtjevnim procesorima

7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...
daniel2809 kaže...

Sad mi se već par puta dogodilo u par dana da mi procesor malo podivlja usred normalnog korištenja (surfanje itd) i da mi temperatura skoči do 55-60 stupnjeva, onda je hladnjak glasan

nešto tu ne valja, kolegi sam na i5 4460 stavio lc cc 95 i taj se hladnjak u najvećem loadu ne čuje

ovog doduše nisam imao prilike koristiti, ali trebao bi biti vrlo tih na tako nezahtjevnim procesorima

 

Čuje se on, čuje, kad se optereti :D Nije problem njegova buka nego općenito zašto on mora radit, zašto procesor skače u visoke temperature. Da reinstaliram windowse? Možda neki virus?

12 godina
suspendiran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Mozda niste skinuli najlon sa coolera odozdo pa se zato grije . Vjeruj mi i to se znalo desavat.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
daniel2809 kaže...

Čuje se on, čuje, kad se optereti :D Nije problem njegova buka nego općenito zašto on mora radit, zašto procesor skače u visoke temperature. Da reinstaliram windowse? Možda neki virus?

 a jbga, onda je 120-ka valjda glasnija od 95-ice ili ja nisam to isprobavao kod kolege baš u potpunoj tišini, ne mogu sad biti 100% siguran

 

tvoj problem mi je u najmanju ruku čudan, baš da usage skoči za 10% a da se to osjeti na temperaturama, to mi je skroz blesavo

ajde probaj sa hw monitorom još jednom provjeriti što se događa, ali nemoj ga opterećivati igrama ili stress testovima, tako da dobiješ nakon par sati "light" korištenja trenutne, minimalne i max vrijednosti, pa onda gledaj koliki ti je bio max usage i max temperatura

7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Haha, imam cooler već dvije godine, vjerujem da nema folije dolje :D

 

A mislim, nije mi ni kućište skroz zatvoreno, al koje god da sam imao se čulo. Ne sad strašno, al ono, na 60 stupnjeva se čuje. Ne da skoči za 10, nego je ukupno 10%. Kažem, potpuno random kod chrome-a i powerpointa. Čak ni nicehash ne radi svaki put. Vidjet ću još koji dan sad. Nešto me i zafrkava uparivanje kontrola rgb-a na grafičkoj, malo radi, malo ne. Ak mi pukne film idu onda friški windowsi 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ovo da nadovežem,mulci iz kulermastera NEISPORUČUJU kit-ove za montažu na am4 sck.Mora se naknadno uzimati izvana iz njihovog store-a. Zadnje što se dobije uz liquid pro seriju su am3+ amd sokete.Kit đaba samo se dostava plaća 7,5 evra.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
suspendiran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

https://www.tweaktown.com/reviews/8281/fsp-windale-6-cpu-cooler-review/index.html evo tko trazi jako dobar a ne preskupi zracni cooler imate ovaj kod nas za oko 320kn.

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mislioc kaže...

https://www.tweaktown.com/reviews/8281/fsp-windale-6-cpu-cooler-review/index.html evo tko trazi jako dobar a ne preskupi zracni cooler imate ovaj kod nas za oko 320kn.

Po tom testu na razini d15 i drugih najboljih zracnih coolera.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
mislioc kaže...

https://www.tweaktown.com/reviews/8281/fsp-windale-6-cpu-cooler-review/index.html evo tko trazi jako dobar a ne preskupi zracni cooler imate ovaj kod nas za oko 320kn.

Po tom testu na razini d15 i drugih najboljih zracnih coolera.

 Da zato sam i linkao jer mislim da je cijena fakat super u odnosu sta nudi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
320kn? Ti m...r Noctua moze odmah kljuc u bravu staviti...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
320kn? Ti m...r Noctua moze odmah kljuc u bravu staviti...lp

 a uz to je neusporedivo ljepši od Noctue (barem meni)

MISCREATED
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Krasno izgleda, sljedeci korak Noctue je da napokon primjeni direct contact tehniku i smanji cijenu za upola inace uskoro budu dozivilu bankrot.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 11:41 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koje je najpovoljnije vodeno hlađenje koje se isplati? Jel treba uzet s jednim ili dva ventilatora? Ovo je čisto informativne prirode, ne potrebite. Jednostavno mi je komp puno ljepši s vodenim hlađenjem, pa me zanima kolko košta neš kvalitetno :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice