Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

poruka: 21
|
čitano: 10.770
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

Kao sto naslov kaze. Dugo vremena vec razmisljam o ovome. Naime, moze se fino usparati ako se uzme H97 ploca i recimo i5 4690 naspram nekoj Z97 ploci i i5 4690K (isto onda vrijedi i sa i7 4790 i 4790k - osim sto 4790k u startu dolazi na 4GHz), a sa druge strane, rijetko se cuje da je nekome procesor bio bottleneck.

Osobno sam dosao do zakljucka da su, po ovom forumu, ali i sire, H ploce i obicni procesori pomalo zanemareni. Svi bi Z plocu, K procesor, cooler of 500+ kuna i onda... to stoji na nativnim taktovima, ali "jednog dana mozda ce mi zatrebat".

Osobno trenutno koristim i7 920. Dosao je na 2.67GHz, OCao sam ga na 3, 3.2, 3.4 Ghz ovisno o razdoblju, medjutim rijetko kad sam dobio ista sa tim OC-om, obicno je grafa pocela stucat davno prije nego sam proc.

Ima li to vise uopce smisla? Mislim i5 4690 se turbo boosta na 3.9 GHz na ploci od 550-650kn, bez da je neka funkcionalnost koju ima Z ploca uklonjena (govorim o starima poput USB 3.0, PCIE 3.0 x16 i slicno), a razlika u cijeni je od 800 do 1500kn (kad se uzme razlika na maticnoj, procesoru i puno skupljem cooleru ukoliko bi se islo na Z+K sa OCanjem u planu).

Je li OCanje svima postalo hoby ili je naprosto neka tekovina proslih vremena gdje je to doista bilo interesantno, pa se inercijom prenosi na danasnje vrijeme?

 

Shvacam, ponovo, OC-anje grafe, vec sam rekao obicno ona prva pocne stucat... ali nije li na procesorima namijenjenim za igranje to postalo redundantno?

Moj PC  
7 1 hvala 3
14 godina
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

Pa već si dao odgovor na svoje pitanje. Ti si samo jedan u nizu različitih potrošača koji kupuju ono što im treba za njihove potrebe. Proizvođači imaju ponudu svojih proizvoda. U ovom slučaju Intel, kojem iz godine u godinu raste profit. Da nije tako, pravljeni bi rezovi na stvari koje proizvode gubitke. Da kojim slučajem "K" procesori proizvode gubitke bili bi povučeni sa tržišta a oni to nisu. Znači prodaju se, opravdani su, imaju svoje tržište bez obzira u koju namjenu ih ljudi kupuju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

isplati se ako igras neoptimizirane mmorpg igre koje zele samo sto jaci single core performanse, gdje graficka nije tolko bitna nego koliko god jaki procesor imo on ce uvjek bit bootleneck kad se na mapi pojavi 200+ drugih igraca. tu ljudi sa i5 na 4700 mhz znaju past na 30 fps sta je opet igrivo, a sve ispod toga pada fps na 10-15 i razlika se osjeti .

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

I sa H čipsetom se može overclockat, nema nijednog problema. Bar na Gigabyteu !

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

Otključani procesori se kupuju ako staviš više najjačih grafa na tržištu (npr. GTX 780 Ti u SLI) pa želiš izvući najviše iz tog sistema. A i otključani (K, u ovom slučaju) procesori su "future-proof", iako mrzim upotrebljavati tu riječ, tako je. Znaći kupiš npr. i7 4790K i možeš ga imati jedan duži period, a kad ti zatreba snage samo na naclockaš. 

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming
Deawood kaže...

Otključani procesori se kupuju ako staviš više najjačih grafa na tržištu (npr. GTX 780 Ti u SLI) pa želiš izvući najviše iz tog sistema. A i otključani (K, u ovom slučaju) procesori su "future-proof", iako mrzim upotrebljavati tu riječ, tako je. Znaći kupiš npr. i7 4790K i možeš ga imati jedan duži period, a kad ti zatreba snage samo na naclockaš. 

ali ima jedan problem u toj cijeloj prici?!

a to je mizeran overklok istog! base klok mu je na enormnih 4ghz i dok je u loadu radi na 4,4ghz{#}, a vecina ih je najstabilnija i nekakav realan ocekivani overklok im oko 4.5-4,6ghz s prihvatljivim temperaturama na zraku( dakle ne ispod 65°c)!

dakle trenutno stanje je da si dao 2500kn za proc koji ces overklokati za svega 100-300mhz!

to je po meni cisti promasaj, pogotovo ovaj najaci 4core i7!

dakle trenutni K model nije nikakav ulog u buducnost jer procesoru se overklok ne povecava a niti se temperature smanjuju s staroscu {#}

 

i hvala autoru{#} teme, jer doticna je zapravo dosla u najbolje vrijeme i ukazuje na ocigledan problem!

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 13:11 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

ima jos netko misljenje, ovo je stvarno postalo upitno?!{#} sry za double post!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 13:17 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

4770k i 4790k imaju sličnu cijenu, mala je razlika i sa tim većim stock clockom je out of the box jači za 10-ak posto. Ako se ne varam, 4770k se muči ići iznad 4.2-4.3 ghz, dok 4790k može ići iznad toga.

 

po meni zasad nije bitno jel se uzima oc ili non oc i5/i7 kad su svi manje više jednaki u gamingu, a k procesori se uzimaju jer tko zna šta donosi buduće vrijeme, a nekima i treba više snage za druge stvari

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

Samo što ako kupiš 2x GTX 780 Ti valjda možeš kupiti top vodeno hlađenje ili još bolje custom vodeno. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming
Meni je samo zbunjujuče zašto je intel krenuo stopama zaključavanja svojih procesora jer nema smisla prodavati npr i7 4770 kada su mu potencijali kroz OC puno veči da ne govorimo o i3 koji su postali dosadan proizvod sve u cilju da se kupuju skuplji i5 koji pak opet boluju od zaključavanja osim i5 k modela ali brate košta više.,očito su u intelu zaključili da OC pojedinih modela ugrožavaju tržište skupljih modela kao u vremenima starih intel core 2,Ouad i sličnih ipak tada se o OC vrlo malo govorilo te se nije medijski toliko eksplatiralo kao danas gdje na svakoj ploči velikim slovima piše OC genie,super i sl.OC je bio i ostat če popularan zovimo ga sport ali razlika od prije i danas je ta da moraš prodati organ da bi OC.Ipak sva sreča što u AMD razmišljaju pozitvno ali mišljenja sam da je sveza kod njih kod OC tu da budu superiorniji naspram intela makar to zvučalo smiješno i otrcano.
AMD Phenom II X4 555 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
14 godina
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

 Općenito nemoguće je pričati isplati li se nešto samo zato da bi se na računalu igrao. To je neko tvoje zadovoljstvo i nije ga moguće izraziti u novcu.

Druga je stvar kad nešto konkretno radiš pa možeš procijeniti koliko ćeš radnih sati uštediti i koliko je to para. Onda se često isplati uzeti najskuplje što postoji na tržištu i još to overclockati da bi dobio performanse kakve ne možeš kupiti.

Skuplja ploča za overclocking i bolje hlađenje će te koštati bar 700-800kn više nego neka obična ploča i stock hlađenje, a za tu razliku u cijeni kupiš npr i7-4790 umjesto i5-3570k i još ti ostane para. Manje gnjavaže, iste performanse, više pouzdanosti.

Moj PC  
2 1 hvala 2
10 godina
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

Koliko čitam po stranim portalima i stranicama 2011 socket ostaje još minimalno 2-3 godine(iz Intela su to potvrdili), znači na njega će i haswell-e, broadwell, skylake...

Znači ljudi ako želite u budućnosti biti sigurni, uzmite neku x79 ploču, neki šestojezgreni k cpu koji je duplo jeftiniji od x verzije a ima iste performanse i udrite, jer 1150 tako i tako umire. A kad imaš 12 threadova onda ti je kez od uha do uha.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 14:51 (Chico12).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming
jozef kaže...

 Općenito nemoguće je pričati isplati li se nešto samo zato da bi se na računalu igrao. To je neko tvoje zadovoljstvo i nije ga moguće izraziti u novcu.

Druga je stvar kad nešto konkretno radiš pa možeš procijeniti koliko ćeš radnih sati uštediti i koliko je to para. Onda se često isplati uzeti najskuplje što postoji na tržištu i još to overclockati da bi dobio performanse kakve ne možeš kupiti.

Skuplja ploča za overclocking i bolje hlađenje će te koštati bar 700-800kn više nego neka obična ploča i stock hlađenje, a za tu razliku u cijeni kupiš npr i7-4790 umjesto i5-3570k i još ti ostane para. Manje gnjavaže, iste performanse, više pouzdanosti.

nije ovdje bitna isplativost u novcima nekog procesora ,donekle je, no malo je opsirnije znacenje poradi overkloka i njegov utjecaj ako zaradujes time da ti cpu nesto brze obraduje kao sto i sam velis, nego njegovo overklokanje vise nema smisla jer je zanemarivo, prije si uzimao K model jer si znao da ces ga moci dignuti za minimalno 1000mhz/1ghz vise kad bude trebalo! u ovom slucaju kod zadnjeg haswell refresha je to nemoguce cak i s najacim plocama i hladenjima! dakle ako sad uzmes doticni kao nekakav ulog u buducnost i kad zafali snage dignut cu ga velis?, e pa nebus bas previse profitiro od 300-400mhz veceg overkloka!

dakle granica od nekada ne tako davno standardno minimalnih 1000 - max1500mhz overkloka (3,6-5,1ghz) je pala na 100 - max 400mhz {#} (4,4-4,8ghz primjer ide i7 4790k)! sto je drasticno lose za onoga koji gleda price perfomance ratio! i kaj je jos gore neisplati se kupovati ploca skuplja od 900kn jer ti ona od 3000kn nece nista vise pomoci da natjeras taj cpu niti na 4,9ghz radi problema s pregrijavanjem!

lp{#}

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Re: Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming
Chico12 kaže...

Koliko čitam po stranim portalima i stranicama 2011 socket ostaje još minimalno 2-3 godine(iz Intela su to potvrdili), znači na njega će i haswell-e, broadwell, skylake...

Znači ljudi ako želite u budućnosti biti sigurni, uzmite neku x79 ploču, neki šestojezgreni k cpu koji je duplo jeftiniji od x verzije a ima iste performanse i udrite, jer 1150 tako i tako umire. A kad imaš 12 threadova onda ti je kez od uha do uha.

2011 socket će možda i ostati, no pitanje je na koji će chipset ići ti broadwelli i skylakovi, na x79 čisto sumnjam

11 godina
offline
Re: Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming
Stjepanj kaže...
jozef kaže...

 Općenito nemoguće je pričati isplati li se nešto samo zato da bi se na računalu igrao. To je neko tvoje zadovoljstvo i nije ga moguće izraziti u novcu.

Druga je stvar kad nešto konkretno radiš pa možeš procijeniti koliko ćeš radnih sati uštediti i koliko je to para. Onda se često isplati uzeti najskuplje što postoji na tržištu i još to overclockati da bi dobio performanse kakve ne možeš kupiti.

Skuplja ploča za overclocking i bolje hlađenje će te koštati bar 700-800kn više nego neka obična ploča i stock hlađenje, a za tu razliku u cijeni kupiš npr i7-4790 umjesto i5-3570k i još ti ostane para. Manje gnjavaže, iste performanse, više pouzdanosti.

nije ovdje bitna isplativost u novcima nekog procesora ,donekle je, no malo je opsirnije znacenje poradi overkloka i njegov utjecaj ako zaradujes time da ti cpu nesto brze obraduje kao sto i sam velis, nego njegovo overklokanje vise nema smisla jer je zanemarivo, prije si uzimao K model jer si znao da ces ga moci dignuti za minimalno 1000mhz/1ghz vise kad bude trebalo! u ovom slucaju kod zadnjeg haswell refresha je to nemoguce cak i s najacim plocama i hladenjima! dakle ako sad uzmes doticni kao nekakav ulog u buducnost i kad zafali snage dignut cu ga velis?, e pa nebus bas previse profitiro od 300-400mhz veceg overkloka!

dakle granica od nekada ne tako davno standardno minimalnih 1000 - max1500mhz overkloka (3,6-5,1ghz) je pala na 100 - max 400mhz {#} (4,4-4,8ghz primjer ide i7 4790k)! sto je drasticno lose za onoga koji gleda price perfomance ratio! i kaj je jos gore neisplati se kupovati ploca skuplja od 900kn jer ti ona od 3000kn nece nista vise pomoci da natjeras taj cpu niti na 4,9ghz radi problema s pregrijavanjem!

lp{#}

 

tebi je jasno valjda da je tom procu inače osnovna brzina 3,5 i da je do 4,0 došao predclockan u refresh verziji, pa kad ga digneš sa 3,5 na 4,8 imaš ovo o čemu ti pričaš

kao i kod grafičkih kartica koje ti iz trgovine dođu masno naklokane pa nekog dodatnog plusa i nemaš s dodatnim clockanjem

12 godina
protjeran
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

sad kad se sjetim zapravo sve i7-ice potjecu od nehalem arhitekture(prvi i7) koja i ima nekakav top na 5ghz(max oc), pa me zapravo sad niti ne cudi zasto haswell neide dalje niti je moguce(osim sandya koji je zalemljen) , cini mi se da su dotakli neku granicu s megahercima! nis odoh se pozabaviti time, inace vec je bilo dosta rasprava o tome...zanimljivo{#}LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

Pozdrav


Od odključanog procesora očekujemo više perfromansi kroz overklokiranje, očekujemo i nadamo im se, ali ih nitko ne garantira i osim odključanog procesora sve ostalo moramo osigurati sami.
Hlađenje, ploču, možda bolju memoriju i napajanje.

 

Ono što daje kompleksnost pitanju jesu malo teže uočljive vrijednosti i mjerenja i nažalost obmanjivanja sa stranica portala koji se bave konzumnom IT opremom.

 

Obzirom da računalo plaćate novcem najbolje ga je mjeriti novcem, novcem za perfromanse pa ajmo redom:

 

  • Intel Vam slovo "K" već u startu naplati cca 10% više, dakle računa da ćete izvući iz toga procesora bar 10% više od identičnog ne K. Dakle naplatili su Vam tih 10%
  • Sigrno ćete kupiti boljI hladnjak i to ide u cijenu procesora jer nema nekog valjanog razloga zašto za ne K procesor ne bi koristili isporučeni hladnjak.
  • Sigurno ćete gađati neku overklokerima skloniju ploču što isto ide u cijenu perfromansi
  • Lako moguće da ćete kemijati i sa izborom napajanja i memorije što isto ide u cijenu performansi

 

Sve skupa kad podvučete crtu u najboljem slučaju izvući ćete cca 30% više a ovisno o jačini vašeg entuzijazma platiti ćete to najmanje 30% više para.

Velika većina će platiti više pa će vam vaš K procesor u konačnici nuditi manje perfromansi za više para. Platiti će više zbog klasičnih zabluda, bolje ovo bolje ono stabilnije itd.

Realno morate gledati samo performanse, radi li ta oprema koju kupujete (mnogi prodaju igračke koje će im beta testirati krajnji korisnici i nisu toga svjesni) i opremljenost - količina i vrsta portova i sl.


30%? Mnogi su zbunjeni jer nisu razmislili što je to 30%. To je za većinu sa ovog foruma linearni porast u FPSima kod  igara koje pate na CPU.

Ako se igra vrtila oko 30FPS sa 30% više perfromansi bude se vrtila oko 39FPSa. dobili ste 9 sličica na igri koja je ionako išla OK. Odnos je linearan, bez sumnje. Ako nije CPU ionako nije bitan.

Ako Vam se igra vrtila oko 19FPS onda ste se taman izvukli sa 25FPS pa igra ide (govorim o minimalno padu, ne o prosjeku).

Realno, to Vam i nije Bog zna što. Čovjeka veseli ako to uspije dobiti da ne plati extra, ali već ste to ionako platili pa zapravo nista ništa dobili.

 

Poanta je u tome da se overklokiranje od kad je prigrljeno od strane industrije konzumnog hardvera pretvorilo u sport kojim korisnik samo gubi, gubi novac, u najboljem slučaju je na nuli.

 

Nekada je overklokiranje bilo sport za odvažne i nerdove koji su za ništa dobijali puno. Danas (već puno godina) je to sport za one koji bi htjeli biti posebni i istaknuti se, pa je industrija uvidjela poslovnu priliku i to fino unovčila. Čar se izgubila. K procesore, overklokerske ploče, skupe hladnjake se po meni ne isplati kupovati. Ako Vam je gušt to kupiti imati i igrati se to je posve OK, ali nemojte se zavaravati da ste nešto dobili. 

Sve ste to platitli osim ako ste bili ludo sretne ruke i dobili bijesnog overklokera od procesora.

Dobiti bijesnog overklokera je u današnje vrijeme jako velika rijetkost jer je industrija ušla u "đir" prije puno godina i fino sortiraju procesore. Više se procesori ne puštaju vanka kako ispadnu prema potražnji, ne kao nekad.

 

Eto..

 

BTW ja sam zagriženi overkloker još od vremena overdrive procesora i po meni overklokiranje danas nema nikakvog smisla.

Zadnje što je vredilo bili su Athloni Slot A koje se moglo sa 550Mhz poterati do 900 sa pažljivijim odabirom i malo lemljenja.  Donekle su vredili i Durončeki u socket A formi. 

Tada napajanja bila veliki problem kojih nije bilo niti za kupiti, a bome nije bilo niti hladnjaka i prikladnih kućišta. To su bili zadnji overklokerski gušti, po meni, jer si je overkloker sve sam preradio, sam napraviš hladnjak, sam peradiš napajanje, sam preradiš kućište i imaš brži PC nego li postoji službeno koji si dobio uz puno truda rada i istraživanja. To je bilo to zadnje od svoje vrste onog pravog overklokiranja nešto za ništa uz dosta znanja i odvažnosti.


Ja sam teral slot A na 1Ghz mjesecima prije službenog predstavljanja i ne samo ja. U to vreme Intel se toliko uspavao na lovorikama da su izdali PIII na 1ghz koji nije radio :o). a AMD je već tada počeo pokazivati znakove vrhunaravne gluposti koja se odmah prebacila i na sljedeću generaciju procesora, po meni totalno razočaranje - Athloni FX i Opteroni koji se u službenoj povijesti kuju u zvijezde, a ja ih eto vidim kao početak ovog tužnog pada. Ta glupost AMD pere do danas, po meni su odebilili 100%. (btw ovo pišem na full AMD kanti, da ne bi uletio nekakav križar)

 

No, overklokiranje i K procesori, da se vratim na temu, je danas sve u lipu izračunato i naplaćeno. Kupujete "dodatnu opermu" na kojoj često gubite više nego da kupite obične procesore i zamjenite ih kad su prespori.

koga veseli, neka, ali da nešto dobijete, ne, ne dobijete ništa. Sve platite i to je sva priča.

 

BTW, ne znam da li u ovoj temi ili nekoj drugoj ali netko je spomenuo posao i isplativost dobitaka.  Posao i overklokiranje ne ide skupa, nitko ozbiljan ne overklokira računala koja ga hrane jer mu je dobavljivost stroja puno bitnija od malo većeg takta za koji mu nitko ne garantira da je zaista i stabilno. Danas kada možete kupiti procesorsko vrijeme, ako vam je dotično zaista bitno kupiti ćete, posao će vam se odraditi negdje, a vi bute nastavili raditi na svojim pouzdanim računalima i nećete se zezati sa overklokiranjem ako ste poslovni korisnik.

 

 

 

 

 
6 2 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

Overklokanje cpu-i i opcenito hardwera koji to dozvoljava je kao PRVO cisti uzitak i 99% nista drugo!

dakle novac je tu neupitan, ne radi se uvijek o nekakvim high-end primjercima od par stotina/tisuca kuna, to moze biti bilo koji proc i od 200kn, bitan je rezultat i da je pojedinac s tim zadovoljan!

a onih 1%(ostatka od onih 99%:) poslovnog okruzenja/uzitka ovisi opet o pojedincu koji na svoj rizik (danas je skoro nemoguce unstiti cpu overklokanjem) ide opet overklokati radi posla tj da ga brze obavi...

i sam velis da si nekad overklokao iz uzitka pa si na kraju sve pomjesao od davnina pa do danas,

neke stvari su se promjenile s vremenom pogotovo medu generacijama cpu-ova tako da su se neki klokali abnormalno prek 2,5ghz od base takta pa do danasnjeg mizernog haswell refresha od svega par stotina mhz,

no čar toga je i dalje tu samo malo jednostavnije i bezbolnije i s manjim rezultatima, no nebu uvijek tako jer svako malo izlaze nove stvari!

tako da nemoj i ti biti jedan od onih koji to smatraju nepotrebnim, neisplativim itd jer kao i sex svima nam je neisplativ donosi samo uzitak!{#}LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 1 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming
Stjepanj kaže...

Overklokanje cpu-i i opcenito hardwera koji to dozvoljava je kao PRVO cisti uzitak i 99% nista drugo!

 

Ja sam pročitao početno pitanje ove teme u kojoj se priča o smislu i detaljno implicira na univerzalno opipljive vrijednosti koje se mjere novcem. Lijepo se kaže već u drugoj rečenici "ušparati". Ako netko ne zna, to znači uštedjeti, a misli se direktno na novac. 

Napisao sam sve što mislim, a mišljenje nisam generirao zaključkom nakon surfanja po bespućima interneta nego iz stvarnog iskustva overklokiranja na način kako se to zaista i radilo.

Smatram da je tvoj odgovor, koji početno pitanje teme skreće u subjektivnu stranu, ne tematski. Ako si iole detaljno pročitao moj odgovor vidio bi da mene uopće ne smeta to što ljudi žele kupovati overklokersku opremu i igrati se. No to nije bila tema kako sam ja shvatio. Tema je smisao nabave iste, smisao za novac.

 

Smisla nema.

 

Pozdrav, tebi i tvojim prijateljima.

16 godina
odjavljen
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

Jedan od rijeđih pametnih, zanimljivih i argumentiranih postova na ovom forumu. Bili mi je užitak čitati. {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Koliko ima smisla intel "K" procesor - gaming

U Armi dok overclockas i5 2500k dobis oko 15-20 fpsa. Razlika izmedu 20 i 40 fpsa je ogromna, pogotovo na serverima koji imaju low fps. Tak da ako igras Armu 2 ili Armu 3 K procesor se itekak isplati.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice