Novi CPU

poruka: 38
|
čitano: 6.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Novi CPU

Pozdrav,
trenutno imam G4560, dobro služi i dalje malac, ali planiram neki upgrade napravit kroz sljedećih mjesec dana cca.
Mislio sam uhvatiti i5 7500/7600 jer mi odg. matičnoj(b250m).
No za oko su mi zapali i5 8400 i Ryzen 5 1600, GPU koji imam je MSI RX 480 4gb, pa sad koliko će se intelova prednost u igrama osjetiti na njoj? 

Ne planiram ju skoro mijenjati.

Nekako sam više za AMD zbog overall "boljih" performansi, pa bih molio za neki savjet.

Što je bolje uzeti? Koju matičnu da gledam kako za jedan kako za drugi a da to bude što bolji omjer cijene i kvaliteta.

18 i5 8400
5 Ryzen 5 1600
0 treće
When we're good they never remember, when we're bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU

Uzmi si ovu plocu uz 8400 klik, best buy b360 ploca.

10 godina
offline
Re: Novi CPU
Kad budeš mislio mijenjati grafičku za bolju onda gledaj da uzmeš i neki bolji procesor, ovako nema smisla. Vidi da prodaš ili mijenjaš taj svoj pentium za neky sky/kaby i5. I5 6500/7500 i i5 6600/7600 su svakako dobri procesori, naročito za tu grafičku. Prelazak na šestojezgreni procesor sa tom grafičkom nema smisla.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 18:32 (Chico12).
10 godina
offline
Re: Novi CPU
Chico12 kaže...
Kad budeš mislio mijenjati grafičku za bolju onda gledaj da uzmeš i neki bolji procesor, ovako nema smisla. Vidi da prodaš ili mijenjaš taj svoj pentium za neky sky/kaby i5. I5 6500/7500 i i5 6600/7600 su svakako dobri procesori, naročito za tu grafičku. Prelazak na šestojezgreni procesor sa tom grafičkom nema smisla.

 

Kako nema smisla? Ide sa dvojezgrenog na 4 ili 6 jezgreni, itekako će mu dobro doći, a kasnije može promijeniti bolji GPU, ovaj procesor koji nadogradi će mu biti sasvim dostatan. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
Chico12 kaže...
Kad budeš mislio mijenjati grafičku za bolju onda gledaj da uzmeš i neki bolji procesor, ovako nema smisla. Vidi da prodaš ili mijenjaš taj svoj pentium za neky sky/kaby i5. I5 6500/7500 i i5 6600/7600 su svakako dobri procesori, naročito za tu grafičku. Prelazak na šestojezgreni procesor sa tom grafičkom nema smisla.

I te kako ima smisla... Imat ce veliko ubrzanje u dosta igara. Assassin Creed novi je neigriv na pentiumu npr., imat ce duplo bolji min. fps sa 8400. Ima jos dosta igara gdje ce imat velik boost...

10 godina
offline
Re: Novi CPU
Ma nisam mislio na pentium. Mislim da nema smisla ići na jači procesor od i5 quada sa njegovom rx 480. Svejedno mu je, imao i5 6500 ili i5 8400 sa tom grafičkom.
14 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
Chico12 kaže...
Ma nisam mislio na pentium. Mislim da nema smisla ići na jači procesor od i5 quada sa njegovom rx 480. Svejedno mu je, imao i5 6500 ili i5 8400 sa tom grafičkom.

Ma nema smisla ici na starog quada pored novog i povoljnog 8400, nek sad ulozi u to pa je miran sta se procesora tice.. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Novi CPU
war3_tft kaže...

Uzmi si ovu plocu uz 8400 klik, best buy b360 ploca.

 100 kn više, tj. i manje od 100 kn ako se prijaviš kao forumaš, je Z370M

 

https://www.uzishop.hr/intel-maticne-ploce/21407-gigabyte-z370m-ds3h.html

16 godina
odjavljen
offline
Re: Novi CPU
ansha kaže...
Chico12 kaže...
Kad budeš mislio mijenjati grafičku za bolju onda gledaj da uzmeš i neki bolji procesor, ovako nema smisla. Vidi da prodaš ili mijenjaš taj svoj pentium za neky sky/kaby i5. I5 6500/7500 i i5 6600/7600 su svakako dobri procesori, naročito za tu grafičku. Prelazak na šestojezgreni procesor sa tom grafičkom nema smisla.

I te kako ima smisla... Imat ce veliko ubrzanje u dosta igara. Assassin Creed novi je neigriv na pentiumu npr., imat ce duplo bolji min. fps sa 8400. Ima jos dosta igara gdje ce imat velik boost...

 Prošao tu igru na pentiumu, nekih cc 50-60 sati igranja bez večih problema. Sasvim igrivo.

12 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
Tu jadnicku Z bez heatsinkova i manje konektora od ove b ne bi nikome preporucio...
14 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
XXX kaže...

 Prošao tu igru na pentiumu, nekih cc 50-60 sati igranja bez večih problema. Sasvim igrivo.

Ti si konzolas pa nisi mjerodavan za igrivo...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Novi CPU
ansha kaže...
XXX kaže...

 Prošao tu igru na pentiumu, nekih cc 50-60 sati igranja bez večih problema. Sasvim igrivo.

Ti si konzolas pa nisi mjerodavan za igrivo...

 Barem igram te igre za razliku od tebe profesionalca na poteze i simulatora sa volanom

16 godina
odjavljen
offline
Re: Novi CPU
war3_tft kaže...
Tu jadnicku Z bez heatsinkova i manje konektora od ove b ne bi nikome preporucio...

 Opet taj chipest omogućava klok, sumnjam da bu se istopila. Po meni je pre mala razlika između B360 i H370 u novcima da bi uzeo slabiji model

 

Ak želi na sigurno onda ovu

 

https://www.uzishop.hr/intel-maticne-ploce/21404-asrock-h370m-pro4.html

 

767 kn za forumaše

11 godina
neaktivan
offline
Novi CPU

Nekako sam mišljenja da je sve ispod 8400 trenutno od intela bacanje novaca, a i5 7(6)500 koštaju više od 8400. A i 6 > 4 :D

When we're good they never remember, when we're bad they never forget. JM
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU

 ta definitivno para guzove, u više navrata dokazano

 

ne vidim mu svrhe da uzima jače od b360 chipseta ali dobro, vidim ima dosta teoretičara koji imaju pametnije prijedloge

12 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
XXX kaže...
war3_tft kaže...
Tu jadnicku Z bez heatsinkova i manje konektora od ove b ne bi nikome preporucio...

 Opet taj chipest omogućava klok, sumnjam da bu se istopila. Po meni je pre mala razlika između B360 i H370 u novcima da bi uzeo slabiji model

 

Ak želi na sigurno onda ovu

 

https://www.uzishop.hr/intel-maticne-ploce/21404-asrock-h370m-pro4.html

 

767 kn za forumaše

 Na ovoj H370 sto si stavio opet ne mozes oc-at, samo na Z370 je to moguce. Onu Z gigu sto si gore stavio naravno ima smisla jedino ako ce danas sutra staviti neki K procesor gore, ali ta ploca ima pisljivih 5 faza od koje jedna ide na memoriju pa ti ostaje 4 da se kuhaju bez heatsinka, ima losiji zvuk, losiji LAN, 2 naspram 4 fan headera, ... Ta Z ploca ne bi trebala ni postojati...

true_blue kaže...

Nekako sam mišljenja da je sve ispod 8400 trenutno od intela bacanje novaca, a i5 7(6)500 koštaju više od 8400. A i 6 > 4 :D

 8400 je trenutacno best buy cpu.

11 godina
offline
Re: Novi CPU
war3_tft kaže...

 8400 je trenutacno best buy cpu.

 kako za koga... 

12 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...

 8400 je trenutacno best buy cpu.

 kako za koga... 

 Koja bi bila alternativa osim g4560 za neki budzet ili i3 8100 cisto da se ima 4 jezgre kad se igra neki mp naslov?

14 godina
offline
Re: Novi CPU
Nijedna, ta 3 CPUa su odlična u svojim klasama
11 godina
offline
Re: Novi CPU
war3_tft kaže...
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...

 8400 je trenutacno best buy cpu.

 kako za koga... 

 Koja bi bila alternativa osim g4560 za neki budzet ili i3 8100 cisto da se ima 4 jezgre kad se igra neki mp naslov?

 rajzen recimo

ako hoćeš budget konfu - 2200g je još uvijek punkrvni 4-core procesor (konkurencija g4560)

ako hoćeš malo više od toga 2400g je 4-core 8-threads, što je opet bolje od 4-core i3

za višu srednju klasu 2600, opet s duplo threadova više nego i5 8400

 

eh, da je ranije bilo takve konkurencije, pa bi procesor 4/8 kupio za istu cijenu koju sam platio ovog 4-core, a ne da sam intelov 4/8 proc u to vrijeme trebao plaćati duplo više

sad kad bih htio raditi upgrejd na ovoj ploči, još uvijek su haswell i7 preskupi za to i više mi se isplati ići na novu konfu

 

i nemoj mi reći da je par posto fps-a bitnije nego više jezgri, jer nemamo svi iste potrebe i ne računaju svi aktualnu situaciju - za dvije godine možda će broj jezgri značiti više, možda će za dvije godine 12 threadova r5 2600 davati veću prednost u igrama nego 6 jezgri i5 8400

 

dakle, alternativa postoji... srećom

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 13:16 (picajzla0707).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Novi CPU
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...

 8400 je trenutacno best buy cpu.

 kako za koga... 

 Koja bi bila alternativa osim g4560 za neki budzet ili i3 8100 cisto da se ima 4 jezgre kad se igra neki mp naslov?

 rajzen recimo

ako hoćeš budget konfu - 2200g je još uvijek punkrvni 4-core procesor (konkurencija g4560)

ako hoćeš malo više od toga 2400g je 4-core 8-threads, što je opet bolje od 4-core i3

za višu srednju klasu 2600, opet s duplo threadova više nego i5 8400

 

eh, da je ranije bilo takve konkurencije, pa bi procesor 4/8 kupio za istu cijenu koju sam platio ovog 4-core, a ne da sam intelov 4/8 proc u to vrijeme trebao plaćati duplo više

sad kad bih htio raditi upgrejd na ovoj ploči, još uvijek su haswell i7 preskupi za to i više mi se isplati ići na novu konfu

 

i nemoj mi reći da je par posto fps-a bitnije nego više jezgri, jer nemamo svi iste potrebe i ne računaju svi aktualnu situaciju - za dvije godine možda će broj jezgri značiti više, možda će za dvije godine 12 threadova r5 2600 davati veću prednost u igrama nego 6 jezgri i5 8400

 

dakle, alternativa postoji... srećom

 Sjetite se samo AMD FX mom frendu su ga preporučili kao ulog u budućnost a ispao je drlog koji danas nemože iskoristit iole bolju grafičku karticu. Prema tome pitajte ljude ako je gaming u pitanju onda preporučite Intela a ako je vikend rendanje u pitanju onda Ryzena.

Možda to sad vama zvuči kao neki fanboyizam ali Ryzen več sada kaska u gamingu i nikad neče biti brži od i5 8400 niti za 5 godina.Shvatite da lošiji IPC nemože nadoknadit niti sa 100 jezgri jer jednostavno igre vole GHZ-ce a tu je Ryzen lošiji. Manite  se Ashes of Singularity i takvih nusprodukta gaming industrije.

Preporučit Ryzena isključivo za gaming je ravno savjetovat nekoga da si kupi Daciu Logan ako voli oštru i šarf vožnju s autoom!

 A to da njemu neče i5 8400 napravit jako dobar posao u multithreadu kao i taj Ryzen 5 1600 prodavajte čobanima koji misle da je Ryzen čudo jel mu piše 6core 12thread.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 20:21 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
mislioc kaže...
Manite  se Ashes of Singularity i takvih nusprodukta gaming industrije.

 

 

 plačem, jbt za taj abortus od igre nisam čuo dok nisu ryzeni došli

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 20:29 (lav1000).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Novi CPU
lav1000 kaže...
mislioc kaže...
Manite  se Ashes of Singularity i takvih nusprodukta gaming industrije.

 

 

 plačem, jbt za taj abortus od igre nisam čuo dok nisu ryzeni došli

 

 A baš tak lave.

 Evo da ti olakšam izbor mislim da ti je Lav imao Ryzena pa neka ti opiše taj osjećaj za jednim takvim strojem od 6 jezgri i 12 dretvi.Koliko su mu bile korisne itd...

 Da ti ne pričam da za jednu mašineriju kao što je Ryzen trebaš memoriju koja je prilagođena tom čudu tehnike koju može i nemora prihvatit u xmp profilu i dođe kao grafička srednjeg segmenta tržišta, da bi izvukao maksimum iz njega.

 Sve u svemu jedan nepotrebni izlet u nepoznato naspram Intela koji radi kako piše i daje još više!

 Testiranje u reviewima za Ryzena ti se svodi na 3400mhz+ memoriju CL14, vodeni blok veličine olimpijskog bazena, Asusove ploče od 3000kn i sve našiljeno na maksimum i još uvijek i5 8400 sa stock coolerom i b360 pločom i sa crucial 2666mhz cl19 memorijom radi budalu od Ryzena.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 20:56 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
mislioc kaže...

 

 

 Evo da ti olakšam izbor mislim da ti je Lav imao Ryzena pa neka ti opiše taj osjećaj za jednim takvim strojem od 6 jezgri i 12 dretvi.Koliko su mu bile korisne itd...

 Da ti ne pričam da za jednu mašineriju kao što je Ryzen trebaš memoriju koja je prilagođena tom čudu tehnike koju može i nemora prihvatit u xmp profilu i dođe kao grafička srednjeg segmenta tržišta, da bi izvukao maksimum iz njega.

 Sve u svemu jedan nepotrebni izlet u nepoznato naspram Intela koji radi kako piše i daje još više!

 

 ako si 100% siguran da ćeš pogoditi s memorijom onda ryzen nije loš izbor, ali kao što vidimo i dalje je to lutrija velika...što kažeš uzmeš i58400, najjeftinije keksiće 2133 cl14, 99.9% ćeš ih dobiti 2666 cl16 ako ne i manja latencija, neku b360 tipa asr pro4 ili ovu moju i prst u uho, rokaj miško

16 godina
odjavljen
offline
Re: Novi CPU
true_blue kaže...

Pozdrav,
trenutno imam G4560, dobro služi i dalje malac, ali planiram neki upgrade napravit kroz sljedećih mjesec dana cca.
Mislio sam uhvatiti i5 7500/7600 jer mi odg. matičnoj(b250m).
No za oko su mi zapali i5 8400 i Ryzen 5 1600, GPU koji imam je MSI RX 480 4gb, pa sad koliko će se intelova prednost u igrama osjetiti na njoj? 

Ne planiram ju skoro mijenjati.

Nekako sam više za AMD zbog overall "boljih" performansi, pa bih molio za neki savjet.

Što je bolje uzeti? Koju matičnu da gledam kako za jedan kako za drugi a da to bude što bolji omjer cijene i kvaliteta.

 Evo ti usporedbe u Fc5 G4560+GTX 1060 i i5 8400+RX 580 pa procjeni sam

7 godina
protjeran
offline
Re: Novi CPU
XXX kaže...
true_blue kaže...

Pozdrav,
trenutno imam G4560, dobro služi i dalje malac, ali planiram neki upgrade napravit kroz sljedećih mjesec dana cca.
Mislio sam uhvatiti i5 7500/7600 jer mi odg. matičnoj(b250m).
No za oko su mi zapali i5 8400 i Ryzen 5 1600, GPU koji imam je MSI RX 480 4gb, pa sad koliko će se intelova prednost u igrama osjetiti na njoj? 

Ne planiram ju skoro mijenjati.

Nekako sam više za AMD zbog overall "boljih" performansi, pa bih molio za neki savjet.

Što je bolje uzeti? Koju matičnu da gledam kako za jedan kako za drugi a da to bude što bolji omjer cijene i kvaliteta.

 Evo ti usporedbe u Fc5 G4560+GTX 1060 i i5 8400+RX 580 pa procjeni sam

 Deda tko je tebi dao autorska prava na moje benchmark rezultate????  Kupi si 8400 pa si sam benchaj 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 21:22 (lav1000).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Novi CPU
XXX kaže...
true_blue kaže...

Pozdrav,
trenutno imam G4560, dobro služi i dalje malac, ali planiram neki upgrade napravit kroz sljedećih mjesec dana cca.
Mislio sam uhvatiti i5 7500/7600 jer mi odg. matičnoj(b250m).
No za oko su mi zapali i5 8400 i Ryzen 5 1600, GPU koji imam je MSI RX 480 4gb, pa sad koliko će se intelova prednost u igrama osjetiti na njoj? 

Ne planiram ju skoro mijenjati.

Nekako sam više za AMD zbog overall "boljih" performansi, pa bih molio za neki savjet.

Što je bolje uzeti? Koju matičnu da gledam kako za jedan kako za drugi a da to bude što bolji omjer cijene i kvaliteta.

 Evo ti usporedbe u Fc5 G4560+GTX 1060 i i5 8400+RX 580 pa procjeni sam

 Čuj deda ipak je to Intel ma koliko mi šutjeli o tome!

 Pa prema tome čekamo rezultate Cryzen platforme...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 21:38 (mislioc).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Novi CPU

To je entuzijastu nije bitno, samo uloženo/dobiveno a može biti i iz Rade Končara

11 godina
offline
Re: Novi CPU
mislioc kaže...

 Sjetite se samo AMD FX mom frendu su ga preporučili kao ulog u budućnost a ispao je drlog koji danas nemože iskoristit iole bolju grafičku karticu. Prema tome pitajte ljude ako je gaming u pitanju onda preporučite Intela a ako je vikend rendanje u pitanju onda Ryzena.

Možda to sad vama zvuči kao neki fanboyizam ali Ryzen več sada kaska u gamingu i nikad neče biti brži od i5 8400 niti za 5 godina.Shvatite da lošiji IPC nemože nadoknadit niti sa 100 jezgri jer jednostavno igre vole GHZ-ce a tu je Ryzen lošiji. Manite  se Ashes of Singularity i takvih nusprodukta gaming industrije.

Preporučit Ryzena isključivo za gaming je ravno savjetovat nekoga da si kupi Daciu Logan ako voli oštru i šarf vožnju s autoom!

 A to da njemu neče i5 8400 napravit jako dobar posao u multithreadu kao i taj Ryzen 5 1600 prodavajte čobanima koji misle da je Ryzen čudo jel mu piše 6core 12thread.

 isti si moj pokojni stari... kad bi mu spomenuo japanske automobile, taj nije prestajao o japanskim sranjima iz 60-tih kad je on bio mladi mehaničar...

kakav mrtvi fx, to je preklanjski snijeg od greške amd-a i nemereš to uspoređivati s rajzenom, jer su kellera dovukli upravo zato da ne pogriješe na isti način

rajzen je nešto sasvim drukčije od fx-a i u pravu si da je jedan i5 8400 trenutno bolji u gejmingu, no isključivo ako gledaš visoke fps-ove što zapravo zanima manje ljudi nego što imamo manjine iz burundija

 

i kako znaš da nikad rajzen neće biti bolji - što ako za par godina, a to je sad više nego realno za očekivati, igre krenu koristiti još više jezgri i thredova - tada će jedan 4/8 biti svakako bolji od 4/4 i isto tako će 6/12 biti bolji od 6/6 procesora

evo ti primjer mojeg hase 4/4 i5 procesor, zar ne bi bila bolje iskorištena ova gtx 1070 da imam 4/8 procesor iz iste generacije? zar ti to ne zvoni na već viđeno, pogotovo sad kad konačno više jezgri dolazi do izražaja?

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice