Problem s front panel konektorima

poruka: 6
|
čitano: 1.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Problem s front panel konektorima

Upravo sam završio sklapanje kompjutora i sve radi savršeno, osim što nisam uspio spojiti 2 front panel konektora: za usb i za audio. Evo slikao sam kako to izgleda, uspijem ugurati na 1/5 dubine i onda zapne konektor na pinove i ne ide dalje uz nikakvu upotrebu sile. https://imgur.com/FKv70o2

Matična je asus b85m-k a kućište zalman z3. 

 

Bio bih zahvalan kad bi netko odgovorio.

 

 

 

EDIT: na slici se usb kabel potpuno iskopčao ali to nije poanta, drugi kabel se vidi kako nije do kraja sjeo na pinove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 23:27 (Talamaska).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s front panel konektorima
Jesi siguran da si okrenuo konektor kako treba?
Pogledaj u kutu slijepi pin i vidi jesi li to dobro okrenuo i podesio, jedino to te može mučiti
Spija
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem s front panel konektorima
SPIJA kaže...
Jesi siguran da si okrenuo konektor kako treba?
Pogledaj u kutu slijepi pin i vidi jesi li to dobro okrenuo i podesio, jedino to te može mučiti

 sad sam provjerio kod sebe na z3 i njegovu plocu, da krivo je okrenuo konektore!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Re: Problem s front panel konektorima
Stjepanj kaže...
SPIJA kaže...
Jesi siguran da si okrenuo konektor kako treba?
Pogledaj u kutu slijepi pin i vidi jesi li to dobro okrenuo i podesio, jedino to te može mučiti

 sad sam provjerio kod sebe na z3 i njegovu plocu, da krivo je okrenuo konektore!

 Možeš mi to pojasniti ili možda čak i slikati ako ti nije problem?

 

 

 

Evo još par slika https://imgur.com/a/j2leF

Utor za front panel audio ima prazno mjesto na istom mjestu kao i konektor ali kada pokusam spojiti jednostavno nece ući. Samo uspijem ugurati pola cm (a ne do kraja kao s drugim konektorima na matičnoj). Sad sam pri dnevnoj svjetlosti provjerio jel možda cijelo vrijeme guram konektor na krivo mjesto ali nažalost nisam, prema slijepom pinu nema drugog mjesta gdje se to može spojiti.

8 godina
offline
Problem s front panel konektorima

Sad sam skužio da sam postao u krivu temu...

 

Malo prije sam testirao zvuk i usb s front panela i oba rade. Znači, jedva su konektirani na matičnu i praktički vise na pinovima ali opet funkcioniraju. Stvarno mi je ovo čudno ali dobro. Probat ću nekako osigurati ta 2 konektora da na ispadaju sami od sebe i to je to.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s front panel konektorima
Rekao si da neće do kraja uz bilo kakvu silu. Ne znam koliko jako si to pritiskao ali često to treba dobrano gurnuti. Ali prije toga pogledaj sa baterijom ili na dobrom svijetlu kakva je situacija sa pinovima, da nije koji malo iskrivljen ili ne stoji ravno. Ako je sve ok, i ako si siguran da je konektor dobro okrenut, stisni malo jače, moralo bi ići do kraja. Nekad ne baš do samog kraja ali više od pola moralo bi ići. Osim toga ako imaš negdje probat na drugoj ploči, jer da možda nije kakav dio pina ostao u nekoj od rupica konektora.
Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice