Radi samo jedna jezgra

poruka: 34
|
čitano: 13.780
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Radi samo jedna jezgra

Imam AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5400+ (2.6GHz x 2) i ima osjećaj da mi radi samo jedna jezgra, jer kad pogledam u everestu zauzeće procesora 1. jezgra mi je uvijek na 0%, a zauzeće 2. jezgre se stalno mijenja.... A je to moguće i jel kriv procesor il???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
Zhaba kaže...

Imam AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5400+ (2.6GHz x 2) i ima osjećaj da mi radi samo jedna jezgra, jer kad pogledam u everestu zauzeće procesora 1. jezgra mi je uvijek na 0%, a zauzeće 2. jezgre se stalno mijenja.... A je to moguće i jel kriv procesor il???

Otvori task manager, pa vidi koliko ti jezgra koristi

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra

Otvorio sam i isto je ko i tebi, prikazuje dvje jezgre, a ova crta za zauzeće u jednom okviru ide, a u jednom ne....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
Zhaba kaže...

Otvorio sam i isto je ko i tebi, prikazuje dvje jezgre, a ova crta za zauzeće u jednom okviru ide, a u jednom ne....

hm... onda ti iz nekog razloga jedna jezgra neradi... probaj u msconfig napravit ovo na slici... BTW koji OS imas?

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra

imam XP profesional SP3

15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
Zhaba kaže...

imam XP profesional SP3

vjerovatno Win XP nisu optimizirani za rad s vise jezgri, nisam siguran, raspitaj se negdje.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra

70% nas na forumu ima windows xp,nije to do xp.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra

Ma LOL otkud to da Win Xp nisu optimizirani pusti ti njega sta prica nego dobro pogledaj taj procesor testiraj ga na sto vise program ako neide onda probaj viditi u biosu sta se desava...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
Zhaba kaže...

Imam AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5400+ (2.6GHz x 2) i ima osjećaj da mi radi samo jedna jezgra, jer kad pogledam u everestu zauzeće procesora 1. jezgra mi je uvijek na 0%, a zauzeće 2. jezgre se stalno mijenja.... A je to moguće i jel kriv procesor il???

 Dal ti tako radi sa svim aplikacijama i igrama ili samo sa određenim?

Primjerice:Ja imam Q6600(četri jezgre) i recimo igram Crysis i jedna jezgra mi je na 100% dok ostale tri jedva da prođu 10%.

Znači vijerojatno koristiš aplikacije koje nisu optimizirane da rade sa više od jedne jezgre.

Probaj komp istestirat sa nekim programom za testiranje stabilnosti(recimo Everest).I ako su obadvije jezgre na 100% sve je OK.

Ja sam koji jesam.
14 godina
protjeran
offline
Radi samo jedna jezgra

nisu ti win xp optimizirani za dvojezgrene procesore stavi vistu ili sedmicu...

Call of Juarez bound in blood je najgora igra u povjesti PC gaminga.
 
0 11 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
mario09894345 kaže...

nisu ti win xp optimizirani za dvojezgrene procesore stavi vistu ili sedmicu...

 LOOOOL!Win XP radi sa četri jezgre bez ikakvih problema,a kamoli ne sa dvije.

Recimo meni GTAIV sa XP om zauzme jednako proc kao što ga zauzme sa sedmicom.

 

Ja sam koji jesam.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
microman kaže...
mario09894345 kaže...

nisu ti win xp optimizirani za dvojezgrene procesore stavi vistu ili sedmicu...

 LOOOOL!Win XP radi sa četri jezgre bez ikakvih problema,a kamoli ne sa dvije.

Recimo meni GTAIV sa XP om zauzme jednako proc kao što ga zauzme sa sedmicom.

 

Pa normalno, GTA4 koristi vise jezgri kao aplikacija koja je pokrenuta iz windowsa, a windows xp sami kao takvi nisu optimizirani za rad s dvije jezgre, to se odnosi samo na rad windowsa a ne na rad neke druge aplikacije koja je pokrenuta u windowsima

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
mtopol kaže...

vjerovatno Win XP nisu optimizirani za rad s vise jezgri, nisam siguran, raspitaj se negdje.

 

mario09894345 kaže...

nisu ti win xp optimizirani za dvojezgrene procesore stavi vistu ili sedmicu...

A gdi ste sad našli te bisere? Ako nemate pojma ,nemojte se ni javljat ,čovjek treba pomoć ,ovak samo zauzimate prostor!!

 

@Zhaba :nađi i skini GPU-Z pa ćeš vidjet stanje i dal jezgra radi. A i probaj vidjet u BIOS-u temperature i frekvencije jezgara.

I'm so tired...
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 19:30 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
mtopol kaže...
microman kaže...
mario09894345 kaže...

nisu ti win xp optimizirani za dvojezgrene procesore stavi vistu ili sedmicu...

 LOOOOL!Win XP radi sa četri jezgre bez ikakvih problema,a kamoli ne sa dvije.

Recimo meni GTAIV sa XP om zauzme jednako proc kao što ga zauzme sa sedmicom.

 

Pa normalno, GTA4 koristi vise jezgri kao aplikacija koja je pokrenuta iz windowsa, a windows xp sami kao takvi nisu optimizirani za rad s dvije jezgre, to se odnosi samo na rad windowsa a ne na rad neke druge aplikacije koja je pokrenuta u windowsima

 Istina.No dal postoji koji Windows koji optereti jednu jezgru više od 10%?Mislim da ne.

Ja sam koji jesam.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
microman kaže...
mtopol kaže...
microman kaže...
mario09894345 kaže...

nisu ti win xp optimizirani za dvojezgrene procesore stavi vistu ili sedmicu...

 LOOOOL!Win XP radi sa četri jezgre bez ikakvih problema,a kamoli ne sa dvije.

Recimo meni GTAIV sa XP om zauzme jednako proc kao što ga zauzme sa sedmicom.

 

Pa normalno, GTA4 koristi vise jezgri kao aplikacija koja je pokrenuta iz windowsa, a windows xp sami kao takvi nisu optimizirani za rad s dvije jezgre, to se odnosi samo na rad windowsa a ne na rad neke druge aplikacije koja je pokrenuta u windowsima

 Istina.No dal postoji koji Windows koji optereti jednu jezgru više od 10%?Mislim da ne.

da, al njemu u radu u windowsima radi samo jedna jezgra, a kad bi pokrenuo neku igru radile bi obje jezgre, dok nekom na Visti obje jezgre rade uvjek, i u igri i u windowsima. A on kad je gledo Task manager nije pokrenuo nikakvu aplikaciju, neka pokrene neki benchmark ili test stabilnosti pa cemo onda vidit da rade obje jezgre. Inace AMD ima za svoje Athlon x2 procesore neki Patch "multi core optimizer" za win XP, neka to instalira.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
Radi samo jedna jezgra

Puno hvala svima... Budem probao sve opcije....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
mario09894345 kaže...

nisu ti win xp optimizirani za dvojezgrene procesore stavi vistu ili sedmicu...

Stani malo.Nemoj nas učiti,ja imam dvo jezgrenog intela i u System information mi piše DUAL CPU.

Prvo malo potraži po netu što i tko nije optimiziran,.....

S poštow@njem waš crazy_frog
15 godina
neaktivan
offline
Radi samo jedna jezgra

Probaj instalirati AMD Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP i AMD Dual-Core Optimizer.

 

A možda je u pitanju i hardverski kvar.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Radi samo jedna jezgra

windowsi xp kolko vi god njih branili nisu optimizirani za visejezgrene procesore, pa to vam je NT kernel, os i 93 godine sta mislite da on moze drzat korak s tim tehnologijama

meni u wxp sp3 kad nista ne radim samo firefox uplaljen opterecenje prve jezgre je 10% dok druga stoji na 0%.

U win7 isto samo firefox pokrenut opterecenje prve je 5%, a druge 4%, dakle vista i win7 raspodjeluju opterecenje po jezgrama a win xp nije u u tome je stvar

nema veze kad vi pokerenete neki gta4, gta4 je portan s konzola gdje su procesori puno jači i zato iskoristava do kraja procesor

a win xp svoje procese ne zna ravnomjerno raspodjelit po broju jezgara, i tu dolazi do sporijeg rada nego kod viste i win7.

@crazyfrog: Jeli ti znaš što uopće znači riječ optimizacija?

Call of Juarez bound in blood je najgora igra u povjesti PC gaminga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 8:58 (mario09894345).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
mario09894345 kaže...

windowsi xp kolko vi god njih branili nisu optimizirani za visejezgrene procesore, pa to vam je NT kernel, os i 93 godine sta mislite da on moze drzat korak s tim tehnologijama

meni u wxp sp3 kad nista ne radim samo firefox uplaljen opterecenje prve jezgre je 10% dok druga stoji na 0%.

U win7 isto samo firefox pokrenut opterecenje prve je 5%, a druge 4%, dakle vista i win7 raspodjeluju opterecenje po jezgrama a win xp nije u u tome je stvar

nema veze kad vi pokerenete neki gta4, gta4 je portan s konzola gdje su procesori puno jači i zato iskoristava do kraja procesor

a win xp svoje procese ne zna ravnomjerno raspodjelit po broju jezgara, i tu dolazi do sporijeg rada nego kod viste i win7.

@crazyfrog: Jeli ti znaš što uopće znači riječ optimizacija?

Cekaj,kom ti bacas krafne u oci?? sp3 je kolko mene sjecanje drzi napravljeno prije par godina al neznam kolko i garant cu nesto zdrmali sto se tog tice i updejta je bilo malih milijun i garant su i oni nes zdrmali ako nije nitko.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 9:41 (Fake_Alert).
14 godina
protjeran
offline
RE: Radi samo jedna jezgra

SP3 je izasao u 4. mjesecu 2008.

SP3 nije donio nikakve promjene menađžmenta i upravljanje resursa.

To su bili samo bug fixevi.

Call of Juarez bound in blood je najgora igra u povjesti PC gaminga.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
Fake_Alert kaže...

Cekaj,kom ti bacas krafne u oci?? sp3 je kolko mene sjecanje drzi napravljeno prije par godina al neznam kolko i garant cu nesto zdrmali sto se tog tice i updejta je bilo malih milijun i garant su i oni nes zdrmali ako nije nitko.

Covjece, pa jesi li ti pismen uopce? Ajde se nauci prvo normalno izrazavati, jer mislim da te nitko ziv nije uspio razumjeti sta si ti htio reci ovdje...Šutim

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
Radi samo jedna jezgra

A da nije kod tebe ovo? Ako nije pogledaj u device manageru koliko ti on očitava procesora (tj. jezgri)

Hell can't be worse than this, cause I'm in Hell now
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 12:59 (Oly_E3).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radi samo jedna jezgra
Zhaba kaže...

Imam AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5400+ (2.6GHz x 2) i ima osjećaj da mi radi samo jedna jezgra, jer kad pogledam u everestu zauzeće procesora 1. jezgra mi je uvijek na 0%, a zauzeće 2. jezgre se stalno mijenja.... A je to moguće i jel kriv procesor il???

da znam tak i ja imam predosjecaj.....meni na jednoj jezgri temp npr 43 na drugoj 36.... druga se uljenila....Smijeh

[url=http://"http://www.mybannermaker.com/link.php?nurl=http%3A%2F%2Fbelisce-gaming.ucoz.com%2F"][img width=400 height=49]http://img3.imageshack.us/img3/8711/mybanner4a32b4bfe5e10.png[/img][
13 godina
neaktivan
offline
Radi samo jedna jezgra

ee ja imam intelov E6600  dvojezgrani procesor od 3.06 Ghz .... a kako to  da on radi na 2.4 Ghz???a ako zelim da ide na 3.06  moram ga overclockati....

help evo print screena:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radi samo jedna jezgra
mojsije1234 kaže...

ee ja imam intelov E6600  dvojezgrani procesor od 3.06 Ghz .... a kako to  da on radi na 2.4 Ghz???a ako zelim da ide na 3.06  moram ga overclockati....

help evo print screena:

 

kad nije opterečen smanji množitelj i takt,sad ne znan za koliko se taj spusti

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
16 godina
neaktivan
offline
Radi samo jedna jezgra

skini prime95, otvori task manager i vidi dal su obje preopterecene. ako nisu, otvori start, upisi msconfig i enter (ili start>run>msconfig ako imas xp), idu u boot karticu, advanced options i makni kvacicu s number of processors. ako opet s*ere, stavi kvacicu i 2. ako opet s*ere, odi u bios i stavi na default (moguce da je do acc-a).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Radi samo jedna jezgra

di se ide na task manager na primeu ja ne vidim to....

imam sam neki stress test ... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Radi samo jedna jezgra

Zadaj PC-u neki teški posao npr. instalacije velike igrice ili igranje ili tako nešto pa odi u task menager i provjeri jesu li obje pod opterećenjem.

kalko1212
15 godina
offline
Re: Radi samo jedna jezgra
mojsije1234 kaže...

di se ide na task manager na primeu ja ne vidim to....

imam sam neki stress test ... 

ništa se ne brini sve ti je ok

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice