Savjet oko nove matične ploče

poruka: 4
|
čitano: 870
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Savjet oko nove matične ploče

Pozdrav svima,

 

ovo sam već postao u jedan sticky ovdje, no pretpostavljam da to baš ne gleda puno ljudi, pa sam odlučio otvoriti novu temu. Nov sam na forumu, a učlanio sam se da se raspitam za matične ploče. PC mi se počeo rušiti, te stalno dobivam legendarni BSOD :) Jedan rođak, koji radi u PC branši, je malo istestirao komp, te je došao do zaključka da je 90% siguran da je matična u kvaru. Tako da mi sada treba nova matična. Pročitao sam vodič za matične, ali pošto imam PC star 8 godina (koji se jos nije do sada pokvario, začudo), trebala bi mi mala pomoć oko odabira matične ploče.

 

Ovaj link je moja trenutna matična ploča: http://www.asrock.com/MB/NVIDIA/K10N750SLI-WiFi/index.asp

 

Grafička kartica je Geforce 9600 GT 512MB

Ram je neki DDR2 2GB x2 (dakle, imam 4GB RAM-a u totalu)

Hard disk je nebitan pretpostavljam...ali imam 1TB 7200 RPM disk, i također jedan od 300GB.

Procesor je AMD Phenom 9550 Quad Core 2.3GHz

 

Pošto je cijeli komp star nekih 8 godina, pa tako i matična, htio sam provjeriti koja mi matična paše s obzirom na konfiguraciju. Razmišljao sam o kupnji potpuno nove konfiguracije, ali ovo je prvi put u 8 godina da mi je nešto riknulo na kompu i previše sam vezan za ovo čudo da ga zamjenim :) PC čak i radi neko vrijeme, ali se eventualno sruši i dobijem BSOD.

 

U svakom slučaju, ako bi mi netko mogao malo pomoći sa odgovorajućom matičnom pločom i preporučiti jednu koja paše mojoj konfiguraciji bilo bi super :) Ja već sada malo gledam na netu i istražujem po web shopovima, ali nisam siguran za CPU slot i općenito za kompatibilnost komponenti. Hvala unaprijed, i hvala na čitanju, znam da je malo poduži post.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Savjet oko nove matične ploče

Našao sam jednu matičnu koja možda odgovara, ali ću morati kupiti DDR3 RAM, a imam DDR2.

 

Evo link na matičnu: https://www.ekupi.hr/ASRock-N68-GS4-FX-AM2AM3-D3-maticna-ploca-1057487.aspx

 

Može li netko potvrditi da ova matična podržava sve komponente? Koliko ja vidim trebalo bi biti ok, ali nisam 100% siguran.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjet oko nove matične ploče

Da, ova ploca ti podrzava i am2 procove

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Savjet oko nove matične ploče

Hvala na odgovoru :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice