Servis- garancija maticne odbijena

poruka: 60
|
čitano: 12.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Doslo je do nesporazuma. Oni mene ne terete da sam kriv za ostecenja nego jednostavno tupo odgovaraju kad ih pitam za objasnjenje, slanje novog emaila itd...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Doslo je do nesporazuma. Oni mene ne terete da sam kriv za ostecenja nego jednostavno tupo odgovaraju kad ih pitam za objasnjenje, slanje novog emaila itd...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena

Nek si j*bu mater tupo, ak nisi kriv, onda nek ti daju novu plocu koja radi ili nek daju neku drugu ili nek ti vrate novce... kraj price

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
6 godina
protjeran
offline
Servis- garancija maticne odbijena

Ja da sam na tvom mjestu bi otišao direkt tamo otkud si kupio ploču i nekom ju polomio od glavu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena

prestani se pingpongati mailovima, traži od trgovca povrat novca (jer očigledno ne može otkloniti kvar). Sam kvar te ne zanima, osim pravo na garanciju. Slika (ja ne vidim... pretpostavljam, nagoreno) ako oštećenje vanjsko-fizičko može biti razlog odbijanja garancije, sve drugo ne može. MBO može biti rastopljena-izgorena i dalje je pod garancijom, ali servis može reći da je neki vanjski uzrok i da time nije pod garancijom, uobičejeno udar groma ili OC. Oni to ne dokazuju niti mogu dokazati, ostalo ovisi o tebi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Sve ja razumijem ali pogledaj u kakvoj sam ja situaciji. Trgovac(HGspot) mi tvrdi na nemaju veze s garancijom te da se reklamirat moram servisu. Zatim upucujem zalbu servisu(MRservis) a oni odgovaraju da je proizvodac odbio garanciju. Niti su rekli zasto, kako, na temelju cega i uopce ih nista drugo ne zanima. Sta da ja sad osobno otidem u ameriku ili tajvan ili u pm da s asusom razgovaram stvarno mi vise nije jasno. Svi tvrde da nisu odgovorni sta sam ja odgovoran bokte mazo. Neznam ni sta da im napisem vise. Zamolio sam servis da posalju 'novi' email asusu te da objasne kako neznaju tko je i kako napravio ostecenje i da kupac ima pravo garancije ali debilima je to ocito pretesko.
Sta stvarno treba glave razbijat da netko nesto poduzme. Lud sam i s njima i maticnom i hgspotom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena

trgovac govori gluposti, prodao je robu i time je jedini koji ima ugovorni odnos s tobom-kupcem, i mora posredovati za reklamaciju.. dok odgovor servisa mora biti jasniji, s razlogom odbijanja.

ti sa servisom nemaš ništa kao ni s proizvođačem.. svi oni su tu samo posrednici i trebali bi biti profesionalci.

Postoji i druga mogućnost, da iz nekog razloga smatraju da si ti izazvao kvar, da je kvar nastao nečim što nije pokriveno garancijom, ali tad to mora biti u obrazloženju navedeno i dokazano (ako dođe do spora). Pošto mi ne možemo znati što se desilo, osim što nam navedeš.. očigledno je negdje 'šum' u komunikaciji, ili je servis u pravu ili nije, ili je kvar pod garancijom, ili nije... ali trgovac je svakako obvezan, čak i kad garancije nema... možeš za po drguoj osnovi maltretirati (do 2godine).. jer je trgovac.

Ako si ti izazvao kvar, svejedno možeš se praviti naivan, oni to moraju obrazložiti, no tad je ovo sve besmisleno.. :)

 

 

+ hint, reklamacija se ne radi dan-dva nakon grmljavine, sačeka se par dana-tjedan.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 22:01 (ihush).
7 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
asus nexus kaže...
https://imgur.com/a/Yfz8a
Oni su meni odgovorili citiram:'Oštećen čip na ploči, proizvođač odbio jamstvo.'

na slici je vjerovatno realtek audio codec ćip ,sa jako ćudnim puknućem pakiranja iz unutra prema van. jel ti možda grmljavina uništila neki uređaj koji je bio spojen na audio ulaz/izlaz iz pca?

9 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
dabar_solta_V2 kaže...
asus nexus kaže...
https://imgur.com/a/Yfz8a
Oni su meni odgovorili citiram:'Oštećen čip na ploči, proizvođač odbio jamstvo.'

na slici je vjerovatno realtek audio codec ćip ,sa jako ćudnim puknućem pakiranja iz unutra prema van. jel ti možda grmljavina uništila neki uređaj koji je bio spojen na audio ulaz/izlaz iz pca?

 Mislim da je Lan, prema komponetama oko njega.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 22:01 (ITelektronika).
7 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
moga bi bit lan kad bolje pogledam ide 4x2 voda tamo s ljeve strane :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Sumnjam na grom iako je moguce nisam ja profesionalac. Ali cudno jer niti je ruter crko niit ista drugo. A ono sta sam ja zamjetio je da se poceo gasit pred nekih 2, tj sad vec 3 mjeseca ili pri koristenju chroma samo bi freezo i hard reset je trebo.
Takoder da napomenem da je ekipa iz Hga pitala dali ima sanse da je kvar uzrokovan strujnim udarom gromom ili slicno te je servis odgovorio da oni neznaju zbog cega je kvar nastao
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
asus nexus kaže...
.. te je servis odgovorio da oni neznaju zbog cega je kvar nastao

- tad ne može odbiti garanciju.

- može odbiti ako je strujni udar i sl. jer je tako navedeno u garanciji-uvijetima (tad možeš tužiti hep ili električara.. ali to nema veze s garancijom, nego naknada štete i teško da imaš šanse..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 23:48 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Neznam sta mi je jos preostalo osim pozvati inspekciju.
Naso sam na ovom linku:
http://potrosac.mingo.hr/hr/potrosac/clanak.php?id=12489
Poslat cu im email pa sta bude.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Evo ljudi nova informacija od strane proizvođača(asus) kojem sam se obratio jucer:https://imgur.com/a/L38wC
Znaci servis mi prodaje teske leve i prijavio sam inspekciji pa cemo vidjet sta dalje.
 
4 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
cudno , s mr servisom imam odlicna iskustva i to baš s asus rma
15 godina
offline
Servis- garancija maticne odbijena

O jbt, traži i odštetu za ovo. Pa namjerno laganje kupcu, ja bih još tražio dalje od Asusa da im ukinu ovlaštena prava za servis.

Takva stoka sitnog zuba nebi trebala ni postojati na sceni....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Nakon sta sam mr servisu prosljedio email od asusa i rekao da ce to ic u prilog trzisnoj inspekciji odlucili su napokon prihvatiti zalbu i rekli su da cu dobit odgovor u roku od 15 dana. Takoder sam ja zapoceo prijavu inspekciji pa ako nece jednim nacinom drugim hoce. Ocito malo pristiska moze puno toga napravit :)
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
asus nexus kaže...
Nakon sta sam mr servisu prosljedio email od asusa i rekao da ce to ic u prilog trzisnoj inspekciji odlucili su napokon prihvatiti zalbu i rekli su da cu dobit odgovor u roku od 15 dana. Takoder sam ja zapoceo prijavu inspekciji pa ako nece jednim nacinom drugim hoce. Ocito malo pristiska moze puno toga napravit :)

Pratim ovaj Vaš slučaj i nadam se pozitivnom rješenju u Vašu korist, poglavito kad se radi o ovakim stvarima. Vidljivo je da neki pokušavaju raditi nešto što im uopće nije dozvoljeno i mislim da ovaj Vaš primjer može poslužiti kao vodilja i drugim kolegama koji se nađu u sličnoj situaciji. Neki servisi u HR ( u mnogim različitim područjima, ne samo IT ) se ponašaju bahato i lakomisleno, no danas u doba interneta više ne mogu prolaziti ovakve spačke koje se rade valjda od početka, samo kaj ljudi nisu znali/ bili upućeni, postoji zakoni i svi ih se moraju pridržavati, kako mi kupci tako bome i prodavači, a i servisi. Sretno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 15:33 (Taraba).
15 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Taraba kaže...
asus nexus kaže...
Nakon sta sam mr servisu prosljedio email od asusa i rekao da ce to ic u prilog trzisnoj inspekciji odlucili su napokon prihvatiti zalbu i rekli su da cu dobit odgovor u roku od 15 dana. Takoder sam ja zapoceo prijavu inspekciji pa ako nece jednim nacinom drugim hoce. Ocito malo pristiska moze puno toga napravit :)

Pratim ovaj Vaš slučaj i nadam se pozitivnom rješenju u Vašu korist, poglavito kad se radi o ovakim stvarima. Vidljivo je da neki pokušavaju raditi nešto što im uopće nije dozvoljeno i mislim da ovaj Vaš primjer može poslužiti kao vodilja i drugim kolegama koji se nađu u sličnoj situaciji. Neki servisi u HR ( u mnogim različitim područjima, ne samo IT ) se ponašaju bahato i lakomisleno, no danas u doba interneta više ne mogu prolaziti ovakve spačke koje se rade valjda od početka, samo kaj ljudi nisu znali/ bili upućeni, postoji zakoni i svi ih se moraju pridržavati, kako mi kupci tako bome i prodavači, a i servisi. Sretno.

 -pitanje jel MBO uopće došla-poslana ovlaštenom servisu, jer odgovor nije uobičajen, formulacija-rutina. Ovisno o dobavljaču nisu isti ovlašteni servisi (rade samo robu koja je njihova, distrubeter lanac.. + neplaćanja-dugovanja). Ukoliko je muljaža oko toga, to se papiranato lako otkrije, radni nalog i ostala prateća dokumentacija slanja-zaprimanja.. uvijek tražiti papirnato i onda gurati...

 

s druge strane, strujni udar je legitimni razlog odbijanja garancije (no to nije dovoljn reći, u slučaju spora mora se dokazati.. to nitko ne radi, nema resurse .. i još gore, jedini ovlašteni-osposobljeni su upravo ovlašteni servisi..). Sve je na kupcu, koji može/mora stisnuti trgovca. Ne igrati se dopisnika jer je gubljenje vremena.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Zahvaljujem na Vašem upitu.

Kao što je kolega Roman u prijašnjim mailovima objašnjavao, mi nemamo nikakve koristi od odbijanja jamstva niti ikako osporavamo Vaša prava kao korisnika.



Kolega serviser je pregledao matičnu ploču i naišao na oštećeni čip te po proceduri u Asus poslao e-mail.

Među ostalim je napisao i to što ste niže u mailu naveli.

- da u ovom slučaju ne znamo kako je šteta nastala
- da u ovom slučaju ne znamo tko je počinio štetu
- i da, napisao je da je po njegovom stručnom mišljenju kvar u samoj matičnoj


Stručni tim Asusa je na to odgovorio da je šteta nastala greškom korisnika i da ne priznaju jamstvo za taj uređaj.



Nakon naših ponovljenih upita oni jedino prihvaćaju da se ploča pošalje na vještačenje kod njih u tvornicu što na žalost i dalje ne garantira da će je prihvatiti u jamstvu.



Molio bih Vas da ploču donesete u jednu od naših poslovnica:

http://www.mrservis.hr/default.aspx?tabid=934



Mi ćemo je poslati u Asus i javiti Vam čim dobijemo bilo kakvu informaciju s njihove strane.

Bez obzira na ishod, troškove transporta i vještačenja snosimo mi.






Ovo je odgovorio servis. Ili asus odbija garancije po volji ili mi laze servis da je naveo ovo gore. Poslat cu im maticnu preko hga pa da vidimo.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena

E sad, gdje ce je slati - to jos ne znas. Logicno bi bilo u centar u Beogradu, najblizi je i jezikom najblizi,

ali nisu u EU, pa vjerovatno nista od toga, jer ce trajati duze nego u EU zbog izvoznice i spedicijskih gluposti.

 

Drugi centar je u Njemackoj, no tamo nece sigurno zavrsiti, jer tamo neju "Eastern Europe" RMA procedure.

 

Vrlo vjerovatno ce ti ploca za Nizozemsku. Oboruzaj se strpljenjem i mogucih 3+ tjedana cekanja.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Ako je netko imao iskustva, dali moze rec kolika je sansa da nesto od ovog dolje dokazu u asus servisu? Drzite na umu da u nasem servisu nisu nista dokazali. Ako je sansa vrlo velika neznam dali mi se isplati cekat 3+ tjedna. Iako mi je zao jer neznam u cemu je stvar, a posto ste vi rekli da je grom najveca mogucnost mozda je i tocno.

There is damage from third party software or from virus(es);​
There is damage caused by accidental drops, spills, fire, or power surges.​
There is damage caused by natural disaster, intentional or unintentional misuse, abuse, neglect, acts of war, improper maintenance, or use under abnormal conditions;
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena

netko je u lancu zaprimanja i opisa uzroka kvara napravio grešku.. čim se pojavilo 'oštećen čip'.. išlo se s odbijanjem. Priče o forenzici su samo priče.. nitko ne može dokazati takvu stvar osim da je matična rastaljena takvim udarom da je nemoguće ponoviti kvar bez groma.. no kao relevantni, sudski vještaci, ono što kaže ovlašteni servis se uzima kao važeće, jer ni sudac ne može znati..

 

zanš možda ti, možda pretpostavljaš da je grmljavina.. ali, dovoljno je reći, nisam-nije.. :) i pošto su robu zaprimili, dalje je njihova obavzea. Umjesto dokazivanja uzroka koje tebi ništa ne pomaže, inzistiraj na povratu novca, oklanjanju kvara.. pravi se naivan i ignoriraj njihove odgovore. Nek to rješi trgovina-servis (na svoj trošak), nek im to bude škola za protokol oko reklamacije. Naravno, moraš biti spreman, jak, poželjno advokat.. za svaki odgovor tražiti papir, za svako čekanje neki radni nalog, trenutno stanje žalbe, kvara, stručnog mišljenja.. i dali se sve to isplati, jer i oni mogu dugo otezati, jači su. ..

 

teoretski, svaki kvar (na ćoravo) može biti odbijen, formulacijom npr strujni udar ili nstručno rukovanje ili bilo čime što je navedeno kao izuzeto od garancije. Tad ta strana mora moći to i dokazati ako se to zatraži. U suprotnom, baš svaki kvar može biti odbijen i tad je besmislena garancija.

Obrnuti primjer je HGspot, polovna VGA, prije manej od godine.. potraži, tako se može kad se hoće i kad je pokriveno garancijom. .. a možda u ovom slučaju postoje poslovni problemi, gubljenje zastupništva i sl i to je možda razlog odbijanja garancije, novac, ne grom).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Trazio sam malo na internetu i nasao sam slican slucaj, takoder s asusom.
http://www.overclock.net/t/1310484/asus-motherboard-warranty-rma-denied-plus-awesome-xfx-support

Ukratko, pokvarila mu se maticna i 2 graficke. Maticna od asusa a grafe od xfx-a. Xfx mu je zamjenio obje graficke u roku od tjedan dana, dok mu je asus nakon natezanja od 3mj odbio garanciju.

Meni je asus bio cak toliko bezobrazan da nije ni pregledo maticnu vec ju je preko obicne slike odbio, a napokon nakon mjesec dana razgovora prihvatili su je pregledat u svom servisu.
Maticna ce sad biti poslana u asusov servis u cesku(proces naravno traje 30 dana) , ali sam definitivno izgubio svaku nadu da ce mi priznat garanciju te cu kupit novu maticnu.
PREPORUČUJEM VAM DA NE KUPUJETE NIŠTA OD ASUS-A. 5 godina u garancije izgleda fantasticno na papiru ali to vam nista ne vrijedi.
HGSpot ekipu mogu pohvaliti jer mi je covjek izricito pomogao te vise puta razgovarao sa MRservisom kako bi sve brze islo.
MRservis me jako razocarao. Njih nije uopce briga za kupca dok god vi ne spomenete trzisnu inspekciju.
Sve u svemu, necu kupit novu maticnu u Hgspotu niti cu ikad vise uzimat nesto od asusa.
Hvala svima na pomoci i odgovorima. Nadam se da netko moze nesto naucit iz mog slucaja.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Servis- garancija maticne odbijena

Sad samo treba poslati zahtjev bug-u da ti promijeni nick. 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Kolacic kaže...

Sad samo treba poslati zahtjev bug-u da ti promijeni nick. 

 .. u sandwich man?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Servis- garancija maticne odbijena

Bas moram imati račun da bih ostvario garanciju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
Kolacic kaže...

Bas moram imati račun da bih ostvario garanciju?

 ne. zakon ne predviđa račun kao uvijet za ostvarivanje garancije.. čak ni to da papir-garanciju imaš.. pogledaj temu o hgspotu i polovnoj VGA..

-ali, račun ti daje pravo 'maltretirati' konkretnog trgovca-trgovinu kao posrednika. Kad imaš račun, možeš ostvariti garanciju tražeći po barkodu i sl. jer se papir može izgubiti.

zato je bolje imati.. + osim garancije, postoji i odgovornost trgovca za robu, druga osnova.

 

- to što kao uvijet navedu trgovci, nije zakon, ne vrijedi koliko god oni kokodakali o tome.. s druge strane, kao kupac, slabiji si i nije optimalno krenuti džonom.. bolje je nježnije, ako ide.

+ možeš izgubiti (papir) garanciju, kao i račun .. fiskalizacija i takve blagodati civilizacije ti osiguravaju da postoji podatak, roba, poslovne knjige-kasa i u sekundi trgvac ima sve podatke ako je tu robu prodao, kao i garanciju (koja btw više ne mora biti poštambiljana i sl. često se uopće ne vadi iz kutije jer se sve obavi barkodom na kasi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 12:31 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena
ihush kaže...
Kolacic kaže...

Bas moram imati račun da bih ostvario garanciju?

 

 Slao sam email dućanu i rekli su mi da "moram" imati račun. Iskreno mi se neda natezati zbog slušalica od 150 kuna. Ali ako mogu blažim putem,zato i pitam. 

Imam kutiju i na njoj onaj papirić od  garancije. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 13:36 (Kolacic).
15 godina
offline
Re: Servis- garancija maticne odbijena

računom dokazuješ da imaš pravo maltretirati konkretnog trgovca.. istu robu možeš kupiti bilo gdje s istom garancijom, bez računa te trgovac otkanta, ali imaš pravo, pa i tražiti od njega račun-kopiju i dobiti (jer je sve u bazi-kasi, mora biti, ako nije tad kazna za muljažu) ali mora bit njegova roba.

dok ti sam zakon kaže.. ili se osloni na ono što kažem ja :))

Predočenje računaIako nije izričito propisano da potrošač uz proizvod ili uslugu s nedostatkom mora predočiti račun, on je ipak potreban kao dokaz o mjestu i vremenu kupnje, pa ga trebate čuvati određeno vrijeme.

Ako ste uz proizvod dobili i jamstvo, trgovac vam ne može osporavati prava iz jamstvenog lista bez računa, jer je ovjereno jamstvo s datumom plaćanja dokaz mjesta i vremena kupnje proizvoda.

 

- a trgovac mora poštivati zakon.. ne obrnuto. Račun je zgodno sačuvati, poželjno, nije uvijet jer time ostvaruješ ugovorna prava s trgovcem, njegove obveze preciznije.

 

čim provuče barkod, zna jel njegova roba i sve potrebno.. garanciju, servis.. sve. Ako nije u bazi tad nije njegova roba i on s tim nema veze pa ni obveze ili je on štelao knjige..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 17:22 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice