Temperatura E4400!

poruka: 27
|
čitano: 4.378
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!
Temperature ovog neclockanog procesora su me počele dovoditi do ludila. Viče  Uglavnom, očistio sam cooler (stock), stavio novu pastu, sve tip-top a temperature ostale doslovno iste! Idle 41°C, a pod potpunim opterečenjem grdo prelaze 60°C... Jel imate kakav prijedlog kako da snizim te temperature jer ga mislim malo clocknuti?? (jel možda do senzora, BIOS-a)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

Konkavan, koveksan? Jesi stavija kako triba pastu ( imaš na PCE )?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

Odokativnom metodom došao sam do zaključka da nije "grbav", naučio sam već one upute sa PCE na pametNamigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!

ja se ne razumijem oko softweara ali ti preporučam da si kupiš ekstra ventilator ili ti je računalo zabijeno negdje gdje "nema zraka" hladnog sve u svemu mislim da ti je s procesorom sve u redu.


Došla Severina u crkvu i kaže:
- Oče, zgriješila sam.

A na to će otac.
- Znam, gledao sam.
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

Miri sa speed fanon, everston, coretempon, ... sa nekoliko programa i postaj ss

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
unknown kaže...

ja se ne razumijem oko softweara ali ti preporučam da si kupiš ekstra ventilator ili ti je računalo zabijeno negdje gdje "nema zraka" hladnog sve u svemu mislim da ti je s procesorom sve u redu.


 Imam dodatna 4venta u kučištu: 120mm, 92mm,i 2x 80mm tako da je svježe unutra...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
jesi siguran da hladnjak dobro "sjedi" na CPU?
Provjeri to
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
LUXX kaže...
jesi siguran da hladnjak dobro "sjedi" na CPU?
Provjeri to
 sjeo je
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
Funkenstein kaže...

Miri sa speed fanon, everston, coretempon, ... sa nekoliko programa i postaj ss

Ovako stvari stoje:
Everest kaže: 40°C
TAT : 39°C
Core temp: 37°C
Speed fan: 22°C
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2008 20:08 (Core2Duo2).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!

najvjerojatnije senzori pogresno ocitavaju, mozda i noviji bios rijesi problem.

37 bi bilo "realno", 22 nekako premalo... to ti sve govori i o softverima i o senzorima...

 

do koliko ti ide max temp pod 100% load? nakon neke granice bi se komp resetirao ili smrzo....

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2008 21:49 (Vicko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
Vicko kaže...

najvjerojatnije senzori pogresno ocitavaju, mozda i noviji bios rijesi problem.

37 bi bilo "realno", 22 nekako premalo... to ti sve govori i o softverima i o senzorima...

 

do koliko ti ide max temp pod 100% load? nakon neke granice bi se komp resetirao ili smrzo....

 Pod TAT-om na 100% dođe do 70°C!
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

Tako je i meni bilo s e4500 temperature su skakale nevjerovatno. Znači maknuo sam ladnjak i ponovo ga vratio i emp. su skočile a ispostavilo se da nije sjeo mada ti se čini da je. Skini ga i opet ga vrati i dobro stegni one zatezače;-)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
dzajko-solin kaže...

Tako je i meni bilo s e4500 temperature su skakale nevjerovatno. Znači maknuo sam ladnjak i ponovo ga vratio i emp. su skočile a ispostavilo se da nije sjeo mada ti se čini da je. Skini ga i opet ga vrati i dobro stegni one zatezače;-)

 Ma nije do toga, sigurno je sve pričvršćeno kako treba...
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

Nije ti to tocno bas uvijek je +/- Meni kaze da  radi na 17°C   Cool  i to u svim programima mozda ti senzor nesljaka


eXo OWNS you
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!

možda ovo zvući glupo ali daj pogledaj jel ti se ventilator vrti brzo 


Došla Severina u crkvu i kaže:
- Oče, zgriješila sam.

A na to će otac.
- Znam, gledao sam.
16 godina
offline
RE: Temperatura E4400!

Kad nanosiš termalnu pastu moraš tanki-tanki sloj ravnomjerno nanjet na proc, jer ako je samo malo deblji sloj nego što mora biti, postiže se suprotan efekt.

Meni trenutačno moj E6400 na default-nih 2,13Ghz sa stock cooler-om  pod 100% opterečenjem radi na 35C (jezgra na 43C).

 


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
unknown kaže...

možda ovo zvući glupo ali daj pogledaj jel ti se ventilator vrti brzo 


 Smijeh Ventilator mi se vrti u prosjeku oko 1000 RPM-a ili ti ga srednje brzoNamigiva
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

E da, moram još spomenuti da mi je cooler na dodir skroz hladan!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Temperatura E4400!
Dado_ZG78 kaže...

Kad nanosiš termalnu pastu moraš tanki-tanki sloj ravnomjerno nanjet na proc, jer ako je samo malo deblji sloj nego što mora biti, postiže se suprotan efekt.

Meni trenutačno moj E6400 na default-nih 2,13Ghz sa stock cooler-om  pod 100% opterečenjem radi na 35C (jezgra na 43C).

 

Da kak da ne. Razlika cpu-a i jezgri kod pravilnog ocitavanja nije veca od par stupnjeva (2 - 3° max).

 


 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACHI Deskstar GST T7K160 160Gb, Corsair 450W VX, DVD±RW LITEON LH-18A1P,CoolerMaster Centurion5 - 2x80mm + 2x120mm, Logitech Z3, Samsung SyncMaster 931BF, Samsung SWT1200, Logitech RX1000
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
elvis again kaže...

 

 

Da kak da ne. Razlika cpu-a i jezgri kod pravilnog ocitavanja nije veca od par stupnjeva (2 - 3° max).

 


 

 

Meni je razlika između njih dvoje 10°C, dakle zaključujem da mi je očitavanje in the bananaSmijeh

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2008 14:20 (Core2Duo2).
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

Ako koristis stock cooler provjeri ako su ti ona 4 "pina" dobro stisnuta... jer je to par puta radilo probleme koliko sam ja vidio.

Frendu smo spajali Big Typhoon i jedan onaj pin je stalno "iskakao" i temperature su na stock bile i do 70°C

 

A sta se tice temperature... mogu ti rec da kod frenda sam vidio ove temp. (TT Big Typhoon)

E4400 @ 3.1Ghz : 25°C idle - 64°C load

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Temperatura E4400!

Vidim da neki ljudi ne znaju na šta se gleda misleći na temperature kod dvojezgrenih Intela.

Obratite pozornost na temperature jezgara ( 1 i 2), one bi morale pod full load biti ispod nekih 60 do max 65 st. ako svome ljubimcu želite duži život. Ne gledajte i ne zamarajte se sa temperaturom u Everestu pod cpu jer najbitnije su jezgre! U idlle neOclockanima ne bi smjela biti viša od 40st. (normala je oko 33-36), ovisno o modelu!

16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

sve više vjerujem da mi senzor pokazuje dobre temp. što u mom slučaju nije dobroMršti se, izgleda da će morat past neki cooler...


bobo desmra
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
Core2Duo2 kaže...

sve više vjerujem da mi senzor pokazuje dobre temp. što u mom slučaju nije dobroMršti se, izgleda da će morat past neki cooler...

 AC freezer 7 pro bi trebao biti dovoljan, no ako imas cca 400 kn za cooler, nije los niti bakreni zalman,
no svakako model s toplovodnim cijevima, npr ovaj

× Asus P5B-Eplus × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 7200.10 x2 = 530Gb total × Corsair 520HX × win_xp+win_vista ×× LCD NEC 1970 NX ××
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura E4400!
Wiz3m4n kaže...

Vidim da neki ljudi ne znaju na šta se gleda misleći na temperature kod dvojezgrenih Intela.

Obratite pozornost na temperature jezgara ( 1 i 2), one bi morale pod full load biti ispod nekih 60 do max 65 st. ako svome ljubimcu želite duži život. Ne gledajte i ne zamarajte se sa temperaturom u Everestu pod cpu jer najbitnije su jezgre! U idlle neOclockanima ne bi smjela biti viša od 40st. (normala je oko 33-36), ovisno o modelu!

 Pa sad, tako ionako ti ocitanje ovisi o ispravno kalibriranom "Tjunction-u" u tvornici od Intela, pa sve te temperature i ne moraju bit tako tocne. Sto se moze saznat iz hrpe stranica na netu.
U principu, ako treba neki novi cooler, ima ih hrpa koji su sasvim OK. A zalmana nikad nemoj uzet jer su preskupi za ono sto dobijes. za tu lovu mozes dobit TR-Ultra120ex.
A neki normalan cooler tipa jeftiniji model Thermaltake-a, ili Scythe-a bi bili cisto dosta za taj proc na nekih 3.1Ghz.
16 godina
offline
Temperatura E4400!

Pogledaj u biosu!


Intel(R) Core 2 CPU 6400 @ 2.13GHz,
NVIDIA GeForce 8800 GT, Total Physical Memory 2048 MB Patriot@800, BadAxe2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura E4400!

U bios-u imas samo temperaturu koju maticna cita sa svoje diode. a ne "stvarne" temperature u jezgri.

Moza jedino Abit-ove ploce to citaju, ali nisam siguran...

 

Sve u svemu, ako CoreTemp ili SpeedFan(Beta38) ne rade kako treba onda ne znam koji bi program radio...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice