VII Ranger + 4779k ne boota, trazim savjet

poruka: 5
|
čitano: 1.064
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
VII Ranger + 4770k ne boota, trazim savjet

Imam ljutih problema sa novim PC-jem, naime uzeo sam ASUS VII RANGER + 4770k i H110 hladnjak u jednom web shopu. Prosli petak mi je stigao paket te sam odma bacio na slaganje sve dok nisam dosao do hladnjaka gdje sam ustanovio da nedostaje pola bracketa za Intel procesore i nema nanesene termalne paste. Odma sam ih kontaktirao i napravili samo zamjenu te su mi poslali novi zapakirani hladnjak koji je danas dosao.

E sad bi to super bilo da se meni sinoc nakon instalacije AISuita 3 od Asusa te pokretanja 5 way optimimizacije nije poceo pojavljivati blue screen sa porukom "whea uncorrectable error" sto googlanjen upucuje na neki veci HW problem.

Naravno prva uputstva upucuju da prvo probam vratiti bios na default postavke sto i radim, ali onda postaje zanimljivo. Kako asusov bios pri svakom sejvanju ukazuje na promjenje koje su napravljene tako i meni kad sam stavio da loada default ukazuje kako su mjenjanje postavke voltaze, clock procesora je bio na 4,2; ddr timings su mjenjane, uglavnom neko se gadno igrao sa maticnom te sam ju ja takvu dobio. 

Resetianje biosa je i naizgled pomogla i nestajanju blue screena te sam ju tako i ostavio jer je kasno bilo... Danas mi je napokon dosao ali budala umjesto da upalim komp da vidim radi li ja odma vadim stock cooler i ubacujem H110 i kad sam sve sklopio upalim ga kad ono corak! Upale se ventilatori ali nece da boota a na maticnoj svijetli CPU_LED sto oznacava neispravan proc.... I evo sad sa rastavio hladnjak i proc i uspijem povecalom naci jedan savinuti pin na socketu....sranje...

 

I sto sad da radim? Nije proslo ni 10 dana od kupnje....

Valjda cete razumjeti sto sam napisao :P

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Club: vandal_zd | DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 15:47 (VandaL.pr!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: VII Ranger + 4779k ne boota, trazim savjet

Ako si savio pin gubis garanciju 100%. Jbg malo sam iskren ali takva je realnost. I ja sam na svojoj sabertooth maticnoj iskrivio 4 pina pa mi je trebalo pola dana da ih ispravim. Trebas maticnu staviti na jak izvor svjetlosti I malo je izdignuti I nadji tanju ali malo duzu iglu, tsko sam ja radio. Nema naglih trzaja niposto I samo moras u jednom pravcu ispravljati pinove, jer ako uradis naprijed nazad pin puca sto posto. Ja sam sto znojeva prolio ali eno maticne radi perfektno. Ako nemas zivaca daj u servis nekom strucnjaku jer naporan je do posao traži nerava dosta. Ne vjerujem da ti je cpu defektan 99,9 posto je da je do matične, jer je prava rijetkost da procesor može doći pokvaren, a naročito ako je nov!

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 22:57 (Chico12).
12 godina
offline
VII Ranger + 4779k ne boota, trazim savjet

U tome i je problem sto ja nisam savinuo pin (1), vec sam neki preksinoc primjetio da je matična već korištena, a kad jučer nije bootala odma sam posumljao da je nesto sjebano na matičnoj a budući da svijetli CPU_LED sto upućuje na procesor išao sam povećalom gledati jer golim okom nisam zamjetio.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Club: vandal_zd | DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: VII Ranger + 4779k ne boota, trazim savjet
VandaL.pr! kaže...

U tome i je problem sto ja nisam savinuo pin (1), vec sam neki preksinoc primjetio da je matična već korištena, a kad jučer nije bootala odma sam posumljao da je nesto sjebano na matičnoj a budući da svijetli CPU_LED sto upućuje na procesor išao sam povećalom gledati jer golim okom nisam zamjetio.

Da si dobio maticnu sa savijenim pinom sumnjam da bi uspio i prvi puta glatko staviti procesor. A takodjer sumnjam da ce ti to priznati i zamijeniti. Kako kaze kolega nadji iglu taman toliko debelu da je mozes staviti u red izmedju pinova i onda lagano lagano "procesljavaj" gdje je savijeni pin. Ja sam bas nedavno tako "popravio" jedan AMD procesor. Doduse bilo je lakse jer su pinovi na procu ali po svemu sudeci morat ces se odluciti na taj korak.

Inace, u Linksu za takav zahvat naplacuju 200 kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 9:01 (Eld).
12 godina
offline
VII Ranger + 4779k ne boota, trazim savjet

Da kako ste i rekli odjeb je sto se tiče njih, znači ja sam prilikom montaže očito nekako skrivio taj pin.... Stvarno mi nije jasno da bi ja uspio skriviti al ajde. Evo slika kako to izgleda.

 

Ja sam ju uspio israviti kako ste rekli iglicom malo sam je namjestio i evo sad radi ali ko zna kako ce kad opet budem proc vadio :/

U mailu su mi napisali da je posaljem na servis naveden na kutiji i citiram:
"Vezano uz servis matične ploče, pravo na jamstvo tijekom jamstvenog roka se ostvaruje isključivo u ovlaštenom servisu uz priloženi jamstveni list i račun."

 Dali to znači ako njima posaljem na popravak da jamstvo i dalje vrijedi?!?

 

Vrijedi li prodati ploču u ovakvom stanju, dali bi uspio sto dobiti?!? 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Club: vandal_zd | DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 15:58 (VandaL.pr!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice