Vodič kroz matične ploče za početnike izdvojena tema

poruka: 2.016
|
čitano: 698.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav kolege,

 

zanima me dali se može na ovu matičnu spojiti 3 monitora? ASRock B75M (link).

 

Trenutno su spojena 2 monitora, jedan monitor preko VGA, drugi monitor preko HMDI-a, sada bi spojio još jedan monitor preko DVI-a pa me zanima da li bi mogla raditi sva 3 monitora?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Liverpool1892 kaže...

Pozdrav kolege,

 

zanima me dali se može na ovu matičnu spojiti 3 monitora? ASRock B75M (link).

 

Trenutno su spojena 2 monitora, jedan monitor preko VGA, drugi monitor preko HMDI-a, sada bi spojio još jedan monitor preko DVI-a pa me zanima da li bi mogla raditi sva 3 monitora?

 Spoji pa ćeš znat zasigurno al u osnovi tribalo bi radit.

13 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
nicky.sl kaže...
Liverpool1892 kaže...

Pozdrav kolege,

 

zanima me dali se može na ovu matičnu spojiti 3 monitora? ASRock B75M (link).

 

Trenutno su spojena 2 monitora, jedan monitor preko VGA, drugi monitor preko HMDI-a, sada bi spojio još jedan monitor preko DVI-a pa me zanima da li bi mogla raditi sva 3 monitora?

 Spoji pa ćeš znat zasigurno al u osnovi tribalo bi radit.

 Probao sam, u postavkama prepozna treći monitor ali kada ga idem potvrditi javi mi se ova poruka

10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Jesi li postavio dobru rezoluciju za taj treći

13 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
nicky.sl kaže...

Jesi li postavio dobru rezoluciju za taj treći

 Uopće mi ne dozvoljava da promjenim rezoluciju kod trećeg monitora

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 8:32 (Liverpool1892).
13 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Liverpool1892 kaže...
nicky.sl kaže...

Jesi li postavio dobru rezoluciju za taj treći

 Uopće mi ne dozvoljava da promjenim rezoluciju kod trećeg monitora

Nikako neće. Stavio sam si dodatnu grafu i na nju spojio treći monitor i tako radi. Sva sreća pa sam negdje iskopao staru grafičku. Hvala na pomoći 

13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Zanima me da li matična utječe na rad kompjutera. Da li će npr. i7 6700 i gtx 1080 raditi isto na MSI H110M PRO-D koja dođe oko 420 kn i na npr. Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3 ili ASUS Z170 Pro Gaming koje dođu od 1200, 1300 kn. Nekako mi ove mATX djeluju puno slabije od ovih ATX od 1000 kn pa nadalje. Praktični ni nemaju hlađenje, kakvo je napajanje na tim matičnim pretpostavljam puno lošije. Vidim da u temi slaganja konfiguracija uvijek stavljate neke jeftine ploče oko 500 kn čak i sa grafičkom i procesorom koji zajedno dođu 6-7 k kn. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Radit ce bez problema, na skuplje ploce se ide ako ides na cf,sli, hoces bolju zvucnu, m.2 slot, ako ces drzati na stocku onda nema smisla ici na skuplje ploce.

Imaju losiju regulaciju napona i proc ce vjerojatno raditi na vecem naponu samim time ce grijati vise nego sa kvalitetnijom plocom, ali opet je to u normalnim granicama, za iznos koji ustedis na ploci uzmes ssd ili neato drugo, makar ja bih uvijek uzimao k procesor i maticnu na kojoj mogu oc.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 13:14 (Patrick_cro).
12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Imam I5 6500 te me zanima koju maticnu plocu, ram i napajanje mi preporucate za OC i koliko bi dobio sa klokanjem tog proca? Graficka gtx1060

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Zanima me šta znači Chipset PCI-E Lanes. Za Z170 piše 20(3.0), B150 8(3.0), H110 6(2.0). Da li to ima veze sa radom grafičke, odnosno da li H110 ploča može iskoristiti grafiču isto kao i Z170. Da li će se dobiti isti rezultat u benchmarku ili igri na obje ploče.

Nekako sam sumljičav prema tim mATX pločama mislim da se ne ugrađuju elementi iste kvalitete kao na ATX.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 17:43 (loko_1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

To su ti takozvani mehanicki pinovi, cijevovodi ili staze ima ti veze sa propusnoću podataka, recimo Pci-e 16 2.0 ima propusnost 250MB/s  a pci-e 16 3.0 500MB/s. Imas maticne sa dva Pcie slota samo nemaju istu propusnost, glavni do proca ima 16 ili 20 a drugi 4 ili 8 cijevovoda sve zavisno od ploce. Inije ti bitno ATX ili mATX nego proizvodjac ploce. 

16 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Koju ploču kupiti za i5 6600k?

 

Gigabyte GA-Z170-Gaming K3

MSI Z170A Tomahawk

MSI Z170A GAMING M3

MSI Z170A Krait Gaming 3X

Gigabyte GA-Z170X-UD3

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Može netko reći koja je od ovih gore najbolja i zašto. Ja bi najrađe ovu prvu jer je najjeftinija, ali ako je neka od ovih ostalih bolja kupit ću bolju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
ale329 kaže...

Koju ploču kupiti za i5 6600k?

 

Gigabyte GA-Z170-Gaming K3

MSI Z170A Tomahawk

MSI Z170A GAMING M3

MSI Z170A Krait Gaming 3X

Gigabyte GA-Z170X-UD3

 Najjeftiniju od tih na krait gaming 3x i ud3 placas samo dodatne slotove za grafičke, taj procesor ćeš overklokirati isto i na K3 i na UD3.

14 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Momci, da li bi ova matična bila dobra za OC proca 6600k?

 

Mogu je dobiti po dobroj cijeni pa pitam iz toga razloga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Je li ovo što je na 1. i 2. slici ok spojeno??? 3. sliku sam stavio da se vidi što sam stavio naopačke na 2. slici.

 

To ide na nekakav Asus front panel header kao što se vidi koji onda ide na matičnu.

 

Komp mogu upalit preko matične, ali ne i preko front panela.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2016 21:43 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Reedy kaže...

Momci, da li bi ova matična bila dobra za OC proca 6600k?

 

Mogu je dobiti po dobroj cijeni pa pitam iz toga razloga.

 Kako je možeš dobiti po dobroj cijeni poslužit će OK za manji do srednji OC, ali nemoj očekivati čuda - radi se o entry-level Z170 ploči.

The_Fichek kaže...

Je li ovo što je na 1. i 2. slici ok spojeno??? 3. sliku sam stavio da se vidi što sam stavio naopačke na 2. slici.

 

To ide na nekakav Asus front panel header kao što se vidi koji onda ide na matičnu.

 

Komp mogu upalit preko matične, ali ne i preko front panela.

 Slijediti manual od ploče često nije jednostavno, znam to i sam. Meni to izgleda dobro spojeno...?

 

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Isto tako spojio direkt u maticnu bez tog pomocnog Asusovog headera sa oznakama i radi.

 

Jos mi ostalo ovo narancasto svijetlo. Kaze u manualu da to znaci error za boot device, vjerojatno jer jos nisam stavio OS..

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2016 23:41 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
The_Fichek kaže...

Isto tako spojio direkt u maticnu bez tog pomocnog Asusovog headera sa oznakama i radi.

 

Jos me nesto muci, je li ovo narancasto svijetlo pored 24pin kabela ok? 

 Ako baš mora ići preko Asus headera, možda treba samo okrenuti dručkije, zamijeniti itd. Nije to baš tako jednostavno spojiti kao što se čini na prvi pogled. 

 Mislim da to narančasto svjetlo nije OK jer ukazuje na neku grešku u vezi s boot uređajem. Provjeri je li sve dobro spojeno, pogotovo boot device ili odštekaj SSD/HDD i pržu pa ponovno uštekaj, upali komp pa javi situaciju. Prestat će svijetliti narančasto tek kad problem u vezi boot uređaja bude otklonjen.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

SSD je prepoznao u BIOSu. Sata power se moze samo na jednu stranu prikopcat, tako da to nisam fulao, sata data sam povezao sa kabelom koji nije onaj kutni, isto sam siguran da nisam fejlo. Vjerojatno bi maticna bila sretna da imam s cega bootat OS. Sutra cemo vidit.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Momci radi se napokon mali rig upgrade. Uzeo sam dosad:

 

mx300 525GB

ddr4 16GB

i5 6600k

 

Postam ode jer jedino što nisam siguran je matična koju da uzmem. Uzet ću nekakav cooler srednje klase, nisam još siguran koji stavit, i onda taj proc nadam se kloknit na 4.4ghz sa 1.4V.

 

Moje pitanje bi bilo, koju matičnu uzet da bude ok za to? Malo sam tight s novcima, pa gledam uštedit, znači da je kvalitetna al opet da će podržat moje želje. Ako išta znači ss trenutnog bottleneckanog setupa od speccija.

 

 p.s. ako kog zanima napajanje će držat (OCZ ModXtream PRO 600W)

Live and let live.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Koliko si voljan max platiti maticnu? Ima li nekih featurea koji te posebno zanimaju (npr alc 1150 audio, intelov LAN itd.)?
12 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

zanima me koje naj jace rame mogu staviti na ovu ploču GA-970A-UD3 koliko mogu imati MHz dali mogu stvit neke od 2400Hhz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
The_Fichek kaže...
Koliko si voljan max platiti maticnu? Ima li nekih featurea koji te posebno zanimaju (npr alc 1150 audio, intelov LAN itd.)?

 E hvala ti na pomoći, već mi je zoharbizo poslao na pp da si uzmem ovo da je skroz dobro za moje naume, pa si to idem piknut danas sutra kad stigne sve s amazon.de:

 

http://www.adm.hr/maticna-ploca-gigabyte-ga-z170-hd3p-s1151/86020ADM/product/

Live and let live.
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Oke, ako je dobra cijena. U HR je za 50kn više bolji odabir Gigabyte GA-Z170-Gaming K3.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Gledam bas sad u speckama podrzava Amd crossfire ne pise nista za sli, nije da ce trebat al me cudi
Live and let live.
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Nisam mislio na to, nego na bolje VRM i Chipset hlađenje, malo bolju faznu regulaciju, bolji LAN kontroler (makar Kiler E2200 ima svojih mušica), bolja integrirana zvučna (Realtek ALC1150).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
The_Fichek kaže...

Nisam mislio na to, nego na bolje VRM i Chipset hlađenje, malo bolju faznu regulaciju, bolji LAN kontroler (makar Kiler E2200 ima svojih mušica), bolja integrirana zvučna (Realtek ALC1150).

You got me intrested, vidio sam da se killer e2200 moze lako rjesit sa njihovim official software-om. Totalno ću vjerojatno to uzet

 

Bas danas stigli ssd, proc i rami, do petka vjerojatno kupim i maticnu i cooler pa okačim koju slikicu svježeg hardvera :'( <3

Live and let live.
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Ako još nisi kupio onda imaš i još više za razmisliti.. Pogledaj si još Asrock Z170 Extreme 4 te MSI Z170 Krait Gaming 3X, obje za ~1100kn i obje sa Intel I219-V LANom, a ostalo je tu negdje sa Gigabyte K3. Zavisi i koji BIOS preferiraš, makar su generalno slične mogućnosti.. Malo još sam istraži, ak imaš volje. Više od 1100kn mislim da se ne isplati dati za Z170.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Ma joj poznavajući sebe to će bit onda, a sta ima bolje od z170, pa ću na kraju završit na matičnoj od 1800,00kn, a realno mi ne treba.

Live and let live.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice