Automatizacija staklenika

poruka: 6
|
čitano: 2.650
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Automatizacija staklenika

Pozdrav,dakle ucenik sam cetvrtog razreda tehnicke skole,smjer tehnicar za racunalstvo,ako ima koja dobra dusa i netko koga to zanima i zeli pomoci,potrebna mi je sto veca pomoc,doduse tu temu imam jer sam osuden na nju,vise ih nema,voljan sam i platiti ako bude potrebno.ne razumijem se nista u to a smatram da ima onih koji se razumiju.tema je navedena u naslovu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Automatizacija staklenika

Automatizacija u kojem smislu? Pretpostavljam, vlažnost, temperatura?

 

Na koji način treba izvršiti automatizaciju? Čisto teoretski ili napraviti kompletan sistem, pretpostavljam PLC neki?

If debugging is the process of removing software bugs, then programming must be the process of putting them in.
11 godina
neaktivan
offline
Automatizacija staklenika

Daj malo više informacija o procesu koji zelis automatizirati, i sto ces koristiti, PLC ili mikrokontroler.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Automatizacija staklenika

teoretski najvise,trebao bih oko20 stranica,objasnit sklopove i to koji su automatiziranii,da,vlaznost zraka,zaljevanje itd.. sto vise informacija mogu dobit to bolje

13 godina
offline
Re: Automatizacija staklenika
ivanpivan kaže...

teoretski najvise,trebao bih oko20 stranica,objasnit sklopove i to koji su automatiziranii,da,vlaznost zraka,zaljevanje itd.. sto vise informacija mogu dobit to bolje

  Mislim kako bi ipak trebao potražiti neku firmu koja se bavi s izradom i ugradnjom tih sustava na našim prostorima ili u susjedstvu.

Naime prije nekog vremena sam gledao dokumentarac o tome i moram priznati kako sve to i nije baš tako jednostavno za izvesti pa stoga predpostavljam kako postoji firma koja pruža usluge oko projektiranja ugradnje itd.

14 godina
odjavljen
offline
Automatizacija staklenika

Ajme...

 

Ovako, učenik si 4. razreda, radiš maturalni rad od cca. 20 str., tema je automatizacija, i radiš samo teoretski dio. Cool. Pa gdje je problem? Ljepo sjedni, porazgovaraj s nekim tko ima staklenik u stvarnosti, preispitaj koje varijable je potrebno mjeriti, te što ovisno o određenoj vrijednosti varijable napraviti. Zatim nacrtaj cijeli flow dijagram, odnosno ladder diagram, te baziraj svoje imaginarno riješenje na Siemensovim PLC-ovima, i napravi simulaciju u Step programu. Ostalo bi trebalo biti lako {#} ima pregršt dokumentacije online.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice