C-kompajlira a ne runna

poruka: 8
|
čitano: 2.475
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
C-kompajlira a ne runna

Znači konkretno trenutno učim modularno programiranje u c-u.Kao IDE koristim VS 2010.Program se uspješno kompajlira a ima greške dok radim start without debugging.

Main datoteka#include<stdio.h>#include<conio.h>#include "151b.cpp"int main(){int x;puts("Unesite cijeli broj:");scanf("%d",&x);printf("\nKub broja %d iznosi %ld.\n\n",x,KUB);getch();return 0;}

Druga datoteka:

#include"151b.h"long kub(int x){return ((long)x*x*x);}

Header:
#define KUB kub(x)long kub(int x);

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
C-kompajlira a ne runna

Greske ili upozorenja? Koje tocno?

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: C-kompajlira a ne runna

Greške:

Error 1 error LNK2005: "long __cdecl kub(int)" (?kub@@YAJH@Z) already defined in DV17__7__Fi__l_e1.obj C:\Users\mario\Documents\Visual Studio 2010\Projects\DV17__7__\DV17__7__\151b.obj DV17__7__
  Error 2 error LNK1169: one or more multiply defined symbols found C:\Users\mario\Documents\Visual Studio 2010\Projects\DV17__7__\Debug\DV17__7__.exe 1 1 DV17__7__

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
odjavljen
offline
Re: C-kompajlira a ne runna

Rekao bih da je ovo višak (tako se da zaključiti iz errora ali uzmi u obzir moje kronično nepoznavanje C-a)

 

#define KUB kub(x)long kub(int x);


Dva puta si mu definirao long kub(int x)

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: C-kompajlira a ne runna
g12356 kaže...

#include "151b.cpp" 

Ovo vjerojatno treba biti 151b.h

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: C-kompajlira a ne runna
DigiMagic kaže...
g12356 kaže...

#include "151b.cpp" 

Ovo vjerojatno treba biti 151b.h

 

  Ne vjerujem,to sam uzeo iz knjige za učenje c-a primjer...Vjerujem da mi je autor htio pokazati baš da te tri datoteke djeluju tako zajedno...ali,budem probao i tako...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Re: C-kompajlira a ne runna

Projekti ti za to sluze, da si mozes lijepo poredati dependencyje. Ovako ces se brzo pogubiti u toj zbrci koja ce nastati kad se pocne dodavati jos vise datoteka...

 

recimo da ti se datoteke zovu main.cpp, kub.cpp i kub.h

Sve tri datoteke dodas u projekt, u main.cpp includeas kub.h, u kub.cpp ne trebas nista includeati.

 

Zasto uopce definiras makro "KUB"? Cemu to?

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
13 godina
neaktivan
offline
Re: C-kompajlira a ne runna
rustweaver kaže...

Projekti ti za to sluze, da si mozes lijepo poredati dependencyje. Ovako ces se brzo pogubiti u toj zbrci koja ce nastati kad se pocne dodavati jos vise datoteka...

 

recimo da ti se datoteke zovu main.cpp, kub.cpp i kub.h

Sve tri datoteke dodas u projekt, u main.cpp includeas kub.h, u kub.cpp ne trebas nista includeati.

 

Zasto uopce definiras makro "KUB"? Cemu to?

  ma to je primjer iz knjige za učenje c-a.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice