Matlab - Signali i sustavi

poruka: 11
|
čitano: 5.175
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Matlab - Signali i sustavi

Pozdrav ljudi :)

Početnik sam u Matlabu i imam za projekt nekoliko zadataka koji su relativno osnovni samo je problem što na faksu (ne znam iz kojeg razloga) nisam baš  previše se bavili Matlabom nego smo bili prepušteni sami sebi.

U slici se nalazi tekst zadatka pa tko se kuži molio bih da mi ukratko pomogne ili mi da link na neki dobar tutorial.

 

Uglavnom stao sam negdje oko pola te ne znam kako da definiram "k" varijablu. Ne tražim da mi riješite zadatak nego mi date neki savjet pa da sam skužim.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Matlab - Signali i sustavi

Vidim kolega i Vas muče bespuća kolegija Signali i sustavi, kao i popratni Matlab projekt. Izgleda naime za*eban je taj, neki bi rekli, legendarni V.S.

 

Šalu na stranu, odlična tema, pošto sam se i osobno našao u takvoj situaciji. Volio bih pronaći neki dobar tutorial za naučiti osnove Matlaba. 

 

Što se tiče ovog tvog kako definirati varijablu k, baci oko na ovaj kod:

n = 0:31;
k = 13;
wk = (2*pi*k)/16;
xk = cos(wk*n);

figure(1);
stem(n,xk,'filled');

title('xk(n) = cos((wk*n))', 'FontSize', 14);
xlabel('n', 'FontSize', 12);
ylabel('xk(n)', 'FontSize', 12);

 

I onda bi samo mijenjao k kako ti je zadano u zadatku, k je najprije 0, pa onda 5, 9 i 13.

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Matlab - Signali i sustavi

Puno hvala :D

Ja bih zeznuo što bi "k" definirao kao matricu i onda bi zbog toga kod pucao u kosinusu...

Koristite blage riječi i jake argumente
14 godina
neaktivan
offline
Matlab - Signali i sustavi

Lolkaj nije SIS slijedeci semestar? Znam da ga jedva cekam xD

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Matlab - Signali i sustavi
Mojpismonosa kaže...

Lolkaj nije SIS slijedeci semestar? Znam da ga jedva cekam xD

 Ne znam, nama je ovaj semestar...

A ja jedva čekam da ga se riješim. 

 

Mislim, kolegij kao takav nije uopće težak, samo mi je dosta tih izvoda i signala i sustava :P Više je potreban ovim "strujarima" nego nama računarcima.

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
14 godina
neaktivan
offline
Re: Matlab - Signali i sustavi
gta_4 kaže...

 

Mislim, kolegij kao takav nije uopće težak, samo mi je dosta tih izvoda i signala i sustava :P Više je potreban ovim "strujarima" nego nama računarcima.

 Bas sam mislio da si E-ovac cim postavljas (EDIT: odgovaras na) takva pitanja xD ok lol kaj fer2 ne pomaze huh?

 

Ja sam 3. semestar (2. godina) i u planu mi je tek slijedeci semestar SIS, ne kuzim kak ti imas ovaj :D

 

Doduse kad vec pricas o projektu vjerojatno si 5. semestar

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 18:55 (Mojpismonosa).
16 godina
offline
Re: Matlab - Signali i sustavi

gta_4 i ja samo Riteh, on je Računalstvo a ja Elektrotehnika. Računalcima je to na Ritehu 3. semestar a Elektrotehnici 5. semestar.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 19:12 (Dodinho).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Matlab - Signali i sustavi
Dodinho kaže...

gta_4 i ja samo Riteh, on je Računalstvo a ja Elektrotehnika. Računalcima je to na Ritehu 3. semestar a Elektrotehnici 5. semestar.

 Pardon onda zujim. Ja mislio FER :/

 

Bas sam se obrukao xD

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 21:45 (Mojpismonosa).
9 godina
neaktivan
offline
Matlab - Signali i sustavi

Cao, ljudi :)

Ja nemam program i nikada ga nisam koristila, a sada mi treba. Imam KOD za proracun, pa me zanima da li neko moze da prekuca taj KOD u Matlab i ocita mi rezultate? Bas bi mi znacilo :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Matlab - Signali i sustavi

Pozdrav.Treba mi pomoć hitno. IMAM PROJEKAT U KOME SE TRAZI DA UCITAM U MATLABU WAW PJESMU , DA URADIM FURIJEOVU TRANSFORMACIJU, ZATIM DA JE ISFILTRIRAM DA ISKORISTIM NEKU OD PROZORSKIH FUNKCIJA, DA VRATIM SIGNAL U VREMENSKI DOMEN I DA PRIKAZEM STA SAM DOBIO. PRIORITET JE DA UPOREDIM SPEKTAR TEK UNETE PJESME I SPEKTAR FILTRIRANE PJESME. Ako ima neko ko bi mi mogao pomoc neka mi se javi odmah, ja sam ispisao kod koji ''radi'', ali treba neke detalje mozda promenit ili dopunit nzm ni sam tacno.Jel ima neko da bi mogao da mi pomogne ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Matlab - Signali i sustavi

Ekipa, dali ima tko da je dobar na području signala da mi se javim u poruku trebao bih instrukcije.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice