Pocetak programiranja zaključana tema

poruka: 22
|
čitano: 8.459
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pocetak programiranja

Htio bi se počet bavit programiranjem...Pa me zanima u kojem bi trebao pocet programirat i sve ostalo sto je potrebno za to

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pocetak programiranja

koja je to takva tema več otvorena? 20-a? 30-a?

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče!92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.Da se Facebook server sruši 90% m
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pocetak programiranja

omg daj recite nemoj mi tu o tome pricat..Mršti se

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
14 godina
offline
Pocetak programiranja

50 moderatori LOCK

pogledaj malo pod programiranje puno takvih tema

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 19:59 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Pocetak programiranja

Za početak nešto od ovoga:

pascal, python ili basic.

basic je najgora opcija jer u njemu nećeš baš nešto naučit, ali posluži i on za početak.

Za kompajlere ti preporučajem:

basic - qbasic - skini ovdje

pascal - freepascal - skini ovdje

python - obični python gui - skini ovdje

 

 

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Pocetak programiranja

ja bi za pocetak preporucio python il C
nisu toliko slozeni, iako bi ti preporucio prije C, jer ces lakse moc prijec na C++

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Pocetak programiranja

A za c ti preporučujem od kompajlera ovaj.

Jednostavan, i ima dobar editor.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 20:53 (xxxxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pocetak programiranja

:D ja evo guram nos u C++  + Game GDK, (za igre, neizgleda bas tesko) i trenutno neman pojma, :D
u skoli sam naucio pascal, ovaj mi neizgleda tesko, samo imam dosta nejasnoa, tj. osnove.

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pocetak programiranja

Moja preporuka C++, kazes da si pocetnik. Iz e-knjiznice skini prirucnik o C++, tako je jednostavan da boli, ako iz njega neces shvatit temelje onda si teska frka-fulja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pocetak programiranja
Batista kaže...

Moja preporuka C++, kazes da si pocetnik. Iz e-knjiznice skini prirucnik o C++, tako je jednostavan da boli, ako iz njega neces shvatit temelje onda si teska frka-fulja.

de link di gamogu skinit

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
16 godina
offline
RE: Pocetak programiranja
MarioVk kaže...
Batista kaže...

Moja preporuka C++, kazes da si pocetnik. Iz e-knjiznice skini prirucnik o C++, tako je jednostavan da boli, ako iz njega neces shvatit temelje onda si teska frka-fulja.

de link di gamogu skinit

dal imas pristup e-knjiznici ?

15 godina
offline
Pocetak programiranja

da zasto

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Pocetak programiranja

Ja mislim da bi najprije trebao počet programirati sve po redu (probati) i kad vidiš da ti nešto ide, onda to odaberi. Glupo je sad da ti neko kaže C++ a tebi se to neda ili nemaš volje. Najprije probaj sve pomalo, pa šta ti bude dobro išlo i bude zanimljivo, onda tim putem i idi. Osmijeh

Čemu forumi kad imamo google... :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Pocetak programiranja
Amrapheus kaže...

ja bi za pocetak preporucio python il C
nisu toliko slozeni, iako bi ti preporucio prije C, jer ces lakse moc prijec na C++

Ovo je stvarno glupa izjava. Nijedan programski jezik nije kompliciran! Kompliciran je zadatak postavljen pred tebe da ga rješiš u zadanom jeziku. Dakle kompleksnost može biti od 0 do beskonačno.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
16 godina
offline
RE: Pocetak programiranja

Izvoli, dolje ti je link za direktno preuzimanje

14 godina
protjeran
offline
Pocetak programiranja

Ako si total pocetnik onda preporucujem BATCH,pa VBS pa onda pistepeno dalje.

Moj blog: http://www.xzero-hack.bloger.hr Moj forum: http://www.hacking.smfnew.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pocetak programiranja
Batista kaže...

Izvoli, dolje ti je link za direktno preuzimanje

tek sam sad skuzio da se treba logirat ja sam tebe shavtio kao jel mos doc na tu stranicu tako da nemogu skiniti moze neki drugi link..i ako se dobro shavatio ima i c++ program jel ja znam da je to jezik ali meni treba program u kojem cu programirat a koji jezik je svejedno jel nezz ni jedan tako da cu morat naucit sve

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Pocetak programiranja
Buffer Overflow kaže...
Amrapheus kaže...

Ovo je stvarno glupa izjava. Nijedan programski jezik nije kompliciran! Kompliciran je zadatak postavljen pred tebe da ga rješiš u zadanom jeziku. Dakle kompleksnost može biti od 0 do beskonačno.

I nije bas glupa glupa izjava, drugacije se naucis razmisljat kad krenes od takvih jezika, s C++ dobivas mnoge mocne alate, s kojim se neki pocetnici ne snalaze bas dobro, odnosno koriste ih kako netreba.

Bolje pocet sa nekim imperativnim jezikom, prijec na objektno orijentirani

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
14 godina
protjeran
offline
RE: Pocetak programiranja
Amrapheus kaže...
Buffer Overflow kaže...
Amrapheus kaže...

Ovo je stvarno glupa izjava. Nijedan programski jezik nije kompliciran! Kompliciran je zadatak postavljen pred tebe da ga rješiš u zadanom jeziku. Dakle kompleksnost može biti od 0 do beskonačno.

I nije bas glupa glupa izjava, drugacije se naucis razmisljat kad krenes od takvih jezika, s C++ dobivas mnoge mocne alate, s kojim se neki pocetnici ne snalaze bas dobro, odnosno koriste ih kako netreba.

Bolje pocet sa nekim imperativnim jezikom, prijec na objektno orijentirani

Da ali govoriti o lakom i teškom nema smisla. I javascrip-iranje može biti do bola komplicirano ako se ukaže potreba za time. Naravno postoje neke početne točke kod programiranja. I ja tvrdim suprotno. Bolje je početi od objektnog programiranja jer kasnije se teže prebaciti na objektno ako si prvo radio skriptiranje etc.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Pocetak programiranja
Buffer Overflow kaže...
Amrapheus kaže...
Buffer Overflow kaže...
Amrapheus kaže...

 

I nije bas glupa glupa izjava, drugacije se naucis razmisljat kad krenes od takvih jezika, s C++ dobivas mnoge mocne alate, s kojim se neki pocetnici ne snalaze bas dobro, odnosno koriste ih kako netreba.

Bolje pocet sa nekim imperativnim jezikom, prijec na objektno orijentirani

Da ali govoriti o lakom i teškom nema smisla. I javascrip-iranje može biti do bola komplicirano ako se ukaže potreba za time. Naravno postoje neke početne točke kod programiranja. I ja tvrdim suprotno. Bolje je početi od objektnog programiranja jer kasnije se teže prebaciti na objektno ako si prvo radio skriptiranje etc.

Ajd, svakom svoje, mozda sam se malo pogresno izrazio, malo mi se hrvatski pokvario. Al to je opet stvar od covjeka do covjeka, ja nisam imao problema kod prileza s imperativnih na OO jezike.

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
14 godina
protjeran
offline
RE: Pocetak programiranja
Amrapheus kaže...
Ajd, svakom svoje, mozda sam se malo pogresno izrazio, malo mi se hrvatski pokvario. Al to je opet stvar od covjeka do covjeka, ja nisam imao problema kod prileza s imperativnih na OO jezike.

Naravno. Ovisi i od osobe. Ali u većini slučajeva bi rekao da nastaju problemi, odnosno da treba malo duže vrijeme da se priviknu na takav način razmišljanja.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
15 godina
offline
Pocetak programiranja

de dosta svađe i raspravljanja de mi pomozite i reci jel ima x++  program za programiranje i ako ima nek mi neko da link a ako nema nek kaze onaj najbolji nije vazno koji je jezik jel cu nauciti

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice