Pomoć- MATLAB- sličnost 3d slika

poruka: 1
|
čitano: 1.839
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć- MATLAB- sličnost 3d slika

Pozdrav.

Potrebna mi je mala pomoć. Za zadatak imam naći način, da se pronađe sličnost između parova 3d slika. Preciznije, moram otkriti koliko piksela treba pomaknuti jednu sliku iz para, kako bi se djelimično poklopila sa drugom. Plan mi je pomicati sliku za piksel, i izračunati koja je prosječna razlika na pojedinom koraku. Kada se završi, "pobjednik" je onaj sa najmanjom razlikom (pristup koji mi je preporučio profesor). Ovo je kod koji sam napisao i koji bi po meni trebao raditi :)

i1=double(imread(desna slika));
i2=double(imread(lijeva slika));
xd=size(i1,1);
yd=size(i1,2);
pomak=50;
broj=0;
suma=0;
for(x=0:1:pomak)
for(j=1:1:xd-x)
for(k=1:1:yd)
pl=(i1(j,k,3)-i2(j+x,k,3))^2;
cr=(i1(j,k,1)-i2(j+x,k,1))^2;
zel=(i1(j,k,2)-i2(j+x,k,2))^2;
gr=sqrt(pl+cr+zel);
suma=suma+gr;
broj=broj+1;
gr=0;
end
end
pom2(x+1)=broj;
pom(x+1)=suma;
%broj=yd*(xd-x);
prosj_greska(x+1)=suma/broj;
suma=0;
broj=0;
end

uglavnom, ono što tražim- prosječna greška za pomak x , sprema se u niz. No, dobiveni rezultat ima linerani rast. Linearni rast ima i niz pom, gdje se spremaju sume grešaka za svaki pomak, što me još više buni, jer se sa povećanjem x-a smanjuje broj elemenata koji u tu sumu ulaze i trebala bi se smanjivati... Nadam se da sam koliko-toliko objasnio; ako je netko voljan pomoći a ne razumije najbolje napisati ću detaljnije objasnjenje. Također, ako imate drugi algoritam, molim vas da mi ga kažete :). Hvala unaprijed!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice