Pomoc oko programiranja

poruka: 14
|
čitano: 3.075
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko programiranja

Dobar dan ja sam učenik prosjecni učenik 3 razreda srednje škole, te me vec godinama zanima programiranje igara te jednog dana ako Bog da da se zaposlim u većim tvrtkama, ali sada posto sam sada mislio programirat neku igru( jer iskreno diploma s faksa mi nista ne znaci zelim da moja djela tj igre govore za sebe) dali netko mi moze preporuciti nekakav programerski jezik, te nekakave orijetacijske savjete ako bi htio programirat igru u stilu shovel knighta

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko programiranja

U školama i faksevima se najčešće kreće sa čistim C, a onda kad se kasnije prelazi na C++ ili C#

Mogao bi i ti tim putem 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko programiranja

Malo sam citao online i jel osnova svega c, ali onda se prelazi na javu, c++ itd jer se nadam svladat sto vise i jel znate za neku online stranicu ili tutorial gdje bih mogao to svladat 

13 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko programiranja

Najbolje će biti da u knjižnici posudiš knjigu koja će te postepeno uvoditi.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko programiranja
TwoByFor308 kaže...

Dobar dan ja sam učenik prosjecni učenik 3 razreda srednje škole, te me vec godinama zanima programiranje igara te jednog dana ako Bog da da se zaposlim u većim tvrtkama, ali sada posto sam sada mislio programirat neku igru( jer iskreno diploma s faksa mi nista ne znaci zelim da moja djela tj igre govore za sebe) dali netko mi moze preporuciti nekakav programerski jezik, te nekakave orijetacijske savjete ako bi htio programirat igru u stilu shovel knighta

Hvala unaprijed

 Diploma s faksa ti ništa ne znači, ma nemoj mi reći, pogledaj malo ovdje http://www.mathfor3dgameprogramming.com/ , koliko je matematike u pitanju, od vektora, matrica, trigonometrije, diferencijalnih jednadžbi. Ili baš stvarno misliš da sva ta silna matematika na faksevima ništa ne znači. Pa ti sad vidi dobro što ćeš i kako ćeš, a ne lupati bez veze kako je učenje matematike na faksovima ovog tipa bez veze proglašavajući faksove beskorisnim.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko programiranja

Mislim da je on htio reci da nece naci posao samo zato sto ima diplomu nego to sto je uspio napraviti nesto korisno. P.S matematika te nece nauciti programirati nego ce te nauciti razmisljati drukcije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko programiranja
james666 kaže...

Mislim da je on htio reci da nece naci posao samo zato sto ima diplomu nego to sto je uspio napraviti nesto korisno. P.S matematika te nece nauciti programirati nego ce te nauciti razmisljati drukcije.

 Ajmo skinuti mistifikaciju sa tih vaših pojmova "imati papir" kako volite reći. Nijedan te programski jezik naučiti neće da izračunaš udaljenost dvije točke u ravnini ili prostoru, kako god, za to jednostavno moraš znati trigonometriju. Gle, kojim čudom, to se uči u školi, viša matematika potrebna za dosta drugih stvari polaže na faksu. Što tu ima čudno, ako si nešto učio i polagao nije ti se teško prisjetiti i obnoviti. Hoćeš možda asistenta sa PMF na poslu da ti da gotove formule koje ti zatrebaju pošto ti eto znaš neki programski jezik. E vidiš, to ti da taj "papir", da nešto znaš i možeš primjeniti.

Zašto ovo sve govorim? Nije dobro razmišljanje tipa "ne treba škola", pogotovo onima koji još idu u školu ili ih tek čeka škola to treba jasno i glasno reći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 18:59 (Floki).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko programiranja

Korisnik james666 je shvatio sta pokusavam reci, meni puno vise znaci ako sam ja sam programirao nesto i imam iskustva u tome nego samo da imam zavrsen faks, a po mom istrazivanju to vise znaci i drugim tvrtkama. Da pojasnim: ja bi sada naucio programirati i barem 1 igru sam napraviti jer, bar po meni, vise znaci ako si programirao igru sam i da se vidi da je ta igra kvalitetna znaci mi vise nego diploma 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko programiranja
TwoByFor308 kaže...

Korisnik james666 je shvatio sta pokusavam reci, meni puno vise znaci ako sam ja sam programirao nesto i imam iskustva u tome nego samo da imam zavrsen faks, a po mom istrazivanju to vise znaci i drugim tvrtkama. Da pojasnim: ja bi sada naucio programirati i barem 1 igru sam napraviti jer, bar po meni, vise znaci ako si programirao igru sam i da se vidi da je ta igra kvalitetna znaci mi vise nego diploma 

 A kakvo je to tvoje istraživanje? Pun je forum takvih poput tebe jer je uvijek lakše pljuvati po diplomi nego završiti faks pa ju dobiti.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko programiranja

Ne kažem ja da je netko glup što ima diplomu, nego kazem da to meni osobno puno ne znaci, ali ako netko smatra da je diploma njemu bolja ideja od ucenja sam, neka tako uci. Svaka osoba uci na svoj nacin i svaka osoba shvaca drukcije i reagira drukcije na razne metode ucenja. Nisam ja rekao da je diploma beskorisna nego isticem da meni znaci vise iskustvo nego diploma. Niti kazem da je lagano diplomu dobit jer ako cu bit iskreno dosta je tesko. I ja planiram ici na faks i planiram dobiti diplomu ali ponavljam opet da ta meni diploma je manje znacanja nego da sam naucim programirat i radim na svojim projektima

15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko programiranja

Uzmi neku knjigu i radi po njoj,ako baš želiš sam krenut.

Većina online tutoriala koliko god da je korisna,nema neku strukturu kojom češ lakše pratiti ono što radiš (barem oni besplatni tutoriali) i skužiti kako neki dio koda funkcionira, to je ono što je na faksu zakon . I da, može se i bez faksa,ali u slučaju da ideš sam nećeš ni primjetiti da neke stvari ne znaš odnosno da ti neki dio "gradiva" fali.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko programiranja

Hvala na pomoci,planiram ici na faks ali ne volim samo uciti na faksu jer sam imao plan od kada sam bio mal da napravim svoju igru do 20 god i obecao sam sebi pa sam mislio da bi bilo vrijeme da krenem

10 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko programiranja

Hoces napraviti igru, a ni ne znas u kojem bi jeziku radio... Dam se kladiti da ni ne znas napisat najjednostavniji program koji prepoznaje paran broj... Prvo kreni od osnova, a onda ces se potruditi i napraviti igru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko programiranja

Takvi poput tebe s minimalno ili bez ikakvog znanja programiranja najčešće niti sami nisu svjesni koliko toga zapravo ne znaju da bi uopće mogli razmišljati o izradi neke igre. Svako malo je tu netko tko bi radio novu igru, novi OS ili na neki drugi način ekspresno pokušavao postati Bil Gates nakon srednje škole, no takvi ljudi su samo iznimke. Do pravog uspjeha se dolazi tek mukotrpnim radom i nakon godina iskustva. Još pogotovo samouk to neće ići tako kao što si ti zamislio jer o rupama u znanju nekoga tko samostalno neću niti pričati.

 

Štoviše, ne pokušavam te demoralizirati već pokušavam ti sačuvati vrijeme koje bi potrošio na krive odluke.

Moj PC  
5 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice