Poseidon Rampage

poruka: 18
|
čitano: 2.848
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

 

Imam 15 godina i ovo je moj prvi ozbiljniji projekt. Radi se o arkadnoj igri.

 

Ime projekta:                 Posedion Rampage
Autor:                        Mihael M.
Datum pokretanja projekta:    15.8.2010.
Završni rok:                           Kad bude bit će
Programski jezik:             Python v2.6.5
API:                                      PyGame v1.9.1
Stil grafike:                   Pixel art
Korišteni programi:
                      Grafika:       Paint.NET          [Free]
                      IDE:          Wing 101 IDE    [Free]

 

Datum pokretanja projekta je kao "službeno" 15.8. iako sam već prije radio razne skripte i klase koje bi mi mogle koristiti te sam detaljno smišljao, koliko se u detalje u ovakvoj igri može ići. Radnja igre odvija se u drevna vremena kad su Olimpom vladali Bogovi. Vi ste u ulozi Posejdona, boga mora kojem je danas jako dosadno pa se zabavlja potapajući brodove bacajući kamenje s obližnje litice. U igri su 3 vrste broda,

Trireme -> Light ship -> brz sa malo snage -> teže ga je pogoditi ali lakše potpiti

Bireme -> medium ship -> osrednji brod

Penteconter -> Heavy ship -> totalna suprotnost triremu

 

Igri je trenutno gotov primitivni GUI (samo Button/Gumb klasa) jer ga nažalost pygame ne pruža, gotovo je kretanje brodova te definiranje tipa broda i sve funkcije u skladu s tim.

Ako nekog zanima mogu uploadat stari kod gdje je samo primjer gameplay-a iako će se bacanje kamena izmjeniti. Evo screen iz starije verzije

 

http://img51.imageshack.us/img51/2485/71420820.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 18:46 (Dangerous Code Games).
 
9 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Sviđa mi se ideja igre :D

Mogao bi dodati par valova, ovako se više dobija dojam da brodovi plutaju po nebu.

Usput, završni rok mi si dobro odabrao (trebao sam i ja napisat isti datum :/ )

http://mkm.doublebuffer.org
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 18:53 (MaracKoMarac).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Nije moja ideja :P (btw ideju sam preuzeo od W1K1N6-a s jednog drugog foruma pa mu se ovim putem zahvaljujem)

 

Budem napravio sad se trenutno mučim s programiranjem, poslje ćemo igru našminakati ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 18:57 (Dangerous Code Games).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Poseidon Rampage
Dangerous Code Games kaže...

 

 

Igri je trenutno gotov primitivni GUI (samo Button/Gumb klasa) jer ga nažalost pygame ne pruža

Što pygame ne nudi? GUI?

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Yup, mogu se skinuti gotovi al mi je ljepše znati da sam ga sam napisao :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Poseidon Rampage
Djeluje mi obečavajuće, sviđa mi se grafika tj. stil, a igra me podsjeća na tower defense , svaka čast i palac gore :)
http://www.woodgamesfx.com
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Hvala. Nadam se da će vam se svidjeti kad bude gotova, sad mi to i nije pretjerano važno Osmijeh ali ipak, pokoji dobri komentar diže moral i volju ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Igra izgleda super...I jedva ju čekam igrati! Smijeh

Programer i 3D artist
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Hvala, btw. zanemarite nadimak (Dangerous Code Games), to je iz vremena kad sam bio totalni početnik, pisao gluposti i maštao o nećem nemogućem Bogataš)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Poseidon Rampage

Tako je i meni bilo,i još je dan danas tako(ali samo malo)! Izlanuo se

Programer i 3D artist
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage
ja bi stavio ovog posjedona gore a more dole, a ne ovako da je on sa strane
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

UPDATE

 

- uspio sam sredit bacanje kamena primjenom kosog hitca

- promijenio grafiku jednog ružnog broda

- izmjenio koncept igre na način na koji mi se sviđa i tako će ostati

Cool

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Danas sam napravio više nego cijeli protekli tjedan. Napravio sam neke efekte kao što su valovi, odsjaj broda na vodi. Napravio sam score sustav, scoretable i još ponešta. Ali naravno vama to ovako ništa ne znači stoga ss :)

 

skrinšot skrinšot
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

--- Poseidon Rampage --

Poseidon Rampage je moj prvi ozbiljniji projekt i u razvoju je bio oko 2 mjeseca, (citaj mjesec
dana rada :D ). Razvijao sam ga u programskom jeziku Python uz pomoc API-a PyGame. Igra je
arkadna tako da je namijenjena svim uzrastima :P. U igri ste u ulozi "zlog" grckog božanstva,
Poseidona, Boga mora. Danas je baš neki dosadan dan pa ste se odlucili zabaviti, bacajuci kamenje
s obližnje litice i potapajuci brodove koji bezbrižno plove morem :). E sad sve bi išlo kao po
loju da kamenja ima dosta, eh ali nema zato cete morati gadati brodove koji prevoze kamen nebiste
si prikupili municiju za daljnje divljanje. Ako ste vec ostali bez kamenja, tu su još i gromovi
sa kojima možete potpiti neki brod, ali pazite njih je malo i NE obnavljaju se. Ako ste baš ostali
bez svega, tu je naravno i "cheating" sustav, koji pak opet nije besplatan :). Lupite SPACE i
dobit cete 10 dodatnih kamena ali cete ostati bez 100 bodova. Pošto je cilj igre skupiti što više
bodova, nemojte se precesto dovoditi u situaciju da morate lupati SPACE :) iako ce to nekad biti
nužno za nastavak igranja.

Želio bih se zahvaliti MarcuKoMarcu. na nekim idejama u vezi igre, pomoc pri pronalaženju i otkrivanju
bugova, i naravno zadnje ali ne i najmanje važno onom prekrasnom kamenu kojeg ja nikako nisam
mogao napraviti. Kako njemu, tako i Matiji V. na concept artu bez kojeg bi litica i Poseidon
izgledali veoma loše. Takoder hvala i svim clanovima DB foruma i ostalima koji su mi pokušali
pomoci kad sam zapeo i pružali mi podršku :)

Kontrole:
Lijevi klik: ispaljivanje kamena
Desni klik : ispaljivanje groma
SPACE      : kupovanje kamenja
Any Key    : Kad je Game Over screen, vraća vas na izbornik
Q         : izlaz iz igre u bilokojem trenutku



!!!PRIJE IGRANJA EXTRACTAJE FAJLOVE IZ ZIP ARHIVE!!!

 

Binary

Source

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Igra je zakon, ali... gdje je CD-cover? Belji se

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

@Marac to sam napravio prije nego sam počeo igru radit, ali nisam imao Photoshop a u paintu je izgledalo loše Nevinašce

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage
Odlična igrica! svaka čas. i to u dva mjeseca. jako ljepo izgleda, ali je možda malo monotona. bez uvrede :). ali izgleda preljepo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poseidon Rampage

Svjestan sam da je monotona al sad je gotovo, nadam se da sljedeći naslovi budu zabavniji ;) (ako ih bude)

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 22:01 (Dangerous Code Games).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice