Problem u c programiranju

poruka: 29
|
čitano: 5.201
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

sljedeći kod mi ne daje željeni rezultat...

 

#include <stdio.h>

main()
{
 int investic1;
 int profit;
 int cjena;
 int tegli;
 int investicije2;
 printf("Molimo unesite dosadašnje investicije.\n");
 scanf("%i ", investic1);
 printf("Molimo unesite dosadašnji profit.\n");
 scanf("%i ", profit);
 printf("I za kraj molimo vas unesite cijenu tegle meda.\n");
 scanf("%i ", cjena);
 investicije2=investic1-profit;
 tegli=0;
 printf("Trebate još zaraditi %i kn\n", investicije2);
 while(cjena<investicije2)
 {
  tegli++;
  investicije2=investicije2-cjena;
 }
  tegli++;
  printf ("Trebate još prodati %i tegli meda da biste bili u plusu!\n", tegli);
}

 

umjesto da mi normalno sve zatraži po redu (vjerujem da znate šta želim reći...) i da željeni rezultat ("trebate još zaraditi (točna brojka) kn" i "trebate još prodati (točan broj) tegli meda da bi ste bili u plusu!")...molim pomoć...sto prije to bolje... 

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

Scanfu proslijeđuješ adresu varijable, ne nju samu (C ionako nije imao reference...)

 

znači, scanf("%x", &x);

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

napravio sam modifikacije, ali ne radi, kompajler mi ne prijavljuje nikakvu pogrešku (osim na to da u main nisam odredio tip ali to onda pretpostavlja da je integer...) ali mi svejedno poludi nakon što upišem ono 1. što treba...neznam dali je problem što sam investic1, profit i investic2 pretvorio u long (prilagodio sam i držače mjesta tako što sam %i zamjenio s %l ...)...jel eventualno ima još neka pogreška u mom kodu ili je kriv kompajler (moj comp nije preslab da nema dovoljnu količinu memorije...)?ajd zaljepit ću sadašnji kod tako da bi ste zanli o čemu pričam...

 

#include <stdio.h>

main()
{
 long investic1;
 long profit;
 int cjena;
 int tegli;
 long investicije2;
 printf("Molimo unesite dosadašnje investicije.\n");
 scanf("%l", &investic1);
 printf("Molimo unesite dosadašnji profit.\n");
 scanf("%l", &profit);
 printf("I za kraj molimo vas unesite cijenu tegle meda.\n");
 scanf("%i", &cjena);
 investicije2=investic1-profit;
 tegli=0;
 printf("Trebate još zaraditi %l kn\n", investicije2);
 while(cjena<investicije2)
 {
  tegli++;
  investicije2=investicije2-cjena;
 }
  tegli++;
  printf ("Trebate još prodati %i tegli meda da biste bili u plusu!\n", tegli);
}

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

Mislim da želiš staviti %d umjesto %i.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

Zbog tebe sam spojio linux i windows (virtual box -> seamless mode). Ugl, rewriteao sam ti kod. Evo, sad radi:

 

#include <stdio.h>

float investic1;
float profit;
int cjena;
int tegli;
float investicije2;

int main()
{
    printf("Molimo unesite dosadasnje investicije.\n");
    scanf("%f", &investic1);
    printf("Molimo unesite dosadasnji profit.\n");
    scanf("%f", &profit);
    printf("I za kraj molimo vas unesite cijenu tegle meda.\n");
    scanf("%d", &cjena);
    investicije2=investic1-profit;
    tegli=0;
    printf("Trebate jos zaraditi %.2f kn\n", investicije2);
    while(cjena<investicije2)
    {
        tegli++;
        investicije2=investicije2-cjena;
    }
    tegli++;
    printf ("Trebate još prodati %i tegli meda da biste bili u plusu!\n", tegli);
    return 0;
}
Pitaj ak ti nešt nije jasno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

tnx...sve sada radi...

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

Tvoja greška je bila što si u scanf-u stavljao %i a ne %d za cijele brojeve ili %f za brojeve sa zarezom kao 3.45. Kada koristiš int onda u scanf-u za tu varijablu imaš %d, a kad koristiš float onda u scanf-u koristiš %f. I naravno kada hoćeš da ipišeš rezultate moraš takođe poštovati prethodno. Kada ispisuješ int onda u printf-u ide %d npr.

...

int x;

...

scanf("%d",&x);

....

printf("promjenljiva je %d",x);

 

Za float je

...

float x;

....

scanf("%f",&x);

....

printf("promjenljiva je %f",x);

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2009 12:30 (majk_3).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem u c programiranju
DragonSoul kaže...

Zbog tebe sam spojio linux i windows (virtual box -> seamless mode). Ugl, rewriteao sam ti kod. Evo, sad radi:

 

#include <stdio.h>

float investic1;
float profit;
int cjena;
int tegli;
float investicije2;

int main()
{
    printf("Molimo unesite dosadasnje investicije.\n");
    scanf("%f", &investic1);
    printf("Molimo unesite dosadasnji profit.\n");
    scanf("%f", &profit);
    printf("I za kraj molimo vas unesite cijenu tegle meda.\n");
    scanf("%d", &cjena);
    investicije2=investic1-profit;
    tegli=0;
    printf("Trebate jos zaraditi %.2f kn\n", investicije2);
    while(cjena<investicije2)
    {
        tegli++;
        investicije2=investicije2-cjena;
    }
    tegli++;
    printf ("Trebate još prodati %i tegli meda da biste bili u plusu!\n", tegli);
    return 0;
}
Pitaj ak ti nešt nije jasno.

Greška u ovom kodu je u posljednjem printf. Trebalo bi stajati printf ("Trebate još prodati %d tegli meda da biste bili u plusu!\n", tegli); a ne %i

15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

Da, u pravu si. To je ostalo kako sam kopirao kod od njega. Čudim se da nisam vidio warning u kopajleru O_o

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

Nebitno za sam kod, no zanima me, zašto je cijena integer? Bilo bi realnije da je i ona float... neznam točan test zadatka pa pitam, moglo bi te to rušit ne nekim primjerima...

I see offline people!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

nekužim zašto se nemože stavit %i umjesto %d...pa %i je držač mjesta za integer, bar sam tako pročito u knjizi...

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Problem u c programiranju
Capitan Hook kaže...

nekužim zašto se nemože stavit %i umjesto %d...pa %i je držač mjesta za integer, bar sam tako pročito u knjizi...

Krivu knjigu si pročitao.

Nema potpisa jer egomainiaci odmah polude :)
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

za šta je držač %i ?

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem u c programiranju

'%d' : Scan an integer as a signed decimal number.


'%i' : Scan an integer as a signed number. Similar to '%d', but interprets the number as hexadecimal when preceded by "0x" and octal when preceded by "0". For example, the string "031" would be read as 31 using '%d', and 25 using '%i'.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

aha...ok, tnx...

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

kako učitavati neki text iz txt file-a u c-u, dakle recimo korisnik unese neki txt, program ga unese u txt file i onda kad korisnik opet pokrene program i treba mu taj txt, da ga program učita iz nekog txt file-a...ovo je samo jedan primjer, tako da nemorate ako neželite nuditi gotova rješenja...

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče!92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem u c programiranju
Capitan Hook kaže...

kako učitavati neki text iz txt file-a u c-u, dakle recimo korisnik unese neki txt, program ga unese u txt file i onda kad korisnik opet pokrene program i treba mu taj txt, da ga program učita iz nekog txt file-a...ovo je samo jedan primjer, tako da nemorate ako neželite nuditi gotova rješenja...

 

Za učitavanje teksta,odn.znakovnih varijabli moraš imati ispod #include<stdio.h> još i #include<string.h>,napraviti polje recimo char txt[25000],a tekst učitavati pomoću funkcije gets(txt);

Dalje ne znam,to je prenapredno za mene,a možda čak ni ovo što sam gore napisao ne vrijedi za takve "zadatke".

oko za oko,pasta za zube
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

ok, onda ču to napravit s batchem (u program ču si dodat system ("type nešto.txt");), nisam siguran da radi ali vrjedi pokušat...ako imate neke prjedloge kako to još napravit recite ih...

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče!92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Problem u c programiranju
Capitan Hook kaže...

kako učitavati neki text iz txt file-a u c-u, dakle recimo korisnik unese neki txt, program ga unese u txt file i onda kad korisnik opet pokrene program i treba mu taj txt, da ga program učita iz nekog txt file-a...ovo je samo jedan primjer, tako da nemorate ako neželite nuditi gotova rješenja...

Evo ti savjet :)

 

za obradjivanje datoteka (bilo kakvih) trebas imati inkludirano stdio.h biblioteku i koristis funkciju za otvaranje datoteke, a to ide ovako

 

#include<stdio.h>

 

int main()

{

  FILE *fp;

  char datoteka[20];

  char ch;

 

  //Zahtjev za otvaranjem zeljene datoteke

 

  printf("Unesite naziv datoteke koju zelite otvoriti: ");

  gets(datoteka);

 

  //Provjera dal postoji datoteka i otvaranje nje za citanje (zbog r u navodnika da je w mores pisat u nju

 

  if((fp=fopen(datoteka, "r"))==NULL)

  {

    fprintf(stderr, "Greska pri otvaranju datoteke: %s\n", datoteka);

    exit(0);

  }

 

  //Sad mores citat iz datoteke npr

  //dok nije kraj datoteke citaj i ispisuj po jedan znak

 

  while(!feof(fp))

  {

    ch=getc(fp);

    putchar(ch);

  }

 

  return 0;

}

 

Uglavnom to je to, ako sta nije jasno, pitaj :)

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

ali gdje si otvorio tu datoteku?

i ja znam za to fopen ("", ""), ali u tom kodu nevidim taj dio osim u uvjetu za if, a nisam to našo na 2 mjesta nego samo na jednom i to u uvjetu pa onda ne kužim...

 

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče!92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Problem u c programiranju

to u uvjetu ti je kao spojito dvije narebe u jednom, mores i ovako napisat

 

fp=fopen(datoteka, "r");

if(fp==NULL)

{

  fprintf(stderr, "Greska pri otvaranju datoteke: %s\n", datoteka);

  exit(0);

}

 

u biti je ono samo sazeta verzija ovoga

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

aha, ok...tnx na pomoći, uskoro vam stiže novi nevaljali kod...za križić-kružić (multiplayer)...

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče!92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.Da se Facebook server sruši 90% m
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

zdravo treba mi pomoć u vezi programa u c-u,,,, ako netko zna da mi da barem upute ,,,,, Unaprijed zahvalan!!!

Napraviti program kojii zracunava rjesenja jednadzbi

  a11x1 + a12x2 =b1

 a21x1 + a22x2 =b2

    nepoznate su x1 i x2 koeficijenti a11,a12,b1,b2,a21,a22 se unose sa tastature, ako sistem jednadzbi nema rjesenjeprogram ispisuje poruku  rjesenje ne  postoji

Takoder treba ispisati odgovarajucu poruku ako sistem ima beskonacno mnogo rjesenja              

 

bole
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju

jeli mi netko može pomoći  u vezi programa,,,prijedlozi i ideje su mi korisne

moram napraviti program koji će na monitoru ispisati prvih n cijelih brojeva i vrijednost funkcije f(n)=2n3 - 4n +5

ispi na zaslonu treba biti u slijedecem formatu;

n=1       f(n)=3

n=2       f(n)=13

n=3       f(n)=47

....

broj n se unosi sa tipkovnice i treba biti manji od 20. ako je broj n veći ili jednak 20 ili manji od j program ne ispisuje nista koristti FOR petlju

bole
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem u c programiranju

for (k=1;k<=n;++k)

  printf("n=%d    f(n)=%d\n",i,2*i*i*i- 4*i +5);

 

ostatak napiši sam.

 

btw ako postaviš isto pitanje u 8 tema, ne znači da će ti netko prije odgovorit

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem u c programiranju

nisam nikad prije sudjelovao u nikakvim forum raspravama,,,, tako da neznam kako to ide,,,,, upisao sam elektrotehnički faks u sarajevu i nikada prije nisam programirao,,,,

to mi je jedino slaba strana,,,,već smo počeli sa zadaćama a ja ne znam samostalno uraditi ni petlju for ,,,, hvala ,,, na pomoći

imam još jedan program ako možeš izdvojiti vremena:

napisati program koji izračunava zbroj

 

S(x)= 1 +  2x  + 3x  +....+ nx

                 2!       3!             n!

cijeli broj n i realni broj x se učitavaju sa tastature, za broj n treba vrijediti 1<=n <=15. za broj x treba vrijediti -20 <= x <=20. AKO navedeni uvijeti nisu ispunjeni program se izvrašava bez izračunavanja zbroja i ispisuje poruku Nisu ucitane dozvoljene vrijednosti.

prvi primjer izvođenja programa:

 

unesite broj n: 22

unesite broj x: 1

zbroj je : S(1) = 2.5

bole
16 godina
neaktivan
offline
Problem u c programiranju


Jesi li ti tu naveo krivi rezultat, koliko vidim rezultat 2.5 se dobije već kod izraza

n = 3

za vrijednost x=1 i može se samo dalje povećavati kako n raste


#include<iostream>
using namespace std;


int main()
{
    int n = 3;
    float x = 1;
    float suma = 1, fakt = 1;

    for(int i= 2; i<=n; i++)
        suma += ((i*x) / (fakt *=i));
    cout<< suma << endl;
}


Ovo ti ne bi trebalo predstavljati teškoću, više je stvar matematike, nego programiranja, a pošto si na elektrotehnici, dakle, kužiš matematiku

Nabavi pod hitno neku knjigu iz C++.

Neka me netko ispravi ako sam ovdje pogriješio





Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 13:34 (Floki).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem u c programiranju

MA matematiku kontam,,,,ali čim ja otvorim code blocks nista ti ja od onih naredbi neznam,,, imam neku tanju skriptu  iz nje učim petlje ,,, al to očito nije dovoljno,,Ali  kad mi netko uradi program već pomalo kapiram kako funkcionira,,,,

 

nije greška tako mi je profesor dao zadatak,,i  drugi primjer  izvođenja programa 

 unesemo n: 22

 unesemo x: 3

Nisu ucitane dozvoljene vrijednosti

Program koji daje tačan rezultat za gore navedene primjere ali ne i za neke druge vrijednosti NIJE ispravan

 

EEJ ,,, da te pitamm šta znači

 

 #include<iostream>
using namespace std;           i sta znači  uvjet    cout<< suma << endl;

bole
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice