Qbasic pomoc

poruka: 4
|
čitano: 2.063
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Qbasic pomoc

Molim vas, pomozite mi oko zadataka

 

1.Napravi program koja nakon ucitavanja dva broja izracunava  najveci zajednicki djelilac

2.Napravi program koji omogucava ucitavanje intervala K-N pa izracunava proizvod neparnih brojeva koji je dijeljiv sa 3 u datom intervalu.

3.Uradi progam koji prebrojava sve parne prirodne brojeve u datom intervalu K-N

 

Hvala unaprijed

 
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Qbasic pomoc

Ja sam skinuo taj program i kada ga trebam od pakirati

pojavi mi error.Znas mozda sa neke druge stranice

za skinuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Qbasic pomoc

Evo ti:

http://www.qbcafe.net/en/top-ten-downloads/

 

S time da postoje mnogo moderniji jezici i razvojna okruzja za uciti programirati.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
8 godina
neaktivan
offline
Qbasic pomoc

Zdravo trebam pomoc oko 2 qbasic zadataka. S time da ako mi pomognete oko barem jednog, sama cu skuziti ostali. Inace programiram u qbasicu, kuzim ove jednostavnije stvari i znam ih dosta dobro. Muce me stringovi, znam za mid$, left$, right$, len. Zadaci glase: 

  1. 1)Učitati imena i prezimena vašeg razreda odrediti i ispisati koji učenik ima najveći broj znakova u svojem imenu i prezimenu
  2. 2)Učitati imena i prezimena vašeg razreda odrediti i ispisati koji učenik ima najveći broj znakova u svojem prezimenu

 

Moja verzija programa (Samo kod testiranja ne dodje dobro jer program ispisuje ime zadnjeg ucitanog ucenika, a ne onog koji ima najvise broja znakova):

 

cls

max = 0 : buu = 0 : brz = 0

input "Ucitaj broj ucenika vaseg razreda"; uu

input "Ucitaj ime i prezime ucenika";IP$

brz = len(IP$) : max = brz

for buu = 2 to uu

input "Ucitaj ime i prezime ucenika"; IP$

brz= len(IP$)

if brz>max then max = brz

next buu

print "Ucenik sa najvise znakova u imenu i prezimenu";IP$

end

 

ovdje je: Max = maksimalan broj znakova ucenika , buu = broj ucenika razreda, brz = broj znakova, IP$ = ime i prezime

 

Meni je jasno da mi i ne može ispisati ime učenika koji ima najviše znakova kad programu nisam zadala da to napravi. Mene samo zanima kako da popravim taj dio, gdje i što da ubacim u program da program ispisuje ime učenike koji ima najviše, a ne onog kojeg sam zadnjeg učitala, što nedostaje?

Vaša preporuka za korištenje naredbe u drugom zadatku? S obzirom da treba poceti brojati znakove nakon prvog razmaka:) Mislila sam staviti naredbu if i onda pitati ako je = " " (razmaku) da pocne brojiti znakove; len. Jel to dobro?
Unaprijed se zahvaljujem ako tko bude imao vremena ovo riješiti i pomoći mi :)

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice