Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 959.169
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ma obozavam voziti. Ali bas se tu noc u Becu nisam nikako naspavao. Odspavao sam svega par sati. To mi je bio problem. Ali OK, stigli smo bez problema. Nazad nam je trebalo nekih 16 sati. Nisam ni osjetio. Dosli smo kuci u HR kao da sam dovezao iz Zagreba. Tako sam se osjecao.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
A to je drugo, ja sam godinama obožavao voziti. Čak mi je žao što me prošlo, još se ponekad zanesem idejom beskrajne vožnje po američkim prostranstvima, kao u filmu.
Makar znam da bi sad ipak nakon par sati poslao u materinu i mustanga i amere i njihove dosadne ceste
12 godina
online
Kako sam dobio posao u Irskoj

Friday 

 

Čestitam lega na promaknuću... Da sam ja bar upola tak uman...

Ali, lakše malo s tim dugim vožnjama...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...
A to je drugo, ja sam godinama obožavao voziti. Čak mi je žao što me prošlo, još se ponekad zanesem idejom beskrajne vožnje po američkim prostranstvima, kao u filmu.
Makar znam da bi sad ipak nakon par sati poslao u materinu i mustanga i amere i njihove dosadne ceste

 

Zena i ja vec godinama planiramo coast to coast voznju po USA (New York - Los Angeles). To bi bas bilo super. Ali za to bas treba vremena i jako puno novaca. A uvijek je nesto drugo prece...

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

čekaj penziju 

12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ja bi prvo probao Atlanski ocean s nekom malom jedrilicom prec..ko je vidija sa avionom prek oceana!😁
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

ti si ipak morski čovik, ja sam već 20 godina u dalmaciji, pa sam na brodicu kročio da je na prste jedne ruke nabrojat

2-3 puta na trajekt, jednom na policijski gliser radi neke reportaže i jednom na neki turistički brodić na svadbu

e da, jednom na nekakav brodić kojim smo obišli uzgajališta kali tune, to je bilo milina, došao glavni chef maguro restorana iz japana i hranio nas sushijem i ostalim delicijama nekoliko sati  

12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ja sad bio prosli vikend u Belgiji..u poned ujutro se morao vratit nazad(ekipa produzila do Dublina)..u 04i15 ustao pa na velebni kolodvor u Antwerpenu peron 24(trebao bit 3)..do Bruxelessa..tamo jos veci kolodvor..lagana panika..nasa jedva bus za aerodrom Charleroi.kisa pada ko luda..let u 08..trka po aerodromu na gate koji je u pi..di materinoj..uspija na knap..ZG sletija u 10..autom do ST(s gustom odvozija) u 13 dosa…stres na iljadu taj dan 😅
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 10:01 (volegradele).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Ma obozavam voziti. Ali bas se tu noc u Becu nisam nikako naspavao. Odspavao sam svega par sati. To mi je bio problem. Ali OK, stigli smo bez problema. Nazad nam je trebalo nekih 16 sati. Nisam ni osjetio. Dosli smo kuci u HR kao da sam dovezao iz Zagreba. Tako sam se osjecao.

otidji na siciliju pa javi

prije mjesec dana sam bio dole 10 dana na godisnjem, prosli dobar dio otoka, izgubio godinu dana zivota zbog stresa a zena vjerojatno i vise.

dvije trake u jednom smjeru a ekipa se vozi u cetiri, crte na cesti su sugestija a ne pravilo, guranje je normalna stvar, semafori isto sugestija, rupa ili neciji otrgnuti kotac nasred autoceste redovna pojava a auti takvi drlozi da napokon shvacam zasto je uvoz iz italije 100% rizik.

da ne pricam kakva je avantura uspon na Etnu u malom fiatu a prema tebi ide bus koji sijece zavoj, lik samo potrubi prije zavoja da se "najavi" a na tebi je da reagiras i maknes se

nakon slijetanja u Minhen voznja po autobahnu do doma je bila kao meditacija

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 11:35 (nixass).
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

 Pa sigurno puno manje bitno za IT struku je sami fakultet od konkretnog postignuća kroz posao, mada Irci su nacija koja vrlo malo cijeni bilo kakve fakultete i općenito plan i program fakulteta im je retardiran, barem za tehničke struke. 

 

Irci u mojoj struci pretjerano cijene iskustvo, njima je 20 godina u nečem vrijednije od bilo čega drugog, dok sam se mnogo puta uvjerio da su osobe sa 6-7 godina iskustva kroz 3-4 različite firme i obrazovanjem tehnički bolje osobe od ovih sa 20 godina na istom mjestu. 

 

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday jesi tu večeras ili pališ autobuse po Dublinu? Vidim veselo na ulicama, a ona jadna garda izgleda kao odred izviđača, a ne ozbiljna policija.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

nisi mogao bolje opisati irsku policiju...klinci i klinceze od 20 god i 50 kila skupa sa jaknom .  

 

A nezadovoljstvo se kumulira vec dugo. Moralo je negdje puknuti

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Jedino zbog čega bi Irci trebali protestirati je njihova nesposobna policija i lokalni chavs, ali hej.. dok domaći rade sranja (svakodnevno) onda je it's grand i smiju im se.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Kada će se riješiti problem s ultra desnim fanaticima i teroristima u Irskoj, zna li se šta?

Palestina od rijeke do Atlantskog oceana!

 

 

 

/s

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Koje odgovornosti imas sad kao PE i koliko se placa povecala Friday?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

I, kako si dobio posao u Irskoj? 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
turboflash kaže...

Koje odgovornosti imas sad kao PE i koliko se placa povecala Friday?

 

Odgovornosti su u biti iste a placa uvijek raste za par posto kod takvih stvari (osim vjerojatno ako je u pitanju promotion sa snr manager na director poziciju i slicno).

Zapravo, ne znam sta bih rekao za odgovornosti. To je nesto sto se vrlo suptilno prosiruje cijelo vrijeme. Od striktno kodiranja kroz godine je doslo do toga da se odradjuje sve vise toga - dizajn, optimizacije, trikovi za ustede na AWS, izmjene kompletnih platformi, komplicirani data extractioni i migracije podataka...

Iskreno - gotovo cijelu godinu radim na RTB sranjima. Popravljanje legacy koda, optimizacije i takve stvari. Prije 2 i pol godine mi je dodjeljen junior koji nikada nije radio sa bazama podataka (tek je prakticki izasao sa fakulteta). Sad on vodi gotovo kompletan DB development nove platforme (prelazimo sa mssql na postgres). Naucio je jako puno i izuzetno mi olaksao zivot. Ja radim samo PR review-ove na novoj platformi i uskacem kad imaju vece probleme. U medjuvremenu popravljam stara sranja koja nitko ne zeli ni taknuti (a customeri se zale).

 

luka94 kaže...

I, kako si dobio posao u Irskoj? 

 

Spavao sam sa nacelnikom opcine

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 14:06 (Friday).
9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
luka94 kaže...

I, kako si dobio posao u Irskoj? 

 Pise ti na prvoj stranici posta.

15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Howdy ekipa,

 

čisto informativno ako je netko zainteresiran za dolazak i rad u IE IT sektoru (AWS konkretno, Dublin i okolica, DC okruženje) dijelim link:

 

https://www.amazon.jobs/en/jobs/2475803/data-center-technician?no_int_redir=1

radi se o datacentru, posao je u smjenama i na žalost nije mi dopušteno više reći od onoga što se nalazi na službenoj stranici, ali sam rad, plaća, uvijeti i mogućnosti su vrlo dobri. Ako ništa drugo, imati AWS na CVu je open doors u IT konkurenciju (koje ima puno).


Isto tako traže dosta elektirčara, rad je također u DC okruženju, posao je nešto jednostavniji sa tehničke strane ali i odgovorniji i stresniji (kad dođe do zasukanja rukava) jer bez struje smo svi džaba krečili. (Usput rečeno i bolje plaćen jer su ovdje električari i tehnički orijentirana zanimanja traženiji do IT kadra)

https://www.amazon.jobs/en/jobs/2333343/data-center-engineering-operation-technician-shift?no_int_redir=1

ali za detalje toga vam i da hoću nemam puno za reći jer nije u mom opsegu posla. Znam da morate imati nekakav IE cert. električnih smjerova, ili ako uspijete prevesti HR kvalifikacije na Engleski (koji prije toga trebate provjeriti dali prolazi - više detalja).
Doduše u oba slučaja kao i većini poslova u samom AWSu više od papira gledaju i traže iskustvo, koje nužno nemora biti vezano za poziciju ali trebali bi imati tehničku pozadinu, bilo hardwarea ili softwarea (kojih traže masu, link za sve trenutne pozicije po IE, da se naći svašta nešto). Osobno, nikad prije ovoga nisam radio ni blizu datacentara ili servera tolikih razmjera, s obzirom da dolazim iz grafike i dizajna (sa velikim entuzijazmom za hardware) ali ništa nije koštalo prijaviti se na natječaj i čekati odgovor. Koji svakako dolazi, pogotovo ako ste refferani. Gdje moja uloga dolazi (u kom slučaju šanse da vas pozovou na screening interview su značjano veće) ali za to bih sa ljudima koji su ozbiljno zainteresirani trebao imati kratki PM čisto da ne bude nesporazuma. Također bi bilo dobro da ste upoznati sa S.T.A.R. metodom intervijua, its a big deal ovdje.

 

 

U nedostatku boljih ideja gdje sa ovim postom, isprike ako nekome zasmeta ovdje, ali vidim tema je i dalje aktualna, a sjećam je se još od prije par godina kada sam čitao iskustvo kolege Petka i maštao o tome kako bi bilo lijepo biti u sličnoj poziciji. Jedino mi je žao što sam puno previše vremena čekao da se odlučim za taj prvi korak.
Koji, sa trenutnim stanjem u IE od smještaja pa do trzavica sa "bloody foreigners" (ovo je ograničeno na uske dijelove večih gradova, iskreno u sve skupa skoro 4g (sa stankom od dvije u HR, thx China) nisam doživio niti jedan incident, a pola od toga sam proveo u Dublinu, kvart i preference igraju veliku ulogu u tome)....nije baš jednostavan, neopisivo je teško naći smještaj. Ali ima opcija, i načina za ozbiljno zainteresirane. Više info o svemu tome u PM.

P.S.
Ovo pišem s posla, a temu ću pratiti na tjednoj bazi.
P.P.S.
Link agencije specijalizirane za zapošljavanje u ITu po Irskoj, nešto je lakše doći do posla, ali mana je što radite preko agencije (naravno uvijek postoji mogućnost da pređete na company contract) nemam iskustva sa njima, ali sam saznao o njima kada sam došao u AWS. Čisto FYI.

Above & Beyond
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 11:14 (vega455).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

pa mi bi trebali otvorit grupu "Bugovci u AWS"

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

pa mi bi trebali otvorit grupu "Bugovci u AWS"

 

 Mozda treba phonetool grupa.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 15:14 (Et_Tu_Brute?).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice