Asrock Z97 Extreme4 error 71

poruka: 6
|
čitano: 1.875
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Asrock Z97 Extreme4 error 71

Pozdrav Bugovi strucnjaci!
Molim Vas za pomoc...

Nedavno sam kupio novo racunalo koje sam sam slagao, komponente su:

maticna - ASRock Z97-Extreme4
procesor - Intel Core i5 4690K
memorija - Kingston 2x4GB 1866MHz DDR3 HyperX Fury
napajanje - Corsair RM650W
kuciste - Fractal Define R5

HDD WD 1TB Black je izvaden iz starog racunala za prvu ruku dok ne dode novi SSD

Nakon ubacivanja svih komponenti napravio sam Update Biosa, snimio Windows 7 i sve ostale vazne stvari (Origin i Steam) i tako koristio racunalo desetak dana s integriranom grafikom (u tom periodu racunalo je radilo normalno) dok mi nije stigla Gigabyte GF GTX970 G1 GAMING...

Nakon ugradnje graficke, racunalo radi normalno tjedan dana i onda pocinju problemi...

Pri paljenju racunala na maticnoj mi se pojavljuje greska "71" (svi ventilatori se vrte), na monitoru od pocetka nema nikakve slike, mis i tipkovnica ne svjetle...

Ako racunalo ugasim na nacin da power tipku drzim nekoliko sekundi i ponovno ga upalim greska se opet javlja, ako ga ugasim iz sruje na desetak sekundi greska se vecinom ne javlja i racunalo se sasvim normalno ponasa (i pri "velikim" opterecenjima - npr. Arma 3)

U narednim paljenjima nema pravila, nekad ce racunalo raditi normalno pet dana, a nekad ce se greska pojaviti pet puta u danu :-(

Do sada sam:

1. zamijenio maticnu - greska se opet povremeno pojavljuje
2. zamijenio memoriju - Corsair 4x2GB 1600MHz DDR3 - greska se opet povremeno pojavljuje
3. zaimjenio napajanje - Corsair CS650W - greska se opet povremeno pojavljuje
4. zamijenio graficku - Sapphire HD 5850 2GB TOXIC- greska se opet povremeno pojavljuje

U uputama od maticne pise da greska "61-91" ima veze sa "Chipset initialization error. Please press reset or clear CMOS."

Napravio sam i Clear CMOSa, ali opet isto :-(

Ima li tko ideju sta bi moglo biti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Asrock Z97 Extreme4 error 71

Hmm, jesi probao opet sa integriranom pokrenuti pc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Asrock Z97 Extreme4 error 71

Vidi je li sve spojeno dobro.

Znalo se događati da javlja tu grešku ako power plug nije dobro spojen na GPU.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asrock Z97 Extreme4 error 71
Tri, cetiri dana sam koristio racunalo s integriranom grafikom i u tom periodu se greska nije pojavila ali kako biti siguran da se greska nece pojaviti peti dan... Jer kako sam gore naveo nema nikakvog pravila...
Nakon ponovne ugradnje graficke, greska se odmah pojavila dva puta za redom i evo sad se ne pojavljuje vec cetvrti dan
12 godina
offline
Re: Asrock Z97 Extreme4 error 71
Vec sam sto puta pregledao sve spojeve i svaki put je sve bilo dobro spojeno
14 godina
offline
Asrock Z97 Extreme4 error 71

Chipset i bios updateani?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice