Asus gene V problem

poruka: 5
|
čitano: 752
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Asus gene V problem

poz kupio sam navedenu plocu i sve spakovao i kada upalim pc ulazi u bios normalno i kada izadjem iz biosa pokrenem sistem neradi mi ni mis ni tastatura a biosu radi i mis i tastatura

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 19:09 (mirkossam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus gene V problem
mirkossam kaže...

poz kupio sam navedenu plocu i sve spakovao i kada upalim pc ulazi u bios normalno i kada izadjem iz biosa pokrenem sistem neradi mi ni mis ni tastatura a biosu radi i mis i tastatura

 Rijesio sam problem sa ovim iz nekoliko restarta poce sve da radi ok e sada me interesuje kada pokrenem windows ponekad mi se javi ISOLINUX boot i krene windows normalno!Reistalirao sam windows i nekada mi se pojavi CPU FAN error sta moze biti taj problem dali za ovu plocu treba neko dodatno podesavanje biosa?

15 godina
offline
Re: Asus gene V problem
mirkossam kaže...
mirkossam kaže...

poz kupio sam navedenu plocu i sve spakovao i kada upalim pc ulazi u bios normalno i kada izadjem iz biosa pokrenem sistem neradi mi ni mis ni tastatura a biosu radi i mis i tastatura

 Rijesio sam problem sa ovim iz nekoliko restarta poce sve da radi ok e sada me interesuje kada pokrenem windows ponekad mi se javi ISOLINUX boot i krene windows normalno!Reistalirao sam windows i nekada mi se pojavi CPU FAN error sta moze biti taj problem dali za ovu plocu treba neko dodatno podesavanje biosa?

 Najvjerovatnije ti se CPU ventilator vrti ispod 600 rpm-a pa ti javlja error, moraš u biosu ili podignuti broj okretaja ventilatora ili staviti CPU FAN limit na ignore.

Fortune favours the brave
13 godina
neaktivan
offline
Asus gene V problem

Opet imam problem sa instalcijom sistema dali neko ima asus rog plocu oko podesavanja biosa da mi pomogne sve stavim kako treba instalacija krene i poslije restarta crni ekran.tako mi je bilo prije i nekako sam zavrshgo instalaciju i sve je bilo ok dosada  i sada sam ubacio novu grafiku i stavio driver i nece sistem da se digne.ima li neko za pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus gene V problem
mirkossam kaže...

Opet imam problem sa instalcijom sistema dali neko ima asus rog plocu oko podesavanja biosa da mi pomogne sve stavim kako treba instalacija krene i poslije restarta crni ekran.tako mi je bilo prije i nekako sam zavrshgo instalaciju i sve je bilo ok dosada  i sada sam ubacio novu grafiku i stavio driver i nece sistem da se digne.ima li neko za pomoc

Možda te AHCI/IDE zeza, Fastboot, CSM, UEFI, integrirana grafička, premali napon ili krive latencije rama... Probaj prčkat po tom malo.

 

Meni se događa da mi procesor nekada ne sjedne dobro u socket i ovisi o tome koliko zategnem vijke koji drže cooler na matičnoj, a može se manifestirati kao crni ekran ili npr. ne radi dual channel.

Fortune favours the brave
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice