Automatsko uzastopno resetiranje računala

poruka: 7
|
čitano: 4.895
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Automatsko uzastopno resetiranje računala

Pozdrav,

u zadnje vrijeme imao problema sa PCom tako da svaki put kad bi malo jače udario nogom po podu, ili rukom il nečim drugim po stolu ispod kojeg se nalazi kućište, resetirao bi mi se PC. (jedamput se čak resetirao na dodir ping pong loptice) To me bar navelo da budem smiren dok igram CoD, a ne da se živciram i udarim po stolu zbog nekog faila il laga.

Uglavnom, danas kad upalio PC, sistem se nije uspio niti podignuti (pa čak se niti BIOS nije uspio očitati), a već se restartao PC. Interesantno je, a i pomalo zabrinjavajuće da cijelo vrijeme nešto "škljoca" unutar kućišta. Znači, upalim PC, nakon 2 sekunde se čuje to škljocanje i restarta se PC, i opet iznova.

Potrudio se čak i snimiti, al snimka je užasna jer nakon što je snimio nisam je mogao pregledati, pošto mi komp previše low da bi mogao pokrenuti taj video zapis, tako da je snimka jako tamna, al važno je da se donekle čuju ti zvukovi u pozadini.

 

Da li se netko suočio sa sličnim problemom i da li mi može pomoći kako da to rješim? (odnosno, ako je stradala neka komponenta, da mi reče koja da je mogu zamjenit)

 

Link:

xfire username: zeko868 , msn username: zeko868@hotmail.com , Posjetite nas na www.ziz-clan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Automatsko uzastopno resetiranje računala

1. Provjeri jesu li ti svi kabeli dobro uštekani (možda je se neki odspojio, otkačio ili slično pa gubi kontakt).

2. Provjeri da ti koji kabel ne "upada" među nekakav ventilator pa izaziva "kuckanje" i ostalo.

3. Pregledaj jel se svi ventilatori pravilno vrte (jednoliko bez usporavanja/ubrzavanja/nakošenja/zastajkivanja/...).

 

U kakvom je stanju računalo odnosno komponente; kada je zadnji put čišćeno i zašto računalo držiš otvoreno?

 

Ne mogu ti pristupiti "Moj PC"-u pa ako ti nije problem navedi koju konfiguraciju imaš.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Automatsko uzastopno resetiranje računala

Matična ploča: Asus P4PE-X

Procesor: Intel Celeron, 2,0 GHz (trenutno clockano na 2.6 GHz)

Napajanje: ATX 400W

Radna memorija: 1280 DDR SDRAM

Grafička kartica: ATI Radeon HD 3650

Zvučna kartica: ne radi već duže vrijeme, pa nisam ju mogao provjeriti nikad u PC Wizardu, Everestu il nekom sličnom programu

CD/DVD čitač: odspojen jer ne radi

2 HDD-a po 37 GB (jedan od njih proizvodi katkad neke zvukove poput onog kad se pojavi obavijest pritiskom StickyKeys.

Zadnji put čišćeno prije 3 mjeseca (danas izvadio cooler iznad procesora misleći da je možda procesor u prašini, al je bio u redu), a inače je zatvoreno, nego sada ga otvorio da se kamerom se bolje zabilježe ti proizvedeni zvukovi. Kao što već rekao, jedan HDD možda nije ispravan (al bitno da je moguće datoteke na njega spremati), zvučna kartica priključena u matičnu, makar ne radi, a CD Drive sam odspojio. Sve komponente starije skoro 10 godina. (osim grafičke i RAM-a koje naknadno dodao, a mislim da su mi i napajanje promjenili kad sam nešto skurio prošli put)

 

Sutra ću pregledat kablove i dal se venilatori svi vrte, jer trenutno se neće ni PC pokrenuti. Čuje se ono zveckanje, a Power lampica niti ne zasvijetli. (što nije ni čudo, pošto sam ostavio PC pola sata da se neprestano restarta samo od sebe, misleći da će jednom se valjda uspješno pokrenuti)

xfire username: zeko868 , msn username: zeko868@hotmail.com , Posjetite nas na www.ziz-clan.com
13 godina
offline
Automatsko uzastopno resetiranje računala

Ako me sluh dobro sluša to se čuje HDD, glava na njemu, po svemu sudeći je otišao u vječna lovišta,

LOL
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Automatsko uzastopno resetiranje računala

Da je samo disk neispravan boot bi stao na post screenu.

 

Ovo meni djeluje kao neispravno napajanje ili matična, no prvo treba eliminirati ono što sam ranije naveo.

 

Kako provjeriti napajanje?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Automatsko uzastopno resetiranje računala

ista stvar kod mene bila prije 3-4 godine , samo sta se meni nebi resetira neko kod najmanje vibracije bi se komp "smrza".

Maticna je bila problematicna...

Napravija san reflow chipseta i sve je uredno radilo jos 2-3 mjeseca dok nisan proda komp....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 2:11 (insomniac_cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Automatsko uzastopno resetiranje računala

Vadio sam komponentu po komponentu van iz matične, dok ne bih otkrio u kojoj je komponenti kvar, al sve koje izvadio su bile ispravne, odnosno, dalje se događao isti problem. (grafička, floppy, oba hard diska)

Stvar je znači vjerojatno u procesoru, matičnoj ili napajanju.

Ne bih baš htio isprobavat napajanje na onaj način, da nešto još ne pokvarim, tako da ću odnijet majstoru, neka on to prouči i nabavi mi novu komponentu.

Uglavnom, više se ne može ni BIOS očitati, odnosno niti se ne restarta komp. Ne može se niti upaliti. Lampica svijetli, procesor počne raditi, ali svako malo uspori, i opet pokušava bezuspješno pokrenuti sistem.

xfire username: zeko868 , msn username: zeko868@hotmail.com , Posjetite nas na www.ziz-clan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice