CPU Hladnjak problem

poruka: 36
|
čitano: 10.327
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Ovako, jucer kupljen Scythe grand kama cros i sve dobro postavljeno, hladnjak sjeo kako treba, temeperature ok. Ali bsood za bsoodom.

Nikako se rijesiti , naime uvijek pokazuje drugu sifru za bsood. Kad  sam maknuo Taj hladnjak i vratio stock hladnjak onda sve ok, nema nikakvih problema.

Ljudi ovako nesto nisam jos dozivio, ima li neko kakav pametan prijedlog, ideju , savjet il ibilo sto. Googlaooo sam i naravno nisam uspio naci slicne proobleme.

Vjerovatno se moze reklamirati ali sto da im kazem, ljudi ce se smijati ako kazem da su temeprature u redu ali da mi uzrokuje bssood.  Help

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Da li si ispravno postavio izolator? Ispitaj šarafe koji drže hladnjak spojen za matičnu ploču da ne prave kratak spoj na provodnicima ili komponentama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

izolatori, nemam pojma sto je to. a sto se tiče sarafa, njih nema, imaju samo oni plasticnii drzaci sto idu na klik, socket 1155. da li moze biti do ventilatora i njegovih pinova?

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
CPU Hladnjak problem

Ako su temperature ok, znači da je hladnjak ok.

Možda si slučajno neki kabel pomaknuo, na pol isključio ili slično.

Btw, gdje si uključio vent sa hladnjaka? Govorim bez beze, ali možda mbo 'ne vidi' vent sa hladnjaka procesora.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
CPU Hladnjak problem

Nešto mora da si pomaknuo,provjeri sve još jednom. Možda čak oštetio procr,nedaj bože.

Bsod dolazi u par minuta ili svako malo,par sek rada pca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: CPU Hladnjak problem
godo kaže...

Ako su temperature ok, znači da je hladnjak ok.

Možda si slučajno neki kabel pomaknuo, na pol isključio ili slično.

Btw, gdje si uključio vent sa hladnjaka? Govorim bez beze, ali možda mbo 'ne vidi' vent sa hladnjaka procesora.

vent ukljucio tamo gdje i treba biti, s obzirom da imam tri cpu konektora za hladnjak, stavio sam u 4 - pinski (ostala 2 su 3- pinski). A tamo je bio ukljucen i stock hladnjak.

 

Spija
14 godina
offline
Re: CPU Hladnjak problem
lukabo kaže...

Nešto mora da si pomaknuo,provjeri sve još jednom. Možda čak oštetio procr,nedaj bože.

Bsod dolazi u par minuta ili svako malo,par sek rada pca?

Dva put stavljao i dva puta skidao, nista pomaknuto, sve provereno nista ne dodiruje, proc ostecen nije jer mi nije ovo prvi puta da stavljam hladnjak, uostalom evo ga sad radi na stock hladnjaku i problema nema.

 

Nego kakve su  sanse da jedan glupi vent nije kako treba pa da smete matičnu ili da se mozda sudara s kakvim driverom.

Probao sam smanjivati ipoveceavati brzinu vrtnje (jer znam da to ponekad zna biti problem) ali nije pomoglo.

 

i zaboravih napisati da za bsood nema pavila ali u svakom slucaju ne prode ni par minuta  da bi se pojavio, a ponekad i pri podizanju systema

Spija
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2012 12:42 (SPIJA).
13 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Dal se vent od Sycthe hladnjaka uopce okrece ? Jest malo cudno pitanje ...

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: CPU Hladnjak problem
Haf932 kaže...

Dal se vent od Sycthe hladnjaka uopce okrece ? Jest malo cudno pitanje ...

e pa jbga, ne vjerujem da temerature ne bi divljale da se ne okrece, a napisao sam gore da su temperature ok i u biosu i u evesrestu ili bilo cemu drugom

 

Spija
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

i jos nestio to sam uzeo u linksu pšreko aukcije i sad mi palo na  pamet nesto po cemu nisam prije razmisljao.

Neko je mozda kupio taj hladnjak i ustanovio takav problem, reklamirao ga i oni ga stave na aukciju  i onda ja naletio :(

Spija
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Neznam dal bi oni stavili takav hladnjak na aukciju ! Da budes 100% siguran , da ga probas na drugom kompu ? Ak daje BSOD onda reklamiraj definitivno !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
CPU Hladnjak problem

Da li stavio termalnu pastu.

Znam da se podrazumjeva, ali bolje da pitam nego da to skužiš kad budeš nosio na reklamaciju!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Provjeri da slučajno radijatori hladnjaka nisu pritisnuli RAM. Sa takvim hladnjakom računar slobodno startaj bez uključenog ventilatora i vidi hoće li ponovo biti BSOD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

MA gle stavio sam sve kako treba i kako spada i nisam laik po pitanju toga, tak da jedino u obzir dolaze neke cudne ideje :)

 

Jbga, i meni je cudno, ne bi me puno iznenadilo da mi je stock radio na tri pina a ovaj kao modernoji malo pa radi na 4 pina, pa onda recimo problemi u regulaciji na maticnoj, da je tak opa ajde i shvatio bi mozda, ali i stock hladnjak je na ta ista 4 pina kao i ovaj scythe, inace proc je 2500 k a mbo je Asrcok z77 extreme 4, ostalo pise pod moj pc. Ista je stvar i kad je pod laganim clockom ili klad je pod default postavkama, dok na stock hladnjaku radi kako treba i pod clockom.

Isto laganim jer nisam lik koji previse clocka ( samo do 5,5 ghz) :) salim se.

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
CPU Hladnjak problem

Padaju mi na pamet dvije stvari:

1. Probaj u BIOS-u učitati defaultne postavke

2. Probaj ventilatore sai stock i novog hladnjaka ukopčati u 3-pin konektor, čisto za test.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

ma da ja vas vise ne davim.  ja cu to lijepo odnjeti u links pa nek mi daju drugi i to je to. ako bude opet isto zavrsit ce u smecu i to je to. hvala svima na trudu i pomoci. 

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU Hladnjak problem
SPIJA kaže...

ma da ja vas vise ne davim.  ja cu to lijepo odnjeti u links pa nek mi daju drugi i to je to. ako bude opet isto zavrsit ce u smecu i to je to. hvala svima na trudu i pomoci. 

Mozda to nije pravo rijesenje, probaj taj cooler na drugom kompu i ako ne bude problema sa drugim CPUom negdje drugdje je problem .. i nema bas puno opcija za razmatrati {#}

12 godina
neaktivan
offline
CPU Hladnjak problem

Bilo kako bilo,svejedno postaj ovdje koji je problem bio,da se za ubuduče zna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

ma nemam ga na cemu probati. ali sad trebam osposobiti jwdnu kantu sa lg 775 , trebam naviti maticnu pa ako to rijesim, probat cu ga na njemu pa javim.

Bili kako bilo, skuzio sam da mi je izbacio 2 bssoda i na stock hladnjaku. e jbga sad. ali poanta je u tome sto kad stavim scythe onda stalno baca plave ekrane. 

Mozda bi trebao nabaciti frisku instalaciju OS-a ali nekako mi se ne da za svaku problem ponovo dizati sustav. 

I cudno je da se pocelo desavati nakon postavljanja novig hladnjaka.Pa tako je jednom system service exception, pa onda ntoskrnl.exe, pa onda memory management. a i nesto zbog kasperskog. tako da svako malo drugi bssod a sve  pocelo od novog hladnjaka. do tad uopce nije bilo bssoda.

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Evo samo da osvjezim temu, jer vjerujem da je zanimljiva. :-)  Hladnjak odnio u links prije par dana na reklamaciju, rekao sto je pa ce vidjeti i javiti.

Uglavnom poanta je ta da ako se njima na testnom računalu pokaže sa bsodom kao i meni onda super, vjerovatno će mi dati drugi, ali problem će biti ako se na testnom bude normalno ponašao onda sam ja puška.

Što znači vratiti će mi ga takvog kakav jest ili bi ja možda trebao promijeniti MBO od preko 1 K kn zbog šugavog hladnjaka. Uglavnom Scythe sad i više nikad u moju kuću.

Javim što je bilo sa reklamacijom.

Spija
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Evo upravo zvao links, iako su rekli da ce oni mene nazvati ( a trebali su), znaci:

 

kiks 1 = ne javljaju da je hladnjak vracen sa servisa a meni mozda racunalo ne radi bez hladnjaka (jer oni ne znaju da li ja imam ili nemam rezervni)

 

Problem 2 = na servisu sa njihovim testnim racunalom hladnjak nije pokazivao bssod, sto znaci sljedece: Mogu preuzeti hladnjak takav-kakv jest i to je to.

 

To što meni stvara probleme njih ne zanima. Iskreno ne vidim nijednog razloga da mi ne daju drugi hladnjak jer ne bi im sigurno nosio nov novcat hadnjak bez ikakvih ostecenja i zezo se i trosio gorivo i gubio vrijeme da

zaista nemam probleme sa doticnim.

 

I dosad sam znao da je links najskuplji ducan u zg, ali bogami odsad vise tamo necu kupiti ni kemijsku olovku a kamoli sto drugo.

 

Kad se samo sjetim dok sam donedavno odrzavao mrezu u jednoj firmi u linksu sam znao cesto kupovati i potrositi lijepe novce. Niakd više ni privatno ni poslovno.

Sva sreca pa se radi o komponenti koja nije skupa, pitam se sto bi bilo da sam uzeo procesor od nekoliko K kuna.

 

Evo ekipo neznam vise sta bi napisao. Ukratko to je to. Hvala svima koji su pokusali pomoci u nalazenju rijesenja.

Spija
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
CPU Hladnjak problem

Probaj ponovno namontirati hladnjak ali upali komp bez ukljucenog ventilatora na maticnoj.

Ako je do ventilatora problem stavi drugi.

 

 

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 18:52 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: CPU Hladnjak problem
Praedator kaže...

Probaj ponovno namontirati hladnjak ali upali komp bez ukljucenog ventilatora na maticnoj.

Ako je do ventilatora problem stavi drugi.

 

 

sve 5 ali kad kupis hladjnjak platis i ventilator s njime. sto bi ja sad trebao ponovo kupovati ventilator.

kuzim te sta hoces reci, al jbga nije fer.

 

 

Spija
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU Hladnjak problem

Znam da nije fer od njih, to stoji.

Preporuka je za pomoc tebi, kad si vec dobio nesto sto ti nezele zamjeniti onda bar pokusaj nesto da ti proradi a ne da ti stoji i skuplja prasinu.

Probaj jer jedino ti vent moze stvarati problem, hladnjak kao hladnjak je komad zeljeza {#}

Mozda maticnoj neodgovara kineska zica jer nije dovoljno crvena{#} (salim se)

 

 

 

Što hladnije to bolje :)
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Evo za kraj mali osvrt. Kako nemam gdje isprobati hladnjak n drugoj konfi. Na mojoj i dalje ne radi. Nije do ventiatora, dobro je postavljen, sve precizno provjereno, zapravo hladnjak radi i hladi ko frizider alli jbga kad je meni monitor poplavio. {#}

Tako da nemam razloga ne vjerovati ni reklamaciji koja je vratila hladnjak kao ispravan. Ostaje zapravo jedino objasnjenje za neposluh u tome sto ga moja maticna ne moze izdrzati. Pretpostavka je da cooler svojom tezinom radi odredena naprezanja u MBO pa time onemogucava normalan rad. i ti sumnjam da RAM ne radi ako spada kad je namontiran Scythe.

RAM je testiran i nema problema, uostalom kad je stock hladnjak sve je ok. Tako da ce hladnjak najverovatnije ici n prodaju.

 

Pitanje za sve koji imaju iskustva sa reklamacijama, da li zbog ovoga mogu reklamirati maticnu

Spija
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 23:41 (SPIJA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU Hladnjak problem
SPIJA kaže...

Evo za kraj mali osvrt. Kako nemam gdje isprobati hladnjak n drugoj konfi. Na mojoj i dalje ne radi. Nije do ventiatora, dobro je postavljen, sve precizno provjereno, zapravo hladnjak radi i hladi ko frizider alli jbga kad je meni monitor poplavio. {#}

Tako da nemam razloga ne vjerovati ni reklamaciji koja je vratila hladnjak kao ispravan. Ostaje zapravo jedino objasnjenje za neposluh u tome sto ga moja maticna ne moze izdrzati. Pretpostavka je da cooler svojom tezinom radi odredena naprezanja u MBO pa time onemogucava normalan rad. i ti sumnjam da RAM ne radi ako spada kad je namontiran Scythe.

RAM je testiran i nema problema, uostalom kad je stock hladnjak sve je ok. Tako da ce hladnjak najverovatnije ici n prodaju.

 

Pitanje za sve koji imaju iskustva sa reklamacijama, da li zbog ovoga mogu reklamirati maticnu

Imaš možda kakav drugi vent, da pokušaš s njim to?

Ako nemaš, vidim da si iz zagreba, mogu ti ja posuditi da provjeriš ako želiš.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Hvala, evo upravo sam stavio na procijenu pa ako bude dobra staviti cu ga u male oglase ako ne, nek skuplja prašinu.

 

Nije do venta, probao sam i kad nije uključen vent ali isto se dešava. Ma nema šta nisam probao, i vadio RAM-e, premještao u druge slotove, vadio grafu i probao sa integriranom. Ništa nije pomoglo.

 

Na kraju sam vadio i matičnu iz kućišta pa to spojio onako na stolu bez ikakvih smetnji i sl., ali jok. Neće. Nekako mi se čini da sam u pravu i da remeti rad RAM-a, jer svaki bsod neka druga šifra, te problemi sa grafičkom, te problemi sa radnom memorijom, pa onda sa antivirusom, pa onda nesto treće. Zato sumnjam da mi ram šteka kad je postavljen Scythe. Inače radi ko zmaj što se tiče temperatura i buke. Naime sustav se znao i podići i odraditi cca 5 do 6  minuta prije bsoda i blokade, tako da sam uspio provjeriti temperature

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU Hladnjak problem
SPIJA kaže...

Hvala, evo upravo sam stavio na procijenu pa ako bude dobra staviti cu ga u male oglase ako ne, nek skuplja prašinu.

 

Nije do venta, probao sam i kad nije uključen vent ali isto se dešava. Ma nema šta nisam probao, i vadio RAM-e, premještao u druge slotove, vadio grafu i probao sa integriranom. Ništa nije pomoglo.

 

Na kraju sam vadio i matičnu iz kućišta pa to spojio onako na stolu bez ikakvih smetnji i sl., ali jok. Neće. Nekako mi se čini da sam u pravu i da remeti rad RAM-a, jer svaki bsod neka druga šifra, te problemi sa grafičkom, te problemi sa radnom memorijom, pa onda sa antivirusom, pa onda nesto treće. Zato sumnjam da mi ram šteka kad je postavljen Scythe. Inače radi ko zmaj što se tiče temperatura i buke. Naime sustav se znao i podići i odraditi cca 5 do 6  minuta prije bsoda i blokade, tako da sam uspio provjeriti temperature

Ma teško da će to netko kupiti dok ne riješiš "taj problem".

Nego dali ti neki dio tog coolera dodiruje bilo koji dio ploče?

Još jedna stvar, kad staviš pastu, dali je ti razmažeš ili staviš zrno na sredinu da se samo razmaže?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Ne dodiruje ništa, on je takav sam po sebi da mu tijelo hladnjaka bježi u zrak, odnosno prema van, ako sam se dobro izjasnio. Tako da je već od RAMA poprilično iznad. Pastu razmažem ali mislim da to nema veze nikakve.

 

Kažem, zadnji put kad sam ga postavio, sve sam pregledao i preciznim okom ustanovio da nema nikakvih dodirivanja sa ničim. To sam si dao truda jer mi nije bila namjera prodavati ga več sam i tražio proteklo vrijeme da ubodem nekakav polovni hladnjak jer mi se nije davalo 500 kn za hladnjak, ali ovaj mi je preko aukcije uletio kao "budali šamar". Dobio sam ga za 220 kn, a toliko sam mislio dati za neki bolji polovni, ne toliko zbog overclocka koliko zbog toga jer mi ovaj stock zna zazujati kad se računalo malo optereti.

Kad ono ćorak, znaš kako kažu "Sirotinjo i Bogu si teška"

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
CPU Hladnjak problem

Možda bi trebao probati bez razmazivanja, čisto da se razmaže kad procesor "sjedne" da vidiš dali je dobro razmazano. Ako jest, onda stvarno neznam {#}

Jednostavno je nemoguće da se tako nešto dešava zbog komada bakra, ako su plastične nožice, provjeri jesu li dobro okrenute unutar ležišta.

Probaj staviti drugi vent ponovo predlažem, makni ovaj koji si dobio s njim 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice