CPU promjena brzine

poruka: 14
|
čitano: 2.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
CPU promjena brzine

Bok.

Prije par dana sam htio zamijeniti termalnu pastu na procesoru, ali nisam znao skinuti hladnjak {#} tako da sam se toga ostavio. :(

I sada sam primjetio da procesor AMD Athlon XP 24000+ koji mi je radio na 2Ghz cijelo vrijeme, odjednom mi piše da je procesor XP 1700+ i da radi na 1,49 Ghz. :S Da li je problem u starosti računala (preko 10 godina) ili sam ja možda odspojio nekako dio procesora, tako da ne sjeda dobro u kučište svoje? Jer sam klimao i migao na sve strane hladnjak. :S

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU promjena brzine

provjeri temp proca posto si mrdao hladnjak bios vrati na tvornicke postavke pa ce se i frekvencije vjerojatno popraviti!!

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU promjena brzine
Jesi siguran da je originalno 2400+?
Mozda je otprije overclockiran pa si sad slucajno obriso CMOS.
Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K // 6GB DDR3 // GTX770? // Ereboss // Silencio 652
10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU promjena brzine

Sto posto siguran, gledam godinama da je na 2400+ i radio je na 2Ghz bez problema.

Mislim da nije možda nešto otišlo kada sam onu kvačicu probao otvoriti, a hladnjak bio još gore. :(

Šta ću, nemam iskustva s hardverom.{#}

14 godina
odjavljen
offline
CPU promjena brzine

Si dirao šta po matčnoj, mislim da je možda ta genercija još uvijek imala jumpere za promjenu brzine.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU promjena brzine
Nije, zadnji PCovi sa jumperima za podesavanje fsb/multija su bili u 99/00/01, osim ako je bas neka najjeftinija maticna.
Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K // 6GB DDR3 // GTX770? // Ereboss // Silencio 652
14 godina
odjavljen
offline
CPU promjena brzine

Znam da su s athlonima XP još bili, ali možda prve verzije. Najbolje bi bilo da da link na matičnu, tko zna šta je napravio lol.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
CPU promjena brzine

Nisam na matičnoj dirao ništa drugo, te sigurno jumpere nisam premještao.

Mislim da ih ni nema za brzine.

Ovo je matična koju imam.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813127166

Na njoj nisam ništa dirao, samo sam išao provjeriti kako da skinem taj hladnjak, jer mi procesor radi na 50-55 stupnjeva. :(

 

Kod rada na prazno (samo surfanje) ovo su temperature.

http://prntscr.com/2ycbtc

Nakon što pokrenem neku igricu naraste na oko 55 stupnjeva od cpu-a, te za par stupnjeva na hardu. Oni idu do 40 stupnjeva.

Matična do 30-35 maksimalno. Staro je računalo i ventilacija nije nešto.

Namjeravam novo kupiti prvom prilikom, a do tada želim sam da ovo funkcionira bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 11:28 (WebBoy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU promjena brzine

Odi u bios i FSB prebaci na 133

 

jer kada si otvorio kvačicu na socketu, automatski kao da si izvadio procesor i napravio si hard reset ploče iliti clrcmos te su se postavke u biosu pomrdale

 

samo nađi FSB u biosu i njega rokni na 133 ili 266 šta već imaš ponuđeno od ta dva, save i restart

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 11:28 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU promjena brzine

Ili nisam to našao ili se nemože mijenjati. :S

Kod cpu-a u biosu imam ovo.

CPU Name AMD Athlon xp

CPU Internal Fre. 1500Mhz (100x15,0)

 

CPU Operating Speed 2400+ (Mogu mijenjati)

        External clock 133MHZ (Nemogu)

        Mul.factor x15,0 (Nemogu)

Vezano za FSB našao sam samo ovaj dio:

FSB Spread Spectrum 0,50%. Neznam čemu to služi i što je to. :S

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 12:07 (WebBoy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU promjena brzine
Hm, kaze 100x15 a FSB je na 133.
Cudno.

Probaj podic Operating speed, a ako ni onda nece, resetiraj CMOS.
Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K // 6GB DDR3 // GTX770? // Ereboss // Silencio 652
10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU promjena brzine
Operating speed nebi dirao, jer znam da je bilo na 2400+ i prije, to je po defaultu.
Kako da resetiram cmos?
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU promjena brzine

najlaksi nacin ti je izvaditi bateriju na 10s i vratiti(postoje i reset sa jumperima ali sumnjam da tvoja ploca to podrzava)

10 godina
neaktivan
offline
CPU promjena brzine

Hvala dečki na pomoći. Izvadio sam baterijicu, te u BIOS-u postavio zadane postavke, samo sam vrijeme promijenio i pogledao da li mi je boot dio dobro namješten. Ostalo je ostalo isto, ali sada mi uredno prikazuje da je na 2GHz-a proc brzina, a da je 2400+ ovo. Kako bi i trebalo. Hvala. :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice